Cementownia Jaworzno

Cementownia Jaworzno

Postprzez Przemo » 2010-10-03, 17:33

Postapokaliptyczny klimat. Scenografia idealna pod LARPA z cyklu Apokalipsa w/g Pana Michała :-)

http://www.robertkudera.pl/z_cementownia_jaworzno.html
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Rommel » 2010-10-03, 17:51

To co jedziemy w następna niedziele postrzelac?
Rommel
 

Postprzez Przemo » 2010-10-03, 19:08

trzeba obiekt rozpoznac czy mozna tam pograc w miare bezpiecznie
Powiem ze obiekt ma potencjał na fajny scenariusz w klimatach irackich w stylu " Green Zone" "Home of the Brave"czy " W pułapce wojny"

http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ ... t=KATASTER
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Majster JH » 2010-10-03, 20:41

To kiedy Przemo ?
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Rommel » 2010-10-04, 12:45

Panowie podajcie konkretne namiary na te cdmentowniE
Rommel
 

Postprzez Feldgrau » 2010-10-04, 13:11

Dziś byłem na cementowni - zrobiłem rekonesans - opis i fotki wrzucę wieczorem ja uporam się z tekstem i zdjęciami
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Feldgrau » 2010-10-04, 16:07

Cementownia :
http://picasaweb.google.pl/101088107480 ... mentownia#

Mam kolegę który mieszka w pobliżu , od niego i od innych osób słyszałem plotki że teren jest prywatny i nie wolno tam grać , że jest tam jakiś stróż i że dzwoni po policje gdy ktoś się tam pojawi , jedna z plotek głosiła że teren należy do Ukraińców i że się nie patyczkują itp. Może chodziło o to by przestraszyć pobliski element oraz złomiarzy – nie mogłem sprawdzić tych plotek więc wybrałem się tam z aparatem by porozmawiać z ochroną i ustalić jakieś fakty. Mimo że szlajałem się tam ponad godzinę nie spotkałem nikogo z ochrony obiektu .
Obiekt jest jednak chroniony -przed przypadkowym wejściem -tabliczkami ostrzegawczymi oraz usypanymi wałami z ziemi i gruzu . na jednej z owych tabliczek wyczytałem że właścicielem jest firma :
Slag Recycling s.p zoo
Tel 0126421435
www.slagrecycling.com.pl

a teren ochrania firma kab-pol – to jedna z firm ochroniarskich w Jaworznie ,od nas różnią się tylko mundurami i mają nieco inne klamki .

teraz coś o samym obiekcie , lokalizacja :
Jaworzno ul Karola Pniaka
Gps 50°14'13.631"N, 19°18'34.812"E
http://mapa.targeo.pl/?vn=2

dojazd na miejsce –cały czas ulicą - więc dość dogodny, w pobliżu znajdują się :
dwa sklepy ogólno spożywcze ( piwo , napoje oraz jedzenie )
centrum nurkowe Orka:
http://maps.google.com/maps?oe=UTF-8&ie ... _Aagv9jfCw
w którym można nabić sobie butle HP (matke)
oraz nieco dalej w kierunku dzielnicy Dobra , firma nabijająca gazy techniczne w tym CO2
tak więc całe zaplecze w zasięgu ręki .
Wjazd na cementownie samochodami jest praktycznie niemożliwy bo blokują go nasypy z
gruzu , ja rok temu jeszcze wjeżdżałem tam od strony torów na końcu (jeden z nasypów był krótszy i manewrując autem dało się wjechać) , można auta ustawić przy szerokiej ulicy (zdjęcie nr 1 ) ale wtedy ktoś z pobliskich domów może zadzwonić po policje -że goście z gnatami latają po terenie . Chyba że dogadamy się z właścicielem i dostaniemy zgodę .
niestety miejscówka niedługo zniknie -
Znalazłem w sieci taką informację :
http://biuletyn-zamowien.pl/przetarg/re ... ,10192194/

a co do samej gry – idealne miejsce na dobry scenariusz , duży teren, kilka ciekawych miejsc dla snajpera , trochę zieleni i gęstwin i sporo ciekawych zakamarków w budynkach . Dużo miejsca do typowych „walk ulicznych” Stalingrad lub Berlin aż się prosi :mrgreen:
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Mordulec » 2010-10-04, 18:00

Na cementowni już graliśmy, miejsce w miarę bezpieczne jeśli zachowa się zdrowy rozsądek i nie będzie się udawać spidermana :P.
Ogromny potencjał pod względem rozgrywki (tunele, piwnice, rozbudowane przejścia pomiędzy budynkami). Są i jakieś krzaczory :), a czasem nawet i jakiś burek zaszczeka :)

Jeśli coś będzie się tam działo mogę pomóc w przygotowaniach i oczywiście stawiam się.

P.S. Taka krypto reklana :) Jeśli ktoś potrzebowałby sprzętu to mogę takowy wypożyczyć.
when a warrior kills another in battle, he absorbs the fallen warrior's spirit

...:::GHOSTS SQUAD:::...
Avatar użytkownika
Mordulec
 
Posty: 28
Dołączył(a): 2009-06-11, 09:21
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez Rommel » 2010-10-05, 07:23

Wiec Panowie męska decyzja: gramy tam czy odpuszczamy sobie ze względu na ochronę, Ukraińców, psy i co tam jeszcze?
Feldgrau, a teren ma strozowke czy tylko jest oznakowany jako chroniony przez firmę xy?
Rommel
 

Postprzez Feldgrau » 2010-10-05, 08:03

nie ma żadnej stróżówki - nie widziałem żadnego ochroniarza , nie widziałem żadnych psów które wyglądały by na psy chroniące teren ( tylko jakieś 2 burki szlajające się ) , myślę że ukraińcy to była bajka - i jeśli ktokolwiek wtrącałby się do terenu - to tylko jakiś cywil dzwoniący po policje lub firme ochroniarską , wiem że czasem zaglądają tam fotografowie by zrobić kilka ciekawych zdjęć oraz czasem agencje foto z modelkami ( dla świetnego pleneru ) i młode małżeństwa robiące zdjęcia ślubne na tle ruin ale czy mają na to zgodę właściciela czy ida na żywioł tego nie wiem . Na budynkach jest trochę grafiti i gdzieniegdzie zużyte prezerwatywy więc teren nie do końca jest tak całkiem opuszczony . sądzęże gdy zagramy niezbyt liczną grupą to może się udać bez większych spięć co innego 60 luda biegających po terenie z markerami .
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Rommel » 2010-10-05, 19:12

1. Jeżeli nie ma ogrodzenia, strozowki to znaczy ze nie ma tam ochrony fizycznej.
2. Skoro odkrycia się tam parki na dupczonko czy zdjęcia to znaczy ze mało kto tam zagląda poza wymienionymi:)
3. Wymóg prawny co do budynków które są zdewastowne, groza zawaleniem, mogą wyrządzić krzywdę itp jest taki ze musza być chronione przed dostępem osób trzecich dlatego bardzo często podpisuje się umowę z firma ochroniarska na monitoring (pacjent, aktywny) w tym
Przypadku raczej pacjent czyli gdy właściciel zauważy intruza to dzwoni po GI i patrol przyjeżdża, gdyby był aktywny monitoring to byłby alarm itp.
4 skoro firma ma kierunkowy nr telefonu na Warszawę to domniemam ze nikt nie zadzwoni po ochronę.
Takie moje zdanie:)
Rommel
 

Postprzez Rommel » 2010-10-05, 19:14

Sorki za literowki...pizza z telefonu a tu slowing t9 szaleje...ehhh
Rommel
 

Postprzez Fasola » 2010-10-07, 09:57

Witka, 2 lata temu można było zorganizować grę i swobodnie postrzelać

https://matys.home.pl/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

potem na forum pojawiła się info, że cementownia jest niedostępna z powodu, że jest zamknięta i temat gier na tym terenie już się nie pojawiał, jak jest teraz, nie wiem.
PZPR
Fasolaaaa
Fasola
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2008-11-17, 09:52
Lokalizacja: Będzin

Postprzez Przemo » 2010-10-07, 15:53

mysle ze w waskim gronie mozemy zrobić jakiś sympatyczny scenariusz . Wrócimy z Unita to się pomyśli :-)
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do TABLICA OGłOSZEÑ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron