Kosowo - Operacja S.I.D II - 22.03.2009r

Strzelanie, ale już z fabułą ;)

Postprzez Roger » 2009-03-18, 20:58

Przemo - nareszcie.
Shark, ja mam jakiś tam DżiPiEs - zależy do czego potrzebny.
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez [SC] Shark » 2009-03-18, 20:59

No pracy z mapą wojskową.. i jej współrzędnymi
[SC] Shark
 

Postprzez MrHyde » 2009-03-19, 08:07

Przemo napisał(a):jest szansa ze sie pojawie :-)


Kolego co jest kopę lat Cie niewidziałem pytanie 2 czemu ne jedziesz na saltusa?
MrHyde
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-03-19, 16:04

Ma szkolenia w tym terminie..
[SC] Shark
 

Postprzez DiaKum » 2009-03-19, 17:10

ja przyjade - reaktywacja :D
gg 806940
gsm 660 735 948
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Edi » 2009-03-19, 18:31

OK, jak będzie Przemo i Diakum to możemy zagrac drużyną :)
Edi
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-03-19, 18:31

Panowie dla podsumowania obecnej sytuacji na terenie Niepodległego Kosowa:

Sytuacja jaką zakonczył się scenariusz Niepodległe Kosowo (który był wprowadzeniem do tej historii)
Podsumowanie działan ze scenariusza S.I.D 1
Opis sytuacjia po jego zakończeniu, a tuż przed S.I.D 2


Druga faza konfliktu:

Po nie udanej akcji ratunkowej zestrzelonych pilotów i po bolesnych stratach w oddziałach SASu. Było jasne, że ten konflikt nie zakończy się sam, nie zakończy się też poprzez dyplomację. Każdy kolejny dzień i tydzień co raz bardziej pogrążał w ogniu wojny i cierpienia ludność cywilną wewnętrznie rozdartej Serbii. Radość niepodległego Kosowa teraz przerodziła się w ból i cierpienie i heroiczne wołanie o pomoc do zachodniego świata.

Zjednoczone siły państw zachodu postanowiły wreście zadziałać, a nie tylko przyglądać się nieudolnej pracy dyplomatów i negocjatorów. Wraz z początkiem PaÂździernika zjednoczone siły państw zachodu rozpoczęły ofensywę na terenach zachodniej Serbii. Ofensywa miała na celu powolne i możliwie jak najmniej krwawe zmuszanie sił Serbskich i Rosyjskich do wycofywania się z prowincji Niepodległego Kosowa. Walki okazały się bardzo krwawe i brutalne, co zmusiło Koalicję do znacznego zwiększenia liczebności wojsk i wyposażenia. Przyniosło to zamierzony efekt bo już po kilku tygodniach walk skrajne zachodnie prowincje Kosowa były pod kontrolą sił Koalicji i ONZ. Zadaniem Koalicji było zmuszenie do wycofania się głównych sił Serbsko-Rosyjskich, a ONZ zajmował się zapewnieniem ochrony w danych prowincjach i eliminacją zagrożeń ze strony pozostałych sił Serbsko-Rosyjskich i partyzantów sprzymierzonych z Serbią. Tak więc siły ONZ przemieszczały się od miasta do miasta, od wioski do wioski oczyszczając te miejsca z wrogów Niepodległego Kosowa i zapewniały tam stabilizację i ochronę. Zadaniem ONZ było również odnalezienie i neutralizacja wszystkich baz opuszczonych przez siły Serbsko-Rosyjskie. Były to punkty dowodzenia, bazy łączności, bazy rakietowe i wiele innych. Wszystkie te miejsca trzeba było oczyścić i rozbroić, a w razie konieczności unicestwić.

Tak mijały kolejne tygodnie siły Koalicji prowadziły walki z siłami Serbsko-Rosyjskimi zmuszając tych drugich do co raz to głębszego wycofywania się na wschód, a siły ONZ zajmowały kolejne miasta i wsie zapewniając tam porządek. Rozmowy dyplomatów i negocjatorów zaczęły przynosić zamierzone efekty ponieważ Rosja z dnia na dzień zmniejszała swoje zaangażowanie i pomoc Serbii w tym konflikcie, po kilku tygodniach prawie całkowicie wycofała swoje siły z terytorium Niepodległego Kosowa odcinając się tym samym od tego konfliktu.

Osamotnione w działaniach wojennych siły Serbskie co raz łatwiej i czasami bez walki oddawały kolejne prowincje uciekając co raz głębiej na wschód. Front walk sięgnął już połowy Niepodległego Kosowa, Serbowie czuli się co raz bardziej bezsilni wobec siłą Koalicji wpieranych przez ONZ. Nadomiar złego rozesłano międzynarodowe listy gończe za kilkunastoma dowódcami Serbskimi z zarzutami ludobójstwa, co zmusiło ich do wycofania się z frontu działań i ukrycia się w głębi kraju w nadziei, że nikt ich tam nie odnajdzie…

Sytuacja Niepodległego Kosowa zaczynała wydawać się już opanowana i tylko kwestią czasu miało być całkowite wyparcie osamotnionych sił Serbskich z terenów należących do Niepodległego Kosowa..
[SC] Shark
 

Postprzez Sephiroth » 2009-03-20, 16:32

o której zbiórka?
Sephiroth
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-03-20, 18:30

tego typu informacje trafią do was na pw i tam też poznacie podział stron i scenariusz dla waszej strony, część wspólna scenariusz to tylko to co wyżej. Reszta to tajne informacje. Dodatkowo dowódcy stron przekażą wam konkrety i zasady gry...
[SC] Shark
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-03-20, 22:11

Jedna ze stron już dostała prawie wszystkie potrzebne informacjie 9poza mapkami) które zostaną rozdane na miejscu.
Natomiast druga strona dostałe tylko szczątkowy plan zajęć na niedziele, na reszte przyjdzie Wam poczekać do jutra rano ponieważ już nie mam sił pisać kolejnych stron w wordzie :) Za utrudnienia przepraszam..
[SC] Shark
 

Postprzez omnipotentus » 2009-03-20, 22:15

Panowie porobcie jakies foty... mnie nie bedzie ale chcialbym cos do galerii wrzucuc...........
no.
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez [SC] Shark » 2009-03-20, 22:16

ja wezme aparat ale moge nie miec okazji do zdjec, bo nie bede gral
[SC] Shark
 

Postprzez Sharky » 2009-03-20, 23:24

Sorry ale niestety nie mogę się zjawić w niedziele
Sharky
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-03-21, 09:40

Zajebię... możesz sprzedawać sprzęt do PB
[SC] Shark
 

Postprzez MrHyde » 2009-03-21, 12:26

Jak ktoś Mi nie życznie buteki najlepiej HP nabiitej na jutro to też odpadam byłem w kansusie i nie było technika więc zrobiłem sobe wycieczkę.
MrHyde
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Scenariusze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości