Repliki ASG w AP

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-02, 13:19

Jedna uwaga odnośnie markowych replik klasy Economy (różni producenci rożnie to nazywają) ale każdy z nich wyraÂźnie zaznacza, że nie zaleca tuningu tych replik i po tuningu nie podlegają gwarancji. Nawet polskie sklepy asg które trudnią się w tuningu replik nie dają gwarancji na tuning replik economy calss.
[SC] Shark
 

Postprzez płakol » 2009-01-02, 15:07

Ja jeszcze z innej beczki

-Sharku gracie w okularach ? i ogolnie rozumie ze sie gra w okularach to.. pytanie brzmi
jak to jest dostac z serii w buzie np z 5 metrow w budynku z repliki ktora ma np 390 fpsow ? nie wiem albo i wiecej ? nie jest to np w stanie upierd.. zęba ?
płakol
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-02, 15:44

No ciężko mi powiedzieć, nie miałem takiej okazji :D
Generalnie wiadomo, że gra się tylko w okularach, ewentualnie jakaś arafatka, chusta czy kominiarka. Tak jak pisałem ja i Roger są ściśle określone zasady jakimi replikami (ilość fps-ów) można strzelać z jakich odległości, czy się da w 100% do tego stosować nie sądzę, nikt nie będzie biegał z metrem i mierzył odległości.
[SC] Shark
 

Postprzez skura » 2009-01-02, 17:23

Witam serdecznie. Gościłem już na Waszym forum ale w dziale paintball. Chodziło mi o przerobienie repliki ASG na PB. Mam pewną prośbę.Zakupiłem już replikę ASG - M249 firmy A&K, prawie roczną, używaną. Potrzebuję jedynie korpusu, wszystkie "wnętrzności" wraz z lufą są mi absolutnie niepotrzebne. Mam już nawet na nie kupca, jednak absolutnie nie znam się na tym i nie wiem ile sobie zarządać za te części. Czy ktoś z Was mógłby mi zrobić orientacyjną wycenę? Dzięki z góry i pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
skura
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2008-12-04, 22:26
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Edi » 2009-01-02, 18:36

Płakol.

Energia kinetyczna w ASG jest niższa niż w PB.

Jeżeli weÂźmiemy 300fps i kulkę paintballową 3,2g to mamy energię kinetyczną ok 12 Juli.
Oczywiście ta energia zostaje częściowo rozładowana w momencie rozbicia się kulki ale każde uderzenie z niewielkiej odległości powoduje co najmniej dużego siniaka.

Jeżeli weÂźmiemy 400fps i kulkę ASG 0,20g to mamy energię kinetyczną 1,3 Jula.
Jest to 10 razy mniej niż w PB. Z bardzo bliskiej odległości możesz w najgorszym przypadku przeciąć skórę na nieochronionej ręce czy twarzy. Ale dużej krzywdy nie da się zrobić.
Oczywiście oczy muszą być chronione bezwzględnie!
Edi
 

Postprzez Roger » 2009-01-02, 19:33

Z jednej strony wychodzi, że obliczona energia jest bardzo niska.
Sam ostatnio robiłem takie porównanie, kiedy usłyszałem , że w moim rodzinnym mieście (Ruda śląska) doszło do wypadku, w którym w wyniku przypadkowego postrzału w serce z wiatrówki doszło do śmierci. Kłóciłem się nawet z osobą, która mi to mówiła - że to niemożliwe. Fakt, że do dzisiaj nie wiem, czy strzelający był w posiadaniu ogólnie dostępnej bez pozwolenia wiatrówki (czyli do 17 J) czy jakiejś mocniejszej, może nawet stuningowanej. Ten śmiertelny wypadek miał chyba miejsce jakiś miesiąc, czy dwa temu.

Słyszałem też o wybitych podczas "manewrów" asg "jedynkach" (dla niewtajemniczonych - chodzi o zęby :) ) - ale nie spotkałem nikogo takiego i nie znam kogoś, kto byłby w stanie powiedzieć, czy to prawda, czy między bajki włożyć.

Poniżej zamieszczam zestawienie w przybliżeniu obliczonych wartości energii.

Wydaje mi sie, że energia to nie wszystko i teraz wyjdzie moja znajomość fizyki , tak to jest jak się nie uważa na zajęciach:)
Załączniki
energia.jpg
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez Pmk » 2009-01-02, 21:17

Kulka asg - plastick, kompozyt.
Pb - skorupka żelowa z wypełnieniem półpłynnym.
Energia pocisku to jedno, a sposób jej oddania na celu to drugie.
W przesadzie - Upuście sobie 1 kg stali lub pierza na stopę (pomijając oczywiście gęstość i związaną z tym prędkość).
W pb - twarz chroniona maską. Max 300 fps. Krwiaki i siniaki.
W asg - chronione praktycznie tylko oczy (niektórzy używają też masek). Fps - praktycznie no limits - chyba, że organizator zaordynuje np max 400 lub 500. Przy użyciu najlżejszych kulek 0,20g... zdarzają się podziurawione ciuszki czy oporządzenie (standard). Wydłubywanie pocisków z ciała to też nic strasznego.
Dlatego airsoftowcy są chorzy, gdy słyszą słowo RAM.
Bez problemów powyżej 500fpsów na ciężkich kulkach.

Oczywiście można ustalić zasady - jaki rodzaj broni jaka prędkość max.
Ale to raczej milsim...
Typowe asg to hicapy i tysiące kolek wywalonych w niedzielę.

Pmk
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
J.Piłsudski
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Roger » 2009-01-02, 23:39

No właśnie nie rozumiem z czego wynika uprzedzenie ASG do RAM. Kulka ta sama (przy konwersji), fps zbliżony, więc w czym problem? Huku się boją :).

Z tą fizyką to właśnie o zderzenie mi chodziło (sprężyste, niesprężyste itp. ) :). Chodzi o to, jaka część energii kinetycznej kulki w każdym przypadku jest zamieniana na inne rodzaje energii - ale to już rozważania akademickie.

Najbardziej mi się podoba ten kawałek wypowiedzi PMK z "wydłubywaniem kulek z ciała" :).
Jak klimat to klimat. :)

Zasady jak najbardziej trzeba jakieś rozsądne dopasować. Mogę z pewnością stwierdzić , że chodzi nam właśnie o milsim (najlepiej real-capy lub low-capy, limity ammo itp.), a nie wywalanie kilogramów plastiku w bliżej nie określonym celu.
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez Sephiroth » 2009-01-03, 00:07

Pmk napisał(a):Typowe asg to hicapy i tysiące kolek wywalonych w niedzielę.

To tak jak w paincie :D.

http://img329.imageshack.us/my.php?image=fota142dh5.jpg - w temacie wydłubywania kulek
Sephiroth
 

Postprzez [JH] Martin » 2009-01-03, 00:13

Cieszę się, że wreszcie wpadliście na to, że do Milsimów bardziej nadaje się sprzęt ASG :-) Już jakieś 2 lata temu próbowalem to uzmysłowić Młodemu na forum PSI, ale nie kupił mojej argumentacji :-)

Jak tylko zacznie się sezon, kupuję jakiegoś niedrogiego klamota AEG (coś do ok. 500 zł) - nawet nie musi strzelać - wszak nie o to w milsimach typu "Pościg" chodzi :-) Normalne "combaty" (tak w świecie ASG nazywają się coniedzielne strzelanki) z tonami kuleczek mnie nie interesują, podobnie jak cała ta ich przebieranina i lansowanie, kto ma lepszy numer kontraktu na mundurze :-)

A wracając do pytania Ptakola: z tego, co się orientuję w ASG nie celuje i nie strzela się w głowę, a jedynie w korpus. Przebite policzki i połamane zęby zdarzają się wcale nie tak rzadko... ASGeje mają też zasadę "kolbowania", czyli nie strzelania z bliska - jak zajdziesz pacjenta np. z tyłu nie strzelasz, a trącasz go kolbą. Poza tym, jeśli ktoś ma mocno stuningowaną klamkę (np. snajperkę), do walki na małe odległości musi używać pistoletu z np. 250 fps. I jeszcze jedno: po tych małych śmiesznych kuleczkach też robią się siniaki :-)

P.S.
paintball rulez! :-)
[JH] Martin
 

Postprzez płakol » 2009-01-03, 00:58

świetnie dzięki panowie mam już pewien obraz, nie wspominając o tym co wkleił Seph (straszne to nawet po dostaniu z 20 cm z markera pod maskę miałem łagodniejsza ranę)

Z mocnej wiatrówki tez już dostałem z 1 metra w klatkę piersiowa bylem w bluzie no i tylko tyle ze musiałem sobie śrut wydłubać nawet tak nie bolało, dla tego pytam o asg hehe :/

Tylko co jeszcze... rozumiem ze musi być wybitnie wyselekcjonowane towarzystwo do gry bo jeszcze jak ślady nie zostają i na większe odleglosci słabo czuć ze się dostało to pewnie "cziterow" jest masa w spotkaniach asg a udowodnienie ze ktoś dostał to praktycznie jest niemożliwe.

A jak z powtarzalnością strzałów ? takiego sprzętu np do 500 zl na powiedzmy 50 metrów będę trafiał w człowieka bez większych problemów ? (da sie odpowiedziec na to pytanie ?)
płakol
 

Postprzez Roger » 2009-01-03, 01:27

Martin, ale my nie robimy przesiadki na ASG :). Po prostu urozmaicamy :) Będziemy wszechstronni :)

Po obejrzeniu zdjęcia zaserwowanego przez Sephirotha - do obowiązkowego wyposażenia dopisuję: nożyk do tapet, pęsetę i środek odkarzający (jodyna uwentualnie szpirytus ) :)

PS.
PB rulez.

PS2.
And every other szczylanie (nie mylić ze szczaniem) tyż !!!
No chyba, że z kapiszoszonów - to nie :)
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez płakol » 2009-01-03, 03:21

jaaa szczylanie rulez
płakol
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-03, 10:07

Dokładnie Martin, nie przesiadamy się na ASG teraz będziemy mogli robić i jedno i drugie i w obu przypadkach będziemy kontynuować trend MILSIM-u.
[SC] Shark
 

Postprzez DiaKum » 2009-01-03, 11:56

...ja siedze cicho, ale bacznie sledze watek i jak wspomnial shark - tez mysle o jakiejs replice... niebawem :)
Widze ze jest chetnych na asg sporo wiec dobrze - bedzie sie z kim bawic :D
gg 806940
gsm 660 735 948
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ASG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron