Odległy front Over There

tu rozmawiamy o interesujących książkach, artykułach, publikacjach

Odległy front Over There

Postprzez Przemo » 2008-09-23, 19:55

Obrazek

Odległy front? opowiada o amerykańskich żołnierzach, którzy podczas pierwszej misji w Iraku trafiają do swoistego piekła. Kontyngent zderza się z brutalną rzeczywistością, o której dotychczas czytali tylko w podręcznikach szkoleniowych. Samochody pułapki, snajperzy na każdym kroku, wrodzy tubylcy oraz niezmiernie niekompetentni dowódcy.
Odległy front? jest pełnokrwistym dramatem wojennym, przez co nie przypomina tradycyjnych seriali. Został on pozbawiony swoistego lukru, jaki towarzyszy podobnym produkcjom. Mimo tej całej otoczki, która wprowadza widza w pozory Irackiej codzienności czegoś jednak brakuje. Pomijając już fakt, że inne kontyngenty zostały tutaj bardzo zgrabnie pominięte. Tak więc nie ma co wyszukać polskiej flagi na mundurach żołnierzy. Po kilku odcinkach widz zaczyna tracić z oczu cel tej całej inwazji, nie tracą jej jednak żołnierze. Jeden z bohaterów strzelając do wroga krzyczy ?Nie przyjechaliśmy tu po waszą ropę. Jesteśmy tu by skopać wam tyłki?.
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez dnak » 2008-10-05, 15:41

Mam ten serial na dysku. Bardzo fajny, nie wieje hurrapatriotyzmem amerykańskim, a efekty i scenariusz są całkiem przyjemne. Naprawde godne polecenia.
dnak
 

Postprzez Krzycho » 2008-10-05, 19:34

wydaje mi się, że gorsze niż "Generation Kill", do "Kompanii Braci" już nie porównywając, ale ma swój klimat.
Od początku widać, że serial zrobiony na nieograniczoną liczbę odcinków, bo nie ma jakiegoś określonego celu tej misji w Iraku (o broni masowego rażenia wspominają chyba raz)
ale mimo to polecam :)
Krzycho
 

Postprzez Roger » 2008-10-27, 21:50

Ktoś ma dalsze odcinki powyżej 8 ?
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez Krzycho » 2008-10-27, 22:15

mam wszystko
Krzycho
 

Postprzez Pentagram » 2008-11-06, 18:09

kurde z tego co pamietam na HBO pojawilo ich sie chyba z 10 nie wiecej, ile seri kest Krzychu?
Pentagram
 

Postprzez Pentagram » 2008-11-06, 18:09

kurde z tego co pamietam na HBO pojawilo ich sie chyba z 10 nie wiecej, ile seri kest Krzychu?
Pentagram
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-11-06, 23:35

Ja mam cały kompletny sezon, a liczy on 13 odcinków..
[SC] Shark
 

Postprzez Krzycho » 2008-11-06, 23:38

dokładnie tak
Krzycho
 


Powrót do CZYTELNIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość