CB radio i inne pierdoły

tu rozmawiamy o naszych szalonych pomysłach i propozycjach usprawnień

CB radio i inne pierdoły

Postprzez Feldgrau » 2013-10-02, 18:22

Panowie jestem laik w takich sprawach ale lubię gadżety i starocie z wykopalisk .
Mój samuraj co jakiś czas przechodzi zabiegi kosmetyczne i remonty większe lub mniejsze a że cały czas ma wyglądać na "groÂźny bojowy wóz" to coś tam co jakiś czas się zmienia . Do rzeczy o co mi chodzi .
na chwile obecną chcę zamontować tam cb radio na stałe , ale że w lecie jeżdżę bez dachu i ostatnio z okrojonymi drzwiami to wolę się zabezpieczyć przed gorącymi palcami dlatego chcę radyjko ręczne takie jak mają motocykliści ( proszę o link do takiego radyjka jak ktoś się zna ) , druga sprawa czy taka antena nada się na antene cb ?
http://allegro.pl/wojskowa-antena-sklad ... 69769.html
zwykłej jakoś nie chcę .

Dodatkowo szukam dużej lampy IR z wozu bojowego , czołgu czy hammera/uaza/jeepa do podświetlania podczas jazdy w noktowizji , kiedyś były na wyprzedaży takie z wyllysa ( qrwa nie kupiłem wtedy )
gdyby ktoś widział taka aukcję proszę o link
szukam również montażu pod szperacz oraz samego szperacza ( byle nie cywilny )
oraz obrotowego montażu pod "broń wsparcia "
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Gebel » 2013-10-02, 18:56

Radio cb na motor?....Miałem kiedyś ręczniaka w aucie bodajże ale jakość do standardowego markowego radia była znacząco gorsza. Antena koralikowa do radia? :-D Rozumiem że trzeba oszczędzać :mrgreen: ale jeżeli zależy Ci na jakimś normalnym odbiorze to kup antene pod CB którą montuję się na stałe w pionie..zrób sobie montaż na motylka i będziesz ją ściągał.
Saltus XIV,XV,XVI,XVII; Unit 06,07; Blackops I,II,III; RedFall 2013; NWN 2014, 2015; SALAMANDRA; GreenCoat II; GF POint 2015
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Postprzez Feldgrau » 2013-10-02, 19:07

nie chce ściągać anteny - nie chodzi o oszczędzanie - mam cb radio zwykłe z dobrą anteną - nie rozumiesz intencji lub Âźle przeczytałeś mój post - radio ręczniak jest po to by go zabierać z sobą gdy zostawiam samuraja gdziekolwiek - antena koralikowa lub jakakolwiek inna ale wojskowa lub takową przypominająca ( jeśli koralikowa się nie nadaję to oleje temat - nie zmam się )- chodzi o klimatyczny wygląd do tego auta . co do cb na motor to kolega ma Alana właśnie ręczego na swoim chopperze .
co do koralikowej anteny - podoba mi sięjeśli nie da się pod cb radio to walnę ją jako antenę pod zwykłe radio
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Gebel » 2013-10-02, 19:15

Moim zdaniem to nie ma prawa prawidłowo działać, nawet jak będziesz się zatrzymywał i mocował tą klimatyczną antenę na przydrożnym drzewie ;-) Pomyśl o tym motylku i połóż normalną instalacje. A w sumie to po co CI CB w Samuraju, przecież tym nie da się przekroczyć obowiązujących w Polsce ograniczeń... :-P
Saltus XIV,XV,XVI,XVII; Unit 06,07; Blackops I,II,III; RedFall 2013; NWN 2014, 2015; SALAMANDRA; GreenCoat II; GF POint 2015
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Postprzez Przemo_K » 2013-10-02, 19:53

A w sumie to po co CI CB w Samuraju, przecież tym nie da się przekroczyć obowiązujących w Polsce ograniczeń... :-P


O to samo miałem zapytać ;-)
Avatar użytkownika
Przemo_K
 
Posty: 533
Dołączył(a): 2008-05-16, 11:15
Lokalizacja: Mierzęcice

Postprzez dejv_ » 2013-10-02, 22:04

Zawsze jest dalej niż wygląda. Zawsze jest wyżej niż wygląda. Oczywiście zawsze jest trudniej niż wygląda...
dejv_
 
Posty: 223
Dołączył(a): 2011-05-25, 23:24
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Feldgrau » 2013-10-03, 04:32

hmm no właśnie da się bo czasami jest ograniczenie do 40 :mrgreen: i wczoraj niedaleko za takim znakiem stała ładna blondynka w umundurowaniu a mój samuraj do tej pory nie posiada linki szybkościomierza i okazało się że jechałem 60km/h , skończyło się na pouczeniu i pogrożeniu paluszkiem a czasem wybieram się tym pojazdem w Polskę i wtedy wolałbym mieć - w przyszłym roku wkładam do niego silnik 2.0 więc będzie nieco inaczej
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Pmk » 2013-10-03, 06:06

Koralikowa jest z R126.
Na grzyba Ci to?
Kup stałą (przykręconą), porządną antenę i tylko trzeba przewidzieć przejazd przez krzaki, zeby się nie połamała.
Co do akcesoriów - Szukaj najlepiej demobilu BW, holenderskiego,lub innego byle nie USA, UK, ZSRR lub PL - bo te są drogie!
Z BW można trafić fajne rzeczy, na allegro, np ten użytkownik:
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 0&id=12086
Parę razy od niego coś kupowałem ... ogólnie prowadzi demobil z armii NATO, głównie BW i UK.
Napisać, zapytać, może coś będzie.
Tu masz same filtry na reflektory:
http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... zia%C5%82y
Pmk
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
J.Piłsudski
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Feldgrau » 2013-10-03, 07:17

czyli sprawę cb mam już jasną - zwykła antena , jeśli zamocuję ją na pace to niewiele będzie wystawać ponad "budę" więc przejazd przez krzaki jej nie powinien zaszkodzić.

kurcze do tych filtrów patrzyłem na szperacz - ale albo mają 18 albo 14 cm średnicy , ale właśnie zmierzyłem leflektory w moim samuraju i one mają 17 cm więc już wszystko jasne :-P
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: CB radio i inne pierdoły

Postprzez mac__gaver » 2014-01-08, 15:06

Koralikowa się nadaje, tylko trzeba dopasować do fali. Ja miałem taką na Nivie, działało bez zarzutu. 8-) 8-) 8-)
Audi, vide, sile – Słuchaj, patrz i zachowaj milczenie.

Obrazek
Avatar użytkownika
mac__gaver
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2009-12-15, 12:06
Lokalizacja: Gdynia

Re: CB radio i inne pierdoły

Postprzez Feldgrau » 2014-01-08, 15:59

już mam założony długi bat ze zwkłego cb
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: CB radio i inne pierdoły

Postprzez Feldgrau » 2014-02-19, 08:09

jako że moja antena poszła w pi....u na ostatnim konwoju ( ktoś miał za grubą dupę ) mam pytanko - ma ktoś jakąś na zbyciu za niewielki pieniądz - nowej już nie kupię bo nie sądzę by długo wytrzymała
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: CB radio i inne pierdoły

Postprzez Ace » 2014-02-19, 08:36

Zamontuj z przodu.
Avatar użytkownika
Ace
 
Posty: 1216
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:06
Lokalizacja: Katowice/Sosnowiec

Re: CB radio i inne pierdoły

Postprzez Feldgrau » 2014-02-19, 09:47

Ac3 napisał(a):Zamontuj z przodu.

wiesz myślę że jak zamontuje pod spodem to będzie najbezpieczniejsza ;-) Nie o to chodzi przecież tylko o dobry odbiór - z przodu mam już antene do radia , na dachu nie mogę bo ściągany - z tyłu naj mniej mi przeszkadzała i pasowało do sylwetki teraz już wiem że w tym miejscu być nie może przy takim wykorzystywaniu pojazdu , zresztą niedługo zmieni się dość mocno jego wygląd ( idę w "opancerzenie" :mrgreen: i uzbrojenie ) to wtedy i antene da sięw odpowiednie miejsce - chodzi mi o to że nie będęza każdym razem ponad stówe wywalał na antene a w terenie ( z różnych ) przyczyn ją stracę
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do SKRZYNKA POMYSłĂ“W

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron