Unit 03

wszystko co chcecie wiedzieć, a boicie się zapytać

Postprzez Nomad [SFORA] » 2010-09-23, 07:35

twbolek83 napisał(a):Wpisowe nie jest opłatą za przelot helikopterem! Wpisowe obejmuje: szkolenia, noclegi, wynajem namiotów, czerwoną chustę oraz identyfikator!



bezczelnie zrobiono z tym wpisowym do 21.09 a regulamin w ktorym wszystko sie wyjasnia wstawiono 22.09 (a mam na mysli szczegulnie te przeloty smiglem)


Przelot helikopterem jest gratis! :evil2: Proszę się nie obawiać nikt nie zapłaci ani złotówki za wejście na pokład.
Nomad [SFORA]
 

Postprzez twbolek83 » 2010-09-23, 09:20

jesli tak to przepraszam za wsciekly ton wypowiedzi ale z twojej wersji regulaminu wynikalo cos innego
przynajmniej ja tak to odebralem
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez Edi » 2010-09-23, 13:32

Panowie, odnosząc się do powyższego prosze wziąć pod uwagę to,że latanie śmigłowcem będzie zależało od scenariusza.
Może być tak,że nasza grupa nie będzie latać bo nie będzie takiej potrzeby.
Nie jedziemy na UNIT 03 aby latać śmigłowcem.
Jedziemy na grę militarną gdzie jedni będą gnić 24h w lesie, inni siedzieć bazie lub jeÂździć samochodami a niektórzy polecą na misję śmigłem bo taka będzie potrzeba.
Prosze to przemyśleć i zastanowić się czy chcemy w czymś takim uczstniczyć.
Na miejscu wszyscy będziemy podlegać pod PMK i On będzie decydował kto i co ma robić.
Edi
 

Postprzez mac__gaver » 2010-09-23, 16:34

śmigłowiec ma tylko uatrakcyjnić samą grę.
Miło posłuchać śmigła nad głową ... 8-)
A tak na poważnie, to warto sobie przypomnieć HLZ..
No bez tego trudno przygotować lądowisko.
Audi, vide, sile – Słuchaj, patrz i zachowaj milczenie.

Obrazek
Avatar użytkownika
mac__gaver
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2009-12-15, 12:06
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Pmk » 2010-09-23, 17:10

Pmk wyśle się śmigłowcem wraz ze swoim sztabem wyposażonym w kmy, miny i granaty na misję specjalną na tyłach npla .
Reszta poddodziału dostanie druzynkę i pójdzie na obierak, żeby powitać zwycięski sztab wystawnym obiadem.
:]
Pmk
PS. Tylko mi nie pluć do jedzenia!
PPS. Druzynka - służba gospodarcza
Obierak - urządzenie do obierania ziemniaków
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
J.Piłsudski
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez twbolek83 » 2010-09-23, 17:30

panowie
rozumiem na czym polega rola smigla na polu walki
i nie to mialem na mysli
z wypowiedzi organizatora wynikalo ze za jesli juz smiglo przyleci to prawdopodobnie bede musial za to doplacic
i to we mnie wywolalo taka reakcje

a po wyjasnieniu ze str nomada zrozumialem doglebnie cala wypowied i sytuacje
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez Pmk » 2010-09-23, 20:03

Bolek,
Ależ nikt (no, mam nadzieję, że nie mówię tylko w swoim imieniu) nie ma do Ciebie proetensji.
Tematu nie było.
To na poważnie.
A teraz....
Powinieneś natomiast sobie uświadomić, że powietrzne stanowisko dowodzenia może znacznie usprawnić zarządzaniem siłami własnymi na polu walki.
W razie czego zrobimy (czyli sztab, patrz poprzedni post) z niego gunshipa (kanonierkę) - z tą ilością kmów, ammo i granatów urządzimy nplowi krwawą łąÂźnię.
:]
Pmk
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Edi » 2010-09-23, 21:48

Tak, nikt nie ma pretensjii.
Temat wywołany przez Ciebie zainspirował mnie aby wyjaśnić wszystkim czego mozna się spodziewać na UNIT 03. Tylko tyle ;-)
Edi
 

Postprzez Przemo » 2010-09-26, 19:59

trochę nowych informacji by Nomad

1. Czy w ramach wpisowego jest ubezpieczenie i czy obejmuje przelot śmigłowcem?

Nie. Przelot helikopterem jest bezpłatny, nieobowiązkowy, każdy wchodzi na własną odpowiedzialność i dlatego nie wykupujemy ubezpieczenia. Pilot śmigłowca jest doświadczonym pilotem amerykańskiej armii i posiada licencję pilota. Nie posiada jednak koncesji przewozu ludzi, dlatego nie może prowadzić komercyjnego transportu ludzi i przelot jest bezpłatny, płacicie jedynie za szkolenie, wynajem namiotów, noclegi, czerwoną chustę i identyfikator!

2. Czy org. dostarczy pomarańczowe naklejki do oznaczania zniszczenia pojazdu czy mamy załatwiać sami?

Tak, przygotujemy specjalne oznaczenia.

3.Jak długo pojazd po oklejeniu pomarańczową naklejką (zniszczeniu) jest wyłączony z działań?

Jeśli strona dopuści do zniszczenia pojazdu, otrzymuje on status KIA, czyli "wraca" do gry po 2 godzinach.

4.Czy procedura Medevac będzie pełna, czy uproszczona jak na ostatnim U2?

Obowiązuje procedura uproszczona. Tabele przerzucę z U2.

5.W regulaminie określono, że przedmioty In game, które można zabrać to notatki i mapy. Przeszukanie do 1 linii. Przedmiotów In game nie wolno chować pod 1 linię. W związku z powyższym wniosek, że jeniec powinien mieć w obowiązku na żądanie (forma przeszukania) jeżeli posiada okazać radio i GPS. Po wyłączeniu urządzenia chowa i nie wolno mu ich włączać.

Tak powinno to wyglądać ale jest też druga opcja, można wszystkie przedmioty umieścić w worku, ale pod warunkiem, że worek znajduje się zawsze w pobliżu zatrzymanego/przeszukiwanego.

4.Wniosek o włączenie do regulaminu czasów w którym musi zostać przeprowadzona procedura ewakuacji medevac w stosunku do RL i RC od momentu otrzymania rany, proponowane 4 i 2 godziny. Po tym czasie status KIA.

Specjalnie nie określamy po jakim czasie ranny powinien zostać dostarczony do szpitala. Dlaczego? RL ranny w nogę, RC i KIA nie mogą się poruszać. Przenosić ich można tylko na noszach, plecach itp., nie wystarczy symulacja ewakuacji, typu trzymanie za ramie. Dlatego ranni są "kolcem w d..." i każdy sam jak najszybciej będzie chciał odstawić rannego do MEDEVACa. Jak dla mnie możecie się bujać z rannym do końca symulacji.

5. Czy ewakuacja ze strefy zagrożonej do punktu podjęcia przez Medevac należy dokonać przy pomocy: dla RL 1 osoba, dla RC i KIA 2 osoby? Sami przecież chodzić nie będą bo teoretycznie nie mogą.

Patrz punkt wyżej. Przenoszenia rannych nie musimy symulować, przenosimy rannych tak jak by było w realu, czyli nosze, ciąganie za uchwyt taktyczny, chwyt "strażacki" itp.

6. Co w przypadku trafienia w marker?

Marker jest wyeliminowany do naprawienia w HQ lub dostarczenia nowego np. przez QRF.

7. Jaki jest limit fps dla kalibru .43

350fps
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Przemo » 2010-09-27, 08:51

zaplecze Medyczne na mislimie RAMSAR 2010 można sobie podejrzeć jak to wyglądało bo możemy się tego spodziewać na Unicie z racji tego ze ta sama ekipa będzie tam obecna.

http://picasaweb.google.pl/sylwester122277/Ramsar2010#
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez dominikk74 » 2010-10-10, 20:28

Panowie... z przyczyn czysto zawodowych muszę odwołać mój wyjazd.
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez kufel_wro » 2010-10-10, 20:30

chlip, chlip... :cry:
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez twbolek83 » 2010-10-18, 06:40

widze ze kolega dziusek nie moze sie doczekac komentarzy
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez Feldgrau » 2010-10-18, 08:40

no panowie ja już odżyłem w domku i inaczej już patrzę na świat :) . Bolek tak jak rozmawialiśmy w aucie - na forum pisze się politycznie , raczej złych komentarzy tam nie znajdziesz . ale cekawi mnie czy pojawi się film z tej imprezy - fotki już wypływają . tu moje focisze :
http://picasaweb.google.pl/101088107480 ... /Feldgrau#
.
Panowie gdzie i jak mam dostarczyć wasz sprzęt który wiozłem . Bolek zapomniałeś wypakować swoje butle tak szybko gnałeś do żonki :)
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez twbolek83 » 2010-10-18, 08:52

polityka polityka
ale ja i tak dozuce swoje 2 grosze


a co do zadan to po przemysleniach moge napisac ze nasza strona miala bardzo trudne zadanie
tak mi sie przynajmniej wydaje
poniewaz na poprawne dzialanie naszej strony skladalo sie wiele czynnikow z ktorych wiele zawiodlo (np system namiezania lacznosc transport logistyka dowodzenie)
ale o tym pogadamy jak sie spotkamy

w sumie bylo no moze nawet fajnie
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MILSIM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron