Wizna 2011

Strzelanie, ale już z fabułą ;)

Postprzez DiaKum » 2011-04-23, 10:25

mnie nie trzeba do niczego namawiac ;)
wchodze w to rekami i nogami! przeca dzieci swcyh nie wypada porzucac ;P

jesli chodzi o sponsorow to jak najbardziej mozna zamiescic ich loga i zlinkowac do stron na wizna.org - bez problemu
gg 806940
gsm 660 735 948
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez omnipotentus » 2011-04-23, 12:50

OK FELDGRU, DIAKUM sie zdzwonimy proponuje przyszly tydzien...
A co do kasy to weÂź pod uwagę, że kulki na głowę wyjdą po 20 zł .... wiec musis byc 20 zł na kulasy i np 5 -10 zl na organizacje, jesli nie chcemy do tego dopalcac ...
Sponsorzy moze sie pojawia ale pewnie dadza po kartonie kulasow....

W czasie organizacji wyjdzie ze trzeba kupic to i siamto (o wyjezdzonym paliwie nie wspomne ) i jak zbierzemy za malo kasy to niestety organizatorzy doloza. (Sam moge dolozyc) ale czy to o to chodzi?
Ludziska przyjezdzaja maja swietna zabawe i jesli policzymy np 30 zl za impreze z kulasami to nie sadze aby to byla bariera ...
Co do otwartosci sie zgadzam, ze trzeba zaprosic nowych graczy, ale oni nie moga stanowic smodzielnych druzyn i uwazam , ze jak bedzie 2-3 nowych na 8 ludzi w druzynie to juz maks.

Zacznijmy wiec knucie :)
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Feldgrau » 2011-04-23, 13:12

ja osobiście nie jestem zwolenikiem kupowania kulek dla wszystkich - ludzie mają różne klameczki nawet wypasione po kilka tyś złotych i sami wiedzą na jakich kulach ich sprzęt chodzi - jakie sobie kupia takimi grać będą - kulek też jest teraz multum w ofercie Dzikiego jest 22 rodzaje kul. zresztą omówimy to przy spotkaniu najważniejsze teraz to zająć sie pozwoleniem na grę . co do opłat za granie mam swoją teorie ale nie jest to coś co moge powiedzieć publiczne więc też wyłożę to na spotkaniu .
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez omnipotentus » 2011-04-23, 14:17

No ale jak chcesz zapeniwc dostawy amunicji przez zaopatrzenie na front?
W zalozeniach Wzny wlasnie bylo takie rozwiazanie. (podpatrzone u kolegow czechow).
Sprawdza sie bo (trzeba dwa rodzaje dobrych kulasow kupic):
1. Jeden kolor jest dla piechoty)
2. Drugi kolor dla CKM/RKM

Tyle, poprzednio nikt nie mowil ze to jest problem....
Urozmaica to gre i dowodca oddzialu jak ma malo amunicji (w oddziele)) to nie zaatakuje i bedzie musial czekac na zaopatrzenie....
I uczy, tego aby ciagle wiedziec jaki jest stan zapasow....
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Rommel » 2011-04-23, 14:30

uwazam ze 20zł kulasy na łeb do tego po 5 zl na worki, po 5 zł na onne gadzety które wyjda w praniu, do tegfo 5 zl paliwo oraz 5 zł na catering...np mozna zrobic grochówke dla wszystkich lub chleb ze smalcem (deputat osobowy) + 5 zl kamerzysta czyli uwazam ze fajnie by było zebrac od osoby po: 45 zł dal porównania to 0,7 dobrej wódy lub 6 piw w pubie, lub bilet do kina z zona bez nachosów......lub 1/3 wpisowego na Combat Alert:)
co do wspolengo zakupu kulek ....chodzi o realia aby byly limity bez wzgledu na loader...jakos w czechach to akceptujemy a tu......bunt!
Rommel
 

Postprzez omnipotentus » 2011-04-23, 15:37

NIkt nie powiedzial zelgo slowa o koncepcji wspolnego amo przy Wiznie2009 wiec nie widze powodu do zmiany zasady... no ale to jeszcze przedyskutujemy...
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Feldgrau » 2011-04-23, 17:47

Panowie jeśli decydujemy że kulasy wspólne i że daje je org to tak zrobimy - luż nie sprzeczam się o to :mrgreen: . pomysł że jedne kulki dla strzelca inny kolor dla kaemu jest fajny. Ja do tej pory nie organizowałem żadnej gry - uczestniczyłem w wielu , wiem jedno ludzie jak mają dwa rodzaje kul to bedą narzekać że złe że im nie pasują . Jak każdy bedzie miał swoje to już jest ok . Jak dostarczyć na pole bitwy ? przecież napisałem już to w temacie :-) przy sobie każdy ma loader 50 i fat reszta ich prywatnej amunicji podzelonej po 100 kulek w opisanych woreczkach jest w sztabie i tam wprowadzona w ewidencjie - po każdym boju dowódcy liniowi śla meldunek do sztabu ile i czyjego ammo im potrzeba i to dostarczają amunicyjni ( to jest kolejne zadanie jedno z wielu małych zadań w grze )

ok teraz coś o pieniązkach - kwota 35-40 zł to niewiele -ok z jednej strony oferujemy za to i kule i catering i gadżety itp. z drugiej 60 zł kosztuje 2 dniowy saltus , 100 zł unit itp. ( imprezy znacznie większe ). panowie gracz płaci gracz wymaga , żąda i się domaga . przy większych opłatach już powinniśmy zabezpieczyć np. ubezpieczenie ( bardzo ważna sprawa ale zupełnie nie wiem jak to ugryÂźć ) no i zawsze będzie jakieś tam przeświadczenie że AP zarobiła na tej imprezie itp. Jeśli gra będzie bezpłatna ( wtedy dopłaca org ) lub opłata minimalna 5-10 zł będzie info oraz odpowiednie oświadczenia pisemne ( o grze na własne ryzyko ) wtedy prawie nie powinno być narzekania i każdy będzie strzelał kulami jakie sobie przyniesie .
No ale to wy macie na tym polu doświadczenie jako organizatorzy ja teraz tylko teoryzuje i pewnie nie mam racji :-P
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kufel_wro » 2011-04-23, 19:32

Tematy drażliwe:

1. podatki od zysków z imprezy,
2. paragony - dowody sprzedaży usługi pod nazwą gra paintballowa,
3. ubezpieczenie OC organizatora i NNW uczestników,
4. papiery w kwestii serwowania posiłków poza lokalem gastronomicznym,
5. impreza masowa, zgłoszenia na policji, wymogi ustawowe, itp.
6. mam wymieniać dalej?

Wszystko można obejść i załatwić tak aby było dobrze i nikt nie dobrał się w razie wpadki organizatorowi do dupy. Wymaga to tylko trochę zachodu... służę pomocą.

Omni, dwie sprawy.

1. jaki jest "target" gry i jakie są cele jej robienia? przyciągnięcie nowych dusz do klimatów militarnych czy tworzenie czegoś dla tych którzy już są w środowisku. jeśli to pierwsze to wita rekrutacja wszystkich chętnych na PSI czyli potencjalny napływ świeżej krwi do AP. a moim zdaniem to jest najważniejszym celem na ten rok.

2. dwa kolory kulek w cenie wpisowego. fajna idea ale bardzo drażliwa ze względów technicznych. można ją załatwić w bardzo prosty sposób. wpisowe w cenie XX zł plus obowiązkowy zakup kulek pudrowych dla zwykłych strzelców, a dla operatorów KM będą zwykłe kulki z farbą.
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez twbolek83 » 2011-04-23, 19:53

kufel_wro napisał(a):
2. dwa kolory kulek w cenie wpisowego. fajna idea ale bardzo drażliwa ze względów technicznych. można ją załatwić w bardzo prosty sposób. wpisowe w cenie XX zł plus obowiązkowy zakup kulek pudrowych dla zwykłych strzelców, a dla operatorów KM będą zwykłe kulki z farbą.



bezsesowne rozwiazanie
podry zle lataja i sa drogie

najlepiej okreslic kolor kulek

np.
czerwone i odcienie - strzelcy
niebieskie i odcienie - bron wsparcie
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez Przemo_K » 2011-04-24, 10:01

Feld tak jak pisał Omni niestety ze względu na niektórych graczy, którzy przyjeżdżają schlać pały (patrz Winter War) a nie oddać się grze a także klimatowi - grę trzeba zrobić na zaproszenie.
Myślę, że nowe osoby powinny być brane pod opiekę przez osoby doświadczone w tego typu grach.
Jeśli ktoś będzie miał odpowiadać za nową osobę to troszkę przeszkoli sobie takiego świeżaka i go przypilnuje. Ja osobiście nie chciałbym się wstydzić za kogoś kogo rekomendowałem.
Jeśli dasz luz to będzie to samo co przy Winterze i innych kilku grach - latające flaszki :mrgreen:
Avatar użytkownika
Przemo_K
 
Posty: 533
Dołączył(a): 2008-05-16, 11:15
Lokalizacja: Mierzęcice

Postprzez dominikk74 » 2011-04-24, 10:51

co do worków to kumpel już obiecał mi 60 szt. - pogadam z innymi palącymi groszkiem w zimę ;-)
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez kufel_wro » 2011-04-24, 21:29

Ktoś coś wpomniał o klimacie :evil2:

https://picasaweb.google.com/1013127000 ... 6649585666

Wypadało by zaprosić chłopaków z głogowa...
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MadRippeR » 2011-04-25, 20:40

Chcemy zachęcić ludzi (jak Feld napisał głównie nowych) do naszych imprez i wydaje mi się, że im większa cena będzie za to, tym mniej chętnych tym samym, jak sami pisaliście 20zł to koszt samych kulek, wiec może zrezygnować z tego, może lepiej zebrać po 10-20zł na same fanty, z imprez na których byłem do tej pory spotkałem się chyba 2 razy z "przymusem" kupna kulek od orga i zawsze były z tego jakieś problemy, jednemu Âźle latały innemu z lufy leciał kisiel. Rommel napisał:
"co do wspolengo zakupu kulek ....chodzi o realia aby byly limity bez wzgledu na loader...jakos w czechach to akceptujemy a tu......bunt"
Pewnie, że chodzi o klimat ale to można osiągnąć w inny sposób, limity kwestia kontroli, konkretnych ustaleń, regulaminu gry i egzekwowaniem go, co do Czechów, to my to akceptujemy ale czy nowi gracze też, może pokażmy im co chcemy robić, wciągnijmy ich w to, a z czasem będzie można stawiać następne kroki.

Oczywiście zgłaszam gotowość do pomocy przy tym projekcie.
MadRippeR
 

Postprzez Przemo_K » 2011-04-25, 23:03

Panowie jeśli chodzi o Czechy to akurat na żelaznym Trójkącie był przymus posiadania loadera max 50 kul.
WeÂźcie pod uwagę jedną sytuację. W czasie starcia jeśli ktoś posiada loader 200 kul i fata powiedzmy 150 to nie ma szans żeby zasypał 50, wsypie ile mu się sypnie albo i wszystko.
Inaczej jest się ładować na spokojnie a inaczej w czasie starcia gdzie oprócz adrenaliny dochodzi kilka innych czynników.
Dlatego ja otwarcie cisnę na ograniczenia pojemności loaderów - wszyscy mają mieć jednakowe szanse.
W końcu to ma być MILSIM a nie niedzielna jebanka i może od tego zacznijmy.
Avatar użytkownika
Przemo_K
 
Posty: 533
Dołączył(a): 2008-05-16, 11:15
Lokalizacja: Mierzęcice

Postprzez Feldgrau » 2011-04-26, 06:56

Omni kiedy moglibysmy sie spotkać - omówić szczegóły , my tu rozważamy już sprawy kulek ich kolorów ale sądzę że najważniejsze to zacząć od początku - najpierw zdobyć musimy pozwolenie na grę . Dni uciekają . Omni nalegam na spotkanie by móc przystapić do konkretnego działania
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Scenariusze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron