2011.02.20 Mierzęcice - Trening, sprawy organizacyjne

Zaproszenia, szkolenia, relacje, informacje...

2011.02.20 Mierzęcice - Trening, sprawy organizacyjne

Postprzez kufel_wro » 2011-02-12, 00:52

Po konsultacjach z przemo, bolek, pmk, feldgrau, edi, powstał w mojej głowie wstępny plan treningu.

Chronologicznie:

PRZEMO - prezentuje RF-10, omawia wszystkie anteny, sposoby komunikacji radiowej (wywołania, alfabet, itp.), wszyscy uczestnicy muszą dostać do rąk RF-10, aby spróbować nawiązać z niej łączność z innymi, oraz aby samodzielnie poprawnie rozwinąć anteny dalekiego zasięgu. Kto może i czuje się na siłach mu w tym pomóc będąc jego asystentem poprawiającym błędy ludzi?

EDI, PMK - w tygodniu poprzedzającym uzgadniają tematy z zielonej taktyki które powinny być poruszone podczas ich zajęć.

Dzielimy się na dwa zespoły i idziemy w formacjach patrolowych w przeciwne strony.
Ustalamy okienka na seanse łączności co np. 30min i trenujemy wtedy obronę okrężną wraz z pracą RTO którzy mają uzyskać łączność z drugim zespołem, wspomagani przez GPS, bez użycia mapy, znając tylko azymut.
Cały czas trenując formacje patrolowe, przekraczanie przeszkody terenowej, pracę w dwóch sekcjach, łączenie oddziałów, zrywanie kontaktu, etc., zataczamy kilku kilometrowe koło i w odległości do przeciwnego zespołu około 500m, dzielimy się na dwie sekcje i zaczynamy polowanie na przeciwny zespół.
Proponowałbym aby wprowadzić limit kulek, aby każdy strzał musiał być przemyślany. Loader 50 + 1 fat na cały dzień.

(propozycja) GRUPA ALFA – szkoli EDI, dowodzi FELDGRAU

(propozycja) GRUPA DELTA – szkoli PMK, dowodzi BOLEK

Proszę Was o wszystkie uwagi abyśmy mogli nasz pierwszy trening sekcji zrobić profesjonalnie, opierając się na wcześniej przygotowanych założeniach metodycznych i konspekcie, aby było inaczej niż na pamiętnym nocnym spotkaniu na lotnisku pod Brzegiem ;)

Jeśli mi się wszystko powiedzie to przyjadą ze mną cztery półprofesjonalne kamery wraz ze znajomymi studentami wrocławskiej szkoły filmowej. Będą pełnili funkcję combat-camera. Po co? Aby każdy z nas póÂźniej mógł dostać płytę z całym materiałem i mógł obejrzeć siebie, jakie błędy popełniał, jak pracował w zespole i co musi jeszcze poprawić.
Tak samo pracowaliśmy na 7 dniowym obozie kravmagi. Codziennie filmowaliśmy nasze sparringi, póÂźniej je wspólnie analizowaliśmy i na następny dzień to samo od nowa. Zdało to egzamin na szóstkę. Jeśli nagramy fajny materiał, możemy pokusić się aby zrobić z niego wewnętrzny film szkoleniowy. Kolego zmontuje mi go w ramach swojego treningu ;)
Ostatnio edytowano 2011-03-04, 22:24 przez kufel_wro, łącznie edytowano 2 razy
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Feldgrau » 2011-02-12, 08:18

Czy wykorzystujemy do treningu lub gry samuraja ? choćby jako magazyn ammo lub mobilny punkt łaczności ? pytam bo jeśli tak to musze go odpowiednio przygotować ( kilka zabezpieczeń ) limit kulek może być ciekawym pomysłem ale może uprzecimy graczy żeby przygotowali sobie więcej w oznaczonych fatach - woreczkach by po rozgrywce gdy bedziemy np coś poprawiać czy np w trakcie szkolenia ich użyć - jeśli podział na strony zrobimy dopiero podczas szkolenia to funkcja medyka będzie ograniczona/symboliczna do symulacji zakładania opatrunków podawania morfiny itp. Czy ma ktoś z nas mapy tego terenu by wykorzystać je podczas szkolenia ( omówienia ) lub gdy nie wyjdzie marsz na azymut lub zawiedzie łączność - sądzę że trzeba będzie poprosić graczy by każdy kto może zabrał navcomy/puxingi/pmr do łaczności wewnętrznej lub między oddziałowej gdy RF zawiedzie oraz standardowe zabezpieczenia - gwizdek ,kamizelka odblaskowa/ręczniczek do oznaczenia KIA - osoby które będą kreciły matreiał chyba muszą być też oznaczone by nie oberwały w trakcie potyczki a właściwie ich sprzęt .
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kufel_wro » 2011-02-12, 09:17

1. samuraj zostałby użyty jako nośnik 4x RTO z RF-10. mozna by nim daleko odjechać, aby rozwijać anteny dalekiego zasięgu. zespoły musiały by z nim nawiązywać łączność, po otrzymaniu przez sms koordynatow GPS z jego aktualna pozycją.

2. limit kulek obowiazkowo. czemy? bo na unit jak wychodzisz w teren to masz właśnie tyle kulek i musza ci starczyć nawet na 24 godziny. nauczy to dyscypliny w naciskanu spustu. nie robmy z tego treningu niedzielnej jebanki.

3. podzial zrobilibysmy juz na forum. wylanianie osob funkcyjnych tez.

4. funkcje medyka bym tym razem odpuścił. za dużo tematów do ogarnięcia i możemy nie podołać organizacyjnie. bedzie troche swierzakow wiec nie przesadzajmy. nie od razu kraków zbudowano. trafiony 1 kulką = KIA. trupy wycofywały by sie na wszczesniej ustalone miejsca zbiórek. gdzie przy osiagnieciu 100% składu wracały by do życia.

5. mapy ma przemo. ma też moją drukarkę wiec moze przygotowac dla wszystkich.

6. aby skupic sie na uzywaniu rf-10, preferowalbym zakaz uzywania innych radiostacji. edi moze wprowadzic nauke znakow sygnalowych. tego nie potrafimy robic profesjonalnie. jak kiedys napisal hohol: szweje nie maja miec radiostacji bo to ich rozprasza ;)

7. combat-camera zostanie przeze mnie wyekwipowana w potrzebny sprzet.
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Feldgrau » 2011-02-12, 09:27

ok zgadzam się - masz racje - navcomy dla dowódców i funkcyjnych - jesli mamy uzyć samuraia to albo nie moge dowodzić grupą alfa albo musi być kierowca do mojego muła .
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Edi » 2011-02-12, 11:52

Proponuję aby pracować z radiami w grupkach 4/5 osobowych.
Chyba Przemo ma tyle sztuk.
Edi
 

Postprzez kufel_wro » 2011-02-12, 12:50

wiadome mi stany RF-10 w AP:

1. przemo x2
2. omni x2
3. ghostsquad x2
4. pigs of war x3
5. edi x1

RAZEM x10
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Edi » 2011-02-12, 13:02

Kufel, małe sprostowanie...
1. przemo x2
2. omni x2
3. ghostsquad x2
4. pigs of war x3

Nie mam RF10.
Miałem na stanie jako RTO 8KPG ale teraz tę funkcję pełni inna osoba i ona ma radia.
Ja mam Navcomma.
Edi
 


Powrót do Inne imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron