Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez Przemo » 2014-05-10, 15:43

Chłopaki z JH są po testach słyszałem bardzo pozytywne opinie myślę że niebawem się tutaj z nami podzielą

Kulka leśno/treningowa
Biała skorupka
Przeźroczyste wypełnienie - niewidzialny splat
Markery nisko i wysoko ciśnieniowe
Karton 2000szt.

Obrazek
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez GwizdeK & Newt » 2014-05-10, 21:45

W skrócie - "nie dziękujemy" za tą kulkę ;] już lepsze są mace ;]

Jak już coś Kansus (powyższe kule też są z Kansusa) ma mieć niebawem cleary (może już ma?)

My na 25.05 będziemy mieć Tomahawk Classic - w 2013 roku celniejszej kuli nie było jak dla nas(Pik pamiętasz jej średnicę? 682?) a i tak na różnych lufach, czy to na wiadrach czy spasowanych leciała ZAJEBISCIE :), gorzej z rozbijalnością, ale na MOG-a nie jest ona nam potrzebna :) Zobaczymy jak tegoroczna produkcja im wyszła.

100% razy lepsze od Claymore jest TBP Meteor Classic lub TBP Elixir, czyli w Kansusie jest to np. Valken Graffiti - ta sama firma w Korei je robi, tak samo jak PBS, które są dostępne u Krisa - to wszystko jest ta sama kula z tej samej fabryki - ta sama formuła, te same składniki tylko skorupki różne :P


Większość gier teamowo ale i ze znajomymi gramy na TBP Meteor Classic i Elixir - najlepsza cena w porównaniu z powyższymi (Valken, PBS) a i partie co za tym jakość jest taka sama.

edit: poza tym spytajcie Irka z Kansusa o to jak różnią się kule między partiami, najgorsze doświadczenie mieliśmy z mirage miały średnicę (w jednym worku ma się rozumieć) od 687-692 - jak się domyślacie kisiel kisiel i jeszcze raz kisiel :P Mace (na podstawie info z Ghost Podhale) mają w miarę porównywalne jakościowo partie.
GwizdeK & Newt
 
Posty: 83
Dołączył(a): 2014-02-25, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez Przemo » 2014-05-10, 22:26

Na chwilę obecną jest to luzna propozycja która wyszła od chłopaków z JH. Chodzi o pewien kompromis miedzy dobrą kulą a kulą która nie zostawia "spermopodobnych " sladów na oporządzeniu , mundurze obniżając wartość i użyteczność wymienionych elementów. Niektórzy inwestują grubą kasę w te rzeczy :-). Ja tam jestem realistą / klimaciarzem i tęsknie za Tomahawkami z czerwonym krwistym wypełnieniem jakie kiedyś były ale to już historia ponoć zakazane bo propagują przemoc itp. A Cleary o których mówisz to właśnie te co zamieściłem post wyżej. Nie sprawdzałem ich wytrzymałości. Na szybko wrzucam tylko oponie Majstra z JH który twierdzi ze po wystrzeleniu worka kulek żadnego zciecia nie było a z racji ich troszkę większej średnicy lepiej układają się w lufie przez co podnosi sie ich celności. Co do Meteorów powiem że fajnie śmigały sam je proponowałem komuś na facebooku pod MOGa
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez GwizdeK & Newt » 2014-05-10, 22:37

Wiadomo, że luźna :) z naszej strony również :)

Claymore to clear? hmm a to nie wiemy, ale pierwsze słyszymy :P chyba, że złe zdjęcie? :) Bo u nas wyświetlają się Sterling Claymore :P

nam chodziło o te cleary: http://rap4.com/paintball/os/nonlethal- ... -3877.html
GwizdeK & Newt
 
Posty: 83
Dołączył(a): 2014-02-25, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez Przemo » 2014-05-10, 23:02

Majster mówił mi o clearach claymore taka alternatywa dla kulek z RAP4 sa w sklepie na K... kupie worek potestuje te wynalazki
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez GwizdeK & Newt » 2014-05-10, 23:03

hm może jakaś nowość? :) zobaczymy :) najwyżej na MOG-u przetestujemy ;]
GwizdeK & Newt
 
Posty: 83
Dołączył(a): 2014-02-25, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez Kris2 » 2014-05-10, 23:37

Kulki z RAP4 ok, ale zupełnie nieopłacalne sprawa do ściągania - niestety, nie przy obecnych cenach wysyłki jakie śpiewa sobie RAP4. Kalkulowałem to już dla różnych wielkości dostaw i nigdy nie będzie to cena zbliżona to innych kul na rynku - nie ma opcji - bardziej do pudrów.
Avatar użytkownika
Kris2
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 2010-06-19, 21:38
Lokalizacja: Radzionków

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez Feldgrau » 2014-05-11, 12:32

Nie skreślałbym tak tych clearów od razu - wiem dla prawie każdego gracza ( ja jestem wyjątkiem ) dopasowana kulka do lufy ma duże znaczenie jednak rozważył bym opcje ( też to tylko luźna konkluzja z mojej strony )używania na MOGa kulek typu clear ( w systemie RAM używam takich i pudrowych ) do "broni " głównej .Do "broni" ciężkiej i np p.lot ( gdy samochód symuluje śmigło itp ) jakiś konkretnie wybrany kolor - wcześniej ustalony i przyjęty. Do "broni" bocznej mogą być pudry .wyjątek to kulki fosforyzujące .
Dlaczego ?
po pierwsze wiadomo z czego delikwent ( czy pojazd ) oberwał .
po drugie unikniemy upaćkania sprzętu i mundurów zwłaszcza turniejówkami , ja po ostatnim MOGu samuraja musiałem przemalować, bo jako że był pierwszym pojazdem w kolumnie najwięcej obrywał , po kilku godzinach gdy dojechałem do domu nawet pod ciśnieniem w myjni nie chcialo to złazić ( nie mam pretensji auto do tego służy a i tak miało byc malowane - to tylko przykład . ) ale ja i wielu ludzi których znam mundur traktuje jako mundur z pełnym szacunkiem i dbam o niego , to nie jest ciuch roboczy ani ubiór do grania , dlatego nie grywam na tzw. niedzielnych jebankach bo tam zasypują człowieka wiadrami turniejówek i tego nie da się doczyścić . Wielu ludzi którzy przesiedli się na groszek za powód podawali jeden z przykładów - brak upackanego sprzętu i munduru . Również własciciele terenu niechetnie wpuszczają na swoje włości stado malarzy, bo potem na ich polach czy terenie airsoftowcy nie chca grywać . LOKmilsim posiada wspaniały teren wydzierżawiony od nadleśnictwa ale w warunkach mamy zakaz używania kulek z farbą . Kulki typu clear według mnie urozmaicą formę MOG , oczywiście teraz przydałby się jakiś spis i specyfikacja dobrych kulek tego gatunku . Mnie osobiście wszystko jedno co przez lufę leci , ale tak jak pisałem ja jestem ewenementem w tym przypadku :-P
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez VojciechU » 2014-05-11, 16:37

W przypadku magfedów niestety mamy jeden problem - nie każdą kulę możemy załadować. Dlaczego? Ano niestety nasze klamoty to nie są delikatne spawarki i kulę traktują z małą dozą delikatności. To samo tyczy się magów i ich sprężyn. Sam pomysł kuli clear - bardzo fajny, mi osobiście też się podoba, zawsze łatwiej się doprać. Tylko moim subiektywnym zdaniem podstawowym kryterium dla takiej kuli jest twardość skorupki - musi być jednak na tyle twarda, żeby w magu się nie gniotła, żeby z wysokociśnieniowego TGRa opuściła lufę w całości itp itd. Bo co z tego, że mundur czysty, jak magazynki i bebechy klamota co chwila do czyszczenia a i przy okazji fun z rozgrywki absolutnie żaden?
Saltus: XI, XIII, XIV, XV, XVI | Unit: VI, VII | Igła: I
“Jedyny łatwy dzień był wczoraj”
Avatar użytkownika
VojciechU
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-10-29, 19:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez Feldgrau » 2014-05-11, 16:52

dlatego warto by przestrzelać trochę takich kulek by określić czy się nadają . mam doświadczenie tylko z kulkami clear 0.43 cala te są twarde i nawet po trafieniu w cel nie zawsze się rozbiją ( w drzewo tak w ciało nie zawsze ) apropo kulek z czerwonym wypełnieniem ktoś miał na ostatnim saltusie takie .
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez [HSS] Jubszy » 2014-05-11, 19:59

Troszkę faktów:
- na razie wzięliśmy te kulki na warsztat, żeby zobaczyć co są warte - ani mniej, ani więcej, póki co bez żadnych związków z MOGiem.
- są to Sterlingi Claymore Clear z Kansusa, skorupka biała, wypełnienie przezroczyste
- do do samych Claymorów to mam zaufanie, dwa pełne sezony miałem je u siebie na polu. Jedyna wtopa jaka się w tym czasie zdarzyła to jedna partia gdzie lali zbyt dużo oleju do worków. Poza tym jest to równa, duża, ładna kula ze średniej półki,
- test rozbijalności (świeżo otwarty worek, ok. 15 stopni C, wilgotność powietrza średnia): zrzut z 1 metra na beton - 0/10, zrzut z 2 m na beton - 3/10
- wystrzeliliśmy 150 sztuk ze Spydera MRX i 350 z Valkena SW-1 zasilanego z DMAGów (oba wysokociśnieniowe kulkotłuki, 750 psi z rega Myth) - zero rozbić w magazynkach, zero ścięć na bolcie, zero rozwaleń w lufie,
- rozmiar .687-.689, rewelacyjnie trzyma się stockowych wiader,
- rozpuszczalność wypełnienia w wodzie bardzo dobra, nie wytrąca się żaden osad, minimalna zawartość oleju - powinno się elegancko spierać.
Mam parę fotek, jak dam radę to dzisiaj wrzucę.

Bez namawiania, lobbowania ani zobowiązywania nikogo do czegokolwiek - my w to wchodzimy bo jest elegancko.
Avatar użytkownika
[HSS] Jubszy
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2013-11-26, 14:48

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez Majster JH » 2014-05-11, 20:14

Juby napisał wszystko jutro dodamy fotki rozbitych kulek na kamizelce .

Przy okazji testowaliśmy magfeda z (Valkena SW-1) ekonomiczna propozycja na początek ale to w osobnym temacie opiszemy .
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez GwizdeK & Newt » 2014-05-11, 22:37

szkoda tylko, że kosztuje 180 zł... oczywiście cena wyjściowa... jesteśmy tylko ciekawi jak to leci, bo czy się rozbija czy nie to na MOG-a nam średnio potrzebne, prawda? :)

Majster/Juby - dalibyście radę ogarnąć dla nas te cleary na MOG-a - oczywiście ma się rozumieć odpłatnie, tylko zadzwonię do Irka ile by od nas za nie chciał.


aaa tak poza tym testowaliśmy dzisiaj Tomahawk Classic - iiiii dalej najlepsza kula na jakiej graliśmy(w kwestii celności, rozbijalność bliska zero :P) co nie Pik-u? :) i cena przystępna ok 135 zł.

jak ktoś chce zdjęcie to dajcie znać prześlemy - wypełnienie białe, skorupka przezroczysta ;]
GwizdeK & Newt
 
Posty: 83
Dołączył(a): 2014-02-25, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez VojciechU » 2014-05-12, 14:00

GwizdeK & Newt napisał(a):Majster/Juby - dalibyście radę ogarnąć dla nas te cleary na MOG-a - oczywiście ma się rozumieć odpłatnie, tylko zadzwonię do Irka ile by od nas za nie chciał.


Też chętnie przytulę worek i zobaczę ile to warte.
Saltus: XI, XIII, XIV, XV, XVI | Unit: VI, VII | Igła: I
“Jedyny łatwy dzień był wczoraj”
Avatar użytkownika
VojciechU
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-10-29, 19:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Proponowana oficjalna kulka na MOGi

Postprzez [HSS] Jubszy » 2014-05-12, 16:13

https://www.dropbox.com/sh/vwwpidgs2qjc ... VZ7IsGKNZa
link do zdjątek.
Kansus ma na stanie w tym momencie 10 kartonów, w tym tygodniu robią zamówienie na dodatkowe. Chętnych proszę o listę, zabierzemy ze sobą dodatkowe ilości. Na pewno będzie taniej niż to co podają w sklepie :D Zresztą zostanie w tej sprawie przeprowadzona rozmowa wychowawcza ;)
1. VojciechU - 500
Avatar użytkownika
[HSS] Jubszy
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2013-11-26, 14:48

Następna strona

Powrót do Gry MOG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron