co nieco o nas

co nieco o nas

Postprzez Feldgrau » 2011-04-19, 16:58

Panowie - "umieramy" :-/ forum powoli staje się fikcją , teraz jest Armia Południe ale tylko w nazwie ( wiem powtarzam się ) rozmawiałem z kilkoma osobami z zewnątrz plus kilka moich przemyśleń i doszedłem do wniosku że musimy zrobić radykalne zmiany na forum - nie chcę wychodzić przed szerg i się rządzić ,dlatego zakładam ten temat do gruntownego przemyślenia.

wspólne teningi są super - ostatnie są bardzo klimatyczne i sporo można się nauczyć ale panowie - treningi dla tych co jadą , treningi i szkolenia dla tych co ... , LOK , ASG to wszystko prowadzi do hermetyzacji - ludzie od nas powoli się wykruszają , żenią , obrażają , a nowego narybku nie ma . Potrzebujemy świerzej , nowej krwi i to jak najszybciej . aby ruszyć dalej i to ruszyć energicznie potrzeba :
- zmodernizować forum :
czyli usunąć - martwe dusze , usunąć teamy które nie zaglądają do nas , przesunąć teamy zarejestrowane z "przynależności regionalnej" do przyjaciół AP
- wyjść na zewnątrz :
zorganizować dwie duże gry w roku dla ludzi milsimowych i tychch z PSI
proponuję zorganizować WIZNÊ we wrześniu , dać trailer i info już w czerwcu na psi że będzie taka gra ,że tylko mundury , że bez strojów speedowych , że limit ludzi ,limity ammo .
Ma być klimatycznie - czyli AP jest tu jako organizator dba o to by były okopy , by były worki do robienia szańców , AP wystawia dowódców i animatorów , przygotowujemy teren , i klimat - kilka okopów , kilka wojskowych mogił , przygotowanie łączości ( mam dostęp do orginalnej nowej łącznicy i kilku telefonów ) jakieś wojskowe hełmy itp . robimy konkurs na najbardziej klimatczn strój . składka na gre po 10 zł itp. mam już cały plan tej gry i aby wyszła musiały by być wyznaczone osoby które odpowiadają za pewne sprawy.
Zapraszamy do gry świerzą krew przez PSI i inne fora , zapraszamy dwóch , trzech dobrych fotografów i kamerzystów jako korespondentów wojennych i całość filmowo zdjęciową umieszczamy potem na forach .
- zapowiadamy kolejne takie gry , WinWar , Ofensywa TET , myślę że te 3 gry robione cyklicznie były by sztampowym produktem AP , miniaturką saltusa czy unita ale czymś na co każdy chętnie przybędzie.

Aby ruszyć z przebudową forum trzeba chęci administratorów , aby wskrzesić AP trzeba 3-4 ludzi z jajami .
Jeśli ktoś ma jaja zapraszam do konstruktywnej wypowiedzi .
Panowie pamiętajcie że jeśli ktoś zechce szybko znajdzie dla siebie miejsce gdzie indziej , zabierze zabawki i pójdzie do inej piaskownicy - łatwo tak .
Ale czy jest ktoś chetny do trudniejszego zadania ???
Ostatnio edytowano 2011-04-19, 19:02 przez Feldgrau, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez dominikk74 » 2011-04-19, 17:59

bardzo chętnie udzielę się w tej misji. mam kilka propozycji a pomysł z wizną i winterem jest w/g mnie rzeczywiście trafiony - potrzeba jednak wprowadzenia moderatorów gry i szerszego udziału mediów - głównie tych lokalnych

kufel byłby świetnym oficerem prasowym..... :mrgreen:
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez kufel_wro » 2011-04-19, 18:09

feldgrau - wspomogę Twoje reformatorskie działania w pełnym zakresie moich możliwości. kierunek zmian i ich forma pokrywa się z moimi wyobrażeniami.

omnipotentus - pamiętasz nasze rozmowy telefoniczne sprzed miesiąca? więc jeśli chcesz to o czym mówiłeś wprowadzać w życie, to już nastał czas.
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez twbolek83 » 2011-04-19, 19:01

panowie zaraz wszyscy sie wypowiedza ze masz racje i trzeba cos zrobic

ale z tego nic nie wyniknie

musza zapasc konkretne postulaty
robimu gre
robimy szkolenie(otwarte)
cos robimy.........

jesli zglosza sie osoby to odrazu trzebaq przystapic do dzialania
zanim opadna emocje i wszystko rozejdzie sie po kosciach

kto zechce dolaczy kto nie zechce to spadowa

ja
feld
kufel
jest nas 3 ktorzy na obecna chwile angazuja sie na maximum mozliwosci
moze cos splodzimy

feld jesli masz pomysl na gre to dawaj
wyznaczaj termin
zalatwiamy teren
i robimy
kto pomoze to pomoze a reszta placi za dobra zabawe
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez twbolek83 » 2011-04-19, 19:03

jesli chodzi o forum
??????
nie mam pomyslu na obecna chwile

ale cos trzeba zrobic
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez Feldgrau » 2011-04-19, 19:18

Teren gry to kobiór - jest idealny , tu okazja by ruszyć LOK dla załatwienia zgody , grę można by było zrobić 3 września - w sierpniu zrobić 2 treningi połaczone z pracami ziemnymi ( zbudować kilka okopów - dwa dni przed grą usypać kilka wojskowych mogił - i zaraz po grze je usunąć by nie było checy .) poprosić kogoś by zmontował malutki trailer , zrobić info na psi .
w ciągu kilku spotkań wtorkowych ustalić osobowo kto za co odpowiada - kto co załatwia - i w trakcie koordynacji tych działań sprawdzić wykonanie. Zbudować plan bitwy - i konstruktywnie go dopracować
ZnaleÂźć do lipca 2 animatorów , dowódców oddziałów , obsade sztabu , szpitala polowego - kobiety jako sanitariuszki (żony ,córki , kochanki ) zbudować szałas dla łącznicy - rozprowadzić linie polowe ( potem zwinąć i podczas gry je rozwijać ) Dowódcy będą musieli zaopatrzyć się w mapniki , lornetki polowe , wyznaczyć gońców i łączników - w sztabie rozkazy będą przekazywane na piśmie lakowane i oznaczane pieczęcią . zorganizować tabor ( miejsce w którym będzie można się zatankować w hp - tu może pomogą zomowcy )

będą potrzebne , pałatki , łopaty, hełmy ,sznurek , worki , skrzynie itp
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Pmk » 2011-04-19, 21:58

Może trzeba by też uprościć forum - jest multum martych/nie używanych podforów.
Zrobić kumulację - np Shadow Corps - jedno podforum :]
Informator - ewentualnie dwa - sprawy organizacyjne i terminy gier.
Itd..
łatwiej będzie coś znależć, łatwiej też pewnie moderować :]
Oczywiście temat najpierw przemyśleć, przetrawić i dopeir wprowadzać w życie.\
Szkoda roboty modów (-a).
Pmk
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
J.Piłsudski
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez dominikk74 » 2011-04-20, 14:09

1. uprościć forum
2. wykorzystać w trakcie wizny bunkier, który już istnieje na kobiurze lub skorzystać np. http://www.fortyfikacja.pl/index.php?a=zbroslawice lub czegoś podobnego w "naszej" okolicy http://www.fortyfikacja.pl/galerie/poludnie/index.html
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez kufel_wro » 2011-04-20, 21:08

Jestem po rozmowach z omnim i feldgrauem.

Zdaniem moim i omniego porawianie istniejącego forum jest nieopłacalne czasowo.
Prościej i lepiej założyć pod tym samym adresem nowe forum, bardziej przystające do dzisiejszych realiów IT.

Działamy chronologicznie od tej chwili:

CO: Przyjmowanie wniosków, pomysłów, itp. dotyczących działania i struktury nowego forum.
KTO: Wszyscy chętni.

CO: Mailing do wszystkich zarejestrowanych o zmianie forum na nowe w ciągu tygodnia.
KTO: kufel_wro

CO: Założenie nowego, na nowym silniku, z pustą bazą ludzi.
KTO: omnipotentus

CO: Nowe forum rusza od 2011-05-04. Do tego czasu jest tworzona struktura.
KTO: kufel_wro ze wsparciem Bolka i Feldgrau

CO: akcja informująca o zmianach w AP na forum PSI, ZOMO, itp…
KTO: Feldgrau jako osoba znana i nie budząca kontrowersji, w przeciwieństwie do mnie ;)

UWAGI:
Na nowym forum będzie wymagana ponowna rejestracja użytkowników.
Struktura forum będzie kompilacją starego oraz najlepszych podobnych for tematycznych.
Stare będzie dostępne, lecz tylko do czytania, bez możliwości pisania postów.
Aktywne wątki zostaną odwzorowane na nowym forum, celem dalszego prowadzenia dyskusji.

Forum będzie miało 3 poziomy dostępu:
1 – dla nie zarejestrowanych możliwość czytania postów (lecz nie ze wszystkich tematów),
2 – dla zarejestrowanych, widoczność wszystkich postów,
3 – podfora prywatne drużyn, grup knujących przed imprezami, itp.
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 01:00 przez kufel_wro, łącznie edytowano 1 raz
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dominikk74 » 2011-04-21, 08:38

IMO należy jak najbardziej ograniczyć ilość wątków na forum (stanie się bardziej czytelne) np. dział np. nazwijmy go "imprezy" ;-) podzielmy na treningi (dostepne tylko dla wybranych - przecież każdy z nas może dopisać na spot kogo chce biorąc za niego odpowiedzialność), milsimy (dla zarejestrowanych), inne (wszystkie inne gry dla wszystkich)

miwo praszka wspiera strzelca............... może miwo lubliniec wsparłoby trochę nas - to Wy na to? może warto byłoby zastanowić się na dodaniem kilku temetycznych reklam na formum i w ten sposób pozyskać kaskę na milsimy itp.

naszywki AP - potraktujmy je tak jak należy tzn. dostaną je tylko ci, którzy powinni je nosić, a nie róbmy na nie zapisów (może trochę zmienimy jej wygląd)

to moje propozycje... jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy napiszę

P.S. myślę, że kufel najlepiej nadaje się na "managera ds. kontaktów z mediami" forum AP - może wreszcie trochę się wykrzyczy i będzie ciszej na spotach ;-)
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez twbolek83 » 2011-04-21, 08:47

naszywki AP - potraktujmy je tak jak należy tzn. dostaną je tylko ci, którzy powinni je nosić, a nie róbmy na nie zapisów (może trochę zmienimy jej wygląd)

niestety z tym juz nic sie nie zrobi
np. zomowcy maja je normalnie w naszywce druzynowej i co kazemy im je przerobic

zreszta uwazam ze naszywke Armia Poludnie moze nosic kazdy gracz o charakteze milsimowym grajacy z obszaru poludnia poprostu jest z tad
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez dominikk74 » 2011-04-21, 10:55

jak tam chcesz... zresztą sam wyprostowałeś ten temat robiąc zapisy na LOK AP
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Rommel » 2011-04-23, 13:48

no to tez dodam cos od siebie:
1. Nowe formu...a po co? lepiej zeby bylo cos z historia (stare forum) w nowej szacie graficznej na tej samej domenie, z mniejsza iloscia wątków, wykurzeniem nie isteniejacych grup (teamów) uwazam ze nowe forum nic nie da a tylko pogorszy sprawe.
Jeszcze niedawno od Kufla dostalem zjebke ....po co nam strona Loku, najpierw to i tamto......
2. Nawiazac kontakt z innymi forami no AC (ich baner na naszej stronie i vice-versa, tak samo ze sklepami paintballowymi, militarnymi , asg...wezmi ich banery za darmo lub za wymiane banerów...i bedzie reklama.
3. naszywki....mam juz AP, SC, imienna teraz dojdzie LOK....za niedlugo bedze jak general caly w naszywkach.....lepiej zostac przy starej wersji AP i tyle, po co zmienac, ewentualnie do imiennej dodac wzmianke o LOKU.
4. Super tajne tematy na forach........i tak wszedzie poruszane jest to samo.....gdzie sie spotkac i co zrobic, no i te nasze treningi.......
zawsze w lesie, zawsze cwiczymy szyki patrolowe i w podobnym skladzie, do tego ciagle te same bledy....nuda wiec jak chcecie przyciagnac nowe osoby?
do czego? do zagladania na forum czy do aktywnej dizlalności.
5. Milsim....symulacje militarne tak? Jakie pod wzgledem sprzetu, chodzenia po lesie.....ok takie mamy a co z bojowym milsimem....nie pamietam kiedy ostatnio trenowalismy zdobycie np bukra, konwój czy czyszczenie budynków...oczywiscie nie w formie wycieczki z planem cwiczen a w praktyce tyle ilu uczestników tylu generałow. oststni bylem na cwiczeniu 8KPG zreszta nie tylko ja.....powiem tyle to krok milowy w tym co my robimy...dlatego mam juz replike ASG:) N akolejne ciwczenei PB z armi poludnie przyjezdzam z patykiem bo przeciez strzelac sie boimy...a po co targac graty na daremno!
6. Gry, imprezy.........fajnie jestem za ich rtworzeniem ale gdzie, kiedy, jaki?...za co? kiedys jeszcze propozycje w stylu data, miejsce, i info o strzelance w lesie np konior a znalazlo sie 6-10 osob...teraz jak jest 6 osob to slysze ze za malo ludzi, beznadzieja....wiec siedze w domu.
7. duze imprezy UNIT SALTUS CZECHY...od razu mowie zenie bylem na rzadnej.....cwiczymy ciagle temat imprez, ich zasad, tego co bedziemy robic a zawsze dostajemy po dupie....wiecie dlaczego? dlatego ze nie mamy struktur, nikt nie jest chetny do dowodzenia przez duze D, kazdy chce byc generalem, sie nie spocic i........ciagle knuc na forum co zrobimy itp.......fajnie dla kogos kto lubi takie zabawy....ale jak ktos chce aktywnie postrzelac do wroga, zrobic najazd czy kontratak czy obrone to okazuje sie ze nie ma mozliwosci bo lacznosc siadla itp.
8. wtorkowe
czy czwartkowe spotkania...n aktore prawie nikt nie chodzi, samemu nie bywam bo nie mam czasu poza tym zwykle gadanie o bzdurach to moege przez skype lub gg a wolalbym zeby spotania mialy charakter edukacyjny......bardziej niz podanie linka do allegro z swietna kolba do A5 itp.
9. szkolenia on-line....na sucho.......mozna zadac jakies zadanie na forum ale i tak tylko wszyscy patrza i tyle, bolek probwal dostal zjebe, j apróbowałem okazało sie z enie wnosze nic na obecnym etapie doswiaczenia...fakt poruszylem inny temat niz poruszanie sie w patrolu lub wysiadanie z samochodu......a i tak nikt nic nie wie.
10. Wieje na firum nuda bo ci co chcoa to aktuwnie bira udzial w imprezach lub zwylkych strzelankach....jak mam czas to wole postrezlac w lesie, pobiegac, czy poczytac cos o taktyce lub strategii niz kiblowac przed kompemi czytac wywodów jak to fajnie by bylo, jak to trzeba cos zmienic......np o stronie shadows corps slysze co najmniej od roku, nawet teksty do strony wnapisalem i wyslalem i .....nic nie ma......
....
.....Jako posluszne miso armatnie i tak oddaje sie pod komende generalissimusom tego forum i gier i tak sie dostosuje
pzdr i wesolych swiat
Rommel
 

Postprzez Rommel » 2011-04-23, 13:55

sorki za literówki pisze z telefonu:)
Rommel
 

Postprzez Rommel » 2011-04-23, 14:09

aha. odnosnie Feldgrala pomyslu do sztampowych gier w stylu Wizna, Winwar, ofensywa Tet to dobry pomysł....moze to byc wizytówka AP pod warunkiem ze bedzie spelnionych kilka warunków:
1. prostota w zasadach, bez zbednej komplikacji w stylu ekstremalnych zasadach łacznosci itp......(jak tak dalej pojdzie to trzeb abedzie sie wietnamsiekgo uczyc)
2. Dobra lokalizacja, rózna co do każdej gry...np wizna-kobiór, winwar- górka murckowska, Tet-mierzęcice tak byu nie znudzic gracza.
3. podział gier na bardziej zamkniete z wiekszym naciskiem na jakosc a nie ilośc (np wizna) tak by mozna rozgrywac kilka scenariuszy w ciagu dnia (zmiana stron) itp.
4 gry klimatyczne od zmierzchu do świtu np winwar gdzie strony mialy by wiecej zadan i ruchu (by nie zamarznac) na stosunkowo ograniczonym terenie gra otwarta z dla wszystkich z srednimy restrykcjami odnoscinie zasad,
5. gry otwarte dla wszystkich ktorzy lubia PB milsimowy z akcentem historycznym i w miare luznymi zasadami na duzym terenie np Tet......w mierzecicach
6. oczywiscie trzeba bezwzglednie zaplanowac logistyke (niektorzy przyjada pol polski na impreze) baze noclegowa (chocby podac adresy tanich hoteli itp), catering na miejscu, mozliwosc ubezpieczenia, parking, gadzety pamiatkowe, fotografa kamerzyste.......recenzje w prasie:)

7. ideałem bylo by cos dla rozdiny...tak aby sciagnac cale rodziny na np. piknik Wizna 2011......chłopy strzelaja a reszta zajmuje sie grilowaniem, zabawa w strzelanie z wiatrówek, łuku, zatrudnienie animatorek dla dzieci itp....wspolne ognisko,

oczywiscie powyzsze propozycje wymagaja albo nakladu czasowego i wyobrazni lub finansów........ale mozna od czegos zacząc

8. chcialbym tez poruszyc temat ze sporo osób nie wie i nie interesuje sie za bardzo historia dlaetgo warto robic imprezy ktore maja blizsze daty historyczne niz wizna...np obecny konflikt w iraku, afganistanie, somalii, egipcie, czeczeni, jugosławi, libii, pakistanie, haiti,...
Rommel
 

Następna strona

Powrót do SPRAWY ORGANIZACYJNE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron