LARP'y a Armia Poludnie

Postprzez Pentagram » 2009-01-08, 15:51

No tylko niech Wam zapał nie zgasnie bo juz 50% pomyslow poszlo w piach;)
Pentagram
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-08, 23:32

Z tego co wiem z rozmów z JH to coś szykują.. Następny trening AP będzie u nas , tak się dogadałem więc i my musimy się szykować..
[SC] Shark
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-09, 15:19

to to kiedy chłpaki z JH nas ugościcie...? m miłą chęcią potrenowałbym coś
Maksiu
 

Postprzez [JH] Martin » 2009-01-09, 15:35

Jak śniegi stopnieją i gdy obudzimy się z zimowego snu, czyli pewnie na wiosnę :-)
[JH] Martin
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-09, 19:09

do wiosny to zgnuśnieje... ale jak coś zorganizujecie to dajcie znać. Z mniłą chęcią wpadnę
Maksiu
 

Postprzez Kamil » 2009-01-27, 17:12

Witam.
Rozgrzebuję stary temat, ale chyba słusznie, bo skończyło się na dyskusji.
Jestem nowy na forum i tak widzę ten temat:

Problem nr 1: niewiele osób zainteresowanych AP
Jak wcześniej zostało napisane, w tej chwili organizowane są głównie LARPy i MILSIMy. Chwała za to dla SC, L13 i innych zaangażowanych teamów, bo bez tego na tym forum nie działoby się NIC. Jednakże nie ma informacji o innych typach rozgrywek, co za tym idzie udziela się tylko kilka teamów a na całym śląsku jest ich mnóstwo.

Problem nr 2: zapotrzebowanie na "niezwykłe napierdalanki"
Po przeczytaniu całego wątku taki wniosek mi się nasuwa: wiele osób chciałoby grać coś pośredniego między LARPami praktycznie bez strzelania a zwykłymi leśnymi rzeziami. Nie krytykuję tego, co w tej chwili się organizuje. Po prostu brak jest innych typów gier. JH organizują takie gry ale na tyle rzadko, że nie są w stanie przyciągnąć większej ilości zainteresowanych osób.
Nie należy zapominać, że to co nosimy to marker paintballowy i tak jak wcześniej już niektórzy pisali, taktyka, marsze, rozpoznanie, patrole, cele owszem, ale odpychające dla nowych graczy jest to, że nie są wtedy w stanie postrzelać, bo wtedy tak na prawdę wystarczyłaby gumowa replika broni. Brakuje czegoś pomiędzy tym.

Problem nr 3: brak organizatorów scenariuszów dla większej ilości osób
Niestety niewiele osób podejmuje się czegoś takiego. Na pewno z powodu braku terenów, ambicji tudzież czego innego. Jak juz ktoś wcześniej napisał nie wierzę, że nikt w niedzielę się nie strzela. Są strzelania, ale kameralne, w zamkniętych grupach, o których społeczność AP nie wie. Wystarczyłoby je ogłaszać na forum, i cały powstały problem by się rozwiązał, bo każdy pojedzie to tu, to tam, pozna nowych ludzi, pogra z nimi, ustalą jakieś strategie dalszego rozwoju.
AP NIE JEST ZJEDNOCZONA BO BRAKUJE LUDZI MOGąCYCH ZACHÊCIÆ INNYCH
Pomijam tutaj kwestię LARPów i MILSIMów, bo te sprawy są dobrze zorganizowane.
W AP jest luka, którą należy zapełnić. Inaczej to forum będzie "zamknięte" tak jak teraz..
Albo forum będzie utożsamiane z drużynami południa Polski albo drużynami grającymi tylko i wyłącznie LARPy i MILSIMy.

Liczę na wznowienie dyskusji.
Pozdrawiam.
Kamil
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-27, 17:59

Kamil napisał(a):Problem nr 3: brak organizatorów scenariuszów dla większej ilości osób
Niestety niewiele osób podejmuje się czegoś takiego. Na pewno z powodu braku terenów, ambicji tudzież czego innego.


Tu kolego pojechałeś po bandzie i to ostro...., ale to dla tego że jesteś nowy, dlatego nie krytykuje cię, tylko ci powiem, że ambicji, projektów, pomysłów itd. itp. wcale nam nie brakuje. Różnica polega na tym, że ludzie (uwaga) aktywni na tym forum nie umawiają sie na strzelanki ale na LARP-y, MILSIM-y, treningi. Ale uwierz mi stary NIKT ci nie zabrania zamieścić terminu strzelanki twojej ekipy z żor na forum i zaptosić wszystkich chętnych....
sam z miłą chęcią sie kiedyś wybiore!
ale powiem ci, że niektóre twoje opinie powstały z tego tytułu, że nas poprostu nie znasz

Pozdro Kamil
Maksiu
 

Postprzez Kamil » 2009-01-27, 18:17

"Pomijam tutaj kwestię LARPów i MILSIMów, bo te sprawy są dobrze zorganizowane."

Problem właśnie w tym, że tylko ta część Pballa na tym forum jest rozwinięta, ale nic poza tym.
rzeczywiście, nie znam Was (jeszcze :D), a moje wnioski wysnułem po przeczytaniu forum, szczególnie całego tego wątku. Brakuje aktywności na forum, mowa oczywiście o zarejestrowanych bedących poza SC, F czy L13.
Kamil
 

Postprzez Majster JH » 2009-01-27, 20:00

Witam ekipę z żor !!!
Na wstępie powiem tak chęci i pomysłów na scenariusze nie brakuje , miejsce też mam i jest na tyle duże ze będzie można wiele rzeczy tam zorganizować . Takie scenariusze były w zeszłym roku , może faktycznie proste ale były kompromisem ( czyli mała „napierdalaną „)wielu spojrzeń na temat nawet w naszym gronie . Wynieśliśmy z nich wiele doświadczeń i gwarantuję ze ten rok będzie dawał możliwości spotkania się częściej na czymś bardziej ambitnym ale i czymś luÂźnym .

- Udzielanie się na forum :
JH posiadam spore forum drużyny i może dla tego częściej tam się udzielamy , ale cieszy że nowe ekipy zabierają głos i pokazują się tutaj , chyba dobrze ze zaistniała ta dyskusja .

Ps :
Jarheads naprawdę lubi ambitne gry a nie (nawalanki) chociaż grywa na turniejach np.: TGO, bawimy się w granie na balonach -- Większość z nas ma za sobą kilkanaście scenariuszy ogólnopolskich , 4 Saltusy i wiele treningów 24H w terenie .

Ale tak wiele tematów i wymagających scenariuszy trzeba wprowadzać stopniowo bo ludzie się zrażają do ambitnych pomysłów .

Ale jeszcze raz cieszę się ze nowe osoby zajmują stanowisko i zasilają nasze grono – Leśników
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez [JH] Martin » 2009-01-27, 20:10

Chłopaki, co tu dużo gadać - po prostu jak się sezon zacznie, trzeba zrobić fajną strzelankę dla wszystkich, w jakiejś kompromisowej formule. Grunt, żebyśmy zaczęli częściej grywać, bo zostajemy mocno w tyle, nie tylko za warszafką...

Jarhedsi zaproponują swój scenariusz i już teraz zapraszają wszystkich chętnych. Z miłą chęcią skorzystamy z zaproszenia innych drużyn, choć nad LAPRem zastanwoimy się podwójnie :-)

Kamil, fajnie, że rozwijacie leśny paintball w żorach i okolicach. Zapraszamy czasem do nas, chętnie również Was odwiedzimy :-) Dajcie tylko znać, kiedy i gdzie grywacie.
[JH] Martin
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-27, 21:14

Kamil napisał(a):Brakuje aktywności na forum, mowa oczywiście o zarejestrowanych bedących poza SC, F czy L13.


No to tym bardziej cieszy, że jesteś:D powiedz twoim chłopakom żeby się zarejstrowali
Maksiu
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-28, 00:06

Kamil skoro swoją opinię o grach organizowanych przez SC i L13 opierasz tylko na tym temacie to nie dziwie się, że masz takie a nie inne zdanie...
[SC] Shark
 

Postprzez [JH] Martin » 2009-01-28, 00:40

Sharik, o co kaman? :-) Przecież w 98% organizujecie właśnie LARPy :-P
[JH] Martin
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-28, 00:45

Martin czy ty masz jakiś problem o którym chcesz pogadać ?? To wal do mnie na prv. jak dorosły człowiek..
[SC] Shark
 

Postprzez [JH] Martin » 2009-01-28, 00:48

mam całą masę różnych życiowych problemów, ale mam już z kim o nich rozmawiać :-) Anyway, dziękuję za propozycję :-)
[JH] Martin
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SPRAWY ORGANIZACYJNE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron