"TORA BORA" milsim ASG otwarty ZIMA 2010/2011

Strzelanie, ale już z fabułą ;)

"TORA BORA" milsim ASG otwarty ZIMA 2010/2011

Postprzez kufel_wro » 2011-01-20, 23:13

fajna idea. rzekłbym: zajebista.
może w ramach AP zoorganizujemy coś jedniodniowego, opartego o tą ideę ??

http://weekendwarriors.pl/viewtopic.php?f=25&t=4620
http://weekendwarriors.pl/viewtopic.php?f=25&t=4772



MISJA
Oddział amerykańskich sił specjalnych zostaje wysłany w góry Afganistanu w celu rozpoznania kompleksu Tora Bora w którym najprawdopodobniej ukrywa się Bin Laden. Zadaniem oddziału jest zbadanie jak największej ilości wejść do podziemnego kompleksu jaskiń. (nie chodzi o penetrację jaskiń, a tylko o zbadanie ich wejść)

ZADANIA
Każdy oddział opracowuje własne zadanie i stara się je wykonać. Rozliczenie zadania jest jawne po grze, na forum.
Każdy oddział traktujemy jako wrogi - chyba że wcześniej ustaliliśmy że działamy wspólnie.

ORGANIZACJA
Milsim jest otwarty. Podam termin w którym FCS jedzie na misję. Teren gry nie będzie terenem rezerwatu lub podobnie. Natomiast nie organizuję niczego-nikomu i nie interesuje mnie kto jedzie(Nie ma zgłoszeń). Okaże się to na miejscu lub po akcji.

TEREN
Jura Krakowsko Częstochowska. Dokładne mapy zostaną opublikowane póÂźniej.
Teren będzie duży.

ZASADY
CCS 4 ze zmianami. (Zmiany zostaną tu podane przed misją)

RANY
zgodnie z CCS

KARTY
zgodnie z CCS4 (obecne)

TRAFIENIA
obowiązują trafienia wielokrotne. Jeśli seria trafia w kilka stref ciała, dla każdej strefy ciągniemy jedną kartę. Np. Do tej pory seria trafiająca w obie nogi liczona była jako trafienie pierwszej nogi, teraz trafiane są obie nogi). Strefy to.: nogi, ręce, tułów, głowa z szyją.

BROÑ
Podział broni na broń szturmową, lekką broń wsparcia i karabiny maszynowe zgodna z CCS

AMUNICJA (ten punkt testujemy dla potrzeb CCS5)
broń szturmowa - ilość amunicji w prawdziwym magazynku razy 2
lekkie karabiny maszynowe - ilość amunicji w prawdziwym magazynku razy 4
karabiny maszynowe - ilość amunicji w prawdziwym magazynku razy 6

ZAPAS AMUNICJI
Tylko w magazynkach PLUS
Luzem można mieć drugie tyle co w magazynkach. Kulki można wymieniać pomiędzy odpowiadającymi sobie replikami wzg. używanej amunicji

PIROTECHNIKA
Niedozwolona. Także miny dÂźwiękowe i wszystko podobne.

ROE
Nie gramy w LZ i w pobliżu LZ (min. 250 m od terenów zamieszkałych)
Można spać w hotelu lub w terenie.

OGRANICZENIE FPS
Zgodnie z zasadami w-w

TERMIN:
Zima 2010/2011. W zależności od pogody. termin dokładny zostanie podany z minimum 14 dniowym wyprzedzeniem.
Oddział FCS planuje patrol na 2 dni.[glow=blue][/glow]
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 01:00 przez kufel_wro, łącznie edytowano 1 raz
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Przemo_K » 2011-01-21, 12:15

TRAFIENIA
obowiązują trafienia wielokrotne. Jeśli seria trafia w kilka stref ciała, dla każdej strefy ciągniemy jedną kartę. Np. Do tej pory seria trafiająca w obie nogi liczona była jako trafienie pierwszej nogi, teraz trafiane są obie nogi). Strefy to.: nogi, ręce, tułów, głowa z szyją.


Hmmmmmmmm to milsim czy gra w karty :?: :mrgreen:
Dla KIA przewidziano bilard żeby mogli pograć w kulki :mrgreen: .

Swego czasu Przemo chciał zorganizować coś o podobnym wątku w okolicach Jury tak żeby można było skorzystać z jaskiń itp.
Z tego co pamiętam pogoda nie dopisała i sceno się nie odbyło.
Ja jak zwykle jestem za ;-) .
Avatar użytkownika
Przemo_K
 
Posty: 533
Dołączył(a): 2008-05-16, 11:15
Lokalizacja: Mierzęcice

Postprzez twbolek83 » 2011-01-21, 12:37

wedlug mnie tez jest to dziwne
dlaczego nie uznac postrzalu w obie nogi
a co do drugiego poztralu (kia) to jest to jako pierwszy postrzal rozrzucony a drugi postrzal to przy innej okazji
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez dominikk74 » 2011-01-21, 14:59

ja proponuję zabrać KOłO FORTUNY i Panią Magdę...
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez kufel_wro » 2011-01-21, 15:06

a ja proponuje skupić się na ideii wolnego milsimu, a nie na pierdoleniu o systemie trafień.
mają swój system trafień i kwita. gadanie o tym to krytykanctwo, a nie kreatywne działanie,
które ma nas przybliżyć do zoorganizowaania podobnego w naszym środowisku ;)
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Przemo_K » 2011-01-22, 12:06

kufel_wro napisał(a):a ja proponuje skupić się na idei wolnego milsimu, a nie na pierdoleniu o systemie trafień.
mają swój system trafień i kwita. gadanie o tym to krytykanctwo, a nie kreatywne działanie,
które ma nas przybliżyć do zorganizowania podobnego w naszym środowisku ;)


Kufel po prostu staramy się podyskutować nad sensem tego systemu - w końcu od tego jest forum.
WyobraÂź sobie sytuację w której przeciwnik znajduje się pod ostrzałem twojego oddziału.
Koleś dostaje od któregoś z Was postrzał i co będzie krzyczał - czekaj wylosuje kartę??
A Ty będziesz siedział nie wiedzą czy strzelać, czy przeciwnik jest KIA, czy też jest lekko ranny.
Sorry ale do mnie to nie przemawia. Wolę konkretne zasady choćby takie jak stosowane w Czechach na żelaznym Trójkącie. Bez dyskusji czy gramy na splaty czy też trafienia.
Avatar użytkownika
Przemo_K
 
Posty: 533
Dołączył(a): 2008-05-16, 11:15
Lokalizacja: Mierzęcice

Postprzez Majster JH » 2011-01-22, 17:11

CCS no pięknie...... duża talia kart i jak dla mnie masa zamieszania na -Pościgach I II stosowane . Ostatnio poszły do kosza, z całym szacunkiem dla kolegów .
Lepszy sposób losowanie kopert przed grą ( rana lekka , ciężka ,KIA) los decyduje co wylosowałeś a dowiadujesz się przy trafieniu .
System zastosowany na B 2 0 , Przemek może potwierdzić grywalność .
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez twbolek83 » 2011-01-22, 18:14

lepjej jesli zdecyduje przeciwnik gdzie chce nas trafic
a przemowi kulka gdzi faktycznie trafi
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez kufel_wro » 2011-02-03, 22:39

wiekszosc z was nie ma konta na forum u szpargala, wiec przeklejam fragment...

"SZPARGAł:
W dniach 28-30 stycznia 2011r na jurze Krakowsko-Częstochowskiej odbył się milsim pt. Tora Bora. Organizatorem był Python, aczkolwiek trudno tu mówić o organizacji. Impreza miał charakter otwarty, Python rzucił czas i miejsce a zadania sami uczestnicy sobie wymyślali. Dzięki temu nie było wiadomo kto, co, gdzie, kiedy i w jakim składzie robi.

Ja tym razem wystąpiłem samotnie jako najemnik z grupą LRT. Bazą oddziału był hotel w okolicy AO, w nim stawiliśmy się w piątek wieczorem. Tam odbywała się wytężona praca koncepcyjna, czyli dopracowanie CONOPS.
Do akcji weszliśmy w sobotę ok. 17.00 w okolicy miejscowości Piaseczno (ale to na jurze, nie pod Warszawą). W nocy dokonaliśmy rozpoznania kilku jaskiń, a następnie udaliśmu się w rejon miescowości Podlesice gdzie założyliśmy bazę na noc oraz posterunek obserwacyjny.
W niedzielę ok. południa wykonaliśmy EXFIL w miejscowości Lgotka.

Choć obyło się bez konktaktu z OPFOR, zabawa był przednia. Znajdowanie i sprawdzanie jaskiń w nocy jest całkiem fajnym zajęciem, a bytowanie w zimie zawsze dostarcza nowych wrażeń.

Ja swoje opisałem tu:
http://forum.specarmory.com/index.php?topic=1849.0

Jak pojawią się foty to dorzucę, bo klimatyczne są

Pojawił się AAR z tajnej misji, jest tu:
http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=25&t=5252


VOYTEC:
szpargał, szkoda ze twoje posty zaczynają się od: odbył się, właśnie się skończył lub, było ciekawie.....daj znać jak coś ciekawego będzie planowane...


SZPARGAł:
voytec, od lat zawsze wrzucałem info o planowanych imprezach, na wielu forach: pretorians.pl, specarmory.com, wmasg.pl, weekend-warriors.pl i paru innych.
Odzew był w zasadzie żaden. Za to często po publikacji fotek z gier było: "o! zajebiście! cool! super klimat"! Po czym cisza, info o kolejnej imprezie i ZERO zainteresowania.
Dlatego przestałem informować, zapraszać, namawiać. wrzucam info że coś się odbyło niejako z wewnętrznej potrzeby - chcę aby ludzie wiedzieli, że się dzieje.
Ale dla mnie to jest hobby i je realizuję, a jeśli znajomi nie chcą w tym uczestniczyć to po co mam ich na siłę namawiać?

[shadow=red]Imprez jest naprawdę dużo, jest w czym wybierać. A że środowisko paintballowe jest zafiksowane na Saltusa i Unita? Trudno, niech żałują, bo mogli by się dużo nauczyć i zdobyć wiele doświadczenia, a tak to pierdolą od rzecz takie farmazony, że aż żal czytać (vide ostatnia dyskusja o Saltusie na forum Pretorians).

Podsumowując: ja NAPRAWDÊ zachęcałem wiele osób do tej zabawy, ale już mi się kurwa nie chce! Jeśli kogoś interesuje tylko napierdalanie do siebie z kulek, to oglądanie jaskiń po nocy w militarnym klimacie czy spanie na śniegu bez namiotu nie jest żadną frajdą. [/shadow]
Zresztą niebawem zacznie się sezon skoczny i ja też będę miał w dupie leśne zabawy.

BTW, w lutym będziemy robić warsztaty survivalowe w Czerwonym Borze: głównie chodzi o nocleg w zimie. Zapraszam!"
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Scenariusze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron