Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-03-23, 08:58

Lloyd napisał(a):Tippman.... ile w magazynku się mieści kulek ? Jakie zasilanie tego.... ale jest fajna mała do cqb


Mag 1 jest 7 kul - zwykłe i 12 - na zwykłe i FS,
dlatego chce kupić jeszcze 2 na 7 i 2 na 12
zasilanie z naboju mieszczącego się w obudowie co2, oraz wyjście na mambę pod kolbą, także super bo można używać go w zależności od warunków atmosferycznych.
Właśnie o to chodziło, żeby było niewielkie, zgrabne, lekkie, kompaktowe, i mieściło 4 osoby+bagaże, i mało paliło.

Przyznam się szczerze, że z FS jeszcze nie strzelałem, ale nie mogę się doczekać, cena kul mi się nie podoba :(

Jeśli chodzi o CQB
to powiedzcie, czemu u nas nie buduje się takich miasteczek CQB Tactical Paintball https://www.youtube.com/results?search_query=cqb+tactical+paintball
może wystarczojąco dużo gruzu stoi po ugorach.
Ale jak zobaczyłem pierwszy filmik sprzed kilku lat to od razu pomyślałem o CS 1.6 np 'eldorado'

Chodzi mi o to, że - może gdyby ludzie wiedzieli, że istnieje taki "bezpieczny" obiekt/y,
więcej 'ludziów' interesowałoby się tym, a tak gra może i bardziej odwzorowuje realia walki ale jest to pozornie bezpieczne z punktu widzenia osoby uczestniczącej, na zasadzie do momentu, aż się komuś kuku nie zrobi, a jak już to sam sobie jesteś winien.

Tak, czy inaczej parę lat temu był większy boom u nas na painta, w takich krajach jak francja, usa, są zawody Milsim,
u nas w pewnym sensie też, tylko mnie to jest propagowane no i po cenach sprzętu też to widać.
Gdyby, było większe zainteresowanie, byłoby więcej sklepów, mniejsze ceny, więcej sprzętu, tańsze kulki FS :)

Nie wiem, czy ktoś mnie rozumie. Ale nie ważne.
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Feldgrau » 2016-03-23, 09:23

Syriush są takie "miasteczka" i w PL tu w Żorach masz czała fabrykę nawet - jedna z hal jest "własnością" kolegi zwariowanego na punkcie pb i on ją wynajmuje pod takie gry - czasem robiliśmy tam szkolenia i gry magfedowe , kolejne masz koło Katowic , jest też bunkier podziemny ( to już komercja ale można go wynająć na własne potrzeby ) Koło Opola masz 2 takie obiekty . Blisko bo w Czechach też są - tam masz cały poligon - byliśmy na WarZone gdzie były wozy bojowe , czołg , nasze terenówki , byliśmy na wojnie Wietnamskiej ( 2 razy ) gdzie ludzie w odpowiedniej charakteryzacji walczyli w okopach , w "dżungli" walczyliśmy na Wzgórzach " Hamburger Hill - jest tego sporo ale trzeba się koło tego kręcić - musi być ktoś " z jajami" kto będzie temat prowadził od A do Z . u nas nadal jest Saltus ( już mniejsze ma zainteresowanie ) Ja jak byłem fanem Saltusa i Unita to poprostu zmuszałem ludzi do tych imprez ( namawiałem , prosiłem itp ) nawet w naszym regulaminie jest zapis do tego ( Rekrut miał obowiązek brać w tym udział ) Namawiałem ludzi na eskapady do Czech a że Bolek , Przemo_k i inni mieli podobną zajawkę jak ja to nie było problemu z obsadą , potem nastali Krzychu , Apacz . Cames , PMK są od zawsze . Teraz ja i inni nieco zmieniliśmy profil więc i nie ma takiego aż parcia na pb. Ale zapytaj jakich zabiegów używałem by ludzi namówić na Misje Afganistan ( poczytaj wątek na forum ) i potem spytaj o ich wrażenia z imprezy - Teraz też jedziemy i z większym rozmachem .
Co do "kompaktowości" TPX czy Tiberiusa jako broni krótkiej :mrgreen: sorry ne będę się wypowiadał . Cames ma "mojego" w wersji szturmowej bo ma pojazd militarny i tak jak ja jest kierowcą terenówki w misjach ja używałem tiberiusa przy boku , na udzie i w każdej możliwej konfiguracji , uwielbiałem pudrowe kule do tej klamki i nieźle to strzela ( pozdrowienia dla Przemo-K :mrgreen: ) ale spróbuj z tym prowadzić samochód i z butlą na plecach usiąść za kierownicą :-)
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-03-23, 13:22

Nawet sobie nie wyobrażałem siadania za kierownica z butlą na plecach ... do teraz, już gorsze pod tym względem może być tylko siadanie na butli :)

Ja tam chętny jestem na taką grę, tak jak pisałem gdzieś wcześniej niedługo 4 z przodu a komandosem już nie będę, zresztą mam swoje gabaryty i nie mam już takiej kondycji jak kiedyś.

Ale dobrych rad i uwag zawsze chętnie wysłucham na każdy temat.

Można do krisa pisać w spr sprzętu na forum, czy raczej przez sklep?
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Feldgrau » 2016-03-23, 13:42

Kriss tu zagląda więc sam ci odpowie .
Wybierz się z nami ( praktycznie to twój "obowiązek" jako rekruta) na najbliższy marsz ( jest to Bukowno lub Kobiór ) wątek w temacie Currache tam sporo można się dowiedzieć o nowinkach , naszych planach i szkoleniach . Co wtorek i piątek jesteśmy też na strzelnicy w Olkuszu - prowadzę tam z Bolkiem zajęcia dla młodzieży To nasza główna Siedziba . Mówisz 4 z przodu hmm to ty młodzieniaszek jesteś więc śmiało można cię jeszcze przeciorać po terenie :-P
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-03-25, 08:53

Witam,
co do tej kabury od, której zacząłem,
początkowo sądziłem, że mógłbym ją nosić na udzie, ale po zastanowieniu nie o to mi chodziło,
jak napisał feldgrau nie byłoby to wygodne/komfortowe,
a TCR waży jakieś 2,5/3kg (bez kulek), do tego mocowanie tej kabury jest na jednej szerokiej taśmie,
co nie daje gwarancji, że będzie ściśle przylegać i nie będzie dyndać, o czołganiu nie wspomnę.

W gruncie rzeczy chodziło o to, żeby miała wiele zastosowań, jedno z nich miało pozwolić na przypięcie kabury do kamizelki w systemie Molle, ale właściwie wszystkie te kabury na karabinki typu MP5/MP7/UMP itp, przynajmniej repliki, mają 40 mm taśmę na stałe przymocowaną do kabury, co powoduje, że nie ma możliwości bez przeróbek zamontowania jej na kamizelce, na taśmie 20/25 mm,

druga sprawa jest taka, że mimo tego, że możne ją nosić prawo i lewo ręczny, i jest dość obszerna to w większości przypadków trzeba by, przed włożeniem jej, ściągać optykę/latarkę itp co jest bez sensu
- chodzi cięgle o kaburę do wsuwania broni - bo są jeszcze do zawieszania UTG/AOR2,

dlatego postanowiłem sam coś pokombinować, nie wiem co wyjdzie ale koncepcja już jest.
Wstępny projekt, materiał do wykonania, pierwsze kroki już podjęte - prototyp niebawem ...
Premiera pod koniec marca :)
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Feldgrau » 2016-03-25, 09:21

przemyśl gdy będziesz budował swoją kaburę o montażu jej np na plecaku taktycznym ( niezbędny gdy chcesz szlajać sie z lokmilsim po lesie) bo rozumiem że to jest do "broni " dodatkowej . Ja ganiając z tiberiusem kupiłem kaburę z cordury na udo ( jestem leworęczny ) lekko ją rozciąłem by klamka weszła , po 3 marszach gdy obtarło mi nogę i kilku "taktycznych" cioraniach gdzie zgubiłem mag przeniosłem go na kamizelkę "pod pachę " w końcu kupiłem dużą orginalną kaburę pod pachę i tam go nosiłem , na koniec przełożyłem go na plecak z boku bo klamka służyła mi najczęściej na nocny patrol i tyle :-D
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-03-25, 10:37

Mam plecak - taki mały na kamizelkę system Molle - z camelbakiem i jest w nim przegroda/kieszeń, pomiędzy zewnętrznym materiałem od strony kamizelki a przegrodą na camelbak, zapinana na rzep,
http://azteko.pl/buklak-na-wode-olive-p-7600.html, (na podglądzie 6 fotka) gdzie teoretycznie mogę schować broń, lub coś podłużnego na całą długość plecaka, czyli ok 40cm, problem w tym, że mógłbym wyjmować ją jedynie za pomocą np taśmy/zawieszenia przez głowę, nie testowałem tego i przerabiałem jeszcze...
co do noszenia pod pachą to miałem podobny pomysł ale TCR jest 3 razy dłuższy niż TPX lub Tiberius8.1, stąd moje obawy.
Co do budowy kabury to i tak chcę to zrobić tak, żeby można było zamontować wszędzie w systemie Molle, czyli nie będzie miało to znaczenia, gdzie to będzie byle by były takie możliwości.
Niestety na razie nie widzę nic na rynku co by spełniło moje oczekiwania.
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Feldgrau » 2016-03-25, 13:46

Nie wiem jak masz zabudowaną kamizelkę ale w naszych działaniach masz 3 rodzaję wyjść w teren : Krótki patrol po opuszczeniu pojazdu lub nocny patrol ( tu może być nawet krótka ale w zależności od warunków zewnętrznych musisz gdzieś spakować np snugpacka , wodę i ammo plus jakieś batony . Wyjście na patrol 4-6 godzinny ( musisz być przygotowany na przebywanie w terenie do 12 godzin ) tu bez plecaka 20 litrowego lub 35 się nie obejdzie . No i wyjście na 24 godziny ( obładowany jesteś jak na 36 -48 godzin )
O wypadach specjalnych typu Black Ops czy GF Point nawet tu nie pisze bo wtedy jest wszystko indywidualnie ustalane
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Feldgrau » 2016-05-15, 13:00

odświeżam twój temat - dziś na naszym marszu ( 20 parę kilometrów ) miałem zestaw którego nie używałem dawno . Mój grecki mundur ( spodnie lekko ciasne już na mnie i dość dopasowane nogawki ) i do tego udowa kabura podwieszana na pas dwoma zaczepami i dwoma za udo . Lekka doskonale dopasowana do broni krótkiej ( walther ) mała kamizelka taktyczna i plecak . No cóż nieco się mi przytyło więc spodnie piły w kilku miejscach , nie założyłem szelek i mimo że broń krótka jest lekka to w drodze powrotnej niestety co kilometr musiałem poprawiać mocowania na udzie a spodnie miałem nisko pod brzuchem . Taktycznie niewiele bym zdziałał i to chyba ostatni raz gdy miałem kaburę udową na nodze .
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Kabura do karab. typu mp7 - Tactical Rifle Holster

Postprzez Syriush » 2016-05-16, 09:35

Potwierdzam, więcej do tematu nie wracam, takie rozwiązanie to nieporozumienie.
Generalnie nic nie powinno być na nogach, chyba, że pływasz pod wodą i chcesz użyć sztyletu - nie wiem ale myślę, że wiem.
na pasie tak na kamizelce, plecach itp ale nie na nogach, bo jak będzie trzeba spieprzać to nie wyobrażam sobie jak mi się coś po jajach będzie obijać w razie'W'
to może ładnie wygląda na filmach - choć mnie się nie podoba - już.
Miało być praktyczne - sprawdziłem to nie z bronią/ani repliką.
Okazało się, że mam taki pokrowiec udowy na wkrętarkę - zasada podobna/jak zapewniał procent bezpieczna - wlazłem na dach dwuspadowy, przeszedłem kilka kroków, i koniec z bezpieczeństwem jak trzeba było kucnąć. Wkrętarka de facto cięższa nić moja klamka, mimo zapięcia wysunęła się i dyndała pod jajami (na szczęście była na smyczy-inaczej byłaby dziura w dachówce), o komforcie można zapomnieć. Poza tym latanie w tym tak jak mówisz na samych spodniach, średnio przyjemne, głównie z powodu ciągłego podciągania gaci.
Poza tym odkąd zacząłem wątek przerobiłem kaburę od glauberytu, która pożyczyłem od znajomego, niby wszystko pasowało. Ale przestało mi się to podobać zaraz po założeniu.
Sprawę ostatecznie rozwiązałem na zamocowaniu przy kamizelce przed lewym przedramieniem, pomiędzy magazynkami na dwóch trokach, jeden podtrzymuje od dołu a drugi u góry, drabinką mogę wyregulować docisk do kamizelki, i jest ok. to jest dobre w momencie korzystania z innej długiej broni lub krótkiej, pewnie gorzej z czołganiem, choć tego nie sprawdzałem, generalnie ni powinno przeszkadzać, bo podwieszam lufą do dołu.

Reasumując rozwiązanie w miarę tanie, troki można zrobić samemu, lub kupić, drabinki do torków to samo w pasmanterii komplet kosztuje około 15zł + swoja robocizna, w sklepach militarnych typu orkan tactical lub baribal poland trochę drożej, w orkanie komplet kosztuje:
2mb https://sklep.orkan-tactical.pl/tasma-kaletnicza-ts548-25mm-ciemny-oliwek-irr-pasamon.html taśmy kaletniczej 25 mm - 2*4zł
2 szt https://sklep.orkan-tactical.pl/okienko-tg25-olive-irr-itw-nexus.html drabinki - 2*2zł
2 szt https://sklep.orkan-tactical.pl/klamra-zatrzaskowa-sr25-olive-irr-itw-nexus.html - 2*4zł
w sumie 20zł + koszty przesyłki ok 10zł inpostem - ja zamówiłem na zapas, więc zapłaciłem więcej
Ale to był mój kompromis zamiast wydawania 100 iluś zł za coś, co nie wiem jak będzie działać i mogę być niezadowoloniony, a oddać czasami nie można itp.

W baribalu te same taśmy sa troszkę droższe - tylko u nich wszystko jest już zszyte jako komplet - jakościowo podobnie.
Tylko trochę drożej komplet troków 2 szt o długości ok 20cm każdy http://baribalpoland.pl/pl/akcesoria-i-dodatki/223-trok-montazowy-dlugi-3-molle-2szt.html?search_query=trok&results=5#/wybierz_kolor-ranger_green kosztuje 9zł do tego drabinki po 2 zł i klamry http://baribalpoland.pl/pl/klamry-zatrzaskowe/89-klamra-ykk-25mm-oliwka-irr.html po 5zł + przesyłka 15zł.
Można też kupić z metra i wyjdzie trochę drożej.
Zrobienie tego samumu ma jedną zaletę, kupujemy tyle ile nam pasuje i robimy na taką długość jak nam pasuje.
Jak się dobrze odmierzy i zszyje to nawet ujdzie w tłoku.

To tyle na temat robótek ręcznych.

Znowu sprawdza się stara zasada, że najlepiej sprawdzają się najprostsze rozwiązania.
aiki soku seikatsu
Operace Krakonoš 3
Avatar użytkownika
Syriush
 
Posty: 120
Dołączył(a): 2016-03-01, 14:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron