LARP'y a Armia Poludnie

Postprzez Rexerus » 2009-01-06, 23:20

Roger twoja definicja napierdzielanki wymiata :D
Rexerus
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-06, 23:33

Chpaki dyskusja ambitna i Roger (szcun wogóle) super to zpłętował.
Ryb@ nie mam nic do ciebie... po prostu mamy inne zdania ale to jest właśnie dobre w AP, że ja i ty i inni, możemy w ten sposób podyskutować i powiem więcej, forum AP właśnie spełnia swoją rolę.
Maksiu
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-07, 00:18

Panowie ja tak na szybko, zmęczony po pracy. Roger wszystko co napisałeś mam wrażenie, że wyjąłeś mi prosto z gardła, naprawdę opisałeś całą istotę zaistniałego tu problemu, który jest tak naprawdę sztucznym problemem wywołanym nie wiadomo dlaczego. Naprawdę ciężko mi coś więcej napisać bo wypowiedz Rogera jest tak dla mnie trafna, że nic więcej nie muszę tu dodawać, zgadzam się z tym co napisał w 100%

Forum AP wygląda tak dlatego bo tak je prowadzą jego użytkownicy, a skoro członkowie SC najbardziej się tutaj angażują to mają największy wpływ w jego formę. Gdyby chociaż połowa z tych ponad 300 osób chodÂź w połowie zaangażowała się w forumowe życie tak jak robi to SC to nie była by potrzebna ta dyskusja. Więc jeśli te kilka set osób może mieć do kogoś pretensje, że na forum Armii Południe są tylko LARPy, MILSIMy i ambitne scenariusze, to mogą mieć tylko i wyłącznie pretensje do samych siebie.

Chciałbym również przy tej okazji zdementować jakoby forum Armii Południe miało być drugim PSI (bo poco miałbym robić drugie takie samo forum ??) Forum AP miało zrzeszać śląskich graczy paintballowych którzy preferują nieco inna niż powszechnie kojarzona w Polsce odmianę paintballa, nie chcę jej tu definiować bo znowu się zacznie licytacja jak można inaczej to co napiszę zdefiniować. Niech każdy sam sobie dopowie co to dla niego może oznaczać.


Sama dyskusja ma sens ale robi się ona wielowątkowa i każdy udając, że mówi o tym samym ma na myśli zupełnie różne problemy. Jeśli chcemy to ciągnąć dalej to proponuję w formie listy zdefiniować powstałe tu problemy i przenieść je do oddzielnych tematów i tam skupić się na rozwiązywaniu każdego zdefiniowanego problemu osobno, tylko tak możemy doprowadzić do jakiegoś polepszenia sytuacji i rozwiązania chociaż części problemów o których tu piszemy.


A chciałbym przypomnieć i zaznaczyć, że przez wiele miesięcy na forum AP był dział poświęcony luÂźnych weekendowych gier " Gry weekendowe" (tzw. zbieranki) - tak się dokładnie nazywał i nawet były stworzone subfora z poszczególnymi miastami regionu. I co ?? I nic... było tam cicho jak makiem zasiał, jak sam czegoś tam nie napisałem to nic się tam nie pojawiało, więc zlikwidowałem całkiem niedawno tą cześć forum i tu nagle się budzą, że trzeba takie coś stworzyć, to ja się pytam gdzie te osoby były przez te 9-10 miesięcy ??
[SC] Shark
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-07, 00:22

Zaznaczam, że jeżeli dyskusja na temat AP ma być kontynuowana to nie w takiej formie, proszę zdefiniować problemy i podyskutujemy na ich temat w odpowiednich tematach..

Rozmawiając o wszystkim rozmawiamy o niczym, a to do niczego nie prowadzi..
[SC] Shark
 

Postprzez [JH] Martin » 2009-01-07, 00:43

[SC] Shark napisał(a):Forum AP miało zrzeszać śląskich graczy paintballowych którzy preferują nieco inna niż powszechnie kojarzona w Polsce odmianę paintballa

Aha, to znaczy, że pomyliłem fora :-) Wydawało mi się, że niniejsze forum powstało po to, by zrzeszać WSZYSTKICH graczy z POłUDNIA...

Na koniec powiem tylko, że w tej "innej niż powszechnie kojarzona w Polsce odmianie paintballa" jest jakoś dziwnie mało paintballa...

Chłopaki, otwórzcie się trochę bardziej na mainstream, bo skończy się na tym, że będziecie grać w piątkę :-)
[JH] Martin
 

Postprzez płakol » 2009-01-07, 00:51

Najbardziej winny czuje sie teraz ja.. zakladajac ten temat.. jeszcze teraz Shark po twojej wypowiedzi "problem - który jest tak naprawdę sztucznym problemem wywołanym nie wiadomo dlaczego"

Wiec z mojej strony bardzo krotko o co mi chodziło i dla czego zacząłem dyskusje

Problem i zamysł - czy mozna cos zrobic w kierunku nowych duzyn/ludzi którzy szukajac czegos wiecej w PB niz zwyklej "napierdalanki" zderzaja sie tu z tak diametralnie inna gra np. Larpem odpuszczaja sobie i sie zrażają do dalszej gry mimo ze bardzo by chcieli zagoscic aktywnie tutaj na stałe.. ale troche ich to przeroslo jak na poczatek.
płakol
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-07, 01:17

Płakol nie chodziło mi o Twoją pierwotna wypowiedz tylko o problem/problemy które powstały w dalszej części wątku. Przecież, już Ci pisałem na samym początku początku, że z tym co na tym początku początku napisałeś się w 100% zgadzam i należy ten problem jakoś rozwiązać. Ale teraz ten temat bardzo odbiegł od tego co ty napisałeś na początku, chyba przyznasz mi rację i to właśnie o te inne powstałe problemy mi chodzi, a głównie o to, że nie ma tu na AP nic z "normalnych" gier, i to, że głownie ti na forum jest aktywne SC, a czy to jest Nasza wina ?? skoro inni użytkownicy nie chcą być aktywni i nie chcą proponować innych gier to co ja czy ktokolwiek inny na to poradzi, mam się na nich logować i coś pisać ?
[SC] Shark
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-07, 01:19

Problem i zamysł - czy mozna cos zrobic w kierunku nowych duzyn/ludzi którzy szukajac czegos wiecej w PB niz zwyklej "napierdalanki" zderzaja sie tu z tak diametralnie inna gra np. Larpem odpuszczaja sobie i sie zrażają do dalszej gry mimo ze bardzo by chcieli zagoscic aktywnie tutaj na stałe.. ale troche ich to przeroslo jak na poczatek.[/quote]


I to jest problem pierwotny tej dyskusji z którym się w 100% zgadzam.
[SC] Shark
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-07, 01:26

Martin jeszcze do Ciebie pisałem tu o moich założeniach gdy to forum powstawało, nie znaczy to, że tak jest/tak ma być/tak będzie, gdyby tylko użytkownicy chcieli to to forum było by dla każdego, ale niestety jakoś Ci zwolennicy "normalnych" gier nie kwapią się do aktywności na tym forum, za to użytkownicy preferujący gry typu LARP, MILSIM itp. okazali się zdecydowanie bardziej aktywni i to dlatego te forum przybrało formę skłaniającą się właśnie w tym kierunku. I nie wiem czy można tu kogoś za to obwiniać, na początku każdy miał takie same szanse, były otwarte tematy na wszystkie rodzaje gier paintballowcy, sokor na "normalne" gry woleli się umawiać na PSI niż na forum AP, to trudno. Nie dziwi mnie nawet ten fakt bo forum PSI jest znacznie starszym i bardziej znanym forum i dlatego tam woleli się umawiać na gry, nie mamy i nie mieliśmy szansy na zabranie użytkowników z PSI i przeniesienie tej całej społeczności paintballa południowego na forum AP.

Nie chciałbym tu opisywać całej genezy powstawania forum AP, jest garstka osób które mogą tą genezę znać/pamiętać, ale było rożnie od pomysłu opisanego przeze mnie (pierwotnego) do forum które miało być lustrzanym odbiciem Armii Północ, przez wiele innych koncepcji, wreście samo życie i użytkownicy zweryfikowali jak te forum będzie wyglądało i się rozwijało i teraz wygląda to tak jak wygląda, nie wiem jak będzie wyglądało za kolejne 6 czy 12 miesięcy, może podobnie do Armii Północ, może podobnie do PSI, a może pozostanie nadal w takiej formie jakiej jest na chwilę obecną.

Martin jeszcze piszesz, że myślałeś, żę forum AP ma jednoczyć ludzi i drużyny z południowej Polski, ja też tak myślałem w pewnym momencie powstawania forum, między innymi po tym jak JH pojawiło się na tym forum, ale szybko przejrzałem na oczy gdy tylko zaledwie cztery osoby z JH się tu zarejestrowały i chyba tak pozostało do dziś, skoro mielibyśmy działać na zasadach Armii Północ, to zachęcam do odwiedzenia tamtego forum. Jest tam kilkanaście drużyn i wszyscy jej członkowie mimo posiadania własnych for są zarejestrowani na Armii Północ, mają ujednolicone avatary i szereg innych rzeczy które ich naprawdę jednoczą nie tylko poprzez słowa.. Widocznie drużyny z południa Polski nie były zainteresowane taką formą Armii Południe i jakoś nie kwapiły się do masowej rejestracji na Ap.
[SC] Shark
 

Postprzez [JH] waboo » 2009-01-07, 12:41

dobra...
koniec gadania o pierdołach


kiedy robimy jakąś ustawkę?
trening ale nie na sucho tylko na kulach

ma ktoś jakieś koncepcje co można poćwiczyć w lesie używając farby a nie tylko bieganie mówienie pif paf, patrolowanie etc
z treningów na sucho za dużo się nie można nauczyć imho

kiedyś ćwiczyliśmy sobie flankowanie z szybką zmianą stron, raz jedna grupa zajmuje pozycję, druga atakuje i odwrotnie i tak kilkanaście razy
uskutecznia komunikacje i znaczenie każdego ludka, czy nadaje się bardziej do krycia, biegania, darcia mordy etc

lub

trening na jakimś większym terenie właśnie z patrlowania z real zasadzkami i zadaniami do wykonania, ale w luÂźnej formie,
nie jest to żaden scenariusz tylko łażenie na poważne z myślą że można rzeczywiście kulką dostać

lub

nocne party w lesie (teraz może ciut zimno)
podćwiczenie grania na latarkach, skradanie się, atak w nocy, obrona, nawigowanie nocą

wszystko oczywiście z omawianiem na bieżąco błędów, ustalania taktyki, lepszych rozwiązań i komu


idealnie nadają się na to wszystko Mazańcowice
trza się powoli do Saltusa gotować :)


bo z tego co widzę, to na wszystkich fotach z treningów nawet ludki masek nie mają założonych



[SC] Shark napisał(a):tylko zaledwie cztery osoby z JH się tu zarejestrowały
nie ma potrzeby aby wszyscy od nas rejestrowali się tutaj
jeżeli coś zostanie ustalone, ciekawego zaproponowane, pojawimy się w tyle osób jaka będzie konieczność a co ma być wdrożone będzie zrobione
Ostatnio edytowano 2009-01-07, 12:45 przez [JH] waboo, łącznie edytowano 1 raz
[JH] waboo
 

Postprzez Rafi » 2009-01-07, 12:56

waboo zarzuc temat może niedziela...
ja chętnie wpadnę pomalować najfajniej by było połączenia terenu leśnego z kilkoma budynkami.
według mnie idealny teren to poligon w Gliwicach łatwy dojazd z A4 i miejscówka zacna.
Ale Pojawie sie tam gdzie wiekszość.
Rafi
 

Postprzez Rafi » 2009-01-07, 12:57

Przy okazji mozna rozpalic jakies ognisko zagrzac się i zjesc kiełbaske :D
Rafi
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-08, 00:20

Waboo pomysł idealny w kontekscie zblirzającego się saltusa. Pytanie gdzie i kiedy i kto jest odpowiedzialny za organizacje JH czy SC. JH ma większe doświadczenie w tematach Saltusa iwęc może jako pierwsi to wy zrobicie a potem bedzie kolejny u nas, jak sie szybko za to zabierzemy to do Saltusa zronbimy kilka ladnych treningow i obejmiemy caly potrzebny material. Mozna w to wciągnąć inne ekipy które zawsze grają z nami po stronie na saltusie.

Co wy na to ??
[SC] Shark
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-08, 12:10

Jak najbardziej
Maksiu
 

Postprzez lordmarcel » 2009-01-08, 15:14

Coś takiego sobie odpuścić ? Nie ma szans :D
Macie mój głos xD
Avatar użytkownika
lordmarcel
 
Posty: 466
Dołączył(a): 2008-03-25, 14:24
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SPRAWY ORGANIZACYJNE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron