Repliki ASG w AP

Postprzez Edi » 2009-01-03, 13:34

Ja zamówiłem replikę AEG ponieważ zawsze chciałem miec cos takiego.

Moim marzeniem jest robic dwa może trzy na rok 12/24h MILISIMy własnie z replikami ASG. Jeżeli znajdą się chętni to super. Oczywiście myślę o ludziach z AP, bo wiem,że z Nimi to wyjdzie.

Pozostały jednak czas chcę poświęcic na PAINTBALL MILITARNY.
Edi
 

Postprzez lordmarcel » 2009-01-03, 14:02

Edi na mnie możesz liczyć zawsze na takie milsimy :D
Tylko muszę zakupić replikę najpierw xD

POZDRO :D
Avatar użytkownika
lordmarcel
 
Posty: 466
Dołączył(a): 2008-03-25, 14:24
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Szafek » 2009-01-04, 22:21

W asg siedze już 2 lata, i na milsimy z replikami zawsze jestem chetny :D
Szafek
 

Postprzez HoHoL » 2009-01-06, 13:48

Dobra to może ja wezmę głos.

Tanie chińczyki osiągami nie odbiegają od rasowych aegów, mają podobny zasięg i skupienie.
Problem z chińczykami jest taki że trzeba niesłychanie o nie dbać i szanować a i tak najprawdopodobniej po dłuższym lub krótszym czasie się rozlecą.

Cena chińczyków bierze się z kiepskiej jakości materiałów z których są wykonane a co za tym idzie ich trwałość jest znikoma (mowa zarówno o zewnetrznych skorupkach jak i bebechach).

Na początku kupiłem P&J II Generacji jakąś emkę, byłem z nią na 2 milsimach, generalnie o nią dbałem a i tak po czasie uleciały uszy i trzeba było kupić nowe części.

Zrobiłem jej pełny serwis, sprzedałem kumplowi, spadła mu na ziemie i się rozleciała.

Kupiłem AIMS PMC z VFC i jest to ewidentnie asgowy tippmann. Giwerę można rzucić na glebę, kopać przed sobą przez cały las a potem podnieść i będzie działać.
Konstrukcja w całości STALOWA nie metalowa (czyt. stop cynku z aluminium tzw. ZnAl lub shitmetal) poza elementami z tworzywa (zgodnie z oryginałem).

Generalnie jak ktoś chce odmianę kałasza to tylko VFC.
Jak ktoś woli emki to G&P albo CA.

Tylko czytajcie z czego są zrobione.

Co do odczuwalności trafienia to przy replikach 350 fps zasięg skutecznego prowadzenia ognia po celowniku to około 45-50m z takiej odległości mój VFC trafia w torbę po brykiecie i na taką odległość trafiony SłYSZY trafienie, natomiast raczej go nie poczuje.

Kulki wbite w ciało, lub powybijane zęby zdarzają się tylko jeżeli ktoś się strzela z kretynami co w pomieszczeniach z 5 m z replik 400 fps walą po łbie.

Generalnie do CQB używa się replik <300 fps a na łby ubiera się kominiarki.
Jak ktoś ma za mocną replikę to można dokupić replikę tłumika dÂźwięku, w którym jest mechanizm spowalniania prędkości wylotowej kulki.
HoHoL
 

Postprzez Pentagram » 2009-01-06, 17:12

kurde tez bym sie tak pobawil, ale niestety sprzet gitarowy mniee krooocie wykosztuje. moze kiedys:)
Pentagram
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-06, 19:53

Mnie jak Marcela i Ediego kręciłoby takie dłuższe milsim-y. Zresztą ASG to interesyjąca sprawa i na pewno kiedyś spróbuję ale w tym roku się hajtam no i to trochę kosztuje.

Ale nie zaprzeczam, że z HoHolem wybrałbym się na taką grę...
Maksiu
 

Postprzez Majster JH » 2009-01-06, 20:12

No to i ja zabiorę głos :

Może faktycznie dobre są droższe repliki ale na początek nie trzeba wydawać dużo kasy , sam używam MP5 NAVY FULL METAL 071 [JG] i powiem ze wywaliła 2000 kulek i działa bez zarzutu .
Link :
http://www.taiwangun.com/shop,show,854
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez HoHoL » 2009-01-06, 23:01

No ja ze swoim chińczykiem biegałem 9 miesięcy i było ok dopiero potem się rozleciał :)

Niemniej jak ktoś chce giwere na początek z myślą że i tak za rok kupi hi end to chińczyk styknie.
HoHoL
 

Postprzez Majster JH » 2009-01-07, 15:54

Dokładnie HoHol !! - chłopaki się wystraszą cenami a można się juz bawić za 400 - 500 zeta
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Roger » 2009-01-07, 22:04

Ja narazie kupiłem krótkiego "guna". Nic specjalnego - chińszczyzna, bo musi mi jeszcze kasiory wystarczyć na coś dłuższego.
Nowy nabytek :
http://www.taiwangun.com/shop,show,1262

Rzeczywiście, w dotyku to inne trochę niż oryginał, "klang" przeładowywanego pistoletu też jakiś taki dziwny (ale to może wina tego szajsmetalu co go do budowy zamka użyli). Blow-back - fajny bajer - kopać to to nie kopie jak oryginał - ale przynajmniej "zbija" z celu.
Jutro coś z tego postrzelam to się zobaczy jak toto wygląda z celnością.

Na pierwszy rzut oka rzeczywiście ciężko odróżnić od oryginału.

W dalszych planach zakup repliki broni długiej.
I znowu dylemat, bo dla mnie ideałami jeśli chodzi prawdziwe konstrukcje są prawie wszystkie odmiany AK i MP5. Do wyboru pomiędzy tymi, które wymieniłem w poprzednich postach doszły jeszcze dwa :). MP5 - do którego linka zapodał Majster i jeszcze jedna replika tej samej firmy (bo wg mnie w atrakcyjnej cenie jest -chyba, że obecna cena odpowiada rzeczywistej jakości - a cena w promocji to 369 zeta):

http://www.taiwangun.com/shop,show,266
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez DiaKum » 2009-01-07, 22:30

glock wypass! daj znac koniecznie jak to strzela!
gg 806940
gsm 660 735 948
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Maksiu » 2009-01-07, 23:50

Roger ten kałach z drugiego linka jest na prawdę wypaśny...

A tak na marginesie to mam możliwość robienia bespośrednio zakupów w USA, do tej pory sprowadziłem parę sprzętów do alpinistyki i wspinaczki wysokogórskiej, ale sprzęt do PB albo ASG też nie ma problema.
Maksiu
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-07, 23:56

I Ty o tym dopiero teraz piszesz ?? !! No nie wybaczalny błąd :D
[SC] Shark
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-08, 00:04

Sorki ale nie chciałem się wychylać tym bardziej, że tyle tu na forum o sprzęcie i wogóle z kąd można kupić itd.
Maksiu
 

Postprzez Thanatos » 2009-02-07, 13:19

Paru chłopaków od nas też wyposaża się w ASG. Powiem czemu.
- w paincie trudno znaleÂźć w okolicy milsimowców (wyłączając oczywiście AP)
- realizm samej repliki (magi na 30 kul :D ) !
- idealne rozwiązanie na wypad paro dniowy
- brak maski !

W planie było kupno sprzętu 0,43 z konwersją na ASG, ale jak widzicie kurs dolca odleciał i musimy zadowolić się http://www.taiwangun.com/shop,show,1082
Ponieważ w milsimie nie strzelamy tysiącami kul, mam nadzieje że sprzęt wytrzyma do czasu kupna RAMa

Oczywiście nasze kałachy do painta zostają i tak jak większość z Was będziemy teraz wszechstronnie uzdolnieni :)
chodzi o to zeby grać w milsim a nie w painta czy ASG. Jest to główny powód żeby mieć oba systemy.
the gods favour the bold
Avatar użytkownika
Thanatos
 
Posty: 39
Dołączył(a): 2008-04-18, 22:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-KoÂźle

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ASG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron