Kamizelka taktyczna Plate Carrier

Postprzez Przemo_K » 2013-05-23, 20:42

Kolego nie ma lepszego sklepu niż taki jeden we Wrocławiu. Nie jest tanio ale warto. Mozesz tam kupić wiele rożnych rzeczy od razu. Dostaniesz od razu sporo wiedzy/ Jak chcesz kupić raz i porządnie to polecam Ci ten sklepik. Jak się zdecydujesz to adres na PW :-D Na miejscu(Katowice) nie znajdziesz takiego wyboru. We Wrocku mają również przymierzalnie i krawca :mrgreen:


Buuuuuahahaha. Dobre.
Gebel i tak wszyscy wiedzą o jaki sklepik chodzi :-P .
Avatar użytkownika
Przemo_K
 
Posty: 533
Dołączył(a): 2008-05-16, 11:15
Lokalizacja: Mierzęcice

Postprzez Gebel » 2013-05-23, 21:31

Liczę na jakąś zniżkę u tego sprzedawcy. W każdym sklepie który częściej nawiedzam dorobiłem się już karty stałego klienta i odpowiedniego rabatu a a tu dalej nic. :-P
Saltus XIV,XV,XVI,XVII; Unit 06,07; Blackops I,II,III; RedFall 2013; NWN 2014, 2015; SALAMANDRA; GreenCoat II; GF POint 2015
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Postprzez Vincent » 2013-05-23, 23:08

Opisz gościu na początek jakiego typu zadania chcesz realizować.

Czy będą to głównie akcje bezpośrednie czy też rozpoznanie.
Dopiero potem decyduj się na konkretny sprzęt bo każda zmiana decyzji to prze-konfigurowanie całości oporządzenia, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Inne ładownice, carga będziesz potrzebować na beltkita, inne na plejta.
Vincent
 

Postprzez Gebel » 2013-05-24, 05:24

Vincent my wiemy jakie kolega będzie miał zadania :-D Niech Cię kochany o to głowa nie boli :-o
Saltus XIV,XV,XVI,XVII; Unit 06,07; Blackops I,II,III; RedFall 2013; NWN 2014, 2015; SALAMANDRA; GreenCoat II; GF POint 2015
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Postprzez Edi » 2013-05-24, 07:34

Paweł moja rada to kup sobie to co zamierzałeś i napisałeś w pierwszym poście.
Każdy z nas zaczynał kilka lat temu zakupem prostej i taniej kamizelki.
Pograsz troche, nabierzesz doświadczenia i już nie będziesz musiał pytać o rady, sam zdecydujesz co przeszkadza, co brakuje.

Ja po 5 latach grania mam kamizekę za 140pLN i jestem bardzo z niej zadowolony.
Ja od roku mam to, bardzo sobie chwale:
http://allegro.pl/kamizelka-taktyczna-a ... 43818.html
Edi
 

Postprzez kufel_wro » 2013-05-24, 08:12

"Nauka na cudzych błędach jest tak cenna. Lecz ja wolę poczuć krew na własnych zębach."
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Nozka » 2013-05-24, 09:29

Hej.
Widzę, że pojawiła się dyskusja nt. wyboru oporządzenia.
Jak już wcześniej kolega Vincent wspomniał, musisz się określić co chcesz robić.
Ja zdaję sobie sprawę z tego, że każdy by chciał od razu posiadać wszystko. Ale nie zawsze są możliwości finansowe.
Jednak chciałbym zwrócić uwagę na to, że warto przestudiować, przeanalizować a nawet skonsultować sprawę z kimś, kto wykonuje podobne działania przed zakupem oporządzenia.

Przerabiałem CHESTRIG'a, owszem fajnie- ale na szybkie, krótkie strzelanki, gdzie pole działania to przeważnie kilkadziesiąt metrów kwadratowych.

Ja osobiście posiadam BELTKIT'a-taki rodzaj działań (zwiad-rozpoznanie) i oczywiście podejście do sprawy.
Teren do rozpoznania to przeważnie kilkukilometrowe odcinki. Często są to tereny zalesione, o gęstym drzewostanie, co wiąże się z częstym
przedzieraniem się przez młodniki czy krzaki. Dlatego w 90% oporządzenie w Mojej Sekcji jest uszyte z grubszego materiału 1000D (nawiązanie do kwestii finansowej) trwalsze ale co za tym idzie i ciężar inny.
LINK podany przez Kolegę Kufla (PS TACTICAL)
To co na dzień dzisiejszy znajduje się na moim Beltkicie, to długotrwały proces przemyśleń i konsultacji, a także sprawdzenie danego elementu na działaniach.
Na Beltkicie znajduje się tylko to, co jest mi potrzebne do rodzaju działań jakie prowadzimy; nie mniej-nie więcej.
Nawet szelki są dobrane tak,aby nie przeszkadzały trakcie różnego rodzaju działań - bo czasami, w zależności jaki jest cel zadania potrzebujesz posiadać plecak.
Im więcej będziesz sobie stawiał różnego rodzaju działań do wykonania tym większe będziesz miał spojrzenie na to, jakie elementy oporządzenia są Tobie potrzebne- ale to już inny temat.

Konkluzja:
Przemyśl-porozmawiaj-sprawdÂź (jeśli masz możliwość)
"Wojna jest sztuką wprowadzania wroga w błąd"

Igła: I,II
Avatar użytkownika
Nozka
 
Posty: 112
Dołączył(a): 2011-03-16, 12:58
Lokalizacja: Jawor

Postprzez Ace » 2013-05-27, 08:07

Skoro wiecie co kolega będzie robił i czym radzę zasugerować konkretny element bądÂź elementy. Jemu pomoże to uniknąć pomyłek przy zakupie dzięki doświadczeniu starszych a wam wqurwiania jak już przyjdzie iść z nim na robotę. Prawda jest taka że każdy używa co innego pod siebie i jak dostanie 150 uwag to i tak zgłupieje co ma brać. A nie oszukujmy się w miarę jak będzie się wdrażał i tak wymieni sprzęt ,jak my wszyscy.
Avatar użytkownika
Ace
 
Posty: 1216
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:06
Lokalizacja: Katowice/Sosnowiec

Postprzez Pmk » 2013-05-28, 11:57

Najlepiej przyjechać na grę/trening i pomacać/zarzucić na grzbiet oporządzenie różnych typów/konfiguracji.
I wysłuchać wyjaśnień, dlaczego to a nie co innego.
Pmk
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
J.Piłsudski
Avatar użytkownika
Pmk
moderator
 
Posty: 1427
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:55
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Ezechiel » 2013-06-01, 02:06

Chciałbym podziękować wszystkim za wasze rady, najbardziej jednak Ediemu, ponieważ kupiłem kamizelkę, o której pisałem w pierwszym poście, i jestem z niej bardzo zadowolony.
Ezechiel
 
Posty: 523
Dołączył(a): 2013-04-14, 21:04
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Ace » 2013-06-01, 13:16

Poustawiaj sobie ją teraz tak abyś sam mógł wszystkiego sięgnąć. Wczoraj miałeś problem z manierką a w polu może nie mieć kto ci pomóc.
Avatar użytkownika
Ace
 
Posty: 1216
Dołączył(a): 2012-02-21, 21:06
Lokalizacja: Katowice/Sosnowiec

Postprzez Ezechiel » 2013-06-01, 16:59

Manierke doczepiłem wczoraj na szybko, na początku nie miałem jej w ogóle w planie mieć doczepionej. Poza tym zainwestuje w camelbag'a.
Ezechiel
 
Posty: 523
Dołączył(a): 2013-04-14, 21:04
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez Vincent » 2013-06-02, 00:44

warhammer napisał(a):Chciałbym podziękować wszystkim za wasze rady, najbardziej jednak Ediemu, ponieważ kupiłem kamizelkę, o której pisałem w pierwszym poście, i jestem z niej bardzo zadowolony.


A jaki masz materiał porównawczy?
Posiadacze Trabantów też byli zadowoleni bo nie wiedzieli, że można jeÂździć Passatem.
Vincent
 

Postprzez Edi » 2013-06-02, 09:32

Vincent, Warhammer chodzi na moje treningi i wybrał to co ja używam.

Uważasz,że masz wiekszą wiedzę aby doradzać? Na jakiej podstawie?
Dlaczego ma brać pod uwagę opinie ludzi, których nie widzał na oczy?



Oto co doradziłeś 16 letnimu chłopakowi, który zaczyna zabawe w żołnierza:

"""
Opisz gościu na początek jakiego typu zadania chcesz realizować.

Czy będą to głównie akcje bezpośrednie czy też rozpoznanie.
Dopiero potem decyduj się na konkretny sprzęt bo każda zmiana decyzji to prze-konfigurowanie całości oporządzenia, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.
Inne ładownice, carga będziesz potrzebować na beltkita, inne na plejta.
""""

Połowy z tego nie zrozumiał.
Edi
 

Postprzez kufel_wro » 2013-06-02, 11:37

Edi napisał(a):(...)
Połowy z tego nie zrozumiał.


Umie czytać? Umie myśleć? Za 3 lata zdaje maturę, więc już powinien.
To jeśli poświęcił trochę czasu i przeczytał poniższy wątek, to zrozumiał.

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga
http://forum.wmasg.pl/topic/98392-konfi ... esc-druga/
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyposażenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron