"Zanim zapadnie noc" 17.10.2010

Strzelanie, ale już z fabułą ;)

Postprzez Feldgrau » 2010-11-13, 19:41

Moje fotki są do wykorzystania do woli , nie ma ich za dużo i właściwie nie ukazują najważniejszego czyli zdobywania bazy rebeliantów i odbijania Alfa - no ale nie mieliśmy etatowego fotografa wiec to musi wystarczyć .
Jednolity system trafień to podstawa w grach milsimowych bo każdy sobie to przyswoi raz i stosuje automatycznie . Sprawa jeńców również doć istotna - zaczynam mysleć że Rommel tach ochoczo :-P wpadał w nasze łapy tylko po to by szybko dopaść swoich i przekazać informacje . Szybkość z jaką się przemieszczał była zadziwiająca jedynie co go spowalniało to gubienie oporządzenia :D , pomysł wykorzystania noszy bardzo mi się podobał . no i musimy zadbać o łączność w oddziałach - jak widać zwykłe pmr-ki spisywały się doskonale .
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Rommel » 2010-11-13, 19:50

Gdyby wprowadzić ujednolicone zasady ze jencowi można zadać trzy pytania i na jedno może sklamac a z kolei gdy wróci do swoich można mu zadać jedno pytanie to trochę by rozwiązało problem- pozostalaby tylko kwestia uczciwosci....Feldgrau gdybyś miał pączki to bym częściej wpadał w wasze ręce:)
Rommel
 

Postprzez Feldgrau » 2010-11-13, 19:53

no pomysł z pytaniami dla jeńca jest dobry - nie musiałbym strzelać ci pod nogi dla wyciągnięcia informacji - poączków nie miałem ale były chipsy bekonowe i zwykłe :-)
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Przemo » 2010-11-13, 19:56

Z mojej strony dziękuję wszystkim za klimatyczny grę w przesympatycznym towarzystwie.Liczę ze bedziemy mieli okazje spotkać się w tym gronie jeszcze nie raz.
Feldgrau przepraszam za tego sinika mam nadzieję ze nie urósł do niebotycznych rozmiarów.

Rommel napisał(a):Na pewno przekazywał informacje.....ale w wypadku tego scenariusza nie za bardzo było co tajnego przekazywać.... Nawet nie wspomniałem ze macie termos w aucie:)


widać chłopaki zadawali niewłaściwe pytania .Informacje o liczbie przeciwnika , ruchach patroli , lokalizacje bazy i posterunków są zawsze na czasie :-)
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Feldgrau » 2010-11-13, 20:15

Przemo siniaczek jest w sam raz - to takie info po każdej grze dla mojej żony że byłem w lesie a nie na dziwkach - gorzej jak siniak malinke przypomina . myślę że warto jeszcze spotkać się wmiare szybko na mały trening taktyki zielonej zanim spadnie śnieg . może jakiś trening z wykorzystaniem pojazdu . Dziś w trakcie gry po walce przy opatrywaniu rannych czy przesłuchiwaniu jeńców przy pojeÂździe nie zachowywaliśmy się zbyt profesjonalnie , wystarczył by jeden snajper i zrobił by nam niezłe zamieszanie w szeregach .
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Kuczli » 2010-11-14, 00:31

no i szlag mnie trafia wlasnie ze musialem isc do roboty ;/ ehh ... masakra
mam nadzieje ze nastepnym razem juz bez niespodzianek bedzie
Kuczli
 

Postprzez athor » 2010-11-14, 15:18

Hej wszyskim, ja również chciałem króciutko podziękować, to był mój pierwszy milsim, pierwszy raz z systemem trafień i pierwszy raz na CO2, musiałem niestety zgwałcić swoją klamkę i dzięki Rommel'owi uczyniłem to. Po tak miodnej gierce mogę spokojnie i z ręką na sercu powiedzieć iż będziemy tu zaglądać częściej i miarę możliwości chętnie przyjedziemy.
athor
 

Postprzez Rommel » 2010-11-14, 18:48

Panowie moze tak za dwa tygodnie cos znow pokombinujemy....moze w moszczanicy?
Rommel
 

Postprzez Feldgrau » 2010-11-14, 19:30

poszedłbym raczej w kierunku gry/treningu pod kontem unit-a (konwój pieszy - samochodowy - zabezpieczenie konwoju ) ci co jadą przyswoją i utrwalą wiadomości a i ci co nie jadą znajdą coś dla siebie
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Rommel » 2010-11-14, 19:43

Feld... Jestem jak najbardziej za:) nawet mogę służyć pomocą/wiedza:)
Rommel
 

Postprzez kufel_wro » 2010-11-14, 20:33

feld, rommel. to co będzie na unicie04 będziemy robić za tydzień w nocy 20/21.
rzekłbym, taka próba jeszcze nie generalna ala zawszeć ;)
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Rommel » 2010-11-14, 20:52

Jak mnie córka z żona puszcza to będę z młodym (kalesq) na twoim ghost'cie... A na unit pewnie zawitam.... Teściowa mam w tych okolicach wiec pewnie będzie łatwiej:)
Rommel
 

Postprzez Rommel » 2010-11-14, 20:57

Kufel.. Wyślij mi na priva gdzie bedzue ten ghost... Moze uda mi się zrobić rodzinna rodzinna wycieczkę do jakiegoś spa z małym wypadem na ghosta:)
Rommel
 

Postprzez MadRippeR » 2010-11-15, 09:48

Opreacja Ghost - fajne spa, zwłaszcza dla kobiety z dzieckiem :) muszę moją żonę tam zabrać :D
MadRippeR
 

Postprzez Feldgrau » 2010-11-15, 15:58

Wypadało by opisać przebieg samej gry jaka miała miejsce – niestety zdjęcia nie pokazują wszystkiego :
Spotkanie standardowo było o godzinie 9 tej na stacji BP w Mierzęcicach
Tam po krótkim postoju i małych plotkach ruszyliśmy swoimi pojazdami na miejsce gry . Tam organizator podzielił graczy na dwie frakcje sam został jako oddział Alfa . Ja i pozostali Renegaci wraz z Armią Centrum byliśmy oddziałem Brawo naszym zadaniem było uwolnienie oddziału Alfa z rąk Rebeliantów .
Rebelianci ruszyli w teren , my mięliśmy jeszcze odprawę oddziału Brawo . Nastąpił podział na funkcje i sekcje Bravo 1 i Bravo 2 . Dowódcą został Skorpion z Armii Centrum , ja zostałem medykiem oraz kierowcą naszego „wozu bojowego” ,pełnił on funkcję mobilnego składu amunicji , medevac-a oraz ośrodka łączności . łączność między sekcjami zapewniały nam pmr-ki oraz 2 RF-10 .
Ustalilismy że Rebelianci będą raczej kontrolowali główną drogę i własnie w tym kierunku postanowiliśmy przeprowadzić rekonesans . Grupa Bravo 1 ruszyła w wyznaczonym kierunku a Bravo 2 w odpowiedniej odległości za nimi . Sekcja Bravo 2 składała się z 4 renegatów kierowca oraz strzelec –radiooperator na pokładzie „wozu bojowego „ oraz dwóch strzelców jako ubezpieczenie przednie pojazdu w kontakcie wzrokowym z Bravo 1 .
Sekcja Bravo 1 posuwała się bez większych przeszkód bez przerwy podając meldunki do dowódcy - a przy okazji i ja wszystko słyszałem tak kierowałem sekcje Bravo 2 .
Po pewnym czasie Bravo 1 zameldował że mamy kontakt . dowódca rozwinął tyralierę w tym kierunku ja zatrzymałem pojazd a ubezpieczenie zajęło pozycje obronne po obu stronach drogi . Przyszedł rozkaz by rozwinąć tyralierę bardzie w prawo więc ja oraz mój strzelec ruszyliśmy zasilić tyralierę . troszkę szwankowała łączność więc zbliżyłem się do dowódcy po rozkazy i w tym momencie nastąpił atak , wycofałem się do pojazdu , przegrupowałem Renegatów i ruszyliśmy do ataku przed nami leżał „zabity” jeden z Renegatów a przy nim Rebeliant usiłował go przeszukać – wydawało mi się że Renegat jest ranny i że Rebeliant go usiłuje przesłuchać i wziąć do niewoli więc zacząłem strzelać do nich by wyeliminować i jednego i drugiego poszedł tam jeszcze ogień z flanki i szturm od strony Bravo 1 i tym sposobem Bravo 1 wzieło do niewoli Rebelianta a pozostali się wycofali . Opatrzyłem ranną nogę jeńcowi i przetransportowałem go do pojazdu no i przystąpiłem do przesłuchania . Według zeznań jeńca okazało się że Alfa im uciekła a ich baza znajduje się przed nami ( kłamał bestia ). Po 20 minutach wypuściliśmy jeńca i sekcja Bravo przystąpiła po uprzednim zaopatrzeniu się w amunicje do przeczesywania tego odcinka lasu . Ja oraz MadRipper za zgodą dowódcy udaliśmy się na patrol w wzdłuż drogi . po pewnym czasie zobaczyliśmy przebiegającą postać więc ruszyliśmy w tm kierunku niestety zacięcie się markera i samoczynne strzały przyczyniły się do tego że obawiając się zasadzki snajpera wróciliśmy do drogi i dalszy marsz kontynuowaliśmy już droga . Tu niespodziewanie zobaczyliśmy przejeżdżający samochód z rebeliantem w środku , podeszliśmy jeszcze kawałek do rozwidlenia drogi i tu zauważyli nas Rebelianci i przystąpili do ataku . Wycofując się przekazałem przez radio dowódcy info o ataku . Bravo 1 i reszta Bravo 2 zaczęła organizować zasadzkę a my powoli wycofując się staraliśmy się zmusić Rebeliantów do podążania za nami . Po chwilo ja puściłem się biegiem do auta a na placu boju został sam MadRipper . Rebelianci podchodzili nas z flanki i już zaczęła się wymiana ognia i padały granaty , wskoczyłem do pojazdu i z jednym Renegatem jako desant ruszyłem do lasu by objechać atakujących Rebeliantów i zagiąć z kolei naszą flankę , manewr się udał ,Rebelianci chcąc zdobyć nasze auto ruszyli do ataku ja wycofałem pojazd do drogi a w lesie już walczyli z nimi Bravo 1 i Bravo 2 . zauważyłem że jeden z naszych ostrzeliwuje się przy drodze z Rebeliantem więc podjechałem – wyskoczyłem z auta i ostrzelałem Rebelianta z broni krótkiej zmuszając go do zmiany pozycji w tym czasie kolega z Armii Centrum doładował się i ostrzelał skubańca – zraniliśmy go i wzięliśmy do niewoli ( znowu Rommla ). W potyczce nasi załatwili chyba 2 lub 3 Rebeliantów i zranili jednego ( ich medyka ) opatrzyłem go i dotransportowałem do auta – obu rannych jeńców wpakowaliśmy na pakę jeden z Renegatów jako żandarm i ruszyłem z nimi do tyłu . A nasi ruszyli na baze Rebelii by uwolnić grupę Alfa
Po przesłuchaniu jeńców napojeniu ich i poczęstowaniu chipsami ( nie chcieli jeść myśleli że zatrute chyba ale nie dziwie się bo chwile wcześniej obiecywałem że ich tu rozstrzelamy ) puściliśmy ich wolno . My ruszyliśmy w kierunku naszych . Gdy dojechaliśmy na miejsce trwała już kanonada i obleganie budynków – zaparkowałem auto i udałem się do dowódcy by opatrzyć mu ranę nogi . Potem razem z jednym Renegatem próbowaliśmy obejść budynki od drugiej strony tu zauważyłem skradającego się Rommla i Przemo , podszedłem i mówię poddaj się Rommel wymierzył we mnie a Przemo bezceremonialnie mnie zastrzelił ( ach ci przeklęci Rebelianci ) na dodatek z okna budynku usłyszałem cichy głos Ediego „mam cie cały czas na muszce „ Tyle z mojego cwaniactwa – poszedłem z ręcznikiem na głowie do samochodu – po chwili doszli jeszcze dwaj z Bravo 1 . Na radyjku cały czas słyszymy przebieg walki – nasi już zajmują drugi budynek , Wreszcie mija mój czas respawna dostaje info że są ranni w małym budynku więc zbieram się by ich opatrzyć – dochodzę do budynku i nagle z okna wychyla się lufa i wali do mnie serią – znowu złażę do auta tym razem boli bardziej bo od swoich . Jest info że zdobyliśmy budynek ale trzeba nosze bo Alfa jest martwy , Dowódca zabiera nosze i biegnie do budynku . po chwili widzę jak idzie cała grupa i na noszach niosą Mordulca – wygraliśmy – koniec gry .
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Scenariusze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron