Unit 03

wszystko co chcecie wiedzieć, a boicie się zapytać

Postprzez twbolek83 » 2010-09-16, 17:54

tez dozuce swoje trzy grosze

zaczynajac przygode z paintem tez bylem za splatami
ale w miare poznawania zasad i zagadnien ktore zadza swiatam militarnego paintballa zmieniam orietacje na trafienia
i nie bede tego argumentowal cofaniem sie gdyz to argoment bez jakiegokolwiek sesu

kazdy kto gra w militarnrgo painta a nawet lesnego wie ze walki tocza sie na wiekszych dystansach
co za tym idzie nie kazda kulka wystrzelona z wiekszej odleglosci rozbije sie na przeciwniku
i najwazniejsz powod mojej metamorfozy
ktos kto wlozyl duzo pracy w swoj marker i moze sciagac wrogow z daleka jednym strzalem zasluzyl by trafiony nie zasypal go gradem kul krzyczac nie mam splata hehe
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez Rommel » 2010-09-16, 19:18

Tez uważam ze gra na spłaty to przezytek... Podzielam opinie Bolka i reszty... Natomiast zwrocilbym uwagę na pirotechnike a mianowicie nie mamy jeszcze skonkretyzowanych zasad odnośnie używania min, granatow itp. Chodzi mi o to ze są sytuacje kiedy do budynku wpada granat i nie robi wrażenia na zolnierzach, cześć uznaje ze jest KIA inni ignorują wybuch całkowicie a niektórzy szukają splata...aż boje się pomyśleć co by było gdybyśmy mieli, wyzutnie rakiet, granatniki itp....
Rommel
 

Postprzez Przemo_K » 2010-09-16, 19:44

Należy też wziąć jedno pod uwagę.
Kulki, których używa się w lesie są o wiele twardsze od kulek turniejowych używanych na balonach właśnie po to aby można było postrzelać troszkę przez krzaki.
Często bywa tak, że po trafieniu w miękką cześć ubrania kulki się nie rozbijają.
Z resztą na Ofensywie byłem światkiem sytuacji gdzie kumpel trafiony krzyczał, że już nie żyje a gość do niego walił bo nie widział splata - sorry ale dla mnie to jest chore i nie do zaakceptowania.
Jeśli grać to tylko na trafienia.
Avatar użytkownika
Przemo_K
 
Posty: 533
Dołączył(a): 2008-05-16, 11:15
Lokalizacja: Mierzęcice

Postprzez Feldgrau » 2010-09-17, 06:09

Rozważania na temat trafień są dość istotne ,choć i tak wszystko zależy od organizatora ale czas ucieka a w temacie brak jest nadal informacji co do organizacji wyjazdu , mnie bardzo interesuje sprawa wpłaty za imprezę wiem że do 20 tego jest termin a ja niestety nadal nie wiem czy wpłacać mam indywidualnie czy np. do Przemo i on to śle dalej od całej grupy ?
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kufel_wro » 2010-09-17, 10:24

Organizacja wyjazdu ? Zaproponowałem Przemowi rozwiązanie PKP.

11:30 wyjazd z Katowic
http://www.ska.pl/kufel/U3/katowice-sla ... eglowo.JPG
http://www.ska.pl/kufel/U3/katowice-sla ... icznie.JPG
http://www.ska.pl/kufel/U3/katowice-sla ... stacji.JPG
21:58 jesteśmy w Sławnie (20km od Darłowa)
http://www.ska.pl/kufel/U3/slawno-darlowo.JPG
i organizator zabiera nas samochodami do HQ

Wracamy w niedzielę
12:28 wyjazd ze Sławna
http://www.ska.pl/kufel/U3/droga%20powr ... biletu.JPG
22:50 przyjazd do Katowic

Cena biletu 2klasy to 63zł w jedną stronę, czyli 126zł w dwie.

Zalety pociągu? Integracja grupy, mniejsze zmęczenie, możliwość przeprowadzenia treningu z czytania map, obsługi radiostacji, itp. Nie często zdaża się okazja aby mieć ponad 10 godzin które można przeznaczyć je na szkolenie teoretyczne.

Tak jak to napisał organizator, IC grupy przelewa do 21 września wpisowe za wszystkich członków zespołu. Czyli Przemo śle kasę ;)
Ostatnio edytowano 2010-09-20, 21:38 przez kufel_wro, łącznie edytowano 1 raz
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kufel_wro » 2010-09-17, 10:25

Rommel napisał(a):Natomiast zwrocilbym uwagę na pirotechnike a mianowicie nie mamy jeszcze skonkretyzowanych zasad odnośnie używania min, granatow itp.


Na Unit03 obowiązuje zakaz używania pirotechniki.
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Feldgrau » 2010-09-17, 12:20

Proszę więc o przesłanie na pw nr konta bym mógł wpłacić kasę :-) , co do samego wyjazdu ja jadę swoim autem , ruszam w piątek a powrót planuję w niedziele lub poniedziałek ( gdzieś była informacja że organizator ma mozliwość zorganizowania jakiegoś noclegu z piątku na sobotę
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Edi » 2010-09-17, 15:40

Tylu fajnych gości jedzie to jade z Wami :-)

1.Przemo SC
2.Bolek SC
3.Przemo_K DU
4.Pająk DU
5.kufel_wro POW (60%)
6.Ciozaq POW (60%)
7.Omni SC
8.Feldgrau SR
9. DiaKum SC
10. Edi
Edi
 

Postprzez Przemo » 2010-09-17, 15:57

1.Przemo SC
2.Bolek SC
3.Przemo_K DU
4.Pająk DU
5.kufel_wro POW (60%)
6.Ciozaq POW (60%)
7.Omni SC
8.Feldgrau SR
9. DiaKum SC
10. Edi
11. PMK
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kufel_wro » 2010-09-17, 17:55

Feldgrau napisał(a):mozliwość zorganizowania jakiegoś noclegu z piątku na sobotę


Pozwolę sobie wtrącić że istnieje 90% szans na to iż już koło północy wyjdziemy na misję.

Z tego co pamiętam Unit02 rozpoczął się około 3 w nocy.

Dlaczego jestem przeciwny aby jechać samochodem ? Bo uważam że na grze należy dać z siebie wszystko, a jeśli czeka na Ciebie trasa ponad 500km, to wcześniej musisz się wyspać.
Ciężko spać w bazie i jednocześnie być w terenie. Spać to można w pociągu wracając ;)
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Pmk » 2010-09-18, 09:41

Nie zdzierżyłem.
http://www.paintwars.pl/viewtopic.php?f ... 4236#p4236
Dla leniwych tekst poniżej.
Pmk
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Pmk » 2010-09-18, 09:42

Witam,
Przemo zagadnął mnie żebym coś dodał od siebie w temacie (a ponieważ zagadywał długo…uległem). Co prawda jestem z natury małomówny (małopiśmienny), ale jak się w końcu rozkręcę…
Więc parę słów nt przemyśleń w kwestii splaty vs trafienia.
Na początek kilka przykładów (z życia wziętych):

Czujesz uderzenie w ramię, chowasz się za drzewem i obmacujesz okolice trafienia – czysto (gruby polarek/luÂźny rękaw munduru zapobiegł rozbiciu). No to naprzód.

Czujesz trafienia w przód kamizelki – na wysokości mostka. Obmacujesz okolice trafienia – czysto. No to naprzód. W bazie z konsternacją dostrzegasz (ktoś ci pokazuje) splat na jajkach. No cóż… The mist of war (mgła wojny).

Seria kulencjów z łomotem uderza w daszek maski, aż w uszach zadzwoniło. No to bohater właśnie is dead (czy jak mawia Stefan ,,Siara’’ Siarzewski – zdech). Obwieszczasz dÂźwiękowo że się już nie bawisz, łapka w górę i … No to naprzód, w drogę do trupiarni. Po drodze zwłoki stwierdzają, że śladów po farbie brak. No cóż… Powiedzmy, że hełm dał radę, ale szyja już nie…

Seria kulencjów z łomotem uderza w daszek maski, aż w uszach zadzwoniło. Obmacujesz miejsce trafienia obciągnięte siatką maskującą – no nie ma śladów krwi i płynu mózgowego. Po prostu God Mode (tzn – ktoś na górze Cię lubi). No to naprzód. W bazie ściągasz maskę, a tam pod siatką na wysokości potylicy znajdujesz farbę i skorupki kulek… No cóż… ktoś też strzelał Ci w plecy, oj nieładnie z jego strony, oj nieładnie.

Właśnie skończyliście wykańczać ostatni punkt oporu npla. Przerwa taktyczna w bezpiecznej bazie. Ktoś zauważa splata na butelce z HP przymocowanej z tyłu do pasa/pleców. No cóż, mgła wojny… Albo przez te hormony które bierzesz (na wzmocnienie mięśni coby się nie załamać pod ciężarem wyposażenia).

Czujesz uderzenie w kamizelkę między łopatkami. Oj nieładnie, ktoś zaszedł cię od tyłu… Po dokonaniu publicznej samokrytyki (Ekhem, DOSTAłEM!!) zarzucasz czerwoną szmatkę na głowę. Po wykrwawieniu się w samotności (MEDYK!!!) ruszasz do trupiarni. Tam informują cię, że zszedłeś na zawał, bo plecy masz czyste.

I tak na dobrą sprawę okazuje się wszyscy (przynajmniej w Milsimie) tak naprawdę grają na trafienia.

Poczułem trafienie – to oberwałem.
(Kwestia jak mocno i czy jest tu medyk)
A zastanawianie się, obmacywanie w poszukiwaniu splatów, itd. – w szczególności w CQB…
Chyba, że wracamy do etapu:
- Dostałeś!
- Wcale nie!
- A właśnie że tak!
- A wlaśnie że nie!
- To ja cię sprawdzę - (delikwent rusza na wrogą pozycję). – Oo, tu masz splata!
- To nie splat, to rykoszet od drzewa!
Lub
- Nooo, faktycznie nie masz, to czekaj , teraz wrócę na swoją pozycję…
Itd., itd….
Splat ewentualnie może więc pomóc w wizualizacji :]
I tyle.
Jeśli każdy, sam nie będzie uczciwy wobec siebie i innych to…
No dobrze, są jeszcze ścieracze i terminatorzy, ale to temat na inną opowiastkę.
Oczywiście można użyć argumentu że to jest paintball - a nie hitball, co nie zmieni faktu że nie jest to też splatball.
Sorry za przydługi wywód, ale ten typ tak ma.
Pozdrawiam
Pmk

PS. Ach bym zapomniał – ostatni argument – przecież to Milsim, a nie TDL ani tym bardziej PLP.
Sędziów nie ma – to my nimi jesteśmy.
Regulaminu ubiorów nie ma, wielkości splatów też nikt nie mierzy…
Limity już się przyjęły.
Więc… może to tylko bariera psychiczna?
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez kufel_wro » 2010-09-18, 10:01

Rzekłbym trauma ;)
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Edi » 2010-09-18, 10:54

@PMK, widziałem Cie na liście jadących na U03 - jeżeli jedzesz to bardzo sie cieszę :-)
@Przemo daj namiary na Dziuska (konto do przelewów) chcemy już wpłacac.

I jeszcze sprawa mundurów. Nie wiem jak to będzie ważne ale ja muszę jechac w mundurze BW albo DPM Bryt.. Nie mam nic innego.
Edi
 

Postprzez twbolek83 » 2010-09-18, 12:02

ludzie gdzie kupie kulki z talkiem???
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MILSIM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron