Inne podejście do tematu....

Inne podejście do tematu....

Postprzez Offtime » 2008-06-29, 11:40

Ostatnio przeszukałem allegro i inne ogłoszenio-podobne serwis pod kontem tokarzy, obrabiarek cnc i ogólnie obróbki skrawaniem. Wygląda na to że średnio roboczogodzina na cnc kosztuje 40pln
Innym faktem jest to że mechanizm tipmana da sie wsadzić w prostą rurę z kilkoma wcięciami i wypustkami montażowymi.... taką rurę dałoby się wsadzić w niejedną replikę ASG...
Załóżmy że robiliby ją cały dzień... całkowity koszt wraz z oryginalnymi częściami tipmana i lufą ale bez repliki ASG nie powinien przekroczyć kosztu nowego tipka.... A nawet jeśli... ilu z nas ma na markerze akcesoria więcej warte niż sam marker....


Idąc nawet dalej, zamawiając wszystkie części na miarę, można by cały mechanizm trochę zminiaturyzować.... lekko przerobić i dopasować.... zmienić popychacz... zmniejszyć średnicę tu i tam....

może my się wszyscy Âźle za to zabieramy, może to nie replika ASG powinna być "dawcą" tylko marker.... albo kit z markerem, po prostu części z markera same kupić....

pozostaje jeszcze grubość lufy, ale to można maskować tłumikami które nawet nie muszą być atrapami, mogą część funkcjonalności faktycznie posiadać....

przykład ASG w które jestem pewien że dałoby się wepchnąć mechanizm tipka wraz z zasilaniem magazynkiem sprężynowym...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

albo z baniakiem cyklona na boku (co jest mniej fajne ale nie można mieć wszystkiego...)

Obrazek

tutaj może by się dało... gdyby magazynek głęboko nie wchodził i można by zrobić prowadzenie kulek bardziej do przodu... szkieletowe kolby to problem...

Obrazek

naszła mnie ochota żeby coś w Maxie wymodelować....
Offtime
 

Postprzez Offtime » 2008-06-29, 13:39

a tak na szybko mogłaby wyglądać paintballowa eMka
Obrazek

z góry założyłem że magazynek jest zbyt wąski, o czym nie wiem, może jest akurat jak trzeba
jeśli jest ok to dziwne zgrubienie na nim trzeba by zlikwidować, tak samo zgrubienie na dolnej części korpusu....
dodatkowo jeśli magazynek ma odpowiednią szerokość na kulkę, można by go zrobić dwu rzędowym, zwiększając przez to pojemność przy zachowaniu tego samego skoku sprężyny i jej twardości...

przy odpowiedniej sprężynie w taki krótki wcisnąłbym przynajmniej dziesięć kulek, takim czy innym sposobem ( a w głowie kołacze mi się ich kilka)

w t68 wiem że sprężyna jest nakręcana i zwalniana po założeniu do broni, ja bym pokusił się raczej o napinanie sprężyny w momencie założenia do broni, albo mieszany system z małym naciskiem stałym i dodatkowym napięciem w momencie założenia do broni....
Offtime
 


Powrót do Techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron