postrzelamy ?

wszystko co chcecie wiedzieć, a boicie się zapytać

Re: postrzelamy ?

Postprzez Feldgrau » 2014-09-04, 20:18

ze spidim dziś gadałem .
Generalnie mamy "nad stan" 2 sztuki długiej "broni" a jeśli wreszcie PMK się tu qrwa wpisze to mamy tylko jedną nadmiarową od Krisa ale jeszcze może być chętny
Przemo-k jak wróci z urlopu albo Flemming który teraz posiada tylko krótką w wersji RAM , Nie wiadomo co z Krzychem i jego MP5 ( a dobrze by było by on był na tym treningu/grze) .
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: postrzelamy ?

Postprzez Kris2 » 2014-09-05, 10:16

Krzychu wygląda na to, że będzie miał właśnie tą moją MP5. Myślę o tej lokalizacji, żeby w budynkach nie było za ciemno, bo wyjdzie kapa ze zdjęć :(
Avatar użytkownika
Kris2
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 2010-06-19, 21:38
Lokalizacja: Radzionków

Re: postrzelamy ?

Postprzez Flemming » 2014-09-05, 21:52

Na tego 27.09 też bym się pisał, choć budynki mi leżą średnio. Tak mam jeszcze tylko Glocka RAM, choć w nim na bieżąco zmieniam uszczelki bo nabyłem service kit, (mimo, że był już u Spidiego) to i tak czasami mi odwala numer i puszcza gaz.
Avatar użytkownika
Flemming
 
Posty: 445
Dołączył(a): 2009-09-02, 15:52
Lokalizacja: Żory

Re: postrzelamy ?

Postprzez Kris2 » 2014-09-06, 12:25

Przeczesując ostatnio "magazyn" znalazłem ok 1,5tys kulek z farbą, nieco leciwych, ale były szczelnie zamknięte w słoikach. Większość nadaje się spokojnie do wystrzelania za broni długiej (sparwdzałem i pasują do łusek, czyli nie napuchły zbytnio). Zabiorę ze sobą, można je wywalić gratisowo rzecz jasna. Do krótkich RAM nie polecam, tutaj zdecydowanie lepiej puder.

Flemimng jaki masz początek nr seryjnego na Glocku 08 lub 09 albo wyżej? To oznacza rok produkcji. Mój jest z pierwszych partii nowych Glocków czyli Combatów - rocznik 2008 i też mi czasem puszcza nieładne bąki :D Nowsze konstrukcje są zdecydowanie mniej awaryjne. Syczenie to przede wszystkim kwestia plastikowych zaworków a nie tyle samych oringów. Najczęściej puszcza z tyłu, pod śrubą na płaski śrubokręt (powyżej znajduje się zawór w który uderza "iglica") Ja praktycznie tylko tam wymieniam na bieżąco :).
Avatar użytkownika
Kris2
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 2010-06-19, 21:38
Lokalizacja: Radzionków

Re: postrzelamy ?

Postprzez Pmk » 2014-09-07, 20:20

Feld,
No przeca już mnie wpisałeś ;]
Pmk
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
J.Piłsudski
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Re: postrzelamy ?

Postprzez Feldgrau » 2014-09-09, 12:50

jestem już po rekonensansie - hmm teren o którym myślałem jest inny niż pisał Cames ( budynki bardziej zniszczone ) choć jest blisko tego o którym wsponinał ( zdwoniliśmy sięjak jużwracałem ) więc po powrocie z urlopu zajrzę i tam ale na razie planuję gre na tym "moim" terenie . Budynek jest blisko drogi i nie ma okien więc może być nieco problem ze strzelaniem ale ktoś tam czynnie "walczy" bo widać po terenie - nie miałem naszej ulotki bo bym przyczepił w budynku z prośba o kontakt by komuś w paradę nie włazić . Jest to przy drodzę na Ligotę po drugiej stronie ulicy jest parking dla bardziej delikatnych aut i blisko jest przydrożna knajpa
namiary : 34 U 0352436
5549147
Teren "słynął" z dwóch "atrakcji" - dziwek które tam stały w ilości kilku sztuk oraz korków w godzinach szczytu . trochę fotek terenu
https://picasaweb.google.com/1010881074 ... vJgfv4iQE#
nas będzie interesował duży budynek ale poniżej jest kilka mniejszych oraz teren leśno hmm polankowy dobry do treningu oraz zrobienia akcji reklamowej ( ale to w innym temacie )
warto mieć latarki , warto ochronnoki słuchu , przydałby się ktoś do fotek i kręcenia filmu - będzie potrzebne kilka ujęć i kilka konkretnych ustawianych zdjęć
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: postrzelamy ?

Postprzez Kris2 » 2014-09-09, 18:29

Kurna, przecież to jest budynek PKP :D:D i moje pierwsze nieśmiałe kroki w asg lat temu naście :) Jeszcze za tamtych czasów notorycznie był problem z obsługą PKP (mają czynny i funkcjonujący budynek obok) i z czasem zrobiło się nibezpiecznie w efekcie zamurowano wejścia i obiekt został ostatecznie skreślony z miejscówek niedzielno jebankowych. Po przeciwnej stronie w lasku było kilka okopów / przeszkód terenowych - tam też grywaliśmy no i za budynkiem po przejściu torów kolejowych całkiem fajny teren z mostem, ale tam też PKP zaczęło nas gonić. Dlatego wydaje mi się, że trzeba do tematu podejść inaczej - oficjalnie. Złożyć wizytę smutnym panom w budynku obok, powiedzieć kim jesteśmy, co robimy i spróbować uzyskać "przymknięcie oka" na nasze szkolenie, bo zgody na pewno nie będzie.
Avatar użytkownika
Kris2
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 2010-06-19, 21:38
Lokalizacja: Radzionków

Re: postrzelamy ?

Postprzez Przemo » 2014-09-09, 20:10

feld ten budynek sobie odpuść jest niebezpieczny bo cały się sypie jak jeszcze chcesz piro stosować to nas tam zaj.... Przyjedziesz pojedziemy tam gdzie było szkolenie z BOSTem pokaże Ci tam jest odludniejsze miejsce ,budynek w lepszym stanie.
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: postrzelamy ?

Postprzez kufel_wro » 2014-09-09, 20:25

Jak będziesz miał zgodę SOK, to możesz tam jechać.
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: postrzelamy ?

Postprzez Przemo » 2014-09-09, 20:52

rozmawiałem z fizykiem GS chłopaki tam oraja zgoda nie jest potrzebna jesli chodzi o nasze potrzeby
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: postrzelamy ?

Postprzez Feldgrau » 2014-09-10, 04:55

gdzie załatwić zgode z SOK ?
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: postrzelamy ?

Postprzez Feldgrau » 2014-09-10, 08:27

jak zdąrzę przed wyjazdem na urlop to podjadę na te budynki co ćwiczyliście - porozglądam się gdzie i u kogo mogę zgłosić że chcemy ćwiczyć - Przemo to że inni ćwiczą na krzywy ryj nic nie oznacza , po co sobie zamykać drogę do dobrej i bliskiej miejscówki , oni ćwiczą na sucho w 4 nawet ich nikt nie zauważy , nas będzie nieco więcej i puder będzie się sypał gęsto . Wracam 25 go więc czasu na załatwianie "papierków" będzie nie wiele . Ten budynek którego dałem fotki też by się nadawał - nie jest bardzo niebezpieczny konstrukcyjnie a po walających się tam tarczach strzelniczych widać że asg go używa . Gdyby nie wyszło z tym drugim budynkiem to będzie jakaś alternatywa ( teren praktycznie ten sam tylko kilkaset metrów dalej )
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: postrzelamy ?

Postprzez Edi » 2014-09-11, 09:15

Feld podoba mi się Twoje podejście.
Jesteśmy poważną grupą pod szyldem LOK a nie paintbollowcami czy ASGejami.

Nie wyobrażam sobie że w podczas treningu ktoś nas wygoni z budynku.
Albo wezwie Policje czy inne dzielne służby mundurowe I będziemy musieli się tłumaczyć.

Dlatego nie rozumiem dlaczego nie chcesz FELD skorzystać z Hali w Żorach?

Jest legalna, płacisz I robisz co chcesz.

Chłopaki jeżeli to ma być trening w jakimś budynku na "dziko" to ja rezygnuję.

Jestem za stary na takie rzeczy.
Edi
 

Re: postrzelamy ?

Postprzez Feldgrau » 2014-09-11, 12:12

Edi dlaczego nie chcę hali w żorach ?? jakoś nie przyszła mi ona od razu na myśl gdy myślałem o ćwiczeniu z replikami RAM . Jednak odpowiem ci dlaczego ta hala się nie nadaje - mimo że legalna . Po pierwsze ma do dyspozycji jedno piętro tylko jedno - to trochę mało . Po drugie obok mieszkają ludzie nie użyjemy pirotechniki , po trzecie nie ma wokoło zielonych terenów do kilku "ustawek" dla zdjęć i filmu ( chcę zrealizować sporo materiału pod ewentualny przyszły film reklamowy ) i po trzecie najważniejsze ( nigdy nie myślałem że to kiedyś powiem i będzie mi to przeszkadzało ) tam śmierdzi farbą i wszystko się lepi z farby ,szkoda mi mojego munduru .
Na replikach asg czy magfed możemy grać , ćwiczyć i robić inne rzeczy ( treningi kondycyjne , marszobiegi , szkolenia luźne i z pojazdami ) Repliki RAM nadają się przede wszystkim do dobrego - profesjonalnego szkolenia ( nie zabawy/gry ) i do tego chciałbym je wykorzystywać ( mam zamiar mieć ich 5 do 10 sztuk na takie cele ) Teraz to zabrzmi bałwochwalczo ale najprawdopodobniej jesteśmy jedyni w PL którzy mają te repliki jako grupa i wykorzystują ( lub będą ) i chcę wykorzystać tą właśnie nisze - mam nadzieje że mój zapał ,twoja wiedza szkoleniowca - wolny czas innych - pozwolą zrealizować ten cel . Szczerze za stary i za leniwy jestem by biegać po facro lub łazić na strzelanki , wolę formę szkoleń i treningów oraz poważne inventy typu BO kaskady itp . dlatego ja widze pewien potencjał w RAMach i chcę go wykorzystać . Dlatego uważam że teren w Ligocie będzie dobry do tego .
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: postrzelamy ?

Postprzez Edi » 2014-09-11, 12:34

OK Feldgrau, ja się nie chce wcinać w Twoje plany.

Chodzi tylko o legalność.
Edi
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MILSIM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość