Replika AK w ASG

Replika AK w ASG

Postprzez Cartman » 2016-07-21, 22:30

Panowie w myśl zasady przekazanej przez Krzycha na ostatnim / dosyć dawnym ;) szkoleniu z czarnej, iż warto używać repliki z którą w przyszłości można mieć do czynienia na ostro myślę o zakupie czegoś na groszek w wersji AK - wszelkie doświadczenia, sugestie i opinie mile widziane - oczywiście rozumiem, że kwestia finansowa ma kluczowe znaczenie jednak z racji tego, że groszek jest u nas uzupełnieniem a nie głównym orężem nie chciałbym szaleć i skupić się raczej na dozbrajaniu w dobrego Magfeda tymniemniej jestem otwarty na sugestie bardziej doświadczonych w temacie AK i powiedzmy szeroki wachlarz opinii uwzględniających jakoś w stosunku do ceny ;)
Avatar użytkownika
Cartman
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2015-07-24, 20:09

Re: Replika AK w ASG

Postprzez Feldgrau » 2016-07-22, 06:46

Sprzęt dobrej klasy kosztuje jak wiadomo - sprzęt niskiej ceny jest kiepski w wykonaniu i zawodny ja znany centuś jestem jeśli chodzi o tego typu zabawki i zawsze byłem tu outsaiderem . Tu gdzie chłopaki kupowali dobrej klasy repliki ja zadowoliłem się chinolem kiedyś szykując się na BO kupiłem ( na tę jedną imprezę ) karabinek MP5 i 2 magi wychodząc z założenia że będę mało strzelał . ależ było kutni o to na forum ( szukaj w archiwum ) że się nie nadaje że się rozleci a sprzęt wytrzymał 3 lata poszedł do renowacji i służy dalej teraz innemu koledze z LOKmilsim . Gdybyś był typowym aesgejem który raz w tygodniu zalicza nawalanki to i owszem mocna bateria i dobrej klasy kałasz ale jak to maszynka do szkoleń , MA i zabawy to kup kałaszka który sporo waży ( waga orginału to między 3,7 kg a 4,3 kg ) . do szkoleń manualnych , zajęć oraz czasem na jakąś imprezę strzelającą . Szukałbym lepszej jakościowo repliki ale np używki ( Krzychowego kałasza znalazłem w komisie i jego wygląd zaparł mi dech w piersi ) ale jeśli dysponujesz kwotą 500 zł w górę to proponuję ci DEKO ( orginalny tyle że zaczopowany ale z papierami z MSWiA ) masz wtedy do czynienia z prawdziwą bronią do szkoleń manualnych do treningów i do marszów kondycyjnych tyle że nic z lufy nie wyleci ( ja na wielu milsimach nie wywaliłem ani jednej kulki ) Potem jak się dorobisz własnego żelaza to masz klamota na ścianę . Żadna replika asg i pb nie da ci odwzorowania broni ostrej to sa inne przyzwyczajenia i inna pamięć mięśniowa . nie masz też co przejmować się tym że na imprezie nie będziesz miał czym "strzelać" ( sianie kompozytu nawet nie leżało koło strzelania ) bo każdy z nas ma po minimum 2 repliki asg więc jest od kogo pożyczyć . Mogę ci też odsprzedać jednego już z ostatnich moich RAMów jest to karabinek METS do tego 2 magi i już masz klamkę na szkolenia i bliżej realizmu bo jak strzelasz to przynajmniej łuski lecą . Magfed w obecnych realiach to niestety już przeżytek nie ma już prawie imprez w tym klimacie i wydawanie ponad tysiąc czy dwa na taki sprzęt to wywalanie kasy w błoto . ( cames teraz będzie się pluł przez 40 minut i walnie tu elaborat ale niestety taka jest prawda ) więc Magfeda szukaj używki .
tu masz przykład kałacha który jest podobno jakiś super i po tuningu http://allegro.pl/karabin-ak47s-tuning- ... 20353.html zobacz na cenę , moja skromna ocena ? wolałbym kupić deko
tu masz coś ciekawego ( ale na firmach się nie znam ) http://allegro.pl/replika-karabinka-ak- ... 13901.html
jeśli nie jesteś fanem klasycznej wersji to masz tu cyme http://allegro.pl/replika-karabinka-cm0 ... 58639.html można potem za psi pieniądz kupić trochę orginalnych części z palnej broni jak chwyt przedni , szczerbinka , rura gazowa ,rączka itp .
a tu masz aukcje prawdziwego asgeja zobacz co można/powinno się zrobić z repliką by mieć dobre samopoczucie z jego opisu nie zrozumiałem nic ale może dlatego że ja używam kałasza na 7,62 http://allegro.pl/tuning-boyi-rk-02-ful ... 88100.html

a tu masz piękną replikę faceta który musi na każdej strzelance z tą maszynką czuć się naprawdę męsko http://allegro.pl/mini-beryl-asg-zobacz ... 72340.html
tyle że ja w tej cenie kupiłem orginalnego kałacha , a sprzedający twierdzi ba nawet podkreśla że nie jest to deko i że można z tym iż śmiało do lasu na strzelankę tyle że zapomniał dodać iż wydając tyle kasy i pewnie drugie tyle na kontraktowy mundurek nadal po naciśnięciu spustu mamy odgłos rozpinanego rozporka
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Replika AK w ASG

Postprzez Cartman » 2016-07-23, 20:55

Dzięki Feld za wyczerpującą odpowiedź jak i podpowiedzi, zacznę przeglądać internety w poszukiwaniu czegoś ciekawego, chociaż pewnie jak zawsze po sezonie pojawi się dużo mało używanych raz rzuconych :)
Avatar użytkownika
Cartman
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2015-07-24, 20:09

Re: Replika AK w ASG

Postprzez Ace » 2016-07-26, 18:34

Avatar użytkownika
Ace
 
Posty: 1216
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:06
Lokalizacja: Katowice/Sosnowiec

Re: Replika AK w ASG

Postprzez Feldgrau » 2016-07-27, 06:15

w tym artykule dość ciekawe są wypowiedzi internautów
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Replika AK w ASG

Postprzez Ace » 2016-07-27, 17:53

Jakiś konkretny przykuł twoją uwagę?
Avatar użytkownika
Ace
 
Posty: 1216
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:06
Lokalizacja: Katowice/Sosnowiec

Re: Replika AK w ASG

Postprzez Feldgrau » 2016-07-28, 07:29

wszystkie od Kamili w dół . bo tam każdy chwali swoje aesgej repliki ktoś kto używa ostrej to ostrą tyle tylko że i artykół i komentarze są z przed dwóch lat a do tego czasu bardzo dużo się zmieniło i w jednej i w drugiej kwestii . Nie zmieniło sie jedno replika asg nie nadaje się do nauki obsługiwania się bronią ostra ale zajęcia z replikami uczą wiele innych zachowań , natomiast jest już masę szkoleń z ostrą gdzie można się nauczyć tych zachowań które nie da asg . Można zrobić nawet więcej niż np ostatnio żołnierze na manewrach Anakonda
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Replika AK w ASG

Postprzez Gebel » 2016-07-28, 23:41

:mrgreen:
Saltus XIV,XV,XVI,XVII; Unit 06,07; Blackops I,II,III; RedFall 2013; NWN 2014, 2015; SALAMANDRA; GreenCoat II; GF POint 2015
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Re: Replika AK w ASG

Postprzez Kris2 » 2016-08-01, 22:01

Kupowanie jakiejkolwiek repliki asg bzz bzz czyli elektrycznej nie ma sensu. tylko GBB inaczej to żaden trening uzupełniający do palnej.
Magfedy mają się dobrze, tylko mu już nie jeździmy i nic nie robimy w tym temacie.
Avatar użytkownika
Kris2
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 2010-06-19, 21:38
Lokalizacja: Radzionków


Powrót do Sprzęt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość