TDL 2009

Strzelanie, ale już z fabułą ;)

TDL 2009

Postprzez Rafi » 2009-03-05, 18:28

Panowie jako forum dla drużyn grających w lasach na południu Polski może reszta ekip zgłosi się do Turniej Drużyn Leśnych 2009.

Fajnie by było gdyby więcej ekip zgłosił się do tej edycji.
Będzie to możliwość pogrania poznania się wymienienia doświadczeń i wiedzy.

Info i zapisy:

http://matys.home.pl/forum/viewtopic.php?t=21497

http://matys.home.pl/forum/viewtopic.php?t=21779
Rafi
 

Postprzez omnipotentus » 2009-03-05, 19:43

J a sie nie pisze... czytajca zasady doszedlem do wniosku, ze to tak naprawde speedball ....
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Majster JH » 2009-03-05, 20:47

Panowie temat jest skierowany do Drużny Leśnych - daje możliwość fajnej zabawy z nutką taktyki ,komunikacji i szybkiego działania .

Zapraszam Drużyny chętne sprawdzić się w tej formie gry .
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Rafi » 2009-03-05, 21:27

Speedball speedball...

Wszędzie widzicie speedball... chłopy na zimowej lidze halowej na pompkach, albo ekipa z tippmanami 98 wygrywała ze speedeową ekipą.... chodzi o to, aby mieć pomysł na grę i umiejętności. A nie wszystko tłumaczyć speedballem.

Nie przesadzajcie, strasznie się ograniczacie, że jak ktoś wystrzeli 50 kulek na jednej rozgrywce to Speed??? ( bo tyle mi schodziło na rozgrywkach)
Rafi
 

Postprzez lordmarcel » 2009-03-05, 22:04

Dlaczego musi tak być, że zwykła wypowiedÂź jest przeinaczana na atak i musi panować dość niemiła atmosfera.
Przepraszam bardzo ale zasady TDL-a mają wiele wspólnego z zasadami potyczek speedballowych, ale to już szczegół. Jako że nie jestem zagorzałym przeciwnikiem speedballa (sam chętnie gdybym miał możliwości grałbym również w speedball - i nie ukrywam tego) nie wypowiadałem się w tematach dotyczących opinii "co to leśny speedball, czy istnieje czy nie, fakty mity" itd. Osobiście darzę szacunkiem turniej TDL z racji jego już długoletniej tradycji i świetnej organizacji (tyle wyczytałem + filmy).

Przy tej okazji napiszę coś poza tematem (tak gratis :P)

Panowie JH !
Darzę was wielkim szacunkiem jak również moich kolegów z drużyny.
Wszyscy gramy w paintball, jesteśmy tzw. Polską Bracią Paintballową, jednak coś ostatnio burzy, niszczy tę naszą bajkę i ideę o wielkiej równości czy jedności. Wiem że forum jak forum - służy do tego by każdy mógł się na nim wypowiedzieć, ale coś jest nie tak. Chyba każdy już zdążył zauważyć problem. Osobiście stojąc z boku miałem na to wspaniały widok i byłem w stanie spostrzec wiele palących sytuacji. Myślę że jako rozsądni i inteligentni ludzie możemy sobie pozwolić na sporą dawkę kultury i szacunku jakim powinniśmy siebie dążyć wzajemnie.
Jak łatwo można zauważyć kręcą nas inne klimaty paintballowej rozrywki. Jedni powiedzą "gdzie tu zabawa", drudzy "ależ to rozbudowane (!) - i zachichoczą", trzeci zaś nie powiedzą nic i pójdą w swoją stronę. I tutaj powinniśmy zachować się jak Ci ostatni - powstrzymać się od komentarzy rzeczy, których nie sposób wyjaśnić, rozwiązać lub po prostu zrozumieć.
Kolejną rzeczą jest to czego osobiście nie jestem w stanie zrozumieć - brak myślenia.
Potocznie wiadomo że tam gdzie jest najwięcej wyboru tam ludzie pójdą. Sami idąc do sklepu wybieramy ten, w którym jest największy wybór. Skoro mamy tutaj na śląsku taki wachlarz rodzaju gier, że osoba nowa w świecie paintballowym może sama zdecydować co chce "osiągnąć" w tej dyscyplinie to czemu my jej przeszkadzamy ! Czemu nie stworzymy dogodnych warunków by taka osoba w miłej atmosferze mogła na spokojnie powiedzieć "tak to mnie kręci ! Ja tak chcę grac !". Na koniec mojej zapewne dość kontrowersyjnej wypowiedzi pragnę podkreślić jej powagę i osobistą chęć do stworzenia atmosfery, w której każdy z nas będzie czuł się wystarczająco dobrze by robić to co lubi i pragnie szerzyć !

I to dotyczy nas wszystkich, a nie tylko JH i SC. Proszę niech każdy po przeczytaniu tego tekstu najpierw zastanowi się przynajmniej 5 minut zanim coś napisze, bo tekst ten nie jest żadną prowokacją i należy najpierw to zrozumieć.

POZDRO
Avatar użytkownika
lordmarcel
 
Posty: 466
Dołączył(a): 2008-03-25, 14:24
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Rafi » 2009-03-05, 22:24

lordmarcel napisał(a):trzeci zaś nie powiedzą nic i pójdą w swoją stronę. I tutaj powinniśmy zachować się jak Ci ostatni - powstrzymać się od komentarzy


omnipotentus napisał(a):czytajca zasady doszedlem do wniosku, ze to tak naprawde speedball ....


Wystarczyło napisać: Nie dzięki my nie jesteśmy zainteresowani....
Rafi
 

Postprzez lordmarcel » 2009-03-05, 22:27

Tak Rafi, tylko zapomniałeś dodać jeszcze jednego cytatu: "Przy tej okazji napiszę coś poza tematem (tak gratis :P) ". Postanowiłem napisać to tu, bo nie mam zamiaru mącić w starym temacie. Tu jest wszystko na świeżo i przynajmniej każdy tu zajrzy !

Ale masz słuszność - w takich sytuacjach należy albo napisać tak jak podałeś albo nic.
Potraktuj to jako wyjątek ;-)

POZDRO
Avatar użytkownika
lordmarcel
 
Posty: 466
Dołączył(a): 2008-03-25, 14:24
Lokalizacja: Katowice

Postprzez [JH] waboo » 2009-03-13, 10:10

tak z ciekawości chłopaki z SC zapytam offtopowo trochę, na spokojnie - możemy przecież pogadać:
dlaczego uważacie, że to speedball jest?

co w tej grze/turnieju TDL jest z zasad speedballowych?
[JH] waboo
 

Postprzez Roger » 2009-03-13, 10:29

No off-top.
No provocation :).
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez [JH] waboo » 2009-03-13, 10:45

a gdzie tu prowokacja?

po prostu pytam bo jestem ciekaw dlaczego uważacie, że są zasady speedballowe w TDL
[JH] waboo
 

Postprzez MrHyde » 2009-03-13, 11:08

1. Czas gry – 12 minut

Nie sądzę żeby teren rosgrywki był 500m na 500m lub więcej.

Następna sprawa nie sądzę aby tam ktoś miał np. 400 kulek i 30 w loaderze.


Proste ;-].
Ostatnio edytowano 2009-03-13, 11:14 przez MrHyde, łącznie edytowano 2 razy
MrHyde
 

Postprzez [JH] waboo » 2009-03-13, 11:09

jakie jeszcze?
[JH] waboo
 

Postprzez MrHyde » 2009-03-13, 11:12

To właśnie charakteryzuje speed mała przestrzeń gry oraz mały czas gry.

Ale może się mylę.
MrHyde
 

Postprzez Rafi » 2009-03-13, 11:13

MrHyde napisał(a):1. Czas gry – 12 minut

Nie sądzę żeby teren rosgrywki był 500m na 500m lub więcej.


Proste ;-].


To fakt, ale inaczej nie dało by się, aby każdy zagrał z każdym :/ inaczej musiało by trwać tydzień, ale fakt szybkie rozgrywki. ALe inaczej nie dało by się tego załatwić...
Rafi
 

Postprzez MrHyde » 2009-03-13, 11:15

No właśnie masz Rafi rację w 100%.

Jak zaczeli by kombinoeać z łączeniem zespołów oraz zwiększeniem pola gry to był by drógi saltus.
MrHyde
 

Następna strona

Powrót do Scenariusze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron