Maska full cover, czy hełm klewar

Maska full cover, czy hełm klewar

Postprzez Rozan » 2008-04-02, 21:41

A więc zastanawiam się nad zakupem hełmu typu klewar lub maski full cover. W związku z tym rodzi się wiele pytań odnośnie funkcjonowanie tego ekwipunku..

Proszę o opinię gracza który posiada taki hełm, czy warto go kupić.
Rozan
 

Postprzez Miodzik » 2008-04-02, 22:07

Mam hełm i maskę full. Z hełmem grałem raz i się na tym skończyło.

Jesli chodzi o grę w hełmie:

1. Bardzo wystaje i łatwiej o trafienie,
2. Miałem problemy z zgraniem z maską (nie full),
3. Chaszka bardziej się grzeje (nie ma wentylacji),
4. Lepiej chroni uszy,
5. Jest na czym usiąść.

Od kiedy gram w masce full przeważnie obrywam w wspomniane odsłonięte miejsce za uszami. Taki urok tych masek :mrgreen:

P.S. Hełm jest bardziej klimaciarski.
Miodzik
 

Postprzez [SC] Shark » 2008-04-02, 22:26

Ja mam maskę full i trochę mniejszą głowe niż Miodzik :) i miejsca za uszami mam w miarę osłonięte... genaralnie jestem bardzo zadowolony z tej maski..
[SC] Shark
 

Postprzez Rozan » 2008-04-03, 09:09

No hełm kewlarowy można już dostać od 30zł.. chyba będę musiał pożyczyć od kogoś na jedną grę i wypróbować.. Ostatnio dostałem kilkanaście razy w tył głowy, więc trzeba się zabezpieczyć na przyszłość :-P
Rozan
 

Postprzez JJ85 » 2008-06-03, 17:16

i co Rozan kupiles ten helm ?? jak sie spisuje
JJ85
 

Postprzez MrHyde » 2008-06-04, 09:58

Ludzie od siniaków nikt nie umarł ja dostałem już w czerep nie raz nie jesrt to nic przyjemnego ale jeśli chodzi o wygodę to zwykłe odkryte maski to poprostu wygoda wygoda i jeszcze raz wygoda ;-].
MrHyde
 

Postprzez Rozan » 2008-06-04, 10:24

nie chodzi o to, że ktoś się siniaków boi. A kewlar fajnie wygląda a jeszcze fajniejsze uczucie jest jak sie go ma na dyńce. Może i minimalnie utrudnia poruszanie ale jak ktoś pobiega kila gier to już mu to nie będzie robić. Ja tam polecam ;-)
Rozan
 

Postprzez cwikol » 2008-06-05, 14:07

Rozan, czyli kupiłeś już taki kewlar dla sieibie?? Widziałem kilka różnych ogłoszeń na allegro, ale nie wiem jakiej to jest jakości. Masz jakiś konkretny namiar na coś sensownego? Ja też od siniaków nie umrę, nie znaczy to jednak, że chce je mieć....
Avatar użytkownika
cwikol
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-04-06, 09:47
Lokalizacja: Nowy Sącz/Gdynia

Postprzez Rozan » 2008-06-05, 19:55

Tak, mam trochę lepszy niż ten, bo mam taką niby gąbkę po bokach, też kupiłem na allegro w podobnej cenie, trzeba poczekać a pewnie koleś wystawi taką aukcję.. no i na oddzielnej aukcji kupić pokrowiec w odpowiednim dla nas camo.. Jak dobrze się go ustawi to nie lata na boki, a że jest lekki to się go nawet nie czuje ale no jak wcześniej wspomniałem trzeba się przyzwyczaić.. Głowę chroni dobrze bo oberwałem kilka razy, no i jest klimacik ;-)
Rozan
 

Postprzez Miodzik » 2008-06-06, 10:41

A jaki dÂźwięk. Nie ma dyskusji że nie oberwałeś ;)
Miodzik
 

Postprzez cwikol » 2008-06-06, 17:53

Rozan, a jak z maską? Mieści Ci się pod niego bez problemu?
Avatar użytkownika
cwikol
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2008-04-06, 09:47
Lokalizacja: Nowy Sącz/Gdynia

Postprzez Szymon » 2008-06-18, 22:19

I dyńki wam sie nie poca? hehe
Szymon
 

Postprzez Rozan » 2008-06-19, 00:33

Nie wszystkie maski pasują pod kewlar(jednak jest ich mało). Najlepiej wziąć maskę i przymierzyć.. Mi tam pod JT Flex 8 Thermal pasuje.

Kod: Zaznacz cały
I dyńki wam sie nie poca? hehe

Zazwyczaj pocą ale mi to nie przeszkadza. Powiem, że w maskach full cover gorzej owa dyńka się poci :-P
Rozan
 

Postprzez Miodzik » 2008-06-19, 08:47

Rozan napisał(a):Zazwyczaj pocą ale mi to nie przeszkadza. Powiem, że w maskach full cover gorzej owa dyńka się poci :-P


Nic się nie poci pod Fullem. Grałem w jednym i drugim w fullu większy komfort termiczny.
Miodzik
 

Postprzez ryb@ » 2008-06-19, 09:24

zgadzam sie z przedmowca, wprawdzie w kevlarze nie gralem a w fullu jest bardzo komfortowo, przetestowane na 30 stopniach ;)
ryb@
 

Następna strona

Powrót do Pozostały sprzęt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron