ZWIąZEK PAINTBALLOWY śLąSK

ZWIąZEK PAINTBALLOWY śLąSK

Postprzez groundzero » 2008-11-02, 17:29

Witam wszystkich.
Post ten skierowany jest do osób, które chcą zabrać się do organizacji i regulacji gier paintablowych, jak i jednostek bezpośrednio związanych z paintballem. Dotyczy to wszystkich lokalizacji na śląsku (Fakro, kopalnia Siemianowice, RogoÂźnik, Murcki Las, Hotel, Lędziny, Poligon, Cementownia i inne).
Zdaje sobie sprawę że takie coś już pewnie ktoś wymyślił jednak nie widzę efektów.
Obecnie gra w paintballa ogranicza się do przyjazdu na pole zabrania kulek i wywaleniu wszystkiego jak najszybciej i byle gdzie, byle w kogo. Brak jest MOTYWACJI i CELU.

Osób które grają w lesie czy tez na balonach z sezonu na sezon przybywa dwukrotnie. Natomiast miejsc na których można grać jest tyle samo.

Moja propozycja to powołanie związku pod hasłem GRAMY RAZEM, który zrzeszałby wszystkie ośrodki które organizują gry na terenie śląska. Każde miejsce będzie miało odpowiedzialną osobę lub osoby które tak jak do tej pory będą organizowały gry tylko na innych zasadach. Będą one w radzie związku. Szefowie będą wybrani przez graczy z każdego pola czyli tak zwani przedstawiciele, którzy będą mieli w obowiązkach utrzymywanie porządku i przestrzeganie zasad, które będą zapisane w statucie. Statut będzie regulował wszystkie zasady i reguły, które będą obowiązywały na polu.

Kolejny krok to utworzenie drużyn. Wszystkie osoby które będą chciały grać na wyznaczonych terenach będą musiały zapisywać się do drużyn, które będą zarejestrowane w związku lub rejestrowane przed grą na przykład po 10 osób.

Gry będą organizowane na tych samych zasadach co do tej pory jedyną różnicą będzie to że rozgrywki będą pomiędzy drużynami (np. po 10min) przed każdą grą będzie wypisywana rozpiska systemem 2KO lub innym.

Pozwoli to na organizowanie turniej oraz rankingu drużyn z systemem punktowym. W przyszłości wpisowe po 1PLN od osoby które będzie przeznaczone na nagrody.

Zwracam się też do przedsiębiorców, którzy są uzależnieni od organizowanych gier, o uczestnictwo w organizowaniu związku i pomoc przy jego tworzeniu. Jednym z takich rzeczy może być sprzedawanie kulek po niższej cenie osobą które są zarejestrowane w związku.

Kończy się sezon jest to okazja do zrobienia porządku. Można zacząć nowy sezon z nowymi zasadami i na lepszym poziomie.

Strzelanie będzie miało na celu rywalizację i zdobywanie punktów by uzyskać najlepsze miejsce w rankingu. Zmniejszy to też obleganie miejscówek przez gry ograniczone czasem, na przerwy miedzy grami nie będzie schodziło całe pole a tylko drużyny które rozgrywały mecz. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie czasu.

Pierwszą rzeczą która trzeba zrobić to wybrać szefów:

Ja jako gracz z ZOMO i FAKRO nominuje DZIKIEGO do szefowania nad FAKRO (zomo2).
groundzero
 

Postprzez Pentagram » 2008-11-02, 19:08

Hmmm jesli mogę się wypowiedziec w tej sprawie:

Ambitnie, ale w AP chyba nie o to chodzi.
Po co nam kolejny zwiazek skoro istnieje juz AP - zajmujące się zrzeszeniem braci paintballowej(w wiekszosci militarnej) z całego południa pl.

Nastepnie "Osrodki organizujące gry"... wyglada jak bys mial na mysli czysta komercje. W AP polega to na wkladzie i staraniach jednostek ludzkich(PMK, Shark, Seph, Przemo itp itd etc). W organizacji ciekawych,zawiłych i militarnych misji, zadań oraz manewrów.

Kolejny krok - druzyny. Jak moze zauwazyles,albo i nie druzyny są, ale "nie zamykają one ludzi jak w klatkach" tj. ludzie nie dzialaja w obrebie jednego teamu, ale przyczyniaja sie do rozwoju calego projektu AP. Podczas manewrów mieszamy sie teamami. gramy jak komu pasuje, poznajemy swoich domniemanych przeciwnikow przy okazji sie z nimi integrując.

Owszem gry maja zasady - nie sa to zadne systemy jak to opisales. Zasady ustala scenarzysta, czyli osoba która napracowala sie nad scenariuszem. Jeszcze w tym temacie - do cholery co to jest system 2KO jesli jakies punkciki to jak dla mnie odpada definitywnie chyba ze zapiszesz sie do UPA.

Turniej,ranking,wpisowe,nagrody - SPEEEEEEDBAAAAAL. Czlowieku n/c

sory jesli w jakis sposob kogos obrazilem, ale chyba sie lekko zdenerwowalem.
Pentagram
 

Postprzez Przemo » 2008-11-02, 19:44

groundzero napisał(a):który zrzeszałby wszystkie ośrodki które organizują gry na terenie śląska. Każde miejsce będzie miało odpowiedzialną osobę lub osoby które tak jak do tej pory będą organizowały gry tylko na innych zasadach. Będą one w radzie związku. Szefowie będą wybrani przez graczy z każdego pola czyli tak zwani przedstawiciele, którzy będą mieli w obowiązkach utrzymywanie porządku i przestrzeganie zasad, które będą zapisane w statucie. Statut będzie regulował wszystkie zasady i reguły, które będą obowiązywały na polu.


trochę pachnie speedbolem i komercją ale inicjatywa ciekawa. Ten cytat myślę że dużo tłumaczy więc można do tego pomysłu podejść z otwartym umysłem. Gry organizowane na Kobiórze/Czarkowie są robione na ustalonych zasadach więc kiedy ten projekt wypali o ile wypali to w statucie można zaznaczyć - tam chłopaki bawią sie militarnie (milsim/larp - czyli duży realizm) jedziesz do nich przestrzegasz ich zasad - kropka . Widzę tutaj też jakąś form promocji dla AP ale czas pokaże jak to się dalej potoczy. My robimy swoje :-)
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez [SC] Shark » 2008-11-02, 20:03

Przemo napisał(a):My robimy swoje :-)

Dokładnie tak !!
Sam pomysł nie jest zły ale tylko w kilku jego punktach (jak dla mnie)
Wyznaczenie osób odpowiedzialnych za poszczególne miejscówki i wypisanie pewnych zasad grywania na nich mi się bardzo podoba, niestety reszta jest już zupełnie nie w moim guście, ale my jesteśmy militarnymi maniakami, inni grają w zwykłego paintballa, a jeszcze inni w speeda i tutaj nie ma co nikogo szykanować. Jeśli zwykły paintball będzie tak zorganizowany jak zakłada to ten projekt to chwała pomysłodawcy za to !! !!
[SC] Shark
 

Postprzez omnipotentus » 2008-11-03, 21:49

Groundzero opisal po czesci to co robimy w AP ale w inny sposob. Kto chce moze dolaczyc do AP i budowac cos watrosciowszego niz niedzielna rozwalanka na budynkach... a ci co wola rozwalanki beda robic to dalej...
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez MrHyde » 2008-11-05, 14:45

omnipotentus napisał(a):Groundzero opisal po czesci to co robimy w AP ale w inny sposob. Kto chce moze dolaczyc do AP i budowac cos watrosciowszego niz niedzielna rozwalanka na budynkach... a ci co wola rozwalanki beda robic to dalej...


DOKłADNIE ;-]
MrHyde
 


Powrót do SPRAWY ORGANIZACYJNE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron