Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-03-21, 13:14

Witam,
czy ktoś z Was szanowni koledzy spotkał się z kimś, kto sprzedaje podobne oprzyrządowanie, właściwie takie samo?
http://pl.aliexpress.com/item/Military-Airsoft-Combat-MP7-Rifle-Holster-EMERSON-Tactical-MP7-Leg-Holster/32596217218.html?spm=2114.010208.3.19.58y0Me&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_1_10034_507_2010011_10020_10001_10002_10017_10010_10005_10011_10006_10021_10003_10004_10022_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_7&btsid=d9385ee5-dd62-4493-a90b-16944b3e4453
wymyśliłem sobie taki sposób mocowania "gnata" na panelu udowym.
Jestem zdeterminowany, żeby to zrealizować ale szkoda mi płacić 35 dol. za przesyłkę DHL, przy czym sama kabura 25dol. .
Próbuje znaleźć taką w polskim sklepie ale może używam innych tagów i pomijam właściwe.
Parę lat temu ktoś pisał na jakiś forum, że zrobił kilka takich egzemplarzy, może samemu coś takiego opracuje i wykonam ale póki co nie mam czasu i szukam gotowego.
Może ktoś pomoże jak zna temat.
Dodam, że chodzi mi o takie rozwiązanie lub lepsze.
Rzuciłem się już na mocowanie taktyczne z kydexu do mp7, ale nie pasuje do mojej wersji. Także gdyby ktoś był zainteresowany to mam takie coś - https://www.frogtac.pl/Taktyczna-akcesoria/Kabury/Plastikowe-i-kydexowe/Taktyczny-uchwyt-na-MP7-kydex
Pozdrawiam seedecznei Bart
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Feldgrau » 2016-03-21, 13:25

Przemyśl jeszcze raz ładowanie czegokolwiek na udo . Broń na udzie świetnie wygląda na fotkach i na filmach . Każdy z nas już to przerabiał mam chyba z 5 kabur na udo . Broń się przesuwa , uwiera , gniecie lub spada , po 2-3 godzinach marszu/zasadzki/patrolu wywalisz to w las . A jak będziesz musiał walczyć lub szybko korzystać z pojazdu to jeszcze gorzej , gdy przyjdzie ci tachać np rannego to będzie przeszkadzać . o przenoszeniu/dobywaniu broni krótkiej i długiej można pisać wiele i nawet ostatnio robiliśmy szkolenie w tym zakresie
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-03-21, 15:03

No z tymi fotkami to masz rację to fajnie wygląda.
Z praktycznego punktu widzenia to może przeszkadzać w takich sytuacjach o jakich mówisz.
Zostałaby tylko kamizelka (lewy bok, prawy bok).
Chodzi o to, że na zawieszeniu mam x7, i oprócz tego nie chciałbym się ograniczać, plecy załadowane na przodzie broń krótka, zasobniki, magazynki, zasobnik na lewym udzie (raczej nie przeszkadza - ale nie obciążałem go za bardzo).
Mazak, który miałem na myśli to Tipek TCR, podobny do MP7 ale jednak trochę się różni wymiarami, jest na tyle kompaktowy, że można go nosić blisko ciała.
Jest to jednak dla mnie nowe doświadczenie i więcej teoretyzuje.

Szukam najlepszego rozwiązania.
Pewnie wszystko wyjdzie w praniu.
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Feldgrau » 2016-03-21, 21:09

no gabarytowo to troche duże klamki a więc i nie do końca wygodne - my z krótkiej przede wszystkim używamy RAMów , długa to albo magfed lub RAM a więc gabarytowo jak broń ostra . Krótką możesz na pasie lub na kamizelce zależy do jakich zadań czy w kaburze otwartej ( kydex) czy w zamkniętej ( daleki patrol , zasadzka , czołganie się itp . Możesz na kamizelce np z przodu na klacie bo łatwo i szybko ją można dobyć gdy zawiedzie centralna jednostka ( a w pb trzeba to pod uwagę brać ) , zależy jaką kamizelkę używasz i co tak naprawdę masz tam zamontowane . Generalnie jakikolwiek marsz kondycyjny ( 15-50 km ) zweryfikuje ci twój szpej . Doskonałe rozwiązania tego problemu ma np PMK lub Krzychu czy Bolek ( generalnie prawie każdy w LOKmilsim kto jeszcze działa milsimowo ) My jesteśmy nastawieni na zadania zwiadowcze , długie marsze , zadania takie które inni nie wezmą , rzadko strzelamy w naszych działaniach za to jesteśmy tam gdzie trzeba
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Lloyd » 2016-03-21, 22:18

Ja to widzę tak. Kontakt=>gleba=>broń usyfiona i do czyszczenia... o ile nie do wywalenia jak się z niej szczelil. Ale nie wiem tego z doświadczenia :)
Avatar użytkownika
Lloyd
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2014-02-17, 21:39

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-03-22, 14:31

Upieram się tylko przy kaburze, niekoniecznie na noszeniu na udzie.
Jak już czytam to co Feldgrau napisał, to faktycznie widzę same minusy noszenia klamki na udzie o czołganiu nawet nie pomyślałem - przy moich gabarytach to miałoby znaczenie.
Pozostaje tylko sprawa umiejscowienia, co zweryfikuje praktyka.
Lubie łażenie po lesie, ale strzelić od czasu do czasu też lubię.
Nie sądziłem, że robicie takie długie spacery do 50km :)
to ze dwa dni szybkiego marszu z oporządzeniem.
No ale czego nie robi się dla klimatu.

Taki M4 http://www.activegames.pl/pl/p/RAM-M4-106R/503 ma podobne gabaryty do mojego, ja mam rozsuwaną kolbę długość złożonej to ok 45cm z lufą więc nie jest tak źle, moja x7 w sumie ma jakieś 130cm z lufą (kolba się nie składa), a jeśli chodzi o RAM, ktoś mi kiedyś o tym opowiadał, ale z uwagi, że nie zachwalał to się na nim nie skupiłem. Bardziej zależało mi na tym, żeby podzespoły były kompatybilne z x7 - poza szynami ris, butlą, kulami i może kilkoma lufami to nie wiele jest kompatybilne - grunt, że mi się podoba :) i tak komandosem już nie będę w realu, chyba że zagrozi nam jakiś konflikt zbrojny, to wtedy partyzantka. Kulki przerobi się na bardziej konwencjonalną amunicję (np z jakąś chemią wybuchową) i nie będzie trzeba się przesiadać na ostrą. Chyba, że ostrej będzie pod dostatkiem.
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Feldgrau » 2016-03-22, 18:24

50 km robiliśmy w zeszłym roku - generalnie nasze marsze to max 25 km ale za to jest przyjemnie , teraz większość z nas skupiła się na broni ostrej i oporządzeniu do niej jednakże nadal planujemy serie treningów pieszo , z pojazdami z piro i inne , firma activegames to firma Krisa ( członka lokmilsim ) możesz tam kupić fajne zabawki a gdybyś chciał się przesiąść na RAM mam do sprzedania jeden ze swoich w dobrej cenie
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-03-22, 19:26

Dzięki za info.
Muszę się na razie nacieszyć tym co mam.
A jak zobaczę jak Ram działa to zobaczymy, może kiedyś.
Na activeg coś już kupowałem.
Właściwie nawet bardzo inspirująca stronka :)
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-03-22, 19:53

a zniżki jakieś są ?

interesowałby mnie taki zestaw :)

Zestaw 2 magazynków TiPX na 7 kulek
Zestaw 2 mag. 12 kul TiPX/TCR/98 MAG ADAPTER
Narzędzia "imbus" klucze ampulowe 18 szt Narzędzia "imbus" klucze ampulowe 18 szt



na activegames nie widzę takich magazynków są tylko zetamagi ale to mnie nie interesuje.
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Przemo » 2016-03-22, 20:27

FeLd przesiadł sie na ostro bo już mu się nie chce biegac po lesie woli po nim jezdzic 4x4 :-D / moze troche z racji statecznego wieku a moze troche z lenistwa /teraz dostojnie obstawia wszystkie strzelnice w okolicy.
Duch w narodzie nie zginał i jakies 90% skałdu dalej pozostaje wielbicielami kalibru 0.68. Syriusz ze swojej strony polecam Tiberiusa T15 a tpxa potraktuj jako bron boczna z kabura na kamizelce taktycznej. RAMa bym sobie odpuscił ten kaliber nie spełnia moich oczekiwan dyskusyjny zasieg i celnosc w przypadku broni długiej. Z oferty krisa w przypadku PB TGRy mozna polecic z czystym sumieniem bardzo pozadny mało awaryjny sprzet prosty w obsłudze i serwisie.
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez apacz27 » 2016-03-22, 20:54

Feld dodaj, że 50 km paru "wariatów" robiło w 12h nie w 2 dni i z plecakiem 15kg na ramionach, pełnym rynsztunku z bronią ;) Ogólnie działamy na wielu płaszczyznach...Co do udzielanych rad to warto słuchać bo czasami nie ma potrzeby iść w koszty...pamiętaj, że dobrze uczyć się na błędach...a najlepiej cudzych :-P Fajne jest to, że będąc w grupie świetnie się uzupełniamy...ktoś ogarnia lepiej nawigację, ktoś nadaje tempo, a inny rozdziela zadania ;-)
..."Jeśli czegoś chcesz zawsze znajdziesz sposób, jeśli nie zawsze znajdziesz wymówkę"..... BlackOps IV; AEGIS 2015; NWN15; MA2015,MA2016, GF Point 2016
Avatar użytkownika
apacz27
 
Posty: 480
Dołączył(a): 2014-11-12, 16:36

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-03-22, 21:34

Przemo napisał(a):FeLd przesiadł sie na ostro bo już mu się nie chce biegac po lesie woli po nim jezdzic 4x4 :-D / moze troche z racji statecznego wieku a moze troche z lenistwa /teraz dostojnie obstawia wszystkie strzelnice w okolicy.
Duch w narodzie nie zginał i jakies 90% skałdu dalej pozostaje wielbicielami kalibru 0.68. Syriusz ze swojej strony polecam Tiberiusa T15 a tpxa potraktuj jako bron boczna z kabura na kamizelce taktycznej. RAMa bym sobie odpuscił ten kaliber nie spełnia moich oczekiwan dyskusyjny zasieg i celnosc w przypadku broni długiej. Z oferty krisa w przypadku PB TGRy mozna polecic z czystym sumieniem bardzo pozadny mało awaryjny sprzet prosty w obsłudze i serwisie.



Nie chodziło mi o TPX , tylko tcr http://www.tippmann.com/p/magfed-tcr takiego mam i kaburę do niego.
jako broń boczną mam coś innego ale to bardziej dla wyglądu (i obciążenia/realizmu :) ).
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-03-22, 21:38

Jednym słowem z Wami można wszędzie, nawet w ogień... albo do nocnego np.

Z innej beczki...
zna ktoś z Was taki sklep http://sagear.eu/ albo miał z nim do czynienia?
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Lloyd » 2016-03-22, 22:06

Tippman.... ile w magazynku się mieści kulek ? Jakie zasilanie tego.... ale jest fajna mała do cqb
Avatar użytkownika
Lloyd
 
Posty: 108
Dołączył(a): 2014-02-17, 21:39

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Feldgrau » 2016-03-23, 06:27

Przemo nadal poginam po lesie ( spytaj PMK ) milsim no cóż w tym roku nie popełniłem go jeszcze , odtrąca mnie alkohol ( przed , po i w trakcje ) ja w tym roku szykuję się na MA . Oczywiście Syriush mamy "wariatów" którzy biegają po 50 km w obciążeniu taktycznym -śmiało możesz dołączyć :mrgreen: tyle że niestety większość imprez takich właśnie jest nie na pb a na tik-taki . Pb ( milsim) odchodzi niestety w zapomnienie choć Cames mówi co innego .
Do niedawna były tak wielkie i super zorganizowane inventy pb jak Saltus , Unit , salamandra ,i wiele innych - 2 razy w roku jechaliśmy na Saltusa i zaraz po nich był Unit nie było kiedy markera z farby wyczyścić były LARP-y , były świetne szkolenia - teraz już tego nie ma , są LARPy jak S.T.A.L.K.E.R , Misja Afganistan ( po 600 osób i miejsca tylko na zapisy ) są szkolenia nawet z ludźmi ze służb ale tylko na groszek ( lub ostra ) . Kupno nowego drogiego markera pb mija się z celem - temat jest o pb więc oby moje słowo się tutaj w gówno obróciło ale do końca roku z lokmilsim za klamkę pb złapie może 3-4 ludzi z 15 inni poszli w ostrą a inni są ale tylko na forum .
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Sprzęt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron