Książki Militarne

tu rozmawiamy o interesujących książkach, artykułach, publikacjach

Książki Militarne

Postprzez Enderman » 2008-08-13, 10:22

Czołem, polecam kilka fajnych książek. Jeżeli chcecie takich informacji to chętnie powrzucam kolejne opisy dobrych powieści w klimacie :)

Wydawnictwo Sol
Marcin Ciszewski
www.1939.com.pl
Czyli nasi biją niemców w 1939 roku.
Więcej znajdziecie na www.1939.com.pl


Wydawnictwo ISA
Cykl Johna Ringo
Ziemia znalazła się na drodze zachłannych Posleenów. Pokojowe i przyjazne rasy galaktycznej Federacji proponują wsparcie zacofanym Ziemianom ? ale nie za darmo.
Ludzkość musi teraz bronić trzech światów.
Kiedy ziemskie wojska spieszą do walki, a jednostki specjalne penetrują obce światy, ludzkość otrzymuje cenną lekcję: można obronić się przed wrogami, ale niech Bóg strzeże nas przed sojusznikami.
http://isa.pl/k184-Dziedzictwo-Aldenata ... enami.html
Enderman
 

Postprzez twbolek83 » 2010-01-12, 19:48

witam
ja moge polecic
wspomnienia zolnierza - H. Guderian IIws ciekawe wspomnienia jednego z najwiekszych dowodcow IIws
z kampani w polsce, francji, zsrr, francji po ladawaniu aliantow

jak hitler mogl wygrac wojne - BEVIN ALEXANDER rozwazania nad losami wojny gdyby hitler nie
popelnil kilku bledow np. enigma, odpuszczenie afryki i tym podobne

sztuka blitzkrigu - CHARLES MESSENGER powstanie, rozwoj a przede wszystkim taktyka wojsk
pancernych

sesacje xx wieku - B. WOLOSZANSKI to chyba wiadomo

niszczycielska bron - ROBERT SLAYTON bron piechoty IIws

i cos dla stratewow POLECAM stare ale super (tylko do IIws reszta to propaganda)

Historia wojskowosci - IGNACY RATAJCZAK fajne opisy taktyki i ustawienia wojsk od starozytnosci
do lat ok 70-tych
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez Rommel » 2010-05-10, 20:51

witam, polecam:

Chris McNab "podręcznik przetrwania dla sił specjalnych" - duzo fajnych porad np budpwa umocnien, szałasow, maskowania, przetrwania w trudnych warunkach itp


Mark Spicer "ilostrowany podręcznik strzelca wyborowego" - Ciekawa ksiazka o "pracy" snajpera. Porady praktyczne w stylu w co i jak celowac (ludzie, sprzet, samoloty, lodzie itp), jak sie poruszac, jak wybrac cel

Aleksander Stilvell "Jednostki Specjalne w akcji" krotki rys historyczny jednostek specjalnych, ich wyposazenia i opis misji roznych formacji w roznych konfliktach na calym świecie.

Des Pawson "Węzły bez tajemnic" - polecam jak ktos nie umie zwiazac konca z koncem:) nie tylko dla żeglarzy.


Wszystkie mozna znaleÂźć w empiku:)
Rommel
 

Postprzez Rommel » 2010-05-11, 15:21

znalazlem fajn apozycje:

Paul Lunde "Tajemnice Szyfrów" - wszystko dot szyfrów, kodów przesylania zaszyfrowanych informacji itp.....
fajna pozycja
Rommel
 

Postprzez twbolek83 » 2010-12-14, 19:55

Lynne Olson & Stanley Cloud - Sprawa Honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski
niesamowita historia polski i polskich lotnikow - mysliwcow
inne spojzenie na sojusznikow (wielka brytanie i usa) ktozy nas(polakow) zdradzili przed wojna w czasie wojny i po wojnie

Steven Pressfield - Ogniste Wrota - Historia 300-stu
goraco polecam wszystkim pasjonatom starozytnosci
ale rowniez osobom ktore interesuja sie ogolnie wojskiem i militariami
duzo opisow szkolena fizycznego oraz psychicznego przyszlych wojownikow
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy
A. Einstein
Avatar użytkownika
twbolek83
Administrator
 
Posty: 2316
Dołączył(a): 2009-12-28, 14:53
Lokalizacja: olkusz

Postprzez Przemo » 2010-12-16, 23:50

Na weekend polecam rewelacyjna książkę "Przetrwałem w Afganistanie" . Znajdziemy tam wspomnienie jedynego ocalałego SEALS`a który brał udział w operacji RED WINGS.(czerwone skrzydła).Relacje i wspomnienia sa "sfabularyzowane" więc czyta się bardzo przyjemnie czasami troszkę przeszkadza ten amerykański patos który wylewa się praktycznie z każdej strony.Można to jednak usprawiedliwić bo przebieg wydarzeń jest naprawdę dramatyczny a męstwo i poświecenie poległych operatorów jest bezsprzeczne.
Nie jestem pewny ale na kanwie tych wydarzeń oparty jest chyba trochę scenariusz najnowszej gry Medal of Honor. Ci co mieli okazje pograć beda mogli się na ten temat wypowiedzieć.


w sieci można też znalesc trochę filmików poświęconych operatorom SEAL`s którzy polegli podczas tej operacji.

http://www.youtube.com/watch?v=Wx-63pfxJjE
Ostatnio edytowano 2010-12-16, 23:59 przez Przemo, łącznie edytowano 1 raz
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Przemo » 2010-12-16, 23:51

Obrazek

O operacji Czerwone Skrzydło i poległych w niej bohaterach, żołnierzach 10. Zespołu Navy SEALs, opowiada naoczny świadek.

To zdarzyło się naprawdę. W ostatnich dniach czerwca 2005. Mała wioska leżąca w Hindukuszu. Pakistańsko-afgańskie pogranicze. Czterech komandosów z elitarnej amerykańskiej jednostki Navy SEALs i niemal 150 napastników. Zażarty bój, godziny krwawej walki.

Axe, leżąc spokojnie na skale, strzelał w górę i powstrzymywał talibów przed zejściem niżej. Wyglądał w stu procentach jak elitarny wojownik w czasie bitwy. żadnej paniki, niewzruszony jak skała. Mierzył i strzelał precyzyjnie, oszczędzając amunicję i trafiając za każdym razem.
(…)
Niestety znowu znaleÂźliśmy się w pułapce. Nadal nacierało na nas około osiemdziesięciu szaleńców. Nie mam pewności, ilu ich zabiliśmy, chociaż i Mikey, i ja szacowaliśmy, że Sharmak rzucił do walki z nami 140 ludzi. Mikey zbliżył się do mnie i odezwał z charakterystycznym dla niego poczuciem humoru:
– Człowieku, tu jest do dupy.

Operacja Czerwone Skrzydło uchodzi za największą porażkę w kilkudziesięcioletniej historii Navy SEALs. W akcji zginęło trzech SEALsów walczących nad wioską, a także 16 innych, którzy lecieli z pomocą.

Przetrwał tylko jeden – Marcus Luttrell. Wycieńczony, ranny, załamany, nękany halucynacjami dostał schronienie w afgańskiej wiosce otoczonej przez talibów. Jak uszedł z życiem? Udało mu się dzięki niezwykłym lokalnym prawom.

Wkrótce po tych zdarzeniach opisał swoją historię w bestsellerowej wojskowej autobiografii. Młody Teksańczyk od chłopięcych lat marzył o wstąpieniu do Fok. Ze szczegółami opowiada o treningu i okresie selekcji do SEALsów w Grupie 226. Potem przychodzą miesiące walki w Iraku. W końcu z przyjaciółmi z zespołu Marcus trafia do Afganistanu. Operacja Czerwone Skrzydło, choć wyglądała na rutynową, przerodziła się w krwawą jatkę. Dla Marcusa Luttrella była największą życiowa próbą.

Tytuł: Przetrwałem Afganistan
Autor: Marcus Luttrell, Patrick Robinson
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kufel_wro » 2010-12-17, 08:42

Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Rommel » 2010-12-17, 18:41

mam ja:) fajnie sie czyta, polecam
Rommel
 

Postprzez Rommel » 2010-12-17, 19:01

polecic moge jeszcze:

BLACKWATER Wydawnictwo dolnośląskie, auto Jeremy Scahlill

ksiazka opisuje powstanie, dzialanie i rozkwit najpotęzniejszej prywatnej armi swiata, polecam...malo tak scen militarnych, raczej cos z polityki:)


GROM 2 Jarosław Rybak.

ksiazka opisuje powstanie tej jednostki i kilka waznych misji w ktorych wziela udzial, fajnie lekko sie czyta w przeciwienstwie do BLACWATER......
polecam

HISTORIA ODDZIALÓW SPECJALNYCH Erick Denece

Fajna ale dosc ogólna ksiązka opisująca powstanie i dzialanie wiekszosci znaczacych oddzialow specjalnych na swiecie, począwszy od 2 wojny swiatowej po dzien dzisiejszy......fajne do kibelka:)

TAKTYKA DZIAłAN PRZECIWPANCERNYCH PIECHOTY W CZASIE II WOJNY SWIATOWEJ
pozyczylem kumplowi wiec nie pamietam jakie wydawnictwo, chyba osprey
Fajna ksiazka, duzo ilustracji jak zrobic zasadzke n apojazdy.....cos na czasie przed unitem:)
idealna do pociagu:)

CZAS SNAJPERÓW czerwinski marek, wyd. Bellona

Fajna ppublikacja przedstawia po troche technike strzelecka (malo przydatne wzory balistyczne do PB) oraz kilka akcji z udzialem snajperów

DELTA FORCE eric haney wyd. inne spacery
Ksiazka opisuje powstanie i dizlanie DELTA FORCE, do lat 80tych.
Proces rekrutacji, szkolenie itd.
Dosc fajnie sa opisane niektore techniki...np czyszczenie budynkow, terminologia (odmienna od podrecznika ASG) zasady poruszania sie wspolpracy itp.
goraco polecam.

SZTUKA WOJNY sun tzu wyd. One Pres.........chyba najlepszy poradnik militarny (taktyka, strategia) ktory czytalem wiele razy i chetnie wracam a napisal go koles ponad 2500 lat temu.......jest to lektura min w WESTPOINT. Czesto jest dolaczona do tej lektury druga ksiazka...
ZASADY WALKI sun pin........kontynuacja tej pierwszej:)
Ja mam je jako jedna publikacje:)

MAIN KAMPF adolf hitler.....geneza faszyzmu, nacjonalizmu, wiele ciekawcyh teorii i porównan.........lektura dla fascynatów historii lun debili z wytatuowan sfastyka (nie mam tatoo) praktycznie nie do kupienia ksiazka....nie pozyczam tego bialego kruka nikomu ale polecam kazdemu kto lubi historie:)


SZTUKA PRZETRWANIA Bear Grylls......kolesia przedstwaiac nie trzeba , poradnik survivalowy, dosc kolorowy, troszk ewiedzy mozna przyswoic...fajna jak ktos lubi Beara Gryllsa:)


To pozycje przeczytane w ciagu dwoch, trzech miesiecy wstecz...duzo tego mam ia nie chce mi sie szukac po szafkach:)
Rommel
 

Postprzez Rommel » 2010-12-17, 19:05

Przemo...masz racje na kanwie PRZETRWALEM AFGANISTAN jest osadzona gra MOH...gra fajna ale krotka:) lepsza jest ta książka:)
Rommel
 

Postprzez Pmk » 2010-12-17, 22:13

Dziesięć Kawałków o Wojnie. Rosjanin w Czeczenii
http://www.empik.com/dziesiec-kawalkow- ... ,ksiazka-p
Wspominki i opowieści z Czeczenii.
Widać że autor był i wrócił nie do końca normalny.

Piosenka żołnierza.
Ken łukowiak.
Wspominki brytyjskiego z Falklandów.
Kuracja antystresowa autora.
(coś ala Dziseięć...)
Klasyka.

Pmk
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Rommel » 2010-12-18, 21:04

Panowie, a może wydamy własna książkę:
1. Opis militarnego paintballa,
2. Informacje o sprzęcie, wyposażeniu, umundurowaniu
3. Zasady gier, trafien itp
4. Informacje dot taktyki zielonej, czarnej, czerwonej
5. Recenzje z imprez

Co wy na to?
Rommel
 

Postprzez kufel_wro » 2010-12-18, 21:33

1. Opis militarnego paintballa,
tu nie będzie problemu

2. Informacje o sprzęcie, wyposażeniu, umundurowaniu
bułka z masłem

3. Zasady gier, trafien itp
już widzę wątek na 30 stron na forum

4. Informacje dot taktyki zielonej, czarnej, czerwonej
najpierw sami ją opanujmy w stopniu co najmniej podstawowym

5. Recenzje z imprez
młody i pmk będą pisać fajne story ;)
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kufel_wro » 2010-12-18, 21:35

myślę sobie że portal http://www.military-paintball.pl w założeniach ma być taką książką,
tylko że online. omni, czy się nie mylę?
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do CZYTELNIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron