Kamizelka taktyczna

Kamizelka taktyczna

Postprzez mark-adams » 2008-04-19, 22:17

No właśnie temat odnośnie kamizelek taktycznych, oczywiście w zastosowaniu do paintballa.

Na ostatniej grze widziałem że ktoś z SC miał kamizelkę w tym stylu http://www.allegro.pl/item348882964_now ... ys24h.html

Jeżeli ta osoba może się wypowiedzieć na jej temat tzn. jak się sprawdza w paintballu, czy krępuje ruchy itp.

Typowe kamizelki do paintball są dla mnie trochę nie praktyczne. Oprócz fatów i butli zawsze noszę sporo róÂźnych rzeczy.

Podzielcie się opinią na temat używanych przez Was kamizelek.
mark-adams
 

Postprzez Rafi » 2008-04-20, 16:08

kamizeleczka ok wygodna i dużo kieszeni, ale włąśnie czasami to przeszkadza. Lepiej kup sobie kamizelke modułową zawsze możesz odczepić niepotrzebne kieszenie.
Ale jak ci się podoba to jest ok tylko problem z wiekszymi fatami jest nie wszystkie pasują do kieszeni.
Rafi
 

Postprzez Sephiroth » 2008-04-20, 17:58

Uzywam tej kamizelki od roku, nie mogę narzekać. Faty na 140 kul mieszczą si. Na plecach umieszczam butle. w kieszeniach mieści się pełno dupereli jezeli masz, tak jak ja, potrzebę nosic takowe. Jest dośc wygodna, w lecie nie grzeje za mocno, regulacja, raczej nie krepuje ruchów. TANIA.
Minusem jest to że faty czasem trudno wyjąc szybko z niektórych kieszeni. Co do trwałości nie wypowiem się gdyż nie traktowałem jej zbyt brutalnie na razie.
Sephiroth
 

Postprzez Przemo » 2008-04-20, 18:07

80 % membersów Shadows Corps używa kamizelki modułowej Mil-tec.
zalety
- modułowa - możesz sobie ją dopasować do własnych potrzeb
- dwie duze kieszenie panelowe z przodu (np. na mape itp) jedna kieszeń z kaburą
- kamizelka jest siatkowa stosunkowo przewiewna (testowałem w górach na jednym milismie)
- atrakcyjna cena - obecnie na allegro mozną ją kupić za naprawdę smieszne pieniądze
kamizelka + dopinane kieszenie
stosunek cena do jakości bardzo dobry


Obrazek

link allegro :
http://allegro.pl/item344054937_kamizel ... html#photo
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez mark-adams » 2008-04-20, 18:44

Ale niestety ta kamizelka ma jedną wadę - nie ma "kieszeni" na butlę o oto mi głównie chodzi w kamizelce.
mark-adams
 

Postprzez ryb@ » 2008-04-20, 19:38

ja mam np taka
klik

i jest taka sobie, jest kieszen na butle, nie krepuje ruchow, ale jakos tak nie porecznie mi sie z niej cokolwiek wyjmuje moze jeszcze nie przyzwyczajony jestem bo dopiero 2 razy w niej gralem, kumpel ktory gra w takiej samej juz jakis czas mowi ze bardzo dobrze mu sie w niej biega takze kwestia gustu i przyzwyczajenie mysle :)

jesli chodzi o to ze faty sie nie mieszcza (bo ktos tu pisal o tym) to ostatnio ten sam kumpel pokazal mi fajny patent, kupujesz rzep ucinasz zlaczasz ze soba 2 kawalki i juz masz przedłuzke kieszeni :D
ryb@
 

Postprzez Rafi » 2008-04-20, 19:45

Ryba ale to jest ta sama o która pyta mark-adams tylko on ma na zdjeciu czarną przyjzyj sie kieszeniom
Rafi
 

Postprzez Przemo » 2008-04-20, 20:54

żaden problem jest to kamizelka modułowa wchodzisz na Miwo - Military kupujesz srednie cargo przypinasz z tyłu bo masz system taśmowy i gra muzyka .Butla 1,1 L spokojnie
powinna wejsc .

http://miwomilitary.pl/

Obrazek
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez ryb@ » 2008-04-20, 22:03

Rafi napisał(a):Ryba ale to jest ta sama o która pyta mark-adams tylko on ma na zdjeciu czarną przyjzyj sie kieszeniom


no fakt nie przyjrzalem sie, uklad ten sam tylko inne zapiecia na bocznych kieszeniach, moj blad :D
ryb@
 

Postprzez lordmarcel » 2008-04-20, 22:25

Mógłby ktoś z SC strzelic foty tej kamizelki z MIL-TECu bez przypietych kieszeni ??
Najlepiej jakby kamizelka byla "ubrana" na kims :D

Mógłby ktos kto posiada ta kamizelke Mil-tecu wypowiedziec sie wiecej na jej temat ??
Jak sie "sprawuje", jak z wytrzymaloscia itp. bo mam w planie zakup kamizelki jednak nie jestem przekonany do mil-tecu (chociaz ta kamizelka robi pozytywne wrazenie)

POZDRO :D
Avatar użytkownika
lordmarcel
 
Posty: 466
Dołączył(a): 2008-03-25, 14:24
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Krzycho » 2008-09-08, 10:03

Przemo, czy butla 1,1 nie jest za luzna w tym cargo?
dolaczam sie do prosby o fotki :)
Krzycho
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-09-08, 15:10

Panowie butla 1.1L nie mieści się do żadnej kieszeni/ładownicy dostępnej na miwo, a nie bardzo chcą uszyć Cargo na wymiar klienta próbowałem i w jednym miwo jak i w drugim..
[SC] Shark
 

Postprzez lordmarcel » 2008-09-08, 16:09

Co do kieszeni mam butle 1,1 z kewlaru. Przy pasie mam średnie cargo uniwersalne z MIWO (te z przyszytymi palsami) i kiedyś tak dla jaj postanowiłem sprawdzić czy mi się butla tam zmieści. Ku mojemu zdziwieniu weszła. Z tym że nie cała - wystawał regulator, ale dało się zapiać. Duże cargo bodajże jest po prostu tylko dłuższe nie szersze więc może być problem ze wsadzeniem całej butli do tych kieszeni. Jednak osobiście bym nie ryzykował biegania w tym cargo ponieważ butla siedzi tam bardzo ciasno i prawdopodobne jest że zamek się rozepnie i butla wyleci. Już lepiej coś samemu zrobić ;)

POZDRO :D
Avatar użytkownika
lordmarcel
 
Posty: 466
Dołączył(a): 2008-03-25, 14:24
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Krzycho » 2009-03-12, 19:53

żaden z linków z przykładowymi kamizelkami już nie działa, więc mam do Was pytania (linki niestety też z allegro )
1) http://allegro.pl/item572431859_8_kamiz ... mocja.html
2) http://allegro.pl/item571972346_kamizel ... l_asg.html
Wszystkie wydają mi się przewiewne (siatka) a to jest dla mnie najważniejszy czynnik!
Która z nich bardziej się nadaje? A może lepiej od razu zainwestować w ATEK2 (na który trzeba czekać ponad miesiąc w miwomilitary.pl, a chciałbym mieć coś na już)?
Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o kieszenie, gdyż powyższe kamizelki są modułowe, a wszystkie potrzebne ładownice już mam

Liczę na Waszą fachową poradę 8-)
Pozdrawiam
Krzycho
 

Postprzez lordmarcel » 2009-03-12, 20:34

Kamizelki z obu linków są takie same ;)
Są to kamizelki produkcji mil-tecu.
Do niedzielnych, lajtowych strzelanek się nadadzą.
Nie wypowiem się na temat ich wytrzymałości bo sam używam sprzętu MIWO (konkretnie PT-4 i "Chińczyka"). Sam chciałem ją kiedyś kupić, ale przypomniałem sobie jakże tradycyjny tekst "kto kupuje tanio kupuje dwa razy". Mimo wszystko jak na kamizelki z niższej półki mil-tec jest zadziwiająco dobrą propozycją (przynajmniej na początek). Wiem to bo jest używana przez ludzi w SC i Falkonie. Wszystko zależy czego oczekujesz od sprzętu. Czy jest ci potrzebny sprzęt z wyższej półki czy zadowoli Cię mil-tec ;-)

POZDRO :D
Avatar użytkownika
lordmarcel
 
Posty: 466
Dołączył(a): 2008-03-25, 14:24
Lokalizacja: Katowice

Następna strona

Powrót do Pozostały sprzęt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron