"HISTORIA ROJA "

tu rozmawiamy o interesujących książkach, artykułach, publikacjach

"HISTORIA ROJA "

Postprzez STR » 2011-07-23, 10:35

"Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać" w reżyserii Jerzego Zalewskiego, jest pierwszą po dwudziestu dwóch latach wolnej Polski i braku cenzury, próbą ukazania walki i losów żołnierzy wyklętych, czyli polskiego podziemia antykomunistycznego po 1945 roku, oczami ich przedstawicieli. To początek obalania kłamstwa założycielskiego PRL o zbrodniczym charakterze walki z okupacją sowiecko-komunistyczną po II wojnie światowej. Film zapowiada się wspaniale. Mam nadzieję że już niedługo będziemy mogli go wszyscy zobaczyć.

Nieoficjalny Trailer HISTORIA ROJA

Info za http://wpolityce.pl

Obrazek

Walkę o Wielką Polskę uważam za największy swój obowiązek. Wstępując w szeregi NZW, mam szczerą i nieprzymuszoną wolę. Wpierw zginę, aniżeli zdradzę. Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu w Trójcy świętej Jedynemu, że wiernie będę walczył o niepodległość Polski. Rozkazu Wodza Naczelnego oraz wszystkich innych przełożonych będę słuchał i posłusznie wykonywał. Tak mi dopomóż Bóg i Ty Królowo Korony Polskiej".
Armia Podziemna Narodowe Zjednoczenie Wojskowe
Komenda Okręgu „Orzeł" D-ca „Rój"

Tekst przysięgi obowiązującej w XVI Okręgu NZW, znaleziony przez UBP przy jednym z partyzantów poległym w 1950 r.
Naród, który nie ma historii, nie może mieć i przyszłości.
Avatar użytkownika
STR
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2011-07-16, 12:06
Lokalizacja: PL - NL

Powrót do CZYTELNIA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron