MILSIM - krótko, czym jest.

wszystko co chcecie wiedzieć, a boicie się zapytać

MILSIM - krótko, czym jest.

Postprzez Młody » 2014-11-04, 21:18

MILSIM (skrót od Military Simulation) – gra zbudowana na bazie scenariusza oparta o typowo wojskowe zadania, przeważnie niemoderowana, pozostawiająca akcję w rękach samych graczy. Organizator przygotowuje tło fabularne i zadania dla uczestników, którzy bazując na umiejętnościach własnych, przygotowanym planie działania, i ewentualnej improwizacji, starają się te zadania wykonać.

Zadania dla graczy wybierane są z szerokiego zakresu działań militarnych, mogą to być: rozpoznanie, naprowadzanie nalotu powietrznego, misje ratunkowe, bezpośrednie starcia, rutyna patrolowa, działania łącznościowe, i wiele innych.

Zależnie od organizatora uczestnicy przed przyjazdem na miejsce działań dostają szczegółowe wytyczne dotyczące zadań lub ogólny ich profil (np. wiedzą tylko, że będą musieli wykonać atak bezpośredni lub rozpoznanie bazy nieprzyjaciela bez zdradzania swojej pozycji). W pierwszym przypadku planowanie i przygotowanie może odbywać się na wiele dni przed samą grą, w drugim przypadku otrzymanie szczegółowych rozkazów i planowanie jest elementem samej gry już na terenie działań.

Przygotowanie do gry polega przede wszystkim: na właściwym zaplanowaniu taktyki działań, często wypełnieniu kilku z grą związanych formularzy (nip. ISPOREP, EPA, itp.), przygotowaniu niezbędnych środków do wykonania zadania (mapy, maskowanie, oporządzenie taktyczne, dobór środków eliminacji przeciwnika, dobór środków pozoracji pola walki, itp.), przygotowaniu alternatywnych planów na wypadek kłopotów z wykonaniem zadania, itp.

Wiele zadań wymaga szerszej wiedzy z zakresu militarnych działań i procedur (MEDEVAC, SALUTE, CAS, itp.). Działania ogniowe prowadzone są wyłącznie, kiedy są niezbędne lub zgodne z wykonywanym zadaniem.

Gry MILSIM trwają od kilku do kilkudziesięciu godzin i mogą wymagać również umiejętności związanych z survival’em. Niezbędne są również umiejętności nawigowania i poruszania się w terenie, jako że teren gry zwykle obejmuje do kilku/kilkunastu kilometrów kwadratowych. Topografia terenu lub specyfika działań może wymagać między innymi znajomości: zielonej taktyki, CQB, alpinistyki, taktyki czerwonej.

Zasady eliminacji graczy i ich powrót do gry zależy od scenariusza i organizatora, w grę wchodzą długoterminowe (wielogodzinne) okresy karencji bądź całkowite wykluczenie z gry po otrzymaniu trafienia. Gramy "na trafienia", kulka nie musi się rozbić. Ranni gracze zależnie od scenariusza mogą być odtransportowani do baz po wezwaniu MEDEVAC. W użyciu mogą być „karty trafień” stosowane często w ASG. Jestem zwolennikiem najbardziej wymagających zasad w przypadku MILSIM, skoro symulujemy działania wojskowe.

Jeżeli poszukujecie przygody wybiegającej daleko poza zwykłą „strzelankę”, wymagającej szkolenia wiedzy i umiejętności, rozwijania szerzej swojej militarystycznej pasji, gry MILSIM mogą być właśnie dla Was.
Szczęście jest wtedy, gdy zależy Ci na czymś, ale nie masz parcia, by to utrzymać. Gdy cieszy Cię to, co masz i godzisz się, że w każdej chwili możesz to utracić. Gdy żyjesz tu i teraz, nie w przeszłości czy przyszłości, i gdy wybaczasz sobie błędy.
Avatar użytkownika
Młody
 
Posty: 90
Dołączył(a): 2014-09-29, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Powrót do MILSIM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron