Kolimator

Postprzez Nozka » 2013-02-07, 08:21

Witam.
Temat przeniosłem z innego portalu.

Ponieważ za wiele na temat takiego zestawienia elementów optycznych nie ma na forum, postanowiłem troszeczkę przybliżyć a może niektórym rozwiać wątpliwości dotyczące zakupu)
Zestaw który przedstawiam to:>>>(Przepraszam za zdjęcia, ale niektóre z nich mogą troszeczkę być kiepskiej jakości.)
- Kolimator "Hurricane"
- Heroarms 4X Magnifier Scope w/ push button FTS mount

Obrazek

Opinia:
Magnifier ma minimalne luzy na zawiasach (luz mniej niż 0,5mm) można ten problem zlikwidować wsuwając bardzo cieniutką podkładkę miedzy zawiasy.
zawiasy pokazuje ta fotka

Obrazek

sam montaż jest bardzo stabilny,
osiowanie lunetki z kolimatorem jest bardzo proste, odbywa się za pomocą dwóch śrubek:
- 1-sza śrubka usytuowana w tylnej części Magnifier'a u nasady montażu odpwoiada za ustawienie lunetki w poziomie
- 2-ga śrubka usytuowana w przedniej części Magnifier'a u nasady montażu odpwoiada za ustawienie lunetki w pionie
Obrazek

Ja musiałem niestety dokonać drobnej korekty :) na własne potrzeby.
Wymontowałem mały "PIN" który odpowiada za podnoszenie lunetki względem kolimatora (prawdopodobnie dokonam małego pod szlifowania tego "pin-u"

Obrazek

Oczywiście nie sugerujcie się moimi przeróbkami, bo w waszym przypadku może być to zbędne.
Teraz przejdę do samego współdziałania obu elementów optycznych.
Widok przez kolimator:

Obrazek Obrazek

Widok przez Magnifier

Obrazek Obrazek

I kilka fotek przedstawiających sam wygląd.:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

jak zauważyliście została wymontowana szczerbinka :icon_cry: , a to dlatego że musiałem lunetkę cofnąć na sam początek szyny, dla komfortowego przyłożenia się do strzału (w moim przypadku)
Zastosowanie w praktyce.
Miałem przypadki , kiedy podczas wyszukiwania "wroga" korzystałem z lornetki, co wpływa na szybkość działania, a czasem na otwartej przestrzeni można swoim ruchem zdradzić zajmowaną pozycję.
Tutaj ten element jest wyeliminowany. Mając replikę gotowa do strzału wciąż obserwujemy przedpole, w razie wątpliwości jednym ruchem ręki montujemy Magnifier i oceniamy czy to wróg leżący na ziemi czy może konar drzewa. Reakcja natychmiastowa.
Moja ocena takiego Magnifier'a to 8/10
Jeżeli najdą mnie jeszcze jakieś spostrzeżenia, na pewno się z wami podzielę.
"Wojna jest sztuką wprowadzania wroga w błąd"

Igła: I,II
Avatar użytkownika
Nozka
 
Posty: 112
Dołączył(a): 2011-03-16, 12:58
Lokalizacja: Jawor

Poprzednia strona

Powrót do Pozostały sprzęt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron