Operation Odysseus III - 9/10.08.2014

Gry, Scenariusze, Milsimy, itp...

Re: Operation Odysseus III - 9/10.08.2014

Postprzez VojciechU » 2014-06-26, 07:01

GwizdeK & Newt napisał(a):@Alien - czym innym jest posiadanie loadera na 50 kul + fat na 50 kul niż posiadanie 5 i więcej magazynków po 20 i mniej kul, zaczynając od większego ciężaru, przechodząc do dłuższego ładowania i mniejszej mobilności zakładając to wszystko na siebie.


Dokładnie tak jest. Limit dla grawitek to 50 + fat 50, dla magfeda bez limitu. Czemu? Bo magfed ma limit naturalny na który składa się ilość magazynków jakie jesteś w stanie na sobie przenosić oraz oraz ilość powietrza w małej butli, z której większość korzysta. Do tego dochodzi czas potrzebny na reload itp. Dlatego gracze magfedowi mają na starcie fory i mogą mieć więcej ammo.

Alien napisał(a):To rozumiem że skoro loader ma limit 100 kulek, to magfed także około 100 - limit to limit, traktujemy wszystkich równo czy są równi i równiejszy. Nie chcę tu nikogo obrażać ale z tego co się pojawiło w waszych wypowiedziach to właśnie zaczynam mieć takie wrażenie. Sprostujcie mnie jeżeli się mylę.


Nikt nikogo nie obraża i nie dzieli, po prostu różne sposoby ładowania wymuszają nieco inną technikę gry i stąd różne limity.

Ac3 napisał(a):Rozważaliście zmniejszenie limitu do 30 w loaderze i 30 w facie? W ten sposób chyba pogodzilibyście wszystkich.


To się nie sprawdzi - co prawda nie boję się, że ktoś zasypie po 50 zamiast 30, bo za długo gramy, ale będą skargi, że jak biegnie albo się czołga to mu grzechocze w loaderze/facie i przestaje być niewidzialny ;)
Saltus: XI, XIII, XIV, XV, XVI | Unit: VI, VII | Igła: I
“Jedyny łatwy dzień był wczoraj”
Avatar użytkownika
VojciechU
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-10-29, 19:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Operation Odysseus III - 9/10.08.2014

Postprzez Alien » 2014-06-26, 12:55

Dziękuję bardzo za wypowiedź organizatora - wyjaśniło mi to trochę.
Przyznaję się bez bicia że nie śledziłem i nie śledzę uważnie części magfed - będę musiał chyba zacząć robić to bardziej uważnie

Liczę że takich gier jak ta będzie więcej, może wtedy znikną te wszystkie nieścisłości, wszystkie pseudo nieporozumienia.

Sam się przymierzam do zakupu markera magfed, ale na to trzeba kasy - jeszcze trochę jej brakuje.

Drużyna taka jak nasza ma chęć gry i to wielką chęć. Niestety widzę że społeczność PB odstawia zwykłe tradycyjne markery - wszystko fajnie tylko czemu tak brutalnie, szybko, bez okresu przejściowego, bez zachęcenia innych graczy do magfed - dajcie czas na przyzwyczajenie się, a szczególnie teraz kiedy te markery stają się coraz bardziej dostępne i tańsze - mam takie odczucie, że dużo osób się lekko zraziła do magfeda, właśnie przez takie brutalne odstawienie się do tradycji.

Liczę na to, że ta gra i jej podobne zasieją "ziarenko", które po wykiełkowaniu spowoduje powiększenie grona graczy magfed.

Dajcie się nam wykazać.
Mówiąc tylko za siebie - powiem tak: nie jestem przeciwny limitom dla zwykłych markerów, może to być nawet 100 kulek (choć do tej pory było to więcej), ale po prostu dajcie nam też szanse wykazywać się na polach walki, dajcie szanse zarazić magfed-em.

Do zobaczenia na polu walki - wstępnie drużyna Ghost`s Squad w ilości 5 osób (markery tradycyjne) piszę się na grę.
Avatar użytkownika
Alien
 
Posty: 56
Dołączył(a): 2010-11-01, 20:55
Lokalizacja: Chorzów

Re: Operation Odysseus III - 9/10.08.2014

Postprzez [HSS] Jubszy » 2014-06-26, 21:59

Formuła dla graczy ze sprzętem wyłącznie magfedowym pojawiła się dla ludzi już posiadających ten sprzęt. Zebraliśmy do kupy wszystkich którzy krok zakupu magfeda wykonali, jak również dla tych którzy ze swoimi Tiberiusami, TPXami, czy markerami RAM w kalibrze .43 nie za bardzo mieli co zrobić w bieżącej paintballowo-milsimowej rzeczywistości. Ideą było, by na tej bazie zacząć tworzyć, mieć solidną podstawę na początek, jednocześnie promując cały temat na zewnątrz. Ten sposób jak na razie działa, bo od czasu rozpoczęcia co najmniej podwoiliśmy ilość graczy magfedowych w kraju.
Odrębna formuła pojawiła się dlatego, by od razu pokazać wszystkim nową jakość i cel, do którego dążymy.
Zauważcie, że nie dokonaliśmy tutaj żadnego wrogiego przejęcia już istniejących tradycyjnych paintballowych cykli imprez, a dodaliśmy nowy. Niestety tego typu destrukcyjne działania uprawia szatan któremu na imię airsoft, z którym cały czas musimy się mierzyć;)
Całe przedsięwzięcie pod hasłem Magfed Poland ma na celu wciągnięcie jak największej ilości aktywnych graczy do społeczności magfed i osobiście uważam że gra typu Odysseus jest bardzo dobrym chwytem do realizacji tego programu.
Szkoda że mam wtedy urlop :(((
Avatar użytkownika
[HSS] Jubszy
 
Posty: 118
Dołączył(a): 2013-11-26, 14:48

Re: Operation Odysseus III - 9/10.08.2014

Postprzez VojciechU » 2014-07-02, 09:31

Pamiętajcie tylko, że obowiązują zgłoszenia na maila - hq@horseteam.info - z podaną liczebnością. Im mniej o stronach będzie wiadomo na forum tym większe zaskoczenie w trakcie rozgrywki ;)
Saltus: XI, XIII, XIV, XV, XVI | Unit: VI, VII | Igła: I
“Jedyny łatwy dzień był wczoraj”
Avatar użytkownika
VojciechU
 
Posty: 97
Dołączył(a): 2010-10-29, 19:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Operation Odysseus III - 9/10.08.2014

Postprzez Feldgrau » 2014-07-22, 17:03

temat odblokowany - przypadkiem został zablokowany przy przenoszeniu postów - często ładują się booty i dlatego któryś z nas go zamknął .
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia strona

Powrót do Teminy wydarzeń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron