30.11.2008 - Trening/Szkolenie z Taktyki Zielonej + Ogniowe

Zaproszenia, szkolenia, relacje, informacje...

Postprzez [SC] Shark » 2008-11-26, 23:51

Generalnie rozumiem Wasze uwagi i spojrzenie na sprawę i powiem więcej zgadzam się z Wami, niestety wydaje mi się, że do końca nie rozumiecie mojej idei treningów. Osoby które w ostatnim czasie spędzają ze mną więcej czasu, są na grach i treningach i mamy okazję podyskutować na te tematy myślę, że już zrozumiały o co mi chodzi z tymi treningami.
Mówiąc najprościej jak potrafię, dla mnie żeby trenować coś na ostro podczas symulowanych i reżyserowanych gier i podczas takich zwykłych spontanicznych najpierw trzeba się z tym zapoznać na zwykłym treningu na sucho i opanować wszystkie potrzebne elementy, wiedzę i umiejętności. Bo jak podczas gry na ostro osoby które wcześniej nie miały w ogóle styczności z takimi pojęciami jak: bramka RV, obrona okrężna, pokonywanie przeszkód terenowych, znaki patrolowe, poruszanie się sekcjami, zrywani kontaktu itp. itd. Jak takie osoby mają to wszystko sobie trenować i utrwalać podczas gry na ostro ? A co z takiej gry na ostro mającej na celu utrwalenie zdobytej wcześniej wiedzy mają osoby które już ta wiedzę posiadają ale nie wykorzystają tego jako cała grupa ponieważ jedna lub dwie osoby z tej grupy nie mają o tym zielonego pojęcia, lub może nawet miał trening z tego zakresu ale po prostu już za wiele z tego nie pamiętają by było to dawno temu... Zastanówcie się sami jak wiele dokładnie i ze szczegółami pamiętacie z treningów w których uczestniczyliście kilka miesięcy temu.

Dlatego też chciałbym stworzyć grupę osób za którą miałbym pewność, że teoretyczną stronę i praktyczną na sucho wszystkich zagadnień które zostały opisane w ankiecie mają już opanowane w stopniu bardzo dobrym. Wszystko pamiętają krok po kroku mają to wielokrotnie przetrenowane i wiedzą jak i kiedy mają się zachowywać i to z takimi osobami można śmiało przejść do kolejnego etapu jakim są gry o których Wy tutaj mówicie, i tylko z takimi osobami gry tego typu przyniosą wymierne korzyści o których piszecie, bo w przeciwnym wypadku będziemy się tylko denerwować i cały czas cofać z materiałem i bez końca coś powtarzać i ponownie trenować pokazywać itp.

Nie wiem czy wyraziłem się jasno i czy zrozumieliście o co mi tak naprawdę chodzi, ale mam nadzieję, że udało mi się wam to w miarę wyjaśnić.. Generalnie dążymy do tego samego tylko w nieco innej kolejności..


Pozdrawiam..
[SC] Shark
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-11-26, 23:58

Na przyszłość by uniknąć nie potrzebnych nieporozumień i dyskusji, tego typu tematy będę kierował do osób zainteresowanych i zadeklarowanych do projektu sekcji Alfa. Nie są to moje wymysły z tego typu treningami/szkoleniami tylko odpowiadam na prośby i sugestie pewnych osób które zadeklarowały się do udziału w tym, że projekcie. Nikogo nie zmuszam do uczestnictwa w tym projekcie jak i w każdym treningu/szkoleniu, jak ktoś nie chce tego typu spotkań to jego sprawa.. Można pisać swoje propozycje na gry/strzelanki, każdy z Nas jest dorosły i sam dokona wyboru co woli w dany weekend robić.. Nie musimy nikogo przekonywać do swoich racji..

P.S.

Może nawet ciekawie by było gdyby część z Nas szła jedną drogą, a druga część inna droga do tego samego celu. Moglibyśmy za jakiś czasookres porównać efekty obu tych dróg i zobaczyć która z nich była bardziej trafna i efektywna... To taka luÂźna myśl na zakończenie moich wypocin ...
[SC] Shark
 

Postprzez Rafi » 2008-11-27, 19:40

Wszystko było by ok gdyby nie fakt, że chcesz scenariusze i LARPy traktowac jako trening w boju.
Bo nie wiem jak ty, ale ja średnio na scenariuszach i LARPach wystrzeliwuje max 3 kulki.
Nie che abyś mnie zrozumiał, że nie podoba mi się to, bo gdyby tak było to bym nie jezdził. A ostatnio morda mi sie uśmiechała od ucha do ucha po niedzielnym LARPie, ale traktowanie takiej gry jak wprowadzanie w trening na ostro wystrzeliwując 3 kulki wychodzi raczej słabo.
Nie mówie aby wywalać 300 kulek i się cieszyć.

Ale masz nie każdy musi lubieć treningi. Tylko żeby nie skończyło się na tym, że na scenariuszach i grach z innym ekipami będziemy dostawać na dzień dobry. Bo bedzie to wyglądało troszke dziwnie jak wszystko będzie ładnie wyglądało każdy będzie wykonywał swoje zadanie w szeregu, a zginiemy bo ktoś nie bedzie wiedział co zrobić jak kule bedą latały koło głowy.
Możemy tak zrobić mały zrobimy dwie ekipy i zrobimy małe sceno. Wy wyszkoleni na nas którzy na treningach średnio brali udział. Taki mały test bez żadnych złośliwości poporstu po koleżeńsku.
|Co wy na to???
Rafi
 

Postprzez lordmarcel » 2008-11-27, 20:27

Panowie po co takie "niezdrowe" dogryzanie sobie ;)

Shark chce zrobić trening na sucho, by wytrenować dane umiejętności, by w boju nie myśleć o tym co i jak robić tylko to ROBIÆ (wiem dziwnie to brzmi ale inaczej nie potrafiłem tego opisać xD - wiecie o co chodzi ;)).
Rafi natomiast chce zrobić zwykły scenariusz by wytrenować także ważna rzecz, a mianowicie strzelanie, reakcja na prawdziwy ostrzał. Dlaczego zwykły scenariusz ? Bo tylko przy nawalankach można naprawdę wyćwiczyć strzelanie (a przynajmniej jest to najszybsza metoda). Nie ma co kombinować !

Moja propozycja jest taka. Połączmy obie te wizje i stwórzmy coś razem !
Bo droga do tego samego celu osobnymi ścieżkami będzie trudniejsza. Wybierzmy trzecią drogę ;) A jeśli jej nie ma to Ją stwórzmy !!! Jak to zrobimy zależy tylko od nas. Możemy podzielić spotkanie na części: trening na sucho i potem na "ostro"; możemy zrobić coś ala S.I.D. ale z większym nastawieniem na strzelanie itd.

Myślę że większa korzyść będzie jak zaczniecie myśleć właśnie o tym jak to połączyć w jedno, a nie wzajemnie sobie mówić która metoda jest lepsza. Nie ma co się tak rozdzielać bo to psuje zgranie, kontakt i przyjaÂźń ;-)


No trochę pojechałem z tym filozofowaniem ;)

POZDRO :D
Avatar użytkownika
lordmarcel
 
Posty: 466
Dołączył(a): 2008-03-25, 14:24
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Roger » 2008-11-27, 21:08

Ewentualne dalsze dyskusje proponuję przenieść na wewnętrzne forum SC, co będziemy se tak "prać brudy" przy ludziach:)

Kontynuować ewentualne koncepcje tutaj:
http://forum.armiapoludnie.pl/viewtopic.php?p=4719#4719

W tym temacie proponuję pozostawić tylko informacje dotyczące bezpośrednio niedzielnego treningu.
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez Rexerus » 2008-11-28, 21:17

1. Shark
2. Paweł (Naziom)
3. Edi
4. Kuba
5. Rexerus
6. Kurzy
7. Ravis
Rexerus
 

Postprzez partyzant P » 2008-11-29, 12:01

Sorki ale nie pojawie sie na treningu, choroba.
partyzant P
 

Postprzez Pentagram » 2008-11-29, 15:44

1. Shark
2. Edi
3. Kuba
4. Rexerus(Reksiooo;p)
5. Kurzy
6. Ravis

no no tak duzej listy to dawno nie bylo;p
Pentagram
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-11-29, 16:11

Panowie dla nowych wprowadzenie z Taktyki Zielonej, dla pozostałych wedle życzeń, a potem troszkę się poganiamy po lesie. Zabierać kulki i gaz..
[SC] Shark
 

Postprzez Edi » 2008-11-29, 17:44

Shark,

weÂź NAVCOMMa:)
Edi
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-11-29, 19:32

Jasne, jest w gotowości..

Panowie jak ktoś 12g naboje Co2 to proszę jeden dla mnie zabrać muszę wytestować nowy nabytek...
[SC] Shark
 

Postprzez Edi » 2008-11-29, 23:10

OK!
Edi
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-11-30, 15:01

No Panowie dla obecnych dzięki wielkie, było sporo powtórek dla nowych kolegów i jedna nowość dla wszystkich. Wszystko to w luÂźnej atmosferze + mała gierka..
[SC] Shark
 

Postprzez Pentagram » 2008-11-30, 17:07

no fajny trening dziex a przygotowanie, fajna pogoda przyjemna atmosfera i ja smigajacy z aparatem:P
Pentagram
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-11-30, 17:23

Ty nie gadaj tylko dawaj fotki i filmy...
[SC] Shark
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron