4th MOG

4th MOG

Postprzez [HSS] Jubszy » 2014-04-11, 23:11

Panowie,

25 maja mamy wolny termin na Karolew, wszystkie wcześniejsze są zajęte. Z uwagi na Pacific/PLP i majówkę, prawdopodobnie nie uda się nic wcisnąć pośredniego w innym miejscu.
Jeżeli ten termin odpowiada to przyklepujemy i jedziemy z koksem. Miejsce mamy bardzo dobrze rozpoznane, dodatkowo Ryba przewiduje rozbudowę wiosek o dodatkowe budynki. Będziemy się starać pozyskać jak najwięcej dodatkowych pojazdów.

Są propozycje wprowadzenia dodatkowych założeń:

- Rozgrywanie 3-4 jednogodzinnych scenariuszy,
- kilka szpitali-baz na terenie całego pola, nie biorących udziału w grze (bez możliwości ich zdobycia),
- każdy na czas scenariusza przenosi całość zapasów na sobie+to co zdeponuje w szpitalu,
- HP w szpitalach (nabite matki+przetoczki, bez obsługi),
- leczenie w szpitalach bez opóźnienia czasowego (i tak każdy spędzi tam trochę czasu żeby załadować magi i się poczyścić),
- rozbudowany system ran - lekka/ciężka z funkcją medyka polowego,
- ewakuacja rannych na noszach i pojazdami,
- zadania będą oscylować wokół utrzymania punktów strategicznych (zdobywanie, obsadzanie ich załogami i utrzymanie, dostarczanie zaopatrzenia i uzupełnień).
Avatar użytkownika
[HSS] Jubszy
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2013-11-26, 14:48

Re: 4th MOG

Postprzez Feldgrau » 2014-04-12, 05:02

jak dla mnie termin idealny :) akurat mam wolne w pracy. Co prawda raczej nie będzie mojego samuraja - wymieniam resory , zmieniam kolor , modyfikuje skrzynie biegów - wszystko musze skończć przed czerwcowymi manewrami
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 4th MOG

Postprzez Edi » 2014-04-13, 12:03

Ja niestety nie mam szans uczestniczyć :-/

Mam nadzieję że termin MOG5 mi spasuje.
Edi
 

Re: 4th MOG

Postprzez Majster JH » 2014-04-13, 20:41

Na pewno będzie już trudniej ,a termin to problem Karolew modny w tym sezonie .
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: 4th MOG

Postprzez GwizdeK & Newt » 2014-04-13, 21:58

hm spytamy naszej ekipy jak termin im spasował i damy znać :) ale jak nie ma innego alternatywnego to raczej będziemy starać się dopasować.

1. Wiadomo gdzie planuje postawić kolejne budynki? ew. czy będą połączone okopem?
2. Jak z pirotechniką?
3. Rozgrywanie 3-4 jednogodzinnych scenariuszy - za, ale nie damy rady zagrać 4-5 przy odpowiedniej organizacji? Chyba impreza nie musi się kończyć o 14-15? :)
4. kilka szpitali-baz na terenie całego pola, nie biorących udziału w grze (bez możliwości ich zdobycia) - co rozumiecie przez kilka?
5. leczenie w szpitalach bez opóźnienia czasowego (i tak każdy spędzi tam trochę czasu żeby załadować magi i się poczyścić) - hm, a nie lepiej zrobić coś na zasadzie by wychodzić co najmniej w 2 osoby ze szpitala? Zawsze to już bardziej dotarcie do pozycji zespołowe niż indywidualne - pamiętajcie, że trzeba się zgrać ze sobą :)
6. rozbudowany system ran - jakieś szczegóły? co jest raną ciężką, co lekką? jakieś ograniczenia w leczeniu? czy medycy mogą leczyć samych siebie etc. generalnie napiszcie coś więcej :)
7. na chwilę obecną tyle :) to co pominęliśmy nam pasuje :) pewnie pojawi się "ale" w momencie podania zadań.
GwizdeK & Newt
 
Posty: 83
Dołączył(a): 2014-02-25, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: 4th MOG

Postprzez Przemo » 2014-04-13, 22:19

tutaj masz przykładowy system ran jaki swego czasu stosowaliśmy na LARPach może trochę zewoluować choćby np w kwestii użycią np staży taktycznej

viewtopic.php?f=108&t=805
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 4th MOG

Postprzez [HSS] Jubszy » 2014-04-14, 13:18

> 1. Wiadomo gdzie planuje postawić kolejne budynki? ew. czy będą połączone okopem?
- nie znam szczegółów, poproszę Rybę o dokumentację foto jak będzie gotowe. Możę Horsi coś wiedzą?

> 2. Jak z pirotechniką?
- Zobaczymy co nam wyjdzie ze scenariuszy, dym na 100% tak. Hukowe przedstawiają pewne ryzyko (poza IED), paintballowe są kiepskie. Ryba prezentował grochowe granaty rozpryskowe ich produkcji, ale musimy to potestować.

> 3. Rozgrywanie 3-4 jednogodzinnych scenariuszy - za, ale nie damy rady zagrać 4-5 przy odpowiedniej organizacji?
> Chyba impreza nie musi się kończyć o 14-15? :)
- Jak damy radę to czemu nie? :)

> 4. kilka szpitali-baz na terenie całego pola, nie biorących udziału w grze (bez możliwości ich zdobycia) - co rozumiecie przez kilka?
- jeżeli ilość ludzi pozwoli, to setting fabularny może przewidywać 3 frakcje, żeby było ciekawiej.

> 5. leczenie w szpitalach bez opóźnienia czasowego (i tak każdy spędzi tam trochę czasu żeby załadować magi i się poczyścić) - hm,
> a nie lepiej zrobić coś na zasadzie by wychodzić co najmniej w 2 osoby ze szpitala? Zawsze to już bardziej dotarcie do pozycji
> zespołowe niż indywidualne - pamiętajcie, że trzeba się zgrać ze sobą :)
- a to już jest robota dowódców drużyn i pododddziałów, żeby wiedzieć gdzie są ludzie, trzymać całość w kupie, pilnować żeby się nie porozłazili i kierować ich tam gdzie trzeba:) Szpitale będą bez żadnej obsługi więc nie będzie nikogo kto miałby pilnować ilości, czasu wychodzenia itd. A jak nie da się czegoś przypilnować, to lepiej tego nie wprowadzać.

> 6. rozbudowany system ran - jakieś szczegóły? co jest raną ciężką, co lekką? jakieś ograniczenia w leczeniu?
> czy medycy mogą leczyć samych siebie etc. generalnie napiszcie coś więcej :)
- odnośnie tego warto założyć osobny wątek i wypracować wspólne rozwiązanie, na bazie przykładu Przema.
Avatar użytkownika
[HSS] Jubszy
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2013-11-26, 14:48

Re: 4th MOG

Postprzez kufel_wro » 2014-04-14, 14:03

[HSS] Jubszy napisał(a):> 6. rozbudowany system ran - jakieś szczegóły? co jest raną ciężką, co lekką? jakieś ograniczenia w leczeniu?
> czy medycy mogą leczyć samych siebie etc. generalnie napiszcie coś więcej :)
- odnośnie tego warto założyć osobny wątek i wypracować wspólne rozwiązanie, na bazie przykładu Przema.


Kaskada i Salamandra:
http://www.redsystem.eu/

Blackops:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/540 ... %20ran.pdf
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: 4th MOG

Postprzez Feldgrau » 2014-04-14, 15:52

Kufelku Red system to chory pomysł - dostałem serie ale musze otworzyć kopertę by się okazało że mam postrzał głowy albo urwało mi palec . Gracze ASG jakoś się do tego przekonują ale gracze PB z reguły mają z tym zawsze problem
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 4th MOG

Postprzez Ace » 2014-04-14, 16:32

Między MOG a BO czy innymi podobnymi jest dość duża różnica. MOG to gra raczej ,BO symulacja. Dlatego fakt że nie ma sensu komplikować bo te dwie "imprezy" służą wg mojej oceny innym celom.
Narysować chłopka i opisać np:
-strzał w głowę - kaput
-trzy trafienia w klatę - kaput
-strzał w lewą rękę - nie działa ręka
-strzał w obie - wiadomo - to samo z nogami
Życiowe prawda nie ma nóg nie chodzimy ,to samo z głową. Rzadko zdarzają się postrzały ,draśnięcia w PB. I opatrywaniem może się zająć nawet ktoś niedoświadczony wtedy ,bo założyć opatrunek który się nie zsuwa (warunek) umie założyć dziecko nawet ;-)
Avatar użytkownika
Ace
 
Posty: 1216
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:06
Lokalizacja: Katowice/Sosnowiec

Re: 4th MOG

Postprzez VojciechU » 2014-04-14, 19:02

Bardzo mnie cieszy ta informacja. Jak coś potrzeba na miejscu to tradycyjnie sluzymy pomoca. O nowej infrastrukturze nie wiem za wiele, 27.04 bede na miejscu - jak cos juz bedzie stalo to zrobie fotki.
Saltus: XI, XIII, XIV, XV, XVI | Unit: VI, VII | Igła: I
“Jedyny łatwy dzień był wczoraj”
Avatar użytkownika
VojciechU
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-10-29, 19:33
Lokalizacja: Łódź

Re: 4th MOG

Postprzez GwizdeK & Newt » 2014-04-14, 21:18

ad.1 - ok, czekamy na jakieś wieści :)
ad.2 - jesteśmy tylko za dymnymi szczerze powiedziawszy.
ad.3 - w naszej opinii jeżeli chcemy zagrać więcej scenariuszy to od razu trzeba to założyć :P
ad.4 - hm czyli 3 frakcje od jakiej ilości ludzi?
ad.5 - jesteśmy innego zdania - chyba jesteśmy na tyle dorośli, aby prosta komenda "wychodzimy co najmniej w dwie osoby" nie powinna sprawić nikomu problemu? :) chyba, że szpitale będą blisko terenu gry? W sumie to w jakiej odległości jest plan by stały szpitale od miejsca gdzie toczyć się będzie gra?
ad.6 - czekamy na osobny wątek


@Kufel - red, BO odpada :P Bardziej odpowiadałby nam przykład podany przez Przemo.
GwizdeK & Newt
 
Posty: 83
Dołączył(a): 2014-02-25, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: 4th MOG

Postprzez Pmk » 2014-04-14, 22:05

Odnośnie nie funkcjonującej głowy, to bym się nie rozpędzał.
Znam takich, u których ten obszar nie funkcjonuje od dawna.
A karierę zawodową robią że chej...
Czyli może być nawet lepiej.
Bez aluzjii, oczywista.

Pmk
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
J.Piłsudski
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Re: 4th MOG

Postprzez GwizdeK & Newt » 2014-04-15, 18:02

Ok dajcie jeszcze znać czy termin już 100% i ogarniać urlopy/wolne w pracy etc.? Czy jeszcze czekamy na czyjąś wypowiedź?
GwizdeK & Newt
 
Posty: 83
Dołączył(a): 2014-02-25, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: 4th MOG

Postprzez Ace » 2014-04-15, 20:48

Pmk napisał(a):Odnośnie nie funkcjonującej głowy, to bym się nie rozpędzał.
Znam takich, u których ten obszar nie funkcjonuje od dawna.
A karierę zawodową robią że chej...
Czyli może być nawet lepiej.
Bez aluzjii, oczywista.

Pmk

Ja tu widzę mnóstwo aluzji ,panowie z Wiejskiej mogą się obrazić.
Avatar użytkownika
Ace
 
Posty: 1216
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:06
Lokalizacja: Katowice/Sosnowiec

Następna strona

Powrót do Gry MOG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron