Parujaca maska

Parujaca maska

Postprzez Wilczasty » 2008-09-22, 14:36

Witam

Ostatnia gra jaka odbyla sie 21.09.2008 na Fakro byla wysmienita - niemniej jdnak cos ciagle mi przeszkadzalo - a mianowicie byla to cholernie parujaca szybka w masce.
Anty fog samochodowy , czy szampon niedawaly rady.
Trza cos z tym zrobic i dlatego zaczolem szukac po necie - wielokrotnie widzialem jak moi koledzy mieli zainstalowane wentylatorki w maska co ponoc w 100% powoduje iz maska nieparuje. mniej wiecej wiedzialem jak i co ale teraz dowale ulatwienie - czyli intrukcjie krok po kroku http://www.krejsers.pl/Publikacje/Helme ... metfan.htm

zaporzyczylem to ze strony http://www.krejsers.pl/

pozdrawiam
Wilczasty
 

Postprzez zozol25 » 2008-09-22, 14:54

pare osób u nas ma takie cudeńko tylko bez tego potencjometru w sumie poco on?? włączyć i niech wentylatorek szaleje na maxa:)
zozol25
 

Postprzez omnipotentus » 2008-09-22, 21:57

No wlasnie nie do konca...
- jak ci bedzie szalal na maxa to moze szumiec, i wtedy mniej slyszysz,
- jak ci bedzie szalal na maxa to krocej pochodzi na baterii,
- jak ci bedzie szalal na maxa i sie oderwie od mocowania to ci zrobi dziurke w czerepie :P
(to ostatnie w extremalnych przypadkach).
omnipotentus
Administrator
 
Posty: 538
Dołączył(a): 2008-03-14, 22:08
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Wilczasty » 2008-09-23, 07:17

Wniosek prosty - trzeba to podpiac - ja dzisiaj jade na zakup i postaram sie to jakos zamontowac - pozatym rozmawaialem z jednym kolega co cos takiego ma ale niema sterowania obrotami i mowil ze wlancza to chwilowo - pochodzi przez moment i wylancza !!
Wilczasty
 

Postprzez Kangoor » 2008-09-23, 08:04

U nas kilku chłopaków ma takie wentylatorki w maskach i jeżeli chodzi o obroty to niepotrezba ich regulować. Im jest coś bardziej skomplikowane oim zdaniem tym szybciej zawiedzie. I to wtedy kiedy bedzie najbardziej potrzebne :) Wentylatorek jest na 12V a bateria jest 9V. To obniża prędkość obrotową wentylatora do akceptowalnego poziomu. Jeden wentyl też daje rade.
Kangoor
 

Postprzez zozol25 » 2008-09-23, 08:18

czy jak bedzie chodził wolniej czy napewno zapewni Ci to że maska nie bedzie parować?? To jest jak w samochodzie jedzie pare osób, i puść dmuchawe na min ile potrwa zanim szyby przestaną parować?? Lepiej włączać co jakiś czas na max obrotach niż ma ci śmigać cały czas bez efektu. Jeśli codzi o chałas to praktycznie go niema.
zozol25
 

Postprzez dRAGOON » 2008-09-23, 09:39

Kupcie sobie DOBRE maski a nie kombinujcie z wentylatorami . DOBRA maska = brak parowania .
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć

_______________________________________

*667*560*177*
Avatar użytkownika
dRAGOON
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2008-04-17, 18:10
Lokalizacja: BRZESZCZE

Postprzez Krzycho » 2008-09-23, 09:53

niekoniecznie
trzeba bardzo dbać o szybke wewnatrz - nie moze miec kontatku z niczym innym jak woda
w przeciwnym wypadku tak czy owak bedzie parowac (tak jak moj E'Vent - niestety)
Krzycho
 

Postprzez Kangoor » 2008-09-23, 13:08

Kumpel od nas ma Ventsa z podwójną szybką i też mu paruje jak jest wilgotno. Zamontował wentylator i po problemie. Nie mówie też tutaj o maskach za 50zł bo kiedys miałem coś takiego i jak szybko ją kupiłem tak szybko wylądowała w śmieciach :) A jeżeli chodzi o włączenie raz na jakiś czas wentylatora na maxa to jest to jakieś rozwiązanie, ale przeważnie są na 12V a ciężko dopaść małą baterię 12V która by długo wytrzymała, tak więc pozostaje problem zasilania.

Problem jaki zauważyłem podczas sceno 21.09 był deszcz. W masce (vents) nie miałem daszka i woda lała mi się do środka przez dziurki nad szybką, po tym jak przemokła gąbka :)
Kangoor
 

Postprzez Wilczasty » 2008-09-23, 13:51

dRAGON a co powiesz o JT FLEX 8 Full Coverage CAMO - czy to kiepska maska - bo ja taka wlasnie mam - nieuwazam by byla kiepska - szybke ma podwojna i takie tam pierdoly a paruje w deszczu jak pieron !! ja mowie o extremalnych warunkach
Wilczasty
 

Postprzez Rafi » 2008-09-23, 18:24

JT FLEX 8 Full miałem tą maseczką fajna, ale paruje teraz ma ją mój brat on i ja mamy teraz wentylatorki własnej roboty. Tak jak wcześniej maski parowały nawet przy smarowaniu olejkami i anty fogiem, tak teraz wogóle nie ma takiego problemu. Bardzo mnie denerwowało ciągłe przecieranie. Teraz jak mam wiatraczek wogóle o tym nie myślę. Słychac go jak chodzi ale jest cichy i słyszy tylko facet w masce mam włączony cały czas i naprawdę nawet kawałka zaparowanej maski nie mam. a koszt wykonania samemu w granicach 30 łącznie z baterią. Nie montowałem regulatora obrotów to bajer który może nawalić.
Rafi
 

Postprzez dRAGOON » 2008-09-23, 22:17

A ja ją mam teraz i nie paruje . Chrzest przeszła na Saltusie i nie miałem żadnych problemów..... :lol: może nie umiecie ich używać :lol: ..... a tak poważnie to dziwne , że macie takie problemy 8-)
Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć

_______________________________________

*667*560*177*
Avatar użytkownika
dRAGOON
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2008-04-17, 18:10
Lokalizacja: BRZESZCZE

Postprzez [SC] Shark » 2008-09-23, 22:52

Ja też mam JT Full i jeszcze nigdy mi nie zaparowała a mam ją już 1.5 roku grana w zimę, wiosnę, lato, jesień i NIC !
[SC] Shark
 

Postprzez Wilczasty » 2008-09-24, 07:06

dziwne bo teraz 21.bm bylismy na fakro i chyba kazdemu maski parowaly - kupe luda biegala z JT Fulem i mieli poprostu jakby bielmo na oko - przypomne deszcz, zimno - mowilem o deszczu ;]

ja juz mniej wiecej zainstalowalem wiatraczki - problem mam teraz inny ze jak mam daszek zalozony to zdecydowanie mniej wieje niz jak ten daszek jest - i jeszcze jedno czy wycinaliscie pod wiatraczkiem zdeczka wieksze dziurki (wiem ze sie niszczy maske) ale czy wycinaliscie bo z daszkiem dalej bedzie bespieczna a przewiew wiekszy - a moze wystarczy bez wycinania dziurek ??
Wilczasty
 

Postprzez DiaKum » 2008-09-24, 18:33

ja ma events'a i nigdy mi jeszcze nie zaparowala! a gralismy w roznych warunkach... raz chyba tylko przy ostraj grze w bardzo upalny wilgotny dzien kiedy dyszalem jak kon po wyscigach zamglil mi sie jeden naroznik na bardzo krotka chwile .... a tak ani grama pary i nigdy jej zadnymi cudami nie smarowalem, jedynie woda i to tylko z zewnatrz na dobra sprawe - bo przeciez oczami szybki chlopaki nie brudzicie - no chyba ze ktos sie maluje to sie moze zdazyc przy dlugich rzesach ;P
gg 806940
gsm 660 735 948
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Następna strona

Powrót do Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron