Dział MOG

Re: Dział MOG

Postprzez Feldgrau » 2014-05-10, 08:15

na PSI Jubszy napisał :
W wątku dotyczącym 4thMOG wrzuciłem zbiór zasad dotyczących bieżącej edycji. Są one dopasowane do ułożonych na ten event dłuższych scenariuszy. Wzbogaciliśmy rozgrywkę o system ran i ewakuacji oraz medyka.
W przyszłości na cykl MOG składać się będą 3 formuły gier: MOG: SKIRMISH (krótkie, różnorodne scenariusze ok 15 minut), MOG: SCENARIO (scenariusze 60-90minutowe) oraz MOG: MILSIM (gra 24-36h). Zestaw zasad każdej z formuł będzie zawierał inny ładunek elementów LARPa/RPG oraz symulacji militarnej, by zadowolić oczekiwania wszystkich. Na razie testujemy różne rozwiązania, póki co z pozytywnym skutkiem:)


no teraz już kazdy coś dla siebie wyłuska i jeśli na jedną z edycji pojedzie "bo wypada" to już na inną bo to jego klimat :-D
ach przypomniało mi się - na ostatnim LARPie rozmaiwaliśmy z jednym z naszych kolegów z północy który zalicza większość Unitów Saltusów itp tam już nie ma praktycznie grup PB wszyscy przenieśli się na groszek ale sporo ludzi obserwuje nasze działania MOG gdzieś tam w kuluarach szepta się o tym tworze i niektórzy siewcy grochu ponownie patrzą z łezka w oku na swoje zakurzone klamoty pb więc może w niedługim czasie zrobimy MOG z desantem z morza w tle .
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dział MOG

Postprzez Kris2 » 2014-05-10, 09:51

Taka była koncepcja od początku i bardzo fajnie, że tej drogi nie porzucamy dla jakiś kompromisów czy poprawności politycznej. Pustkę po Unitach zdecydowanie trzeba wypełnić systematycznymi działaniami krok po kroku. Nie ma co liczyć, że na edycję MOG Milsim przyjedzie 100osób, będą śmigła, łodzie, i nie wiadomo co jeszcze - do tego dojdziemy z czasem. Teraz na początku ważne będą - ciekawa fabuła (najlepiej rozbudowany scenariusz który z edycji na edycję można będzie kontynuować - tak jak ma Saltus, tak jak miały gry LARP organizowane przez PMK. Patrząc poprzez listę uczestników np. Kongo - wszyscy ci ludzie mają już magfedy - to jest potencjał. Do tego dochodzą nowe ekipy, wartościowi ludzie.
Jedna uwaga - MOG: SKIRMISH - nie wiem czy w takich ramach czasowych to zagra, czy koniecznie chcemy na ciekawym terenie typu Karolew organizować takie szybkie akcje, czy nie lepiej zamienić tą wersję na MOG: CQB ?? W budynkach mamy niejako z automatu narzucone dynamiczne rozgrywki a przypuszczam, że MOG 1 i MOG 2 również mógł się podobać.
Avatar użytkownika
Kris2
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 2010-06-19, 21:38
Lokalizacja: Radzionków

Re: Dział MOG

Postprzez Feldgrau » 2014-05-10, 11:47

Kris2 napisał(a):...
Jedna uwaga - MOG: SKIRMISH - nie wiem czy w takich ramach czasowych to zagra, czy koniecznie chcemy na ciekawym terenie typu Karolew organizować takie szybkie akcje, ...

Kriss a kto powiedział że to ma być koralew ? nie mozna cały czas eksplorować jednej miejscówki bo się znudzi , na ślasku mamy trochę miejsc na tego typu szybkie gry . Może ktoś z MOGowców zaproponuje coś u siebie
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dział MOG

Postprzez Feldgrau » 2014-07-10, 20:32

http://www.paintball.info.pl/forum/view ... 1d4#830772
Trochę o nas piszą( MAGFED) i nawet proszą o opinię , czy ma ktoś wenę i chęć wrzucenia kilku słów ??
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dział MOG

Postprzez Flemming » 2014-07-10, 21:03

Piszą, ale w kontekście kosztów, uprzywilejowania w HP i konkretnej imprezy u Bagery. Nie wiem czy to w naszym interesie jest się wtrącać w kwestie cenowe czy organizacyjne. Nam nic do tego.
Może Majster albo Jubszy coś wymyślą, jeśli uznają za stosowne, choć wątpię - bo to nie nasza działka.

Ponadto impreza zaplanowana na 5 sceno po 40 minut za 90,-PLN od głowy to tak jakby 3 razy drożej niż ostatni MOG. No ja rozumiem, "szmery, bajery, pompki, rowery", elektronika, dodatki, no ale nie wiem czy to jest właściwy target jeśli chodzi o graczy MagFed. Ma to być impreza PB ogólnodostępna, niemundurowa, czyli el-jebanka na farbie (gra na splaty) - wiadomo, chodzi o ilość graczy. A szkoda, bo mogło by to być niezłe przedsięwzięcie - gdyby to poszło pod MOG-iem.
Większej promocji MagFedów sobie nie wyobrażam - no chyba, żeby zrobić w tej cenie trzydniową imprezę w górach.
Avatar użytkownika
Flemming
 
Posty: 445
Dołączył(a): 2009-09-02, 15:52
Lokalizacja: Żory

Re: Dział MOG

Postprzez [HSS] Jubszy » 2014-07-10, 22:08

Nie widzę tego zupełnie, zarówno ze strony gracza jak i szerzej jako Magfed Poland. Nie mam zamiaru być ustawionym jako strona w dyskusji, w której tak naprawdę nie mam nic do powiedzenia.
Prywatnie, nie mam zamiaru się poświęcać jako worek do bicia, przerabiałem tego dość na pompkach przez lata i nie ma z tego tytułu żadnych korzyści.
Avatar użytkownika
[HSS] Jubszy
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2013-11-26, 14:48

Re: Dział MOG

Postprzez Flemming » 2014-07-10, 22:11

[HSS] Jubszy napisał(a):(...)
Prywatnie, nie mam zamiaru się poświęcać jako worek do bicia, przerabiałem tego dość na pompkach przez lata i nie ma z tego tytułu żadnych korzyści.


Absolutna racja! Dokładnie tak samo uważam.
Avatar użytkownika
Flemming
 
Posty: 445
Dołączył(a): 2009-09-02, 15:52
Lokalizacja: Żory

Re: Dział MOG

Postprzez GwizdeK & Newt » 2014-07-10, 22:20

ooo cholerka :P ależ zgodność w temacie :D Reklama dla nas raczej żadna tak naprawdę, bo jak pojedzie ktoś nowy to tylko do painta się zrazi, że go farbiarze zasypali... i magfedowa klamka jest do kitu, bo nie miał z nimi szans... :)
Niestety jak chcą promować magfedy to muszą robić imprezy tylko dla nich...

Raczej impreza ogólnie skazana na porażkę - głównie przez termin.
GwizdeK & Newt
 
Posty: 83
Dołączył(a): 2014-02-25, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział MOG

Postprzez Feldgrau » 2014-07-11, 11:35

Miałem podobne odczucia po przeczytaniu tego wątku , jednak że jestem "centuś" nie chciałem sam się wypowiadać by to nie wyszło źle , nie bardzo też wiedziałem jak napisać to iż ekipa Magfed nie zagra raczej razem z pozostała częścią braci paintballowej by nie zostało odebrane że jesteśmy jacyś tam lepsi ale zasypywanie naszego szpeju kulami turniejowymi raczej nam nie odpowiada . Jednak wykorzystanie terenu Bagery na jakąś imprezę Magfed Only było by fajnym posunięciem
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dział MOG

Postprzez [HSS] Jubszy » 2014-07-11, 11:49

Odpisałem Krzychowi na Fejsie (bo tam też nas zahaczał) że impreza fajna i w ogóle, ale odbiega od kierunku przez nas obranego i realizowanego. Napisałem również, że bardzo chętnie go odwiedzimy na terenie Gajówki i pogadamy o magfedach. Bo bierzcie poprawkę że gra o której mowa jest na jego leśnym polu w Ustroniu (które jest średnie), a nie na tych fajnych domkach pod Skoczowem.
Te domki bardzo mi się podobają i widzę tam jakiś trening albo mini scenariusze CQB z konkretnymi sytuacjami (coś jak na MOG1 i MOG2), pod warunkiem że Krzychu nie zamorduje nas cenami.
Avatar użytkownika
[HSS] Jubszy
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2013-11-26, 14:48

Re: Dział MOG

Postprzez Feldgrau » 2014-07-11, 11:55

chętnie wybrrałbym się na takie "rozmowy" z właścicielem Kiling House . Można mu przedstawić ofeertę że gdy da fajną cenę to przecież na fejsie i na fotkach i na jakims filmiku z tego inwentu będzie wzmianka o jego firmie
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dział MOG

Postprzez GwizdeK & Newt » 2014-07-11, 11:59

@Feldgrau - aktualnie większość firm chce żywej gotówki do ręki - reklama ich średnio interesuje - ale życzymy by ten Usługodawca miał głowę na karku, bo raczej w przyszłości się mu to opłaci :)
GwizdeK & Newt
 
Posty: 83
Dołączył(a): 2014-02-25, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział MOG

Postprzez Flemming » 2014-09-05, 21:44

GwizdeK & Newt napisał(a):@Feldgrau - aktualnie większość firm chce żywej gotówki do ręki - reklama ich średnio interesuje - ale życzymy by ten Usługodawca miał głowę na karku, bo raczej w przyszłości się mu to opłaci :)

Niestety święta racja, jak mawia mój znajomy : "od czasu jak Fenicjanie wynaleźli pieniądze oklaski są zbędne."
Avatar użytkownika
Flemming
 
Posty: 445
Dołączył(a): 2009-09-02, 15:52
Lokalizacja: Żory

Re: Dział MOG

Postprzez Koniu78 » 2014-09-11, 19:28

Pany i Panie - szykujemy co prawda póki co teren w Wapiennikach pod trzecią edycję Pacific ale grzechem byłoby jakbyśmy tych wąwązów, wzgórków, okopów, transzei, bunkrów nie wykorzystali również w formule MOG. Póki co włożyliśmy tam już sporo pracy i mamy zapewnienie od wlaściciela terenu ze na laurach nie usiądzie.
Jeżeli wywiąże się z obietnic to chętnie rozegrałbym tam coś jesienno/zimowego. Teren jest niewielki ale dobrze zaopatrzony logistycznie - pozwoliłoby to rozegrac kilka szybkich akcji z wykorzystaniem pojazdów (niestety nie posiadamy jeszcze pojazdów w HT ale może ktoś z braci Magfedowej wesprze :mrgreen: ).
Taka luźna koncepcja do przedyskutowania na najbliższym MOGu.
Avatar użytkownika
Koniu78
 
Posty: 52
Dołączył(a): 2011-06-27, 21:51
Lokalizacja: łódÂź

Re: Dział MOG

Postprzez Feldgrau » 2014-09-11, 20:31

LOKmilsim się rozbudowuje w park maszyn :mrgreen:
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron