kobiór w paÂździerniku - 23 niedziela, godzina 9:00

Gry bez założonych scenariuszy, czysta improwizacja

kobiór w paÂździerniku - 23 niedziela, godzina 9:00

Postprzez Feldgrau » 2011-10-09, 15:32

Trening/gra
Termin :
22.10.2010 lub 29.10.2011
miejsce :
Kobiór
Czas :
9- 15

Gra ma być oparta na zasadach milsimowych , polegać będzie na eliminacji grup przeciwnika , ma to być trening z zielonej taktyki , przypomnienie zasad poruszania się w terenie , łączność , przygotowanie misji , łączenie grup , zerwanie kontaktu , pojedynek snajperów . (szczegóły zostaną opracowane na najbliższym spotkaniu AP w Costa Cafe ) .
Garść szczegółów :
W zależności od frekwencji – gracze zostaną podzieleni na 3 osobowe grupy .
Każda grupa będzie składać się z snajpera , obserwatora , broni wsparcia .
Snajper – marker zbliżony wyglądem i funkcją do „broni snajperskiej” mile widziany T9 ale może być nawet zwykły tippmman czy pompeczka - loader 50 i tylko tyle kulek . , radyjko , opatrunek osobisty
Obserwator – luneta , lornetka , radyjko , marker strzelający semi lub burst z loaderem nie większym niż 100 grawitacyjny ( może być zwykły ograniczony lub zasypany odpowiednią ilością kulek – gramy honorowo ) i tyleż kulek przy sobie plus 50 dla snajpera , opatrunek osobisty
Wsparcie – marker wyglądem i wagowo przypominający ( imitujący) „broń wsparcia) dowolny loader , max ilość kul w loaderze i przy sobie łącznie 400 , radyjko

Grupa pościgowa :
Dowolna ilość graczy ( w zależności od frekwencji ) markery preferowane o „zabarwieniu „ militarnym , tryb strzelania max burst , loadery grawitacyjne ilość kulek max 200 , może być broń wsparcia z zasadami j/w – jeden na 5 graczy , opatrunek osobisty – komunikacja w oddziale - werbalna
Zasady:
Postrzał w głowę i korpus – KIA ( odziany w kultowy ręczniczek saltusowy lub kamizelkę odblaskową udaje się do wczesniej wyznaczonego miejsca i nudząc się okrutnie czeka na kolejnych delikwentów )
Postrzał w którą kolwiek kończynę WIA – opatrzony przez kolegę –gra dalej ale na zasadach w miarę realistycznych – noga – gracz kuleje – nie może biegać – opóÂźnia grupę , ręka – kończyna jest bezwładna – nie gra – ciężko strzelać z biodra i się doładować – chyba że ma się „bron krótką” - więcej niż jedno trafienie – KIA , nie opatrzona rana przez 10 minut – KIA
Postrzał w marker – osprzęt – sprzęt wyeliminowany – marker nie gra – radio , fat – nie gra .

Można zabrać ammo koledze lub martwemu ale tylko do zasypania swojego loadera , jeśli marker lub fat jest trafiony nie można z niego zabrać ammo ,

Grupa snajperska wyrusza z wyznaczonego punku i ich zadaniem jest spotkanie się z druga grupą w wyznaczonym punkcie i wspólne przemieszczenie się do wyznaczonego miejsca .
Zadaniem tej grupy jest unikniecie kontaktu z grupą pościgową i dotarcie bez strat do punktu wyznaczonego .
Ten scenariusz daje możliwość przećwiczenia poruszania się w małej , wyspecjalizowanej grupie , nawiązanie łączności z inna grupą i przy wspólnym wspieraniu się – odnalezienie miejsca zbiórki .
Grupa pościgowa – wyrusza z wyznaczonego miejsca , ich zadaniem jest odnalezienie i zlikwidowanie przeciwnika .
Ten scenariusz daje możliwość przećwiczenia poruszania się w większej grupie , nawiązywania w oddziale łączności werbalnej , likwidacji małych grup w starciu otwartym – pościgu .

Drugi scenariusz
Grupy snajperskie udają się w teren usiłują wykryć i zlikwidować w serii zasadzek silny patrol ,

Grupa patrolowa udaję się do wyznaczonego punktu w szyku patrolowym – zadanie dotrzeć do punktu z jak najmniejszymi stratami własnymi

Oczywiście jest to ramowy scenariusz- który zostanie dopracowany w drobniejsze szczegóły no i wszystko zależy od frekwencji – musi być minimum 15 osób by gra miała sens – przy mniejszej frekwencji zagramy dwa mniejsze scenariusze – limity pozostają bez zmian – kulki , hp/co2 we własnym zakresie
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez MadRippeR » 2011-10-09, 15:54

1. Feldgrau
2. MadRippeR
Ostatnio edytowano 1970-01-01, 01:00 przez MadRippeR, łącznie edytowano 1 raz
MadRippeR
 

Postprzez twbolek83 » 2011-10-09, 17:12

1. Feldgrau
2. MadRippeR
3. bolek
4. ...
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez dominikk74 » 2011-10-09, 19:18

1. Feldgrau
2. MadRippeR
3. bolek
4. dominikk - 29.10 bardziej pewny dla mnie termin
5. ...
_________________________________________________
"W czasie wojny rządzi strach, dlatego odwaga jest najważniejszą cechą żołnierza"
dominikk74
 
Posty: 401
Dołączył(a): 2008-10-27, 20:21
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Pmk » 2011-10-10, 04:57

1. Feldgrau
2. MadRippeR
3. bolek
4. dominikk - 29.10 bardziej pewny dla mnie termin
5. Pmk
6. ...


Pmk
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
J.Piłsudski
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Edi » 2011-10-10, 08:13

1. Feldgrau
2. MadRippeR
3. bolek
4. dominikk - 29.10 bardziej pewny dla mnie termin
5. Pmk
6. Edi
7. ...
Edi
 

Postprzez omnipotentus » 2011-10-10, 20:46

1. Feldgrau
2. MadRippeR
3. bolek
4. dominikk - 29.10 bardziej pewny dla mnie termin
5. Pmk
6. Edi
7. Omni - moge byc tylko 22.10
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Delay(sivy) » 2011-10-12, 22:04

witam bedzie można się dołączyc w jakies 5 osob ??:)
...::: Ghost's Squad :::...
Avatar użytkownika
Delay(sivy)
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2008-05-08, 17:19
Lokalizacja: Mysłowice

Postprzez Feldgrau » 2011-10-12, 22:13

serdecznie zapraszamy :mrgreen:
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez omnipotentus » 2011-10-13, 14:23

Ustalmy termin....
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Feldgrau » 2011-10-13, 19:20

termin to 23 ci paÂździernik godzina 9 ta ( Niedziela )

Wcześniej napisałem że 22 gi - to była moja pomyłka dziś na zebraniu koledzy mi uświadomili że chodzilo mi zapewne o niedziele ( było ich wiecej nie chiałem sie kłucić :mrgreen: ) Tak więc panowie spotykamy się 23 go na parkingu w Kobiórze .
Dziś na zebraniu ustaliliśmy prwne zasady oraz scenariusz gry/treningu .
dokładne zasady kazdy pozna w dniu gry ( to zależy od frekfencji ) lecz generalnie bedą tak jak napisałem wcześniej - dwie grupy ( sekcje ) snajpersie oraz jedna grupa - szturmowa . Jeśli będzie nas okolo 15 osób to scenariusz myslę że spodoba się wszystkim .
Podzial oraz zasady umieszczone są w pierwszym poście .
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Gebel » 2011-10-13, 19:39

1. Feldgrau
2. MadRippeR
3. bolek
4. dominikk - 29.10 bardziej pewny dla mnie termin
5. Pmk
6. Edi
7. Omni - moge byc tylko 22.10
8.Gebel
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Postprzez Edi » 2011-10-13, 21:56

Feld, nie ma problemu abym zrobił wstępne krótkie szkolenie z zielonej przed treningiem.
Ja bedę na miejscu już o 8.00. Mogę zrobić szkolenie dla chętnych wcześniej.
Edi
 

Postprzez Kamil » 2011-10-14, 07:14

termin pasuje, może i kilku moich uda mi sie namówić.
Kamil
 

Postprzez Feldgrau » 2011-10-14, 07:53

Zasady gry nieco ulegną zmianie :
Przed grą odbędzie się trening- przypomnienie z zasad taktyki zielonej przeprowadzi go Edi
Gra to będzie jeden scenariusz ( miały być dwa ale czasowo nie wyrobimy )
-będą dwie grupy snajperskie ( trzy jeśli frekfencja i sprzęt dopisze ) ze swoimi zadaniami ( otrzymają je w zamkniętych kopertach)
- jedna grupa szturmowa z zadaniami ( otrzymają je w zamknietej kopercie )
Będzie respawn osobny dla snajperów i dla szturmowców , każdy z graczy ma dwa "życia" i jedno dodatkowe doładowanie ammo w respawnie .
Martwy udaje się do respawnu i oczekuje na przybycie szturmowiec - dwóch graczy , snajper - jednego gracza i dopiero wtedy może udać się ponownie na teren gry .
Dodatkowe ammo należy mieć w osobnym woreczku - fatach - złozone będzie w respawnie - dosypać mozna się tylko raz na scenariusz ale tylko do pełnego limitu przewidzianego na funkcję gracza ( opis w pierwszym poście )
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Luźne spotkania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron