Armia Północ vs Armia Południe

tu rozmawiamy o naszych szalonych pomysłach i propozycjach usprawnień

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-15, 22:46

No ja chyba nie muszę pisać w który kierunek się skłaniam - Saltus zdecydowanie !
[SC] Shark
 

Postprzez dellos » 2009-01-15, 23:29

Proponuję skontaktować się z armią północ i dać info, że Poznań może coś takiego przygotować a to w połowie drogi mniejwięcej. Potem zebrać ludzi z Północy i Południa w celu ustalenia tego czego oczekują... to w końcu Wasza walka w celus sprawdzenia umiejętności :)

Potem jak to będzie to Poznaniacy zrobią resztę za was, z jakimiś tam ograniczeniami ale to do dogadania. Acha w naszej bazie można wynająć 80 markerów z butlami jak będzie trzeba. To takie info gdyby nie zrzeszeni chcieli też :)
dellos
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-16, 09:20

No przedstawiciel Północy już jest w tym temacie, więc można pisać bezpośrednio do niego jest to Dziusek..
Ostatnio edytowano 2009-01-16, 09:55 przez [SC] Shark, łącznie edytowano 1 raz
[SC] Shark
 

Postprzez dziusek » 2009-01-16, 09:34

1. Jak wielki jest ten poligon?
2. dellos byłeś na Saltusie lub na grze podobnej?
dziusek
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-16, 13:11

Myśle, że gra 400 lub 500 osób jest mało realna... trzeba dobrze to zorganizować. Cieszy propozycja Poznania, tylko musimy działać rozważnie.
Ja też proponuje Saltusowy styl gry
Maksiu
 

Postprzez dellos » 2009-01-16, 14:26

dellos
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-16, 15:04

a gra się na tym otwartym polu czy w tych lasach wokół tej polany?
Maksiu
 

Postprzez Zbyry » 2009-01-16, 16:04

Przede wszystkim chciałem napisać w tym temacie jedną sprawę dotyczącą przedstawicielstwa, bo trochę "samozwańczych przedstawicieli/organizatorów" Armii Północ, spowodowało, iż po naszej stronie temat był raczej zbagatelizowany, a po postach Natana wręcz olany.

Także chcę wskazać, że jedyną osobą tutaj piszącą, która może podjąć się organizacji z naszej strony, jest nie Natan, a już zdecydowanie nie Dellos, a zdecydowanie Dzius, jego obecność w tym temacie będzie świadczyła że u nas będą podjęte na pewno zdecydowane kroki aby gra wypaliła, a nie tylko się o niej dużo gadało.

Co do miejscówki, to świetne miejsce na speed leśny, byłem na Platoonie i powiem, że na niejedną "niedzielną gierkę" rozgrywaną u nas pole by się świetnie nadało, ale na grę z pogranicza Saltusa miejscówka w Dabrówce Koscieskiej się zuuuupełnie nie nadaje.
Zbyry
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-16, 16:07

No i tego się sam obawiałem po tych fotkach.. Więc gra Północ - Południe w konwencji saltusa nadal jest odległym mitem...
[SC] Shark
 

Postprzez dellos » 2009-01-16, 22:12

Spox chciałem pomóc to przepraszam za problem jeśli się wtrąciłem z buciorami w sprawę :/
dellos
 

Postprzez Maksiu » 2009-01-16, 23:43

Nikt cie nie oskarża o złe intencje!!! To spoko że chcesz pomagać! Tylko jak zbyry zauważył to te pole nie nadaje się do gier typu saltus

Poza tym mysle że temat nie jest jeszcze abstrakcyjny, Ta impreza naprawdę może w przyszłości stać się kultową! i byś konkurencją dla saltusa (w sensie pozytywnym).
Ale jak wiadomo rzeczy cenne i dobre osięga się poprzez poświęceni... dlatego potrzeba nam czasu, cierpliwości i nie tracenia tematu z oczu.

Myąlę, że wcześniej czy póÂźniej dojdzie ta impreza do skutku, może po prostu potrzeba nam jeszcze dojżeć.

My z Południa bardzo chcemy takiej imprezy, ale zarazem chcemy by było ona na wysokim poziomie i zeby oczywiście miała Milsim-owy charakter
Maksiu
 

Postprzez dellos » 2009-01-17, 02:33

To dajcie cynka, jakiego miejsca wam potrzeba do szczęścia to się zapytam, czy chłopaki z WLKP mają coś takiego. Prócz tego przybliżcie mi bliżej sprawę tego co rozumiecie przez MilSig ??

Jeśli dobrze kombinuję, chcecie imprezę typowo ala symulacja wojenna, z jakimiś zadaniami itp. Czyli rozumiem, że w spłóczkach max 25kulek, przeładowywanie po 25kulek ponownie, typowo zadania z podziałem na role, chodzenie może na orientację, zasadzki itp. ??

Ja jestem otwarty na wszelkie wytyczne, no i żeby Północ się też zgodziła na tego typu podejście do imprezy. Fakt, faktem może to być jedna z największych w Polsce tego typu imprez :P
dellos
 

Postprzez [SC] Shark » 2009-01-17, 09:40

Przede wszystkim MILSIG go jest marker, a nam chodzi o MILSIM. Jak chcesz wiedzieć o jaki klimat nam chodzi to najłatwiej poszukać na necie scenariuszy poprzednich edycji Saltusa, oczywiście my troszkę to bardziej skierujemy w stronę MILSIMu, ale naprawdę tylko troszkę. Na pewno więcej mapy, kompasu i gps-u. Więcej prowokacji starc taktycznych, wspomnianych zasadzek i innych starć nie typowo jebankowych.


Aha co do miejsca to teren idealny to 5km na 5km jak najbardziej zalesiony, z systemem dróg leśnych, może być pagórkowaty, idealnie z budynkami.
[SC] Shark
 

Postprzez Roger » 2009-01-17, 10:53

Nie chodzi o konkurencję dla Saltusa, ale jakby uzupełnienie. Saltusy w roku są dwa (przynajmniej dotychczas). Przygotowania do niego są ogromne i na pewno czasochłonne, więc nie można wymagać od Pretorian, żeby zwiększyli ilość imprez w ciągu roku. Taka "gra" Północ vs Południe byłaby uzupełnieniem. Ja miałem w ubiegłym roku taką sytuację, że termin Saltusa V mi nie pasował, byłem na S VI, w wyniku czego byłem tylko na jednej tego typu imprezie w ciągu roku :(.

Sztywnych reguł, jak impreza ma wyglądać, nie można od razu narzucać, bo nie wiadomo jakie do końca jest zapotrzebowanie, ale widząc jaką popularnością cieszy się Saltus, można korzystać z dobrych doświadczeń. Chodzi o to, że by gra umożliwiała czy wręcz wymagała wykazania się tym co wymienił Shark. Ale na takiej zasadzie, żeby "dla każdego było coś miłego".
Moim zdaniem pomysł z wypożyczaniem sprzętu na miejscu i udziałem osób "postronnych" nie jest do końca dobry. Warto skorzystać z formuły Saltusa, gdzie nikt nie jest anonimowy. Może nie aż tak rygorystycznie (zapraszanie tylko sprawdzonych drużyn), ale jakoś to wyśrodkować, że dany "team" odpowiada za swoich ludzi czy jakoś tak.

Poza tym gra ma być dla ludzi związanych z "leśnym" PB czy jak to nazwać, więc niech inni też sie wypowiedzą.
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez dellos » 2009-01-17, 13:55

Tak pomyliłem się, chodziło mi o MilSim'y... Jasne rozumiem o co wam chodzi, kumam i wiem jakie mniejwiecej mogą być zorganizowane scenariusze. Spox będę się dowiadywał co i jak...
dellos
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do SKRZYNKA POMYSłĂ“W

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron