PROPOZYCJE TERENÓW DO GIER

tu rozmawiamy o pierdołach, w granicach rozsądku

PROPOZYCJE TERENÓW DO GIER

Postprzez kowboyfox » 2008-09-07, 16:57

oto przedstawiam propozycje terenu do gry leśnej, ciekawy teren nie tylko ze względu na doże połacie lasów, ale również na to iż w większości są to młodniki, które zostały zasadzone ... po długim pożarze jakieś 10lat temu... może niektórzy pamiętają zginęło tam kilku strażaków...
( "świeć panie nad ich duszą")

tereny do wyboru.. oczywiście również i po zaakceptowaniu przez nadleśnictwo... a myślę ze nie było by z tym wielkich problemów.. oczywiście tylko myślę ... a czy wypali to się obaczy

to jest gdzie szukać...

grafike usunieto!

Obrazek

to jest jak dojechać z Tychów bo ktoś tam zapodał temat iż daleko...

http://mapy.google.pl/maps?f=d&saddr=Droga+bez+nazwy+%4050.301854,+19.493925&daddr=tychy&hl=pl&geocode=FZ6L_wIdJXQpAQ%3B&mra=ls&sll=50.338887,19.489746&sspn=0.186255,0.4422&ie=UTF8&z=10

a tu mapa jaki teren obejmuje i jaki proponuje...

grafike usunieto !
Obrazek

a to dodatkowo dwie mapki z terenów .. reszta do zobaczenia w google map

grafike usunieto!
Obrazek

grafike usunieto
Obrazek [/scroll][/hide][/quote][/list]


PROSZÊ ODPISYWAÆ I WYPOWIADAÆ SIÊ CO O TYM MYśLICIE
Ostatnio edytowano 2011-12-20, 14:40 przez kowboyfox, łącznie edytowano 4 razy
kowboyfox
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-09-07, 19:26

Ja muszę zobaczyć miejsce osobiście potem się wypowiem, ale sam pomysł poszukiwania nowych miejsc jak najbardziej popieram...
[SC] Shark
 

Postprzez Gość » 2008-09-07, 20:40

Teren świetny o ile pamiętam z wycieczek rowerowych - przecinany piaszczystymi łachami (nazwa Hutki - Kanki tkwi mi w pamięci - koledze się na piasku łańcuch "skończył").

Ma jednak moim zdaniem jedną dość istotną wadę - jest daleko. W związku z czym, na gry chyba nie za bardzo, raczej na jakieś sceno lub trening (jakiś marsz, który kiedyś proponowałem na terenie Jury krakowsko-częstochowskiej) itp.
Gość
 

Postprzez Roger » 2008-09-07, 20:40

To byłem ja - Jarząbek:)
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez Gość » 2008-09-08, 15:18

nie jest tak daleko ... w zależności kto gdzie mieszka ... z sosnowca do Tychów na Kobiór jest niewiele mniej jak z Tychów do Hutek ... Hutki Kanki są dalej.... (podałem tylko w celu zbliżenia okolicy.... same Hutki są w sumie niedaleko za Sławkowem...


z Tychów do Hutek 52,8 km

z Chorzowa do Hutek 52 km

Sosnowiec - Kobiór 33,8 km

wiec niewiele bo około 20km więcej a terenik niezły... nie mówię tu o co miesięcznych grach ale o rozegraniu jakiegoś normalnego scenariusza.. w końcu gra na jednym i tym samym terenie , to takie monotonne... myślę ze dla urozmaicenia warto poszukiwać innych ciekawych rozwiązań.... do Czarkowa z sosnowca jest około 40km a również jeÂździcie z tego co wiem i planujecie wypady.. wiec czymze jest głupie 10 czy 20 km (ja tak daleko pluje jak dobrze się zamachnę :lol: :mrgreen: )

OKOLICA NATOMIAST OPIEWA W NIESPODZIANKI I DUżE POłACIE LASÓW PAÑSTWOWYCH
Gość
 

propozycja 2

Postprzez FOX » 2008-09-08, 15:47

PROPOZYCJA 2

której osobiście nie przyjąłem aczkolwiek polecam.... to okolice miasta ( wsi Grabowa ) niedaleko Niegowonic niestety okazuje się iz jest dalej bo z tychów jest około 64km

dlatego tez nie proponowałem

natomiast tereny są malownicze i do tego historyczne na terenach tych działały liczne grupy partyzanckie w czasie II wojny światowej , ciekawe uwarunkowania terenu do gier leśnych i nie tylko , sporo wzniesień mniejszych i większych, niewielkie akweny wodne o mniejszym znaczeniu strategicznym :mrgreen:

dla przykładu kilka szlaków turystycznych... ( aczkolwiek turystów to ja tam nie widział)- jest albo przynajmniej była niewielka baza wypadowa ZHP z Będzina... domki (melaminy) drewniane... można by było pogadać i wypożyczyć dobry teren na założenie obozu i rozłożenie namiotów)

TO TYLKO PRZYKłADY

1. niebieski "Szlak Grabowiański": łazy PKP (węzeł szlaków) - Grabowa - Błojec (czarny szlak Partyzantów Ziemi Olkuskiej oraz zielony szlak rowerowy do łaz przez Niegowonice i na Pustynię Błędowską przez Chechło) - 10 km (wytyczony wiosną 2005 r.)

2.czarny Szlak Partyzantów Ziemi Olkuskiej: Wiesiółka - Niegowonice - Grabowa-Błojec - Chechło - żelazko - Ryczów - Udórz (dawniej do wsi Kępie) (46 km, d. 60,5 km, z tego 15 km na terenie gm. łazy) (wytyczony w 1970 r., przemalowanie znaków na czarno w 1977)

3.zielony szlak rowerowy (przechodzi przez przysiółek Błojec) - do punktu widokowego na Pustynię Błędowską w Chechle (góra Dąbrówka) (łazy - Niegowonice - Błojec - Skałbania - Chechło - Pustynia Błędowska) - 17 km

4.czerwony Szlak Szwajcarii Zagłębiowskiej (przechodzi w pobliżu przysiółka Piaski) (Zawiercie - Centuria - Hutki-Kanki - Chechło - Błędów - Sławków) - 32,5 km, w tym 3 km na terenie gmi. łazy

TO TYLKO PRZYKłADY

pomnik pomordowanych w 1944 r. w przysiółku Błojec
- wzniesiony po II wojnie światowej upamiętnia 11 mieszkańców i 5 partyzantów okolicznych oddziałów, którzy stoczyli tu walkę z Niemcami 16 czerwca 1944 r. i zostali rozstrzelani przez gestapo i żandarmerię; znajduje się przy czarnym szlaku Partyzantów Ziemi Olkuskiej i zielonym szlaku rowerowym

Pustynia Błędowska - punkt widokowy na górze Dąbrówka (355 m n.p.m.) w Chechle
- dojście szlakiem niebieskim do Błojca, a następnie rowerowym szlakiem zielonym lub przez przysiółek Piaski, a następnie szlakiem czerwonym Szwajcarii Zagłębiowskiej;

ostańce jurajskie pod Niegowinicami (przyszły rezerwat przyrody Kromołowiec);
- szosą do Niegowonic lub drogami polnymi i leśnymi (znaki czarne, żółte, bez znaków).
Planowany rezerwat ma objąć obszar ostańca jurajskiego o dużych wartościach morfologicznych, położony pomiędzy wsiami Niegowonice i Grabowa. Na terenie tym rosną dorodne lasy bukowe i grądowe. Występuje tutaj wiele rzadkich i chronionych roślin, a także drzewa o wymiarach pomnikowych. Wśród skał zlokalizowany jest punkt widokowy, z którego można podziwiać rozległą panoramę okolicy;

strażnica Ryczów
- 1) przez Rodaki, skąd szlakiem czarnym przez żelazko;
- 2) dłuższy wariant - przez Hutki-Kanki szlakiem czarnym, następnie żółtym i zielonym (przez rezerwat Góra Chełm); od żelazka czarnym;

Po samych opisach pomyślcie ile daje to możliwości.. skały... lasy.. pustynie i wszystko w jednym

dodatkowo w byłym domu nauczyciela schronisko młodzieżowe na 25 osób

Dyrektor schroniska:
Małgorzata Szar
Grabowa, ul. Ogrodowa 28
tel. 032 67 30 321

Schronisko mieści się w Szkole Podstawowej im. Będkowskiego w Grabowej (budynek z lat 60.). Uruchomione zostało w 2001 r. W byłym "domu nauczyciela" umieszczono w 2005 r. placówkę GOPR-u.

z Będzina - autobus KZK GOP linii 809 (odjazdy z dworca autobusowego: 3.20, 5.43, 11.10, 14.20, 19.18, 22.18) (http://www.kzkgop.com.pl)
z łaz k. Zawiercia (dojazd pociągiem na trasie Gliwice - Katowice - Zawiercie - Częstochowa, kursy co 30 min. - 1 godz.) - autobusy PKS (www.pks-zawiercie.pl) 18 kursów w dni robocze (mniej więcej co 1 godzinę), w soboty -13, w niedziele i święta - 7.
godz. odjazdów (2005 r.):
- w dni robocze: 5.45, 6.36, 6.45 (okres nauki szk.), 7.35, 8. 40, 9.48, 11.00, 12.45, 13.33, 14.36, 14.45, 15.15, 16.05, 17.05, 19.00, 20.00, 20.45, 22.50;
- w soboty: 5.45, 7.35, 8.40, 8.48, 11.00, 12.45, 14.36, 15.15, 17.05, 19.00, 20.00, 20.45, 23.10;
- w niedziele i święta: 5.45, 7.35, 14.36, 17.05, 19.00, 20.00, 23.10.
z Zawiercia - autobusy PKS przez łazy (www.pks-zawiercie.pl)
dojście piesze z łaz nowym szlakiem turystycznym (2005, znaki niebieskie) - 8 km


NO MAM NADZIEJÊ ZE WYCZERPAłEM TEMAT
FOX
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-09-08, 16:29

No nie mam pytań... hehehe
[SC] Shark
 


Powrót do KANTYNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron