Nam Era - MilSim

wszystko co chcecie wiedzieć, a boicie się zapytać

Nam Era - MilSim

Postprzez dellos » 2008-11-01, 18:14

Cóż, jestem nowy w paintballa, jednak szukam grupy z WLKP zajmującej się MilSimem z okresu wojny w Wietnamie. Niestety nie ma takich grupek albo nie znalazłem więc rozpoczynam temat :) może ktoś na Waszych terenach to robi ??
dellos
 

Postprzez dellos » 2008-11-02, 12:24

Nikt się nie interesuje tym okresem ?? Co jest Panowie ?? hihi... mam potwierdzeń od ludzi, że bardzo ciekawy temat ale niestety nic prócz tego się nie dzieje...
dellos
 

Postprzez Hudy » 2008-11-02, 12:28

Temat jest ciekawy jak najbardziej, ale jak sobie pomyslę ile musiałbym jeszcze wydać na tiger stripes'y, lucky strike'y a jeszcze dopiero co zmodowałem klamke na wersje sir, co ją dyskfalifikuje... ale będę śledził temat.
Hudy
 

Postprzez dellos » 2008-11-02, 12:33

Mnie też czeka przerabianie nowo nabytej broni niestety. Kupuję od naszego tutaj kolegi grupowego AT-4 i czeka mnie zmiana M4 na M16 ale już mam kilka części na oku... Co do reszty to fakt nie jest łatwo, może po mału napiszę od A do Z cenami by uświadomić wydatki w moim przypadku:

- klamka - szkoda gadać tyle kasy
- Spodnie ok 150zł
- Bluza ok 150zł
- Kurtka ok 250-300zł
- Kamizelka przeciwodłamkowa ok 300zł
- M1 ok 200-350zł (jak trafisz tak masz)
- Pas ok 80zł
- Plecak ok 350zł
- Szelki ok 130zł
- Buty ok 300zł
- Saperka ok 150zł
- Poncho ok 150zł
- Bielizna, skarpety, inne ok 150zł / komplet
- Ręcznik ok 50zł
- Latarka ok 100zł
- Bagnet ok 200zł (oryginał) 40zł (podróbka)

inne pewno jeszcze ze 400zł wyjdzie :( ale wrażenia niezastąpione za resztę zapłacisz swoją ukochaną kartą MasterCard :P
dellos
 

Postprzez Hudy » 2008-11-02, 13:49

Hm.... to widzę, że masz na myśli rekonstrukcję historyczną... te ceny powyżej to mowa o demobilu/oryginałach ?
Hudy
 

Postprzez Pentagram » 2008-11-02, 14:26

ale z bielizna to juz nie przesadzaj ;) bo myslalem ze spadne z krzesla. Za tyle to na tydzien mam bielizny hehe
Pentagram
 

Postprzez dellos » 2008-11-02, 21:03

Mówię tutaj o demobilu ale orginały sygnowane oczywiście bo nie ma sensu podróbek jakiś Alfa i innych dziwactw. Oczywiście rekonstrukcja ale o tyle ciekawe, że pomieszana z PaintBall'em.

Nie dość, że interesują mnie książki z tego okresu i sama historia bitew to fajnie by było sprawdzić jak to działało w rzeczywistości. Oczywiście wymagana jest też grupa żółtych i tutaj akcesoria są oczywiście jeszcze droższe ale jest ich znacznie mniej. Prócz tego dla żółtych to nie ma zbyt dużych wymogów, więc nie muszą być 100% oryginały z epoki bo o nie bardzo ciężko! Ale AK47 + czarne ciuszki + śmieszne czapeczki i wio...

Niestety tutaj rekonstrukcja jest ograniczona bronią itd. Jak robimy rekonstrukcje wojny secesyjnej to używamy czarnoprochowców + repliki ubrań bo oryginałów za mało i za drogie niestety... no i tam jak na razie nie ma jak Paintballa wdrożyć :P

A co do VW to nie wiem ale chyba nie ma nikt w Polsce legalnie pełnosprawnego M16A1 czy M14. Nielegalnie to jest na pewno sporo AK47 na strychu ale z tym też nikt nie wychodzi na ulice. (nie mówię tutaj o strzelnicach i państwowych organach uprawnionych do posiadania)...

MilSim bazujący na taktyce z Wojny w Vietnamie na oryginalnych ciuchach + repliki PB! Co wy na To ?? fajny pomysł ?? czy nie realny...
dellos
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-11-02, 21:08

Pomysł fajny ale dla mnie realisty jest on pomysłem nie realnym.. Mogę to powiedzieć z własnego doświadczenia. Wiesz jak trudno zebrać grupę osób w paintballa wyglądających militarnie z militarnymi klamkami ? Wiesz ile to kosztuje i jak mało osób na to stać ?
Ja to wszystko wiem z autopsji... i dlatego pomysł jest dla mnie nie realny, chodÂź bardzo mi się podoba nie powiem..
[SC] Shark
 

Postprzez dellos » 2008-11-02, 21:33

Oto jak się bawimy w Civil War: http://www.wojnasecesyjna.com/galeria/t ... hp?album=1

Na początku też to było nierealne ale się udało! Mamy 3 działa już w Polsce, a teraz zlecamy niedługo Poznańską grupą wykonanie 6 funtówki! Do tego mamy oczywiście colty, sharpsy, enfieldy, mundury itp. i się udało... Zobacz też co robiła grupa GOLF 2/5 Marines z łodzi! im się all udało i byli bardzo prężni!

Skoro jest wielu fanatyków posiadania ala MP-5 i odtwarzania oddziałów antyterrorystycznych, to podejrzewam, że VietnamWar teś się znajdą :)
dellos
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-11-02, 21:35

tylko mówimy o środowisku Paintball'a..
[SC] Shark
 

Postprzez dellos » 2008-11-02, 21:46

Dla mnie fakt, że zostaje ślad na ubraniu jest znacznie ciekawszy niż fakt jak w Civil War, że robimy bum bum... chodÂź jak 1000 osób robi bum bum też jest super nie powiem!!

Oto jak robią to airsoftowcy: http://pl.youtube.com/watch?v=wk2E4FdPr4k
Myślę, żę fakt używania PB może tutaj wyglądać znacznie lepiej, niż strzelanie z AirSoftu! Prócz tego uważam, iż każdy zainteresowany historią paintballowiec się chodÂź raz w życiu zastanawiał nad reactingiem! Bo to jest super ale to super sprawa!
dellos
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-11-02, 21:49

Nie masz doświadczenia ze światem paintballa i uwierz mi to nie będzie łatwe.. z wielu powodów, sam się przekonasz..
życzę powodzenia z całego serca..
Ja też chciałem coś zrobić w świecie paintball'a i mi się udało, ale moja poprzeczka była znacznie niżej zawieszona..
[SC] Shark
 

Postprzez dellos » 2008-11-02, 22:25

Mówisz, że to taki specyficzny świadek ??
dellos
 

Postprzez Przemo » 2008-11-02, 22:27

Mamy otwarte umysły więc u nas to mogło by wypalić . Pełną rekonstrukcje ciężko bedzie zrobić ze względu na różne ograniczenia zasobności portfela. Myślę że z wiosną coś pokombinujemy jest to wdzięczny temat na scenariusze jak pisałem wcześniej a tereny mam prawie vietnamskie jesli chodzi o puszczę pszczyńską.

tutaj masz epizod vietnamski z użyciem markerów paintbalowych by OPSGEAR

http://pl.youtube.com/watch?v=sYgHSprvEMk
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Hudy » 2008-11-02, 23:04

Mam taki kapelusz jak ci z VC. Mogę juz robić za żółtka.
Hudy
 

Następna strona

Powrót do MILSIM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron