Patrol Satabilizacyjny ONZ

Symulacje działań militarnych

Postprzez Roger » 2008-05-05, 19:23

Luknij OVIER tutaj:

http://pl.youtube.com/watch?v=n14YFdKynoU

Nie my organizowaliśmy, ale praktycznie cały skład SC uczestniczył.
Ta imprezka nie była na taką skalę jak planowany "patrol", ale od czegoś trzeba zacząć.
Podstawa to dobra zabawa i samodyscyplina (nie będzie żadnych sędziów, nagród itp.).
O dobrą zabawę (w to nie wątpię) zadbają animatorzy (chętnie pomogę), o samodyscyplinę muszą zadbać uczestnicy. Nawet jak coś nie do końca wypali, trzeba będzie przymknąć oko, bo imprezka jest organizowana "for fun" oraz żeby się czegoś nauczyć. A jak wiadomo człowiek uczy sie na błędach. Priorytetem jest bezpieczeństwo uczestników i sprawdzenie umiejętności, nabycie nowych doświadczenie i przede wszystkim "dobra zabawa".

Poza tym rzuć okiem na forum Legion 13 i wątek dotyczący "Apokalipsy wg pana Michała" :), jeśli panowie z Legionu przyłożą do tego rękę - efekt będzie jak ta lala.
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez Ovier » 2008-05-05, 20:41

[SC] Roger juz to ogladalem i sam widzisz ile jest do zrobienia zeby to zorganizowac samodyscyplina i chec zabawy to raczej pikuś z tym co jeszcze trzeba zrobic bo w koncu jak "maniaki"graja to im zalezy(ja jeszcze mainiakiem nie jestem ale podjarany owszem)wiec z tym problemow wydaje mi sie byc nie powinno.chcialem sie zapytac jak to wygląda w rzeczywistosci moze ogolnie moglbys opisac takie akcje Ty lub INNE OSOBY ktore brały udzial w przygotowaniach tak jak pisałem wczesniej nie widzieli mnie jeszcze na takiej zabawie a ciekawy jestem jak dziecko w wózku...a i na forum legion13 zaraz wpadne dzieki
***OVIER***Kiedy adrenalina opada wzmaga sie ból
Avatar użytkownika
Ovier
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2008-05-05, 17:07
Lokalizacja: Katowice

Postprzez MrHyde » 2008-05-05, 20:47

Jak będzie mało chętnych to można zmniejszyc teren działania lub misje do wykonania odpowiednio dopasować do frekwencji. Po za tym jeżeli dobrze wczujemy się w role i tak jak napisał Roger nie bedzie samowolki oraz cheetów ;-] będzie cacy i nie będzie do tego potrzeba sztabu ludzi tylko dobrych pomysłów z których koledzy z "Legionu 13" a w szczegulności pan PMK i Przemo słyną ;-].
Tak jak było na Kozubie trza się wczuć w rolę zachować powagę a się głupio nie śmiać a wszystko będzie poprostu malina ;-].
MrHyde
 

Postprzez zozol25 » 2008-05-05, 21:10

Panowie jak dla mnie 24 h to hmmm rewelacyjny pomysł szwagier też napewno nie bedzie narzekał :mrgreen: jak sie bawić to sie bawić :!:
zozol25
 

Postprzez Młody » 2008-05-05, 21:17

Pierwszy patrol o którym mowa zrobiliśmy w 6-7 osób.
Byłem w UN, razem ze mną Schwiercu i Zbyszek. Rewelacyjny skład jeżeli chodzi o tych dwóch chłopaków, cieszę się że mogłem to z nimi zrobić.
Po przeciwnej stronie mieliśmy Jabera, Tyrana, i jeszcze ze dwie osoby.

Byłem animatorem UN opierającym się na ogólnych wytycznych, co nam wolno a co nie.
Jaber był animatorem drugiej strony.

Cała gra opierała się na improwizacji. Nie było żadnych przygotowań, żadnych planów. Zagadałem do Jabera w czwartek, że można by się spotkać w sobotę i pogadać.Powiedział że można by zrobić takie a takie scenario. 5min rozmowy. Wy nas szukacie, my wam uciekamy albo was gonimy... dosłownie taka rozmowa była. I na tym ustalenia się skończyły. Każdy wie czym jest UN, każdy wie czym są partyzanci.

Więcej opisu gry jest na :

http://forum.specarmory.com/index.php?topic=663.0

Powiem tylko tyle. Nie było żadnych planowań, uzgodnień. Wszystko było jedną wielką improwizacją ludzi, którzy postanowili na wyobraÂźnię. I to był główny powód sukcesu tej imprezy. Boję się czytając o tym ile wysiłku, planowań i przygotowań chcecie w to włożyć, że to się nie uda. To musi być spontan. WyobraÂźnia.

dRAGOON grał w RPG. Będzie wiedział o co biega. Klimat tworzy się na bieżąco. Sztywne ustalenia często rozwalają scenariusz. Dlatego zanim coś zaczniemy planować, potrzebuję ludzi, którzy grali w RPG (dRAGOON, liczę na Ciebie) i na innych też.
Obstawiam że te osoby powinny być animatorami i najwyżej postawionymi na szczeblach dowodzenia. Oni będą potrafili poprowadzić ludzi.

Jeżeli chodzi o samodyscyplinę, trzeba się tylko pilnować, aby wykonywać rozkazy i robić to co nam mówią. żadnej samowolki. Wolna inwencja na zasadzie sugestii dowodzącym , owszem, ale nie samowolne ataki, plany ucieczki, szturmy, pomysły, itd.... Szczeble dowodzenia muszą być zachowane.

Ta gra to coś podobnego do Apokalipsy , ale trochę bardziej wymagająca. Ponieważ mniej jest ustaleń, więcej inwencji i improwizacji.
Młody
 

Postprzez MrHyde » 2008-05-06, 02:02

Młody jak ty jeszcze wejdziesz w ten biznes to ja już nie mam pytań śmietanka ludzi z pomysłami to mało powiedziane nie umię się doczekać tego patrolu poprostu będzie malina trzeba poprostu obgadać pewne kwestie na jakimś spotkaniu i będzie nie wiem co ;-].
Zauważyłem że ludzie są głodni takich klimatów nie jest ich może zatrzęsienie ale po konwersacji z Dragoonem na szkoleniu z busoli wiedziałem że czuje klimata jak zresztą wszyscy biorący udział w tej imprezce ;-].
Więcej takich militarno-surwiwalowych "zboczeńców" a na organizowanych przez nich scenariuszach będzie klimat poprostu nie do porównania.
Moim zdaniem komercyjne scenariusze mają jeden mankament że są organizowane dla zysku dlatego liczy się ilość a nie jakość może nie byłem na wielu scenach ale takie odniosłem wrażenie.
Tak jak właśnie napisał Młody wystarczy 6 klimatowych ludzi a scena nie zapomnimy do końca życia ;-].
MrHyde
 

Postprzez Sephiroth » 2008-05-08, 23:31

UN
1.Przemo
2.Shark
3.dRAGOON
4. Roger
5. Zozol + szwagier
6. Hyde (Ale dopiero po podaniu terminu potwierdzę czy na 100%)

Partyzanci
1. PMK
2. Młody
3. Mark-adams
4. lordmarcel (potwierdzenie 100% po otrzymaniu danych na temat terminu imprezy)
5. Dziki
6. Sephiroth

potrzebuję ludzi, którzy grali w RPG

Dobra to masz jeszcze jednego. Co prawda moje klimaty to fantasy, horror, cyberpunk ale może będę mógł pomóc.
Sephiroth
 

Postprzez Rafi » 2008-05-09, 07:24

UN
1.Przemo
2.Shark
3.dRAGOON
4. Roger
5. Zozol + szwagier
6. Hyde (Ale dopiero po podaniu terminu potwierdzę czy na 100%)
7. Rafi ( Ale dopiero po podaniu terminu potwierdzę czy na 100%
Rafi
 

Postprzez Dziki » 2008-06-24, 22:07

Coś mi umknęło,albo może temat się zdezaktualizował?Kiedy robimy patrola? :) Może jaka sobota by była dobra,co chopy?

Pozdro4all
Gdy mężczyÂźnie Âźle-szuka żony
Gdy mężczyÂźnie dobrze-żona szuka jego...
Avatar użytkownika
Dziki
 
Posty: 22
Dołączył(a): 2008-04-16, 20:26
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez [SC] Shark » 2008-06-25, 06:38

dziki scenariusz się pisze pierwszy wolny termin to koniec Lipca.. wszystkie szczegóły będą ugadywane jak będzie gotowe sceno..
[SC] Shark
 

Poprzednia strona

Powrót do MILSIM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron