WINTER WAR lista chętnych

Strzelanie, ale już z fabułą ;)

Postprzez Maksiu » 2009-12-15, 20:53

Panowie z SC, proszę o wypowiadanie sie na naszyw wew. forum. Tu można prowadzić tylko dyskusje ogólne.
Maksiu
 

Postprzez Przemo » 2009-12-15, 23:06

Proszę dokładnie i uważnie zapoznać się z zasadami żeby nie było pozniej niedomówień i narzekań.
Nie jest to typowa niedzielna strzelanka (jeb..).Secnariusz jest wielogodzinny teren trudny i wymagający.Uprzedzam ze będzie trochę chodzenia do dyspozycji będą mapy topograficzne z zaznaczonym terenem gry. GPSy itp wynalazki napewno się przydadzą.Uczestnicy scenariusza będą mieli styczność z elementami taktyki zielonej.W zakres której wchodzę opercje wykonywane w terenie jak (patrolowanie, rozpoznanie, zasadzka, zabezpieczenie itepe).
Dążymy do sporego urealnienia gry stąd preferujemy loadery na 50/30 w przypadku broni szturmowej oraz 200 w przypadku broni wsparcia.(Najlepiej gdyby jeszcze odpowiednio do tego ważyła)
Jedna z zasad która może wzbudzić pewne kontrowersje jest to że gramy na TRAFIENIA(splat nie jest konieczny do wyeliminowania przeciwnika). Trafienie liczone jest jako dostanie kulką, nie musi się ona rozbić. Mówimy tu o logicznych trafieniach, nie o jakimś turlaniu się kulek po ziem itp idiotyzmach. Chodzi o to , że jeżeli kulka opuści lufę i trafi kogoś powiedzmy z z odległości 10m i nie rozbije się bo trafi w miękki mundur, "puszystą" osobę itp. to trafienie jest zaliczone.
Dlatego scenariusz jest ujęty w gatunku Military simulation ( milsim) a nie typowego woodsballa.
Tak więc potencjalny uczestniku jeśli nie zraziły cię zasady oraz pewne trudy jakie bedziesz musiał ponieść to serdecznie zapraszam.Chcemy zrobić klimatyczny scenariusz i mam nadzieję ze nam w tym pomożecie.
Przypomnę że podobne zasady rządziły się w przypadku scenariusza "Obrona Wizny" i wiem że się podobało.
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez motorzysta17 » 2009-12-16, 14:40

http://www.daveball.fora.pl/terminy-spo ... e,467.html
link do forum daveball i tematu o winterwar.

Potwierdzam przybycie .

Maksiu napisał(a):Panowie z SC, proszę o wypowiadanie sie na naszyw wew. forum. Tu można prowadzić tylko dyskusje ogólne.

jak można się na to wew. forum dostać? żeby podyskutować i dowiedzieć się wszystkiego?


i jak to jest z noclegiem itd? na stronie piszę że jest 09.01.2010 od 8.00 do okolo 19.00, a w temacie wyczytałem jakieś posty o namiotach ect :]
motorzysta17
 

Postprzez Maksiu » 2009-12-16, 15:13

Namioty nie mają nic wspólnego z noclegami dla uczestników, będą słóżyły do organizacji baz. Jeżeli chodzi o nocleg to każdy radzi sobie sam.

Przypominam, ten milsim to nie spacerek niedzielny po lesie ale trudna fizycznie gra.

Na forum wew. Shadows Corps nie dostaniesz się nie jesteś członkiem tego teamu. Pozatym tam są dyskutowane rzeczy strikte organizacyjne.... przecież nie mogę wam zdradzić szczegółów bo zepsuje wszystko.

Ale jak macie pytania to zadawajcie w miare możliwości ja albo Edi wam odpowiemy.
Maksiu
 

Postprzez motorzysta17 » 2009-12-16, 15:27

No to pytania :]

Jak w końcu będzie z tymi spłuczkami? jest już coś w 100% postanowione?
ja się tym nie martwię ponieważ gram na pompce z loaderem 40-50.
Namioty nie mają nic wspólnego z noclegami dla uczestników, będą słóżyły do organizacji baz. Jeżeli chodzi o nocleg to każdy radzi sobie sam.

czyli jak? gra jest ilu dniowa?
motorzysta17
 

Postprzez Maksiu » 2009-12-16, 17:51

:!: Panowie ważna informacja :!:

Za grę będzie pobierana opłata.
Niestery nie udało nam się zorganizować wszystkiego w taki sposób, żeby nie było żadnych opłat.
Pieniądze potrzebne sa na kulki i inne gadżety organizacyjne, które niestety kosztują. My jako organizacja nie bierzemy nic dla siebie.

Jestem świadomy, że troche za póÂźno daje tą inforację, dlatego przepraszam, ale jak wspomniałem myśleliśmy że damy rade zrobić grę za darmo dla wszystkich... ale nie wyszlo.

Chcę wprowadzić trochę dobrowolności.
tzn: opłata podstawowa to 50zł. Wiem jednak że niektórzy się uczą i nie pracuja, dlatego wprowadzmy opłate minimalną 20zł (to pozwoli pokryć nam koszt kulek).
Natomiast jeżeli ktoś uważa że stać go dać więcej niż 50zł, bo pracuje nieÂźle zarabia i nie chce oszczędzać na dobrym klimacie, to prosimy o wpłacanie więcej niż podstawowe 50zł.

Mam nadzieję, że ta informacje nie uszczupli zabardzo listy uczestników. Niestety tylko dobrymi chęciami nie zorganizujemy gry.

W tytule przelewu piszemy: nick (Maksiu) drużyna (Shadows Corps) i Winter War

Dane do wpłat:

Maksymilian Krzysztoń
ul. Boh. Monte Cassino 50/114
41-219 Sosnowiec

KONTO: 75 1050 1214 1000 0090 6684 6487

P.S. Nie zgadzam się na wykozystanie moich danych do celów reklamowych.
Maksiu
 

Postprzez Maksiu » 2009-12-16, 17:53

motorzysta17 napisał(a):czyli jak? gra jest ilu dniowa?


Gra odbędzie sie 09.01.2010 od +/- 8:00 do +/- 18:30
Maksiu
 

Postprzez Kvant » 2009-12-16, 18:10

Maksiu napisał(a):Pieniądze potrzebne sa na kulki


Na kulki? każdy gra przecież na swoich qlach... czy się mylę?
Kvant
 

Postprzez Maksiu » 2009-12-16, 18:47

Może Âźle wytłumaczyłem. Właśnie nie, już tłumaczę

Jednym z podstawowych elemętów scenariusza będzie zaopatrzenie. To znaczy, że zakupimy ogólną ilość kulek i potem będą one rozdzielane w trakcie gry. Chcę przy tym zaznaczyć, że ta gra będzie polegała na wykonywaniu zadaniań a nie na strzelaniu. Jest to symulacja militarna, a to oznacza że będziemy symulować realne (na ile się da) pole walki. W to wchodza takie elementy jak: rozpoznanie, kontrola nad terenem, organizacja sztabu, ewakuacja medyczna, zaopatrzenie i logistyka. NieobraÂźcie się ale może i byc tak, że ktoś nawet 50 kulek nie wystrzela, a będzie się dobrze bawił.

Wiec, ja nie będę wystawiał na forum listy kto jeszcze nie zapłacił bo mija mi sie to z celem. Pieniądze są potrzebne, żebyśmy zakupili kulki dla ogółu jak i kilka gadżetów które pozwolą nam zbudować bazy w tereni.

Wiec zależy od ilości wpłaconych składek, albo gramy całkowicie na kulkach zakupionych ze składek, albo tylko częściowo. W tym drugim przypadku podam limit kulek z którymi można wejść na grę.
Maksiu
 

Postprzez Przemo » 2009-12-16, 22:49

Obrazek

Simo Hayha
Ten facet jest jednym z powodów dla których warto bać się Finów. Simo Hayha był fińskim żołnierzem i posiada największą liczbę zarejestrowanych zabójstw jako snajper.

Podpisuje się pod ponad 500 potwierdzonymi likwidacjami podczas zimowej wojny między Finlandią i ZSRR (1939-1940). Mała Finlandia, niczym Dawid obroniła się przed Goliatem, Armią Radziecką.

Wszystkie likwidacje Hayha dokonane były w ciągu 100 dni pracy w temperaturach pomiędzy -20 i -40 stopni Celsjusza. Hayha ustalił rekord ze średnio 5 likwidacjami dziennie. Przez radzieckich żołnierzy był nazywany "Belaya Smert" czyli Biała śmierć.

Jak zabić tak wielu żołnierzy wroga i nie zostać wykrytym? Jego odpowiedÂź na to pytanie brzmiało: "Praktyka". Pomóc może stosowanie sztuczek. Oto niektóre z taktyk stosowanych przez Hayha:

* preferował standardowy celownik (muszka + szczerbinka) i nie używał lunet teleskopowych, które wymagały podniesienia głowy i stawania się łatwiejszym celem dla wroga
* zamrażał śnieg przed nim tak, że strzał nie wzbijał śniegu, ujawniając w ten sposób jego pozycję
* trzymał śnieg w ustach tak, że przy oddychaniu nie ujawniał swojego stanowiska.
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Feldgrau » 2009-12-17, 13:48

Mam kilka pytań – sugestii :
1. co jeśli zginie medyk , czy dowódca może w warunkach bojowych wyznaczyć innego żołnierza na jego miejsce , czy walka trwa bez medyka i co wtedy z rannymi ?
2. co jeśli zginie dowódca ? czy jego obowiązki przejmie podoficer ?
3. czy mogę dobić rannego kolegę ? przykład – trwa walka w okrążeniu ( o kotle w wojnie Fińsko – Radzieckiej chyba każdy słyszał ) kolega zostaje ranny a medyk sam walczy lub nie może podejść , mogę zakończyć cierpienia kolegi ( czytaj. On po przemarznięciu , ranny - dobity łaskawie udaje się na godzinkę do szpitala na gorącą kawę podrywać pielęgniarki )
4. Czy można brać jeńców
5. Czy przewidujecie rolę oficera politycznego ( oznaczony np. czerwoną taśmą ) wiadomo że snajperzy w szczególności polowali na oficerów .
6. czy po stronie radzieckiej będzie niewielki oddział NKWD ( wiadomo przecież że w każdej bitwie zagrzewali oni swoich mołojców strzelając do słabszych duchem ) czy walczą tylko czerwonoarmiści „za Stalina i rodinu” na ustach . :-)
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Przemo » 2009-12-17, 19:56

Myślę ze w kwestii pytań najlepiej jak wypowie się organizator.Jesli chodzi o jeńców to jak znam życie będzie można brać przynajmniej do tej pory tak było.Kilka razy miałem nieprzyjemnosć trafic do niewoli gdzie poddany byłem intensywnym przesłuchaniom :-).Dobijanie rannych też już kiedyś raz przerabialiśmy chociaż nie mamy tego w zwyczaju.Pomysł oficerów politycznych jest niezły można tez zrobić mały oddział NKWD który będzie "podnosił" morale radzieckich żołnierzy i zaprowadzał cmentarny spokój wsród niesubordynowanych wojaków
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez omnipotentus » 2009-12-17, 21:01

A jak u was z maskowaniami zimowymi czy wszyscy posiadaja?
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Majster JH » 2009-12-17, 21:47

NKWD juz szuka munduru z epoki Ha Ha Ha
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Feldgrau » 2009-12-17, 22:20

ja znalazłem na allego czapki tzw. budionówki takie jak czekiści nosili - nawet niedrogo a filcowe , ciepłe z dupną gwiazda czerwoną - mniam :-P , szukam czapki oficera lub choćby tzw patek oficerskich , gdyby był oddział NKWD to oni mieli wyłogi niebieskie można samemu zrobić hehe
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Scenariusze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron