"bój na magazynki"

tu rozmawiamy o naszych szalonych pomysłach i propozycjach usprawnień

"bój na magazynki"

Postprzez Feldgrau » 2013-03-24, 10:10

Panowie coraz więcej posiadamy klameczek w systemie magfed
http://www.paintball.info.pl/forum/view ... 897#781897
wypadało by może zorganizować w tym roku przynajmniej jedną grę 12 lub 24 godzinną only magfed . Co wy na to - jakieś pomysły co do terenu , terminu , scenariusza ??
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Majster JH » 2013-03-24, 10:22

Feldgrau na nas możesz liczyć ,nawet wczoraj rozmawiałem o tym z Przemo .
ps:
Tym bardziej że jeszcze jakieś zabawki dokupimy .
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Edi » 2013-03-24, 10:32

Dla mnie taka impreza byłaby przełomem w PB.

Niestety wg mnie jeszcze tego typu klamki to odsetek w naszym środowisku.
Edi
 

Postprzez Feldgrau » 2013-03-24, 10:56

Edi ja teraz mocno zastanawiam się nad kupnem RAMa a MR5 bo pb lekko zaczyna utykać a RAM jest do wszechstronnego zastosowania w milsimie tyle że zawodny jak cholera ale w ciągu tygodnia bedę miał jedną lub drugą klameczkę . Mam Tiberiusa więc chętnie pobawie się na magfedy w LOKmilsim jest nas 4 z tym systemem JH to ekipa ponad 6 ludzi a więc śląsk stanowi większość proponuję więc u nas w Mierzęcicach lub gdzieś bliżej Bielska zrobić grę - zaprosić innych a jak nam wyjdzie to cyklicznie to powtarzać .

mam jeden gotowy projekt scenariusz którego jeszcze nie zrealizowaliśmy w LOKu , Przemo ma pomysł na grę w stylu Awgańskim ( mówił coś o skałach , grotach ) nawet znalazł miejsce .
Dopuśćmy pojazdy ewentualnie może budynki ( tu problem z legalnym terenem ) , stwórzy regulamin lub jego zalążek i pierwszą edycje możemy zrobić w czerwcu l;ub Lipcu
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Majster JH » 2013-03-24, 11:03

I oto chodzi jeżeli będzie impreza to ludzie przyjdą , śląsk prowadzi w magfed ha ha ha.
http://www.youtube.com/watch?v=JD4HtaIqOn0


S -III, IV, V, VI, VII, IX, X, XII,XIII, XIV, XVI, OPTIMI, B20
Avatar użytkownika
Majster JH
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2008-03-20, 14:54
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Postprzez Kris2 » 2013-03-24, 11:32

Feldgrau uprzedziłeś moje skromne wizje, plany na taką imprezę. Myślałem bardziej o przyszłym roku, ponieważ w bieżącym planowanych jest kilka premier sprzętowych które mogą zainteresować ludzi. Milsig już jest, a od kilku dni 486 RAP4 również trafił do oferty. Moja koncepcja zakładała wykorzystanie umiejętności i doświadczenia Ramaka i wstępnie sygnalizowałem mu taką opcję. Chciałbym powrócić do wzoru Ramsaru z jego pierwszej edycji dopasowując do ilości ludzi i sprzętu. Również z Przemem obgadywaliśmy wstępnie temat i jestem przekonany, że całkiem fajną grupę ludzi szłoby pozbierać. Dodatkowo myślę również o formie sponsoringu, by ograniczyć koszty dla ludzi.
Ciesze się, że ten temat wyniknął w naszym gronie, bo stać nas na imprezę której jeszcze nie było w Polsce i ludzie na pewno chętnie na śląsk zawitają.
Avatar użytkownika
Kris2
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 2010-06-19, 21:38
Lokalizacja: Radzionków

Postprzez Flemming » 2013-03-24, 13:31

Genialny pomysł, dodatkowo napędzi koniunkturę na mag-fedy i może się PB rozwinie w bardziej milsimową stronę.

Na początek proponowałbym formułę MagFed Only w formie magazynki .68 PB, .43 RAM, pump-action stock class - bo te ostatnie doładowywuje się z probówek 10szt. .86 (czyli magazynki na 10 kul).

W przypadku gdy ktoś z loaderem 50szt. ale bez magfedowego markera zechciałby wziąć udział można by nałożyć na takiego gracza konieczność ładowania z probówek 10 szt.
Cena takiego "magazynka" bije wszystkie inne na pysk, a dodatkowo umożliwia grę na dotychczas posiadanych klamkach PB. Półśrodek, ale za to wersja "on a budget" otwierająca drogę do gry na limitach.
http://www.kansus.pl/product_info.php?products_id=334

Co myślicie?
Avatar użytkownika
Flemming
 
Posty: 445
Dołączył(a): 2009-09-02, 15:52
Lokalizacja: Żory

Postprzez Feldgrau » 2013-03-24, 14:50

Panowie trzeba ruszyć dupska , proponuję pierwszą w PL grę magfed only .
3 zespoły po max 4 ludzi lub JH vs LOK. Czas 6-8 godzin . Teren - Mierzęcice lub teren w którym był trening z zomo team przed saltusem w okolicy Bielska .
Kilka krótkich misji 2 godzinnych polegających na zdobyciu lub odnalezieniu gadżetu/skrzynki lub innego elementu i dostarczeniu go w wyznaczone miejsce . Mamy trening przed saltusem , robimy sporo zdjęć i potem opis i wrzucamy to na PSI jako zapowiedÂź większych manewrów lub większej gry w systemie magfed w roku 2013
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Edi » 2013-03-24, 17:16

Ja od 2008 roku gram cały czas na MILSIGu.
Mnie nie trzeba przekonywać.
Niemniej jednak nie wierzę aby środowisko PB przeszło kiedykolwiek na markery zasilane magazynkami.

Naprawdę niewielu czuje ten klimat.

Ja na początek zaproponowałbym obniżenie limitów na gry MILSIMowe:

loadery max 20 kulek tak jak obecnie dostępne magazynki.
Zapas 5 magów na gre/misje.

Ciekawe jaki byłby odzew choćby na kolejnym UNIT.
Edi
 

Postprzez Kris2 » 2013-03-24, 17:39

Edi, limity jak najbardziej, ale ograniczanie ilości magazynków raczej mija się z celem.
Prosty przykład na sobie - 8 magazynków czyli 160szt amunicji na raz. Jak się wystrzelam, to ładowanie zajmuje tyle czasu, że na min 30min aut.

Teraz klasyczny marker, hopper na 50kul - pierwsza przewaga, druga to ładowanie z fata które zajmuje 5sekund.
Abstrahując od systemu RAM / Xpower przy Milsigu ładowanie magazynków będzie w miarę sprawne jeżeli użyjemy próbówek jak do pompek. Wtedy tylko odciągnąć pierścień i wsypać dwie próbówki.

Bardziej celowe moim zdaniem to ograniczenie amunicji luzem przenoszonej. Bo co po hopperku na 50kul jak mamy 10fatów i jak już pokazało chociażby ostatnie szkolenie można sypać kule i się ostrzeliwać jednocześnie :)

Reasumując , limity owszem - np 10magów x20kul + od 100-200szt amo luzem w zależności od scenariusza.
Avatar użytkownika
Kris2
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 2010-06-19, 21:38
Lokalizacja: Radzionków

Postprzez Gebel » 2013-03-24, 17:45

A kto mówi o prześciu całego środowiska PB.

Ja myślę że i tak od czegoś trzeba zacząć. Na przełomie 2012/2013 dokonał się przełom.

Pojawiło si e mnóstwo nowych klamek z Spyderami i Dye Damem na czele który wzbudził zainteresowanie środowiska PB które nigdy o tego typu klamkach nie słyszało.

Pojawił się nowy dział na PSI,jakby nie patrząc największym forum PB w PL.


Jeżeli zostanie zrealizowany pomysł o grze mag fed only to się zacznie powoli. Sam wtedy,niechętnie ale kupię 6 klamota bo będę widział sens.

Jeżeli mają być dopuszczone pośrednie rozwiązania typu loader 50 z 10 czy 20 kulami to nie rozkręci to tak koniunktury jak wymóg magfed only i będzie to tylko zwykły mini milsim których już było kilka.
Saltus XIV,XV,XVI,XVII; Unit 06,07; Blackops I,II,III; RedFall 2013; NWN 2014, 2015; SALAMANDRA; GreenCoat II; GF POint 2015
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Postprzez Feldgrau » 2013-03-24, 18:59

Gebel ma racje - nie zrobimy od razu Unita na magfedy - niestety unit prędzej przejdzie na groszek - dlatego powstaje teraz Kaskada ale zawsze będzie kilku - kilkunastu zapaleńców którzy pojadą na drugi koniec kraju tylko po to by postrzelać do kolesi którzy czują ten sam klimat . Loadery 50 to nie to samo , zresztą już kilka gier na limit 10+50 zrobiliśmy było fajnie ale to nie to jeśli ktoś ma możliwość potem przejścia na loader 200 więc go to korci . Jak ruszymy z magfedami to środowisko zobaczy " ooo ci już zaczęli dobra pojedziemy zobaczymy jak się gra" jak inni poczytają na PSI jak zobaczą zdjęcia to ci co się wahają szybciej podejmą decyzje .
Ja nie każe nikomu przechodzić całkowicie na system magfed ja mówię o grze dla tych którzy już mają takie klameczki. Nie każę nikomu jechać do Czech lub nad morze by zagrać mini grę .
Ja mówię o grze na naszym podwórku , nie musimy nic specjalnie przygotowywać tylko wybrać wspólnie termin i doładować magazynki.
Radzę poczytać PSI i dział o magfedach - po woli już ruszyło ale Rotiv ma mała silę przebicia w centralnej Polsce jest nas mało ale tu na śląsku mamy skład na małą wojnę i czas by do września paru do nas dołączyło by zagrać ponownie a przez zimę przemyśleć i zorganizować coś większego .
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kufel_wro » 2013-03-24, 19:09

Obrazek
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Flemming » 2013-03-24, 19:30

Racja Feld,
Już od dawna gram na pompie stock-class ładowanej z probówek 10szt. Na razie u mnie to przecież może robić za magfed. Jak trzeba będzie to też sobie zamówię Hammera 7 tylko najpierw muszę się pozbyć innych klamek. Za dużo wpakowałem w Phantoma, żeby się przesiadać na kolejną klamkę tylko dlatego, że mój magazynek kosztuje PLN 1,90 a nie PLN 120,-.
Avatar użytkownika
Flemming
 
Posty: 445
Dołączył(a): 2009-09-02, 15:52
Lokalizacja: Żory

Postprzez Feldgrau » 2013-03-24, 20:05

przyglądałem się hammerowi 7 również cena jest przystępna , jak widać możliwości magfedowe są spore wystarczy teraz szanowne towarzystwo milsimowe odpowiednio nakierować , zachęcić wygrać Kaskadę i być może coś zmienimy q świecie milsimu .
No więc kiedy zaczynamy ??
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do SKRZYNKA POMYSłĂ“W

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron