Battle Field Vietnam 2 10-12.09.2010

Imprezy poza granicami kraju

Postprzez Przemo » 2010-09-05, 12:54

sugestie Pola z Armii Centrum w kwestii wyposażenia.

1. W Internecie są listy wyposażenia na milsim, np.
http://pretorians.pl/portal/index.php?o ... &Itemid=54

Mogę dodać trochę subiektywnych opinii:

Mundur najlepiej 50% bawełna 50% nylon, szybciej schnie od bawełny. Można oczywiście brać membranę, ale syntetyk będzie szeleścił, a koszt jest odstraszający.

Bieliznę najlepiej termiczną, schnie błyskawicznie, izoluje od mokrej tkaniny munduru, komfort jest nieporównywalny. Trzeba pamiętać że są różne rodzaje bielizny termicznej, np. zimowa z ociepleniem będzie grzała, cienka letnia podnosi komfort nawet podczas upałów, ponieważ odprowadza pot.

Trzeba wziąć coś na czym będzie można się położyć, minimalistyczna wersja to folia NRC (koc ratunkowy). Ja używam maty BW, cienkiej i składanej w kostkę. Można się zaopatrzyć w alumatę (piankę z folią aluminiową podobna do tego co wkłada się pod szyby żeby samochód się nie nagrzewał).

Trzeba też mieć coś na wypadek biwakowania podczas deszczu. Minimalistycznym rozwiązaniem jest poncho / pałatka plus linki. Można z tego zrobić prowizoryczny daszek i można założyć na siebie podczas marszu w deszczu.

śpiwora latem teoretycznie nie potrzeba brać, ale jeżeli zdarzy się nocować w zimniejsza noc i jeszcze po przemoczeniu ubrania to pobudka bez nakrycia jest mało przyjemna.

Coś przeciwko insektom jest niezbędne, szczególnie w nocy, przed ukąszeniami całkowicie nie ochroni, ale będzie ich kilka a nie kilkaset.

Do umycia się potrzebne są chusteczki nawilżane dla niemowląt. Mydło potrzebuje wody, a woda niesiona na sobie jest zbyt cenna żeby się w niej myć.

(dotyczy pełnoletnich) Alko najlepiej mocniejsze. Piwo waży zbyt dużo. Można co prawda, teoretycznie całkowicie przejść na piwo w kwestii płynów, ale to rozwiązanie mocno kontrowersyjne. (dotyczy pełnoletnich)

Komórka, gwizdek, kompas, mapa i latarka to niezbędnik na wypadek odłączenia się.

PS. Będę miał ze sobą apteczkę z minimalnym wyposażeniem, powinna starczyć na kilka osób.[/quote]
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez skorpion » 2010-09-05, 19:06

Armia Centrum aktualizacja listy:
1. scorpion
2. _DoreK_
3. Michał [Kalisz]
4.Joozy FT na 100%
5-6. Raptor i Polaris FT 100% (szkoła)
7. Pol
Avatar użytkownika
skorpion
 
Posty: 94
Dołączył(a): 2010-09-05, 17:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Przemo » 2010-09-05, 23:03

kurde.. nie jest dobrze.. czekam jeszcze na potwierdzenie mailem od orga

cytat z military-paintball.sk

OtEC napisał(a):OZNAM.

Po dnesnom telen.rozhpvore s Kexom som sa dnes dozvedel že pre odrieknutie 2 èeských tímov(ich meno mi nebolo povedane) sa BTFV ruší be nedostatok ludi....
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez skorpion » 2010-09-06, 10:34

Czyli jak dobrze translator przetłumaczył to przyjdzie nam walczyć w nieznanym terenie z przeważającymi siłami wroga (jeżeli te ekipy co odpadły były po naszej stronie)... skąd ja to znam, jeszcze pogody takiej jak na Ofensywie Tet brakuje i będzie klimat wietnamski na maksa odwzorowany.
Avatar użytkownika
skorpion
 
Posty: 94
Dołączył(a): 2010-09-05, 17:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez KURZY » 2010-09-06, 14:01

ja niestety odpadam ...

Lista:

Przemo SC
Majster JH
bolek SC
misiu SC
Don SC

Armia Centrum aktualizacja listy:
1. scorpion
2. _DoreK_
3. Michał [Kalisz]
4.Joozy FT na 100%
5-6. Raptor i Polaris FT 100% (szkoła)
7. Pol
KURZY
 

Postprzez Don » 2010-09-06, 19:43

Ja również muszę zrezygnować, pojawiły się komplikacje
Lista:

Przemo SC
Majster JH
bolek SC
misiu SC


Armia Centrum aktualizacja listy:
1. scorpion
2. _DoreK_
3. Michał [Kalisz]
4.Joozy FT na 100%
5-6. Raptor i Polaris FT 100% (szkoła)
7. Pol
vivere militare est

kom 609797147
Avatar użytkownika
Don
 
Posty: 173
Dołączył(a): 2008-07-07, 19:25
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez twbolek83 » 2010-09-07, 18:47

dla infornacji wszystkich zainteresowanych

koledzy z południa grzecznie przepraszaja za zamieszanie
i informuja iz impreza pod kryptonimem "Battle Field Vietnam 2"
nie odbedzie sie

informacje te pochodza od przemka ktory nie ma teraz dostepu do neta
jak tylko bedzie on-line wytlumaczy wam szystko
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez KURZY » 2010-09-07, 19:43

szkoda imprezy ...
ale jesli bedzie przełożona to mam nadzieje sie wybrać w następnym terminie
KURZY
 

Postprzez Przemo » 2010-09-07, 22:10

dostałem maila

Witaj Cames,
Kexo jest bardzo smutne, ale musia³ zrezygnowaæ gry - kilka osób.
Bardzo mu przykro i przepraszam was.
Ma nadziejê, ¿e bêdziesz gotów do uczestnictwa w przysz³oœci, BFV w wolnym czasie w 2011 r.

marty+

_________________
Politruk =DG= Smile
---®ABÍ CREW---
TaktickĂŠ vybavenĂ­ http://www.frogman.cz
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia strona

Powrót do Misje zagraniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron