Kolimator

Kolimator

Postprzez dRAGOON » 2008-04-28, 12:08

Jaki kolimator możecie polecić ? I czym się kierować przy wyborze ....

http://www.opsgear.com/DOT-Sights-s/228.htm

pozdrawiam
dR
Ostatnio edytowano 2008-04-28, 15:49 przez dRAGOON, łącznie edytowano 1 raz
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć

_______________________________________

*667*560*177*
Avatar użytkownika
dRAGOON
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2008-04-17, 18:10
Lokalizacja: BRZESZCZE

Postprzez Rafi » 2008-04-28, 13:54

Regulacja jasności kilka stopni przydatne kiedy grasz w jasnym tereni np w słoneczny dzień musisz dac jasność na maxa. Natomiast w ciemnawych budynkach dajesz słabsze nie oślepia cię.
Druga kwestia kropka czy krzyżyk tu raczej dowolność ja mam krzyżyk i jestem zadowolony, natomiast wiekszość chłopaków ma kropke i nie narzekają.
średnica wizjera im wieksza tym lepiej. Niektóre mają opcje zoomu miałem kiedyś możliwość strzelania z takiego i powiem, że fajna rzecz warto.
Podsumowując wiekszość kolimatorów ma te (oprócz zoomu) cechy kwestia kasy wydaje mi się, że nie ma po co przepłacać. Najprostrze rzeczy najlepiej się sprawdzają.
Rafi
 

Postprzez Rozan » 2008-04-28, 14:30

SprawdÂź czy da się dobrze wyregulować ułożenie plamki, i na jakość szkiełka aby nie pękło na pierwszym lepszym strzelaniu..

Nie radzę kupować tanich kolimatorów 20-40 zł bo to kompletne dziadostwo, miałem do czynienia z takimi.. Lepiej poczekać i kupić coś lepszego co będzie służyć przez dłuższy czas.

Ja polecam:
http://www.allegro.pl/item351878854_pro ... tryby.html - masz cztery tryby ale 1x30

lub:
http://www.allegro.pl/item354092502_kol ... laser.html
Rozan
 

Postprzez Rafi » 2008-04-28, 15:21

Ja jednak został bym przy OPSGEAR
Rafi
 

Postprzez mark-adams » 2008-04-28, 18:25

Nie koniecznie przy OPSGEAR - ja mam z Hawka i sobie chwale. Kolimatory za 100 zł są już dobre i wystarczające na paintballa. Należy jednak pamiętać, jak napisano powyżej, aby miał jak największą średnice wizjera, bardzo ułatwia to celowanie w masce.
mark-adams
 

Postprzez Przemo » 2008-04-28, 19:05

jeśli chodzi o kolimator to nie cudował bym za bardzo najlepiej wybrać tani i w miarę solidny. W paintballu często celuje się po sie po kulce bo w przypadku szybkich akcji nie ma czasu na dokładne celowanie. Kolimator tutaj powiedział bym jest bardziej dla lansu i "fun`n" niż praktycznego zastosowania chociaż gdzieś czytałem ze wszystko zależy od znajomości własnego sprzętu . kulek , lufy i etc.
Jeśli modujesz klamkę to można sobie dobrać kolimator pod wygląd . Rafi kiedyś miał X7 w wersji M4 i super wglądała z kopią kolimatora typu ACOG bo jest to kolimator specjalnie robiony na M4/M16. Ja ostatnio kupiłem AIMPOINT jeśli zamontuje sie go jeszcze dodatkowo na szynie to nawet TAC-CAP bez przycinania nie przeszkadza przy celowaniu.
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Sephiroth » 2009-03-05, 17:47

Odswiezam temat.
1. Lepiej otwarty czy zamkniety.
2. Opinie użytkowników - czy poza lansem cokolwiek kolimator jeszcze daje.
3. Opinie uztykowników - czy kolor plamki ma znaczenie
Sephiroth
 

Postprzez DiaKum » 2009-03-05, 18:07

1. otwartym nie gralem co prawda ale nie wiem czy jest jakas roznica bo przez kolimator i tak patrzysz obojgiem oczu. zamkniete wydaja sie byc bardziej wytrzymale na uszkodzenie - no chyba ze kupisz solidna kopie eotecha...

2. kolimator dobrze ustawiony pod marker daje super efekty - momentami faktycznie nie ma czasu na celowanie, ale czasem zeby kogos sciagnac jedna kulka "po cichu" to bez kolimatora moze byc ciezko...

3. do lasu wydaje sie byc lepsza czerwona - bardziej sie odcina od tla... ja mam oba kolory do wyboru w moim ACOG'u i zawsze gram na czerwonej.
gg 806940
gsm 660 735 948
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Rafi » 2009-03-05, 18:14

Diakum dobrze prawi czerowna kropka lepsza, ale zwrócił bym tez uwagę na możliwość ustawienia natężenia. W słoneczne dni ustawiasz na maxa i jest oki, ale jak w budynku ustawisz na maxa to nic nie widzisz poza kropką.
Acha i jeszcze jak coś to polecam krzyżyk zamiast kropki.
Rafi
 

Postprzez Edi » 2009-03-11, 18:16

Zgadzam się z Rafim.

Miałem kiedyś kilomator z czerwoną kropką.
Teraz mam ACOG z czerwonym krzyżem. Jest o wiele lepiej.
łatwiej "złapać" cel.

Co do celowania...
Przy dobrym ustawieniu kolimatora można b.celnie strzelać.
Ja ustawiałem kolimator dość długo i wynik na 50 kulek 40 w celu na 30m.
Edi
 

Postprzez Krzycho » 2010-03-15, 16:31

mi ostatnio zepsuł się mój NcStar i po niedzielnej strzelance uważam, że nie ma sensu grać bez kolimatora - zbyt duża strata kul i efektywności
rozglądam się za nowym. Znalazłem coś takiego, ale pytanko, czy ktoś już miał do czynienia z marką Trijicon? Nie zepsuje mi się to po 3.-ech grach?
Krzycho
 

Postprzez Roger » 2010-03-15, 16:43

Trijicon to dobra firma - skoro montują jej szpej na "prawdziwkach" :).
Koli, który jest w linku to raczej jego kopia sądząc po cenie.
Istotne raczej jest kto robi te kopie i czy to jest w miarę solidna firma (podejrzewam, że chińska).
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez DiaKum » 2010-03-15, 19:05

roger - nie oszukujmy sie - wszystko teraz klepia w chinach, kwestia tylko czy w szopie czy blaszaku....
gg 806940
gsm 660 735 948
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Pmk » 2010-03-16, 10:03

Kolor kropki - czerwony lepiej widoczny w ciągu dnia, ale wieczorem (w nocy) lepszy jest zielony.
Czyli full wypas to możliwość zmiany koloru.
O natężeniu nawet nie wspomnę - choć ważne, żeby najniższy poziom oświetlenia był naprawdę niski - przydatne wieczorem lub w ciamnym lesie.
Jedna ważna rzecz, często nie zauważana przez użytkownika - w przeciwieństwie do potencjalnego celu - znak jest widoczny również od drógiej strony.
Silnie świecący znak jest bardzo dobrze widoczny (szczególnie czerwony).
Producent jest ważny - nawet w przypadku chińczszyzny.
Szczególnie na ,,kopiących'' markerach - na takich optyka kończy się szybciej, prawie jak w realu (np 5,56 vs12,7 czy 8,6).
Różnica tylko w cenie, tak o jeden rząd wielkości średnio.
Pmk
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
J.Piłsudski
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez STR » 2011-08-22, 18:35

cześć

A co powiecie na taki zestaw ??
Luneta 4x plus mały Red Dot.

Obrazek
Mam potrzebę dokonania zmian w T9.1, obecnie mam zwykły Red Dot od Tiberiusa. Zastanawiałem się też nad Red Dot z powiększeniem 2x.

Obrazek

Jednakże interesuje mnie taki model aby nie trzeba było zdejmować okulara powiększającego. Taki bajer łatwo zgubić w lesie, a szkoda. Ma działać jako 1x RD lub jak potrzebuję coś podpatrzeć, działać z powiększeniem. Może być 2x lub 3x.

Panowie z Tiberiusami, jakich wy szkiełek używacie ??
Naród, który nie ma historii, nie może mieć i przyszłości.
Avatar użytkownika
STR
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2011-07-16, 12:06
Lokalizacja: PL - NL

Następna strona

Powrót do Pozostały sprzęt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron