LARP'y a Armia Poludnie

Postprzez płakol » 2009-01-05, 18:33

Hyde - wlasnie o to mi chodzi co napisales..

Na razie AP sie zamkyka w kierunku LARP i mało wazne co inni, jak grupce ludzi to odpowiada to wlasnie esencja tematu czyli larpy a rozwój armi poludnie

Kazda dowolna "gra" moze byc dla jednej grupy speedballem dla innej hardcorowym larpem a dla 3 treningiem :)
płakol
 

Postprzez Rafi » 2009-01-05, 20:54

Troszke jest to zle poukładane.
Organizując LARP-y za bardzo podciągamy to pod AP. Koleś chcący uczestniczyć w projekcie AP który co niedziela gra normalne gry przyjezdzając na LARP zderza się ze ścianą. I bedzie to spotkanie jednorazowe albo w tym utonie na zawsze.
Większość niestety sie zniechęca i nie mozna im miec tego za złe.
Natomiast wracają do domu ze swiadomością że w AP tylko takie gry się organizuje nie zamierza się już więcej pokazać.

Powinnismy to troszke oddzielić. LARP-y które my organizujemy albo inne ekipy firmowac i to mocno własnymi ekipami np SC.

Wydawało mi się, że projekt AP miał za zadanie skupiać ekipy z południa polski i mobilizowac sie na gry, scenariusze i LARP-y.
Natomiast tak naprawde w AP tylko pisze sie o LARP-ach i treningach.
Nie dziwie się że tyle osób jest zarejestrowanych, a tak niewiele bierze w tym tak naprawde udział.

LARP-y nie są dla wszystkich i wręcz nie powinno sie wszystkich zapraszać.
Mówie tu o klimacie który wprowadzaja grymaszac całą gre, bądz o ludziach którzy się wpisują na liste, a potem nigdy nie przyjezdzają bo zdarzają sie i tacy którzy sa na każdej liście a mało kto ich kiedy kolwiek widział.

Podsumowując AP niech sie zajmie integrowanie ekip z południa słuchając głosy więszości forumowiczów, a LARP-y i scena firmowac poszczególnymi ekipami.
Rafi
 

Postprzez [JH] Martin » 2009-01-05, 21:27

Rafi dobrze prawi.

A skoro Seph pyta, w co bym zagrał to odpowiadam: jakąś fajną jebankę z punktowanymi zadaniami taktycznymi, bez wcielania się w jakieś dziwne role i bez pokazów tandetnego aktorstwa. Chodzi mi o gierkę z dużą dawką adrenaliny i wysiłku fizycznego, która oprócz umiejętności wymagałaby też pomyślenia / sprytu. Proste :-)

LARPami nie zjednoczy się wszystkich paintballistów południa, nie pomoże w tym też napierdalanie się ze speedballa...
[JH] Martin
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-05, 21:49

Jakoś nie widzę Rafi jak chciałbyś to co powiedziałeś zorganizowac...
Też uważam, że nowym lub mało aktywnym uczestnikom trzeba pierw pozwolic grac w "jebanki", ale myślę że z czasem powinno się ich wdrażac w coś bardziej ambitniekszego poprzez np. zapraszanie na szkolenia (teraz muszę iśc, ale potem napiszę parę moich idei)
Maksiu
 

Postprzez lordmarcel » 2009-01-05, 22:03

To jest właśnie problemem - zebranie armii południe do kupy. Myślę, że nie byłoby złym pomysłem nie ograniczanie się tylko do larp-ów (bo w sumie od paru miesięcy gramy praktycznie tylko Larpy -z małymi wyjątkami) tylko np. zrobienie dużej gry scenariuszowej z fajnymi i ciekawymi zadaniami, z fajnie przygotowanym terenem (bazy bunkry) i pokaÂźną ilością ludzi (ok. 40-50 ludzi :mrgreen: ) gdzie także trzeba by było wykazać się sprytem i myśleniem a nie szybkim markerem i 5 kartonami kulek. Takim gdzie byłaby luÂźniejsza atmosfera (oczywiście odprawa, cele i zadania jeszcze raz tłumaczone przed grą przez dowódców) a dróg do zwycięstwa byłoby parę (od dzikich szturmów po cichą kradzież flagi przeciwnika), tak żeby dla każdego było do wyboru do koloru. Oczywiście trzeba było to zdziebko rozreklamować ale wyraÂźnie zaznaczyć co to za gra i że nie jest to nawalanka jak na kopalniach itd.

POZDRO :D
Avatar użytkownika
lordmarcel
 
Posty: 466
Dołączył(a): 2008-03-25, 14:24
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Majster JH » 2009-01-05, 22:23

Właśnie oto chodzi Rafi .
Wiem ze większość z nas chciała by żeby scenariusze były bardziej ambitne i wymagające ale trzeba to wprowadzać powoli żeby ludzi nie zrazić do całego projektu . Jak na razie to AP jest tylko na forum i faktycznie forma jaka jest promowana może odstraszać ludzi nowych , możliwe że naprawdę wartościowych .

Dlatego może jebanki z dodatkiem taktyki i pomału coraz więcej i więcej ...
Wiem ze dla wielu to trudne) - ale innej drogi chyba nie ma do większej integracji , chyba ze wolimy stan jaki jest teraz – małe zamknięte gry ( a szkoda bo często sami reprezentujemy Południe na grach ogólnopolskich ) Ps : nie jestem przeciwnikiem Larpa i szkoleń , ale poza tym musi być jeszcze gra = dobra zabawa .
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Majster JH » 2009-01-05, 22:34

Takie gry się odbywały a dokładnie odbyły się dwie ( 120 i 148 osób ) organizator JH , celem naszym jest powolne wprowadzanie większego realizmu i trudności . W tym roku na pewno będzie to kontynuowane .
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez [JH] Martin » 2009-01-05, 23:06

Hej Majster :-) mam już pomysł, jak wyciągnąć grę do lasków poza Prochownię - jak się spotkamy, to Ci opowiem :-)

Anyway, JH w 2009 r. na pewno zrobią 1-2 gry, o jakich mówimy, a więc "taktyczna nadupczanka", będą możę i jakieś rekwizyty, pojazdy... - całe AP oczywiście otrzyma zaproszenie.
[JH] Martin
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-06, 00:11

Sama idea projektu Armii Południe jako portalu który łączy zorganizowane Teamy jak i nie zrzeszonych graczy w jedną całość jest całkiem OK i wręcz oczywista. Argumenty przedstawione przez zacne grono chłopaków z JH również są jak najbardziej słuszne, zrozumiałe i bardzo celne. Organizowanie gier Scenariuszowych z nastawieniem na ostre strzelanie jest na pewno Nam jako AP bardzo potrzebne bo to na takie gry czeka większość z tu zarejestrowanych. I chwała za organizowanie właśnie takich gier i za zapraszanie społeczności AP dla panów z JH - Dzięki !!
Nie widzę na chwilę obecną sposobu na oddzielenie AP od organizowanych przez Nas, mam tu na myśli członków SC i L13 LARPów, MILSImów i gier Scenariuszowych w bardzo ambitnym wydaniu. Ja osobiście na chwilę obecną (23:58) nie mam pomysły jak oddzielić od tych gier organizowanych przez Nas od całości projekty AP. Zastanawiając się nad tym teraz to nawet nie wiem czy chcę takiego rozdzielenia. Ze względu na tą garstkę osób która właśnie dla takich gier dołączyła do AP i czynnie uczestniczy w tych grach i w dużym stopniu włączyła się w działalność jak i fizycznie w szeregi SC jestem dumny z tego, że AP jest właśnie tak postrzegane i to Nas wyróżnia od portalu PSI (nie ubliżając nikomu). Nie wiem czy byłbym w stanie w jakikolwiek sposób jako administrator i współzałożyciel Armii Południe przyczynić się do tego by osoby z SC i L13 organizujące LARPy, MILSIMy i ambitne Scenariusze zaprzestały robienia tego co robią, na rzecz organizowania luÂźniejszych gier scenariuszowych w nastawieniem na ostrą napierdalankę. Nie jestem w stanie i zdecydowanie osobiście nie chce by tak się stało, Skoro w społeczności AP jest tak sporo osób i kilka zarejestrowanych całych Drużyn to dlaczego nie może być tak, że jedni tak jak np. JH organizują takie gry scenariuszowe z nastawieniem na strzelanki, a np. SC i L13 organizują LARPY, MILSIMy i ambitne Scenariusze, a jeszcze pozostałe Drużyny również organizują jeszcze inne gry. Wtedy każdy robił by to co chce i co sprawia mu największą przyjemność, a społeczność AP miała by ciągły wybór do grania w to na co w dany weekend ma ochotę. Zdecydowanie nie jestem za pomysłem by SC i L13 zrezygnowało, ba nawet ograniczyło robienie tego co teraz robi tylko dlatego bo jest jakiś cień szansy, że dzięki temu więcej osób z AP będzie chciało z Nami grać, bo będziemy organizować gra na które to oni mają ochote, a nie MY !!
Czy my jesteśmy jakąś firmą komercyjna, że mamy organizować to na co klient ma ochotę ??!! Nie, zdecydowanie Nie. Mamy organizować (zaznaczam jako SC czy też L13, takie gry na jakie to MY mamy ochotę, bo robimy to dla własnego Fanu, a nie pod publikę czy dla kogoś tam.

Na początek to tyle w tym temacie z mojej strony, teraz śmiało możecie żucić się mi do gardła..
[SC] Shark
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-06, 00:50

Popieram cię Shark!!! Nie po to jestem w SC żebym miał rezygnować z ambitnych i bardzo rozwojowych gier na żecz "napierdalanki" która tak na prawdę nie integruje ale powoduje tylko wyładowanie wkurwienia i zmęczenia które człowiek nabył podczas tygodnia pracy czy szkoły, to taki worek bokserski tylko że troszkę droższy. Nie tego oczekuję od gry i nie po to przyszedłem do AP.
Popieram Marcela, który chyba tak jak ja chciałby żeby więcej ludzi poczuło klimat LARP-ów i MILSIM-ów. Wiadomo, że mało jest ludzi którym to się podoba odrazu. Dlatego to co pisałem wcześniej nie jest takie głupie.
Chodzi mi o to żeby nowym jak i mało uczęszczającym członkom AP, dać szansę poczucia tego klimatu. To jest trochę czasochłonne (ku mojemu zdziwienu ale cóż...), ja bym z miłą chęcią podjął się (z czyjąś pomocą np Marcel:)) prowadzenia takiego małego "szkolenia" dla "nowicjuszy".
Mam na myśli organizowanie takich "napierdalanek" gdzie tym ludziom tam powoli będzie przekazywana nasza idea, elementy MILSIM, LARP wogóle taktyki. Ważne jest dać im poczuć że taka napierdalanka jest dobra na 5 może 10 razy, ale potem człowiek tak na prawdę żałuje że kupił markera. Do naszych gier człowiek chce wracać bo są ciekawe, wciągają a przedewszystkim integrują ludzi i to bardzo.
Ja to widzę tak, że w przerwach mniędzy naszymi szkoleniami czy larpami można organizować dla ludzi nowych i moało aktywnych takie "wdrażanie". Ja bym był skłonny przyjąć to jako obowiązek dla ludzi nowych (wziąść udział w dwuch czy trzech takich spotkaniach). Jeżeli im spasuje to zaprosimy ich na nasze gry a jak nie to wyślemy di JH (z wyrazami szcunku). Będzie wilk syty i owca cała... a ludzi będzie przybywać.

Taka jest moja idea, bo po prostu wiem po sobie bo dwa lata grałem komercyjne i w napierdalanki i nawet mi się w pale nie mieściło że jest coś więcej, coś bardziej wciągającego (aż tu pewnego dnia Sephirot zaprosił mnie na gierkę z AP a potem zaproponował zapisanie sie na forum)
Maksiu
 

Postprzez płakol » 2009-01-06, 01:48

Powiem tak zakladajac ten temat nie bardzo chodzilo mi o "jebanki" bo po to tu przylazłem ( na AP) bo speed lesny mi nie pasuje i naszej druzynie a i niestety klimat PSI tez.

Najlepiej wyrazil to co mi siedzialo w glowie Rafi dokladnie w 100% tak powinieniem napisac zaczynajac ten wątek , Roger oraz DiaKum tez dorzucili wlasnie 3 slowa w tym samym zamysle.

Shark - chyba nikt by tez nie chcial zeby AP poszlo w tym kierunku o ktorym napisales bo to kazdy moze znalesc (jesli potrzebuje tego typu gier) na PSI, ani rezygnowalo z czegokolwiek (nikt chyba tak nie napisal)
tylko jeszcze pytanie kto to jest MY czy MY tez jestesmy MY czy MY juz nie ? ;)



Co "zjednaczania duzyn z poludnia" i wysmiewania speed'a bo to tez ja otworzylem taki temat to tak wszystko sie zgadza ale mimo wszystko chyba chodzilo o druzyny ktore ida w militarnym kierunku i raczej w zamysle nikt nie bral pod uwage druzyn speedballowych, bo nic chyab nie zabilo by bardziej klimatu niz na jakims SCENO/LARPIE/MILSIMie jedna z druzyn latała by w niebieskich koszulkach z DYE np (nikogo tez przepraszac nie bede a temat "NOWA DRUZYNA" nalezy traktowac z dystansem i tyle ).
płakol
 

Postprzez Rafi » 2009-01-06, 09:45

Shark nikt nie pisze żeby zrezygnować z LARP-ów i scenariuszów na rzecz "napierdalanek".
Chodzi tylko o to, że w SC lubimy to co lubimy i będziemy robic to co robimy i nikt na to poza nami nie ma wpływu i nie ma prawa ingerować.
Poprostu jak komus sie nie podoba to co robimy (my w SC) to do widzenia. I temat SC i larp jest zamknięty.
Ale koleś który wchodzi na forum i widzi:
W niedziele gramy LARP mile zapraszamy.
Jedzie i nie koniecznie musi sie mu to spodobać. Tylko że więcej może nie wiejść na forum i jechac na gre o której tu poczyta nawet jeśli nie będzie larp-em które sie mu nie podobają.
Dzieki, że do rozmowy włączyli się chłopaki z JH bo tez dobrze prawią.
Od czasu do czasu trzeba tez zrobić takie gry jak na prochowni, czy luzne spotkania np na kozubie i poprostu postrzelac do innych.
Tylko takie gry tez muszą być firmowane nazwą ekipy np.
Ekipa JH organizuje scenoa na prochowni w dniu tym i tym zapraszamy chętnych.
wiedy wiadomo, acha chłopaki z JH fajne gry robią to następnym razem pojade, albo wręcz przeciwnie.


To forum jest dla wszystkich graczy z południa tych co graja tylko LARP- scena , ale także dla tych co lubią sobie postrzelać.
Tak więc myślę aby trzeba było troszkę ruszyć tematy które leżą np luzne gry w weekendy i dać ludzom wybór i możliwośc grania w to co lubią.

Tak więc myślę, że trzeba nad tym popracowac, aby każdy znalazł cos dla siebie.
Rafi
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-06, 10:38

No ja nie widzę problemy by na forum dodać kolejny temat o takich właśnie grach, tylko jest tu jeden problem: kto będzie je organizował skoro 95% gier organizujemy my SC. I skoro wszyscy jesteśmy zgodni by SC nie rezygnowało z gier które organizuje teraz, to kto będzie organizował te luÂźne gry ?? Skoro nikt inny z forum nie kwapi się do zorganizowania gier, narzekać, że gra jest do dupy to każdy głupi potrafi, ale czy ktoś sam spróbował zorganizować grę która będzie na tyle udany by chociaż 50% uczestników było zadowolonych ?? Nie mam tu na myśli chłopaków z JH bo oni to robią, ale jak na potrzeby całego AP to jednak zbyt rzadko, muszą być inne osoby/ Drużyny które też będą organizowały takie gry, nie może wszystko spocząć na barkach SC, bo wtedy nie będziemy mieli czasu grać tego co my chcemy grać..
[SC] Shark
 

Postprzez Edi » 2009-01-06, 11:51

Jestem w AP już cztery miesiące. Uczestniczyłem w grach, organizowanych przez przez kilku ludzi: Shark PMK Sephi Przemo HoHol. Były to LARPy, gry scenariuszowe, MILISIM, luÂźne strzelanki, treningi.
Było wszystko! Nie sądzę aby trzeba było coś zmieniać.

Jedyne,na co chciałbym zwrócić uwagę to organizowanie gier.
To co napisał Shark to sedno sprawy.
Jeżeli jest osoba, która organizuje gre to Ona Decyduje!
Organizator poświęca swój czas aby przygotować sceno i rekwizyty.
Zasadą powinno być,że nie dyskutujemy z organizatorem i postępujemy wg jego wytycznych.


I teraz, jeden zorganizeje LARP, inny zorganizyje sceno z "dużym strzelaniem".
Ważne jest aby osoby, które mają pmysły na gry inne niż LARP zgłaszały to na forum proponując date i miejsce gry i organizując samą gre.
Edi
 

Postprzez Edi » 2009-01-06, 12:32

Przepraszam, musze wspomnieć o kapitalnym sceno Plakola Czerwony Sierp i "radioaktywnym" sceno Omniego na poligonie w Gliwicach.
Edi
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SPRAWY ORGANIZACYJNE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości