Wizna 2011

Strzelanie, ale już z fabułą ;)

Wizna 2011

Postprzez Feldgrau » 2011-04-21, 19:49

Chciałbym „wskrzesić” projekt gry Wizna . Myślę że dzięki tej grze przyciągnęli byśmy więcej ludzi do Armii Południe i może zainteresujemy jeszcze kogoś milsimem i naszym podejściem do paintballa . Aby coś z tego wyszło i aby nie skończyło się tylko na mojej optymistycznej wizji i tylko na gadaniu potrzebował bym do tego parę osób z AP i z zewnątrz .
Na dzień dzisiejszy swoją pomoc zapowiedział PMK , Bolek , Dominik . Cały projekt chciałbym przeprowadzić w 3 etapach .
Etap I:
Załatwić przy pomocy sekcji LOK pozwolenie na zorganizowanie gry w Kobiórze w dniu 4 września 2011
Zrobić jakiś trailer , jakąś zapowiedÂź tej gry – może na bazie stronki z poprzedniej edycji Wizny ( tu kolega Diakum lub Omni byli by bardzo pomocni ) i umieścić go na PSI i innych forach z informacją że zapisy na grę będą początkiem sierpnia .
Etap II:
Wyznaczyć osoby funkcyjne które odpowiadały by ze pewne konkretne zadania , pozyskanie szpeju – telefony polowe , łącznice , dwie duże radiostacje ( to mogę zdobyć ), łopaty do przygotowania okopów i punktów oporu , namiotów sztabowych , szpitala polowego ( szałas lub inne miejsce ) torby sanitarne , nosze itp.
Wyznaczyć osoby które w czasie gry będą :
- Dowódcą armii Polskiej
- dowódcą armii niemieckiej
- 2 animatorów gry
- felczer ( obsługa szpitala)
- szef sztabu armii polskiej ( m.in. odpowiada za wydawanie ammo )
- szef sztabu armii niemieckiej ( m.in. odpowiada za wydawanie ammo )
- osoba do obsługi łącznicy polowej

dodatkowo będą potrzebni ( to już wyznaczeni z graczy ) gońcy , łącznicy , amunicyjni
w okresie czerwiec – lipiec przygotować teren do gry ( okopy , transzeje , worki z piaskiem )
Przygotować i dopracować konkretny plan bitwy ( 3 duże potyczki oraz kilka zadań mniejszych ) , przygotować kilka blankietów do wypisywania rozkazów , zakupić lak i sporządzić 2 pieczęcie do lakowania rozkazów ( polską i niemiecką ) , zakupić 10 notesów i ołówków dla dowódców liniowych do sporządzania meldunków , zakupić odpowiednią ilość bandaży dla graczy , wstawiać co jakiś czas info dotyczące gry ( o odpowiednim umundurowaniu , o limicie kulek , o gadżetach itp. )
Etap III :
W lipcu lub sierpniu otworzyć listę do wpisywania się chętnych do gry , po uzyskaniu 100 graczy listę zamknąć , przygotować odpowiednia ilość oświadczeń do podpisania przez graczy , zebrać opłatę za grę ( myślę że po 10 zł ) ,

O tym jak miała by przebiegać sama gra i o innych klimatycznych dodatkach napisze póÂźniej gdy znajdą się chętni do przeprowadzenia ze mną tego projektu i gdy temat ten nie będzie widoczny dla wszystkich czytających
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez dominikk74 » 2011-04-22, 06:58

poczatek czerwca i koniec lipca jestem do dyspozycji. może rzeczywiście wykorzystać istniejący na miejscu bunkier jako miejsce "OSTATNIEJ BITWY". Są tam okopy, na "dachu" bunkra można ułożyć dodatkowo worki i zrobić dodatkowe stanowisko obrony.... pomysłów będzie pewnie jeszcze więcej.
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Majster JH » 2011-04-22, 16:11

Dobrze ze Felgraun ktoś się bierze za robotę .

Kilka małych uwag na wstępie .
Etap I -wszystko idealnie oficjalne pozwolenie to podstawa .
Etap II
Animatorzy - osoby do" delikatnego "czuwania nad scenariuszem można wyznaczyć ,ale resztę to już po wyklarowaniu się stron sami uczestnicy powinni wydzielić ze swoich szeregów ,do podanych etatów .
To uczestnicy mają się bawić i ogarniać takie sprawy według szkieletu scenariusza . Bo inaczej wyjdzie ze stanowią wypełnienie zabawy !!!!

Wiec Jeżeli można to taka modyfikacja :
" Wyznaczyć osoby które w czasie gry będą :
PO WYKLAROWANIU STRON UCZESTNICY SAMI WYZNACZą ZE SWOICH SZEREGÓW:
- Dowódcą armii Polskiej
- dowódcą armii niemieckiej
- 2 animatorów gry -ORGANIZATOR
- felczer ( obsługa szpitala) - ORGANIZATOR
- szef sztabu armii polskiej ( m.in. odpowiada za wydawanie ammo ) -STRONY
- szef sztabu armii niemieckiej ( m.in. odpowiada za wydawanie ammo )- STRONY
- osoba do obsługi łącznicy polowej '" - JAKIE WYZWANIE STRONY

RESZTA OK . ( i już mniej ludzi do w tym miejscu można skierować do innych rzeczy, lub wreszcie sobie zagrają )
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez dominikk74 » 2011-04-22, 16:51

... niekoniecznie.

w czasie ostatniej wizny, jak i w trakcie żelaznego trójkąta to właśnie organizator ustalał kluczowe dla gry "stanowiska" co IMO spisało się świetnie. Kiedy więc organizator "kontroluje" sytuację to zwykli gracze mogą po prostu oddać się zabawie. Oczywiście w trakcie gry zawsze można kogoś "awansować" i przydzielić inne zadania.

;-)
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Majster JH » 2011-04-22, 17:07

Ważny jest dobry szkielet scenariusza , działań . Dwóch animatorów w sztabie każdej ze stron wystarczy , do delikatnego nadzoru nad przebiegiem działań . Gracze zmuszeni do wysiłku i zaangażowania będą dobrze bawić i nie będzie to zwykłe sceno i więcej się wciągną na przyszłość .
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Majster JH » 2011-04-22, 17:09

Po prostu są to moje delikatne uwagi i wnioski po wielu scenariuszach które mam za sobą .
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Feldgrau » 2011-04-22, 17:29

wyszedlem z założenia że główni dowódcy mają być z AP z organizatorów bo oni będą ogarniali całość i oni wydawali rozkazy ( na piśmie w zalakowanych kopertach )dowódcom liniowym ( ci bedą sie wywodzić z graczy ) , również szefowie sztabów odpowiedzialni za wydawanie ammo będą z ap bo to sa osoby które nie beda grały ( nie postrzelają sobie ) wątpię by ktoś z graczy chciał mieć taką funkcje - ludzie przychodza na grę by się bawić - strzelać - biegać i się zmęczyć . Za to łącznicy , amunicyjni , gońcy ooo ci śmiało moga być wzięci z graczy lecz musze mieć kogoś w rezerwie ( np 4 harcerzy ) jeśli nikt z graczy nie zgodzi się na taką funkcje .
Sama gra no niestety jest to gra o pewnym scenariuszu . Polacy muszą przegrać a wiec 3 główne bitwy muszą być ustawione - Polacy mają się bić dzielnie ale muszą się cofać i ginąć . i tu przebieg tych bitew , ich dynamika , zaciętość mają być koordynowane przez animatorów , np.
pierwsza linia okopów się broni ale niemcy za szybko atakują widać że bitwa zamiast 30 minut rozegra się w 5 wtedy animator daje sygnał do dowódcy wojsk niemieckich do sztabu ten gna gońca z rozkazem "wycofać się "dowódca liniowy musi go wykonać by zaraz po 2 minutach otrzymać rozkaż "atakować" i w ten sposób pierwsza bitwa trwa te 30 minut .
potem wychodzą sanitariusze obu stron na przedpole i zbierają rannych i zabitych .

Za to dodatkowe potyczki , zadania będą narzucone przez sztab ale ich wykonanie oraz przebieg i zwycięstwo bedzie już zależało od samych graczy i ich dowódców liniowych
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Feldgrau » 2011-04-22, 17:40

ammo na grze musi być limitowana tak wiec każdy gracz "żołnierz" na pole bitwy wchodzi z loaderem 50 i fatem 100 , karabin maszynowy 200 ( 1 kaem na 10 graczy ) pozostała ilość ammo ( prywatna każdego gracza ) obowiazkowo pakowana w woreczki po 100 kul każdy podpisany nickiem ląduje w sztabie jest w ewidencji szefa sztabu ( feldgrau 400 , Majster 600 , Dominik 800 itp ) i po rozegranej potyczce - bitwie dowódca zlicza zabitych i rannych ( ci udają się do wspólnego dla obu stron szpitala tamdo ewidencji wpisuje ich felczer ) oraz kto ile potrzebuje ammo . spisuje to na kartce ( notatniki i ołowki dostanie od organizatora) i goniec gna do sztabu wraz z amunicyjnym ( ten biedak tacha cięzką skrzynie amunicyjną ) w sztabie szef wydaje odpowiednia ilość ammo imiennie i skreśla to z ewidencji ) a amunicyjny zapier....la na linie i tam jest rozdział ammo ( każdy bierze swój podpisany woreczek ) to oczywiście trwa i oto chodzi :)

Ranni i zabici w szpitalu czekają na wejście do gry opowiadają sobie swoje bohaterkie wyczyny - zakrapiając to łykiem z piersiówki , felczer po wpisaniu ich na liste pilnuje czasu ich respawna ( np ranny 30 minut kia godzine ) w tym czasie sanitariuski zakładają opatrunki rannym - ranny ma ten opatrunek do końca gry - potem kolejny i kolejny - na końcu wygląda jak weteran . zabity zaś idzie na pobliski cmętarz i wbija tam przygotowany dla niego drewniany krzyż ( po skończonej grze szybko to likwidujemy oczywiście )
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Feldgrau » 2011-04-22, 17:58

łącznica o której myśle jest starego typu takie pudło z klapkami do którego podpina się telefony polowe , mój plan ( może jest błedny i to jest do przedyskutowania ) jest taki że do tej łącznicy są wpięte wszystkie telefony i niemieckie i polskie i dlatego obsługa łącznicy jest apolityczna - z zewnatrz . polski "żołnierz" kręci korbką i wzywa sztab Polski - obsługa łacznicy go z nim łączy w tym samym czasie niemiecki telefonista łączy się za pomoca tej samej łącznicy z swoim kameradem po drugiej stronie kabelka . Gracz który obsługuje łącznice ubrany bedzie w szynel wojskowy bez oznak i furażerke ( dla klimatu ) na stole manierka , paczka fajek i pistolet ( dla klimatu )

wszystko to - łacznice , okopy , sztaby , szpital , cmętarz , potyczki i bitwy uwieczniał bedzie aparatem i filmować dwóch korespondentów wojennych ich opis ich zdjęcia i film pojawi się potem na psi , forach i innych miejscach by inni mogli żałować że nie byli i by na kolejną edycje zaklepywali już sobie miejsce .

dobrze że za marzenia jeszcze nikt do nikogo nie strzela :mrgreen:
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Majster JH » 2011-04-22, 18:09

Trochę za bardzo wyjdzie z tego " scenariusz wręcz filmowy " z góry ustalone wszystko i mocno modelowanie . Po zimowym scenariuszu nie wiem czy jest to dobre .
Sam dobrze napisany scenariusz + limit ammo + np: trzeba ewakuować rannych ,przestrzegane zasady szpitala -powinno wpływać na przebieg gry .A efekt końcowy nie powinien być założony z góry to tylko scenariusz - a nie rekonstrukcja !
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Feldgrau » 2011-04-22, 19:01

wszelkie sugestie mile widziane i napewno przeanalizujemy :-)
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez dominikk74 » 2011-04-22, 20:49

http://allegro.pl/rogatywka-polowa-lwp- ... 97005.html - obowiązkowo dla organizatorów ze strony polskiej ;-)
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez omnipotentus » 2011-04-22, 22:24

Ciesze sie ze macie energie aby pociagnac Wizne, w zalozeniu miala byc impreza coroczna, wystartowalismy w w 2009 roku http://www.wizna.org/2009/ w 2010 niestety z roznych czasowo/osobowych impreza nie zostala przeprowadzona http://www.wizna.org/ ...
Ja jestem do dyspozycji ... w 2010 nie doszlo do skutku glownie dlatego ze ja z Diakumem mielismy jedna wielka masakre czasowa (80% mojej winy :( ...
Po pierwszej edycji mam doswiadczenia, ze do organizacji musi byc min3 osoby, zespol 4 osobowy jest idealne (pod warunkiem ze kazdy zrobi co sie zadeklarowal...)

Moje uwagi co do zalozen gry (wg mnie kluczowe):
1. Udzial w grze na zaproszenie. Nie ma przypadkowych graczy. Jedynie jesli ktos weznie "pod swoje skrzydla swierzaka" max 100 osob (pamietajmy ze bedzie asymetria ilosciowa stron)
2. Musi byc jakas sensowna kwota za udzial... minim 50 zl. (pamietajmy ze amo daje organizator) w pierwszej edycji z Diakumem dolozylismy pare stowek na fanty, ktore sa ale wypadalo by, aby kazda gra sie samofinansowala, a ewentualne dodatkow wyposarzenie zwiekszalo nasze zaplecze sprzetowe...
3. Gra powinna miec okreslowy teren.
4. Gra powinna mieć określony ramy czasowe z punktami kulimnacyjnymi czyli np od 8.00 do 11.00 rozpoznanie, 11.00-15.00 glowne dzialania 15.00-17.00 koncowa ofensywa.
5. Sterowanie gra odbywa sie w takiej formie.
Jeden koordynator (neutralny) ma staly kontakt z dowodca strony niemieckiej (wyznaczony przez organizatora) oraz polskiej (wyznaczony przez organizatora).

6. Struktura dowodzenia powinna byc tak zorganizowana oraz przebieg dzialan aby gracze nie znali rozkazow przed gra. Wszystkie dzialania powinny wychodzic odgornie od dowodztwa. (chyba ze dowodztwo wyznaczy zadanie i okresli zakres dzialan na wlasna reke.)
7. Zostana okreslone cele do zrealizowania oraz punktacja za nie. np utrzymanie sie strony polskiej dluzej niz np do 10.00 na pierwszych umocnieniach itp...

8. Po grze zostana przydzielone odznaczenia za osiagniecia (wg wczesniej przygotowanych kryteriow)

I teraz najwazniejsze, powinnismy postawic na dzialania w druzynach, koordynacje tych dzialaj i komunikacje na polu walki.. w zwiazku z tym powinnismy przyjmowac zgloszenia duzo wczesniej min od 2 miesiecy do imprezy i ustawiac dzialania pod druzyny.

I jeszcze wazniejsze, harmonogram i osoby odpowiedzialne:
0. Uzyskanie zgody na zajecie terenu)
1. do konca maja zrobic strone z edycja 2011. Omni Diakumo od maja rusza marketing ...
2. od 1 czerwca do limitu 100 miejsc rejestracja w Taktycznym Systemie Bitewnym (cos co sie powoli rodzi) - Omni
3. do 30 sierpnia - Zaplecze terenowe - Feldgrau Omni ??? w tym zakup fantow (dodatkowych eksponatow)...
4. jak najszybciej - Obsadzenie koordynatora, jesli nie bedzie chętnych to Omni
5. najpozniej do konca lipca - Obsadzenie dowodcy niemieckiej strony (wazne aby brali udzial w planowaniu)
6. najpozniej do konca lipca - Obsadzenie dowodcy polskiej strony (wazne aby brali udzial w planowaniu)
7. Organizacja fotografa - Omni
8. Videorejestracja - Omni (chcialbym z tego zrobic fajny film ale sie zobaczy jak z kasa na to bedzie)

Jesli bedzie zgoda na teren to mozna pomyslec o dzialaniach nocnych jednostek specjalneych :P

Tyle odemnie, propnuje ustalic ktos sie podejmuje organizacji...
Ja wchodze:
1. Omni
2. Diakum pisze go ale musi potwierdzic (na pewno go namowimy :P )
3. Feldgrau

Oczywiscie to sa moje propozycje i pewnie ostateczny obraz imprezy bedzie konstruktywnym kompromisem...
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Feldgrau » 2011-04-23, 06:28

Dzięki za odzew , strasznie się ciesze że coś w temacie się rusza , ja oczwiście jestem chętny i gotowy do organizacji . Bardzo mnie cieszy że Omni też chce podjąć sie tego zadania w końcu to był wasz pomysł i wasz projekt , jestem do dyspozycji aby konkretnie obgadać szczegóły i drobiazgi - przyjadę w każde miejsce. Mam pewne propozycje "kadrowe" oczywiście trzeba jeszcze z tymi osobami porozmawiać i ich namówić .

zgadzam się z większością puktów wyznaczonych powyżej , ale jednak dal bezpieczeństwa wolałbym by gra była jdodniowa od godzin rannych - odprawa od 9 tej zakończenie około 17 -18 . potem czas na posprzątanie. mogę załatwić trochę szpeju polowego - łącznice, telefony polowe ( po świętach potwierdze na 100%) dużą wojskową radiostacje - drugą podobną ma Darek ( do środka wmontujemy navcom lub RF10 by to działało nie tylko ważyło )
jednakże jestem przeciwny zbieraniu dużej kasy (50 zł ) uważam że 10 od osoby wystarczy , ale hp, co2 i kulki każdy we własnym zakresie , organizatorzy przygotują trochę HP ( porozmawiam z Dzikim z zomo ) kwota zebrana na gre powinna wystarczyć na bandaże , torby sanitarne dla sanitariuszy , notatniki i ołowki dla dowódców liniowych , trochę worków na utworzenie szańców obronnych itp.
Ja planowałem ( może błędnie ) by była o gra otwarta dla graczy z PSI lub choćby w 40% obsadzona przez takich graczy - bo to miała by być gra która przyciągnie nowe twarze do naszego grona , starzy wyjadacz i tak się o grze dowiedzą i się zapiszą na czas , dla weteranów są Unity ,saltusy , czeskie manewry - gry o ktorych większość userów PSI nic nie wie.
oczywiście limit graczy 100 osób to było podstawowe założenie ale jednak gra miała by być zachętą do bliższego przyjrzenia się paintowi w wersji militarnej .
Omni podaj mi kiedy masz czas przyjadę , omówimy wstępne założenia , przedstawimy swoje koncepcje , wypracujemy jakiś kompromis - ważne by Wizna się odbyła i by przełamać impas martwego sezonu na AP
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez dominikk74 » 2011-04-23, 07:13

1. Omni
2. Diakum pisze go ale musi potwierdzić (na pewno go namówimy :P )
3. Feldgrau
4. dominikk
- postaram się poszukać kilku sponsorów. nie będą to na pewno duże kwoty, ale zawsze coś... i właśnie w tym temacie mam pytanko:
czy możemy ich logo umieścić na stronie wizny?????????
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Następna strona

Powrót do Scenariusze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron