x7 & idealna lufa

x7 & idealna lufa

Postprzez tsa » 2008-09-25, 22:21

hi,
witajcie,
mam od pewnego czasu X7 z egripem...
mam jednak problemy z doborem odpowiednich luf i kulek.
powiem szczerze czuję, ze gdy mialem 98'ke z długą lufą to byłem bardziej celniejszy.
probowalem bawic sie oczywiscie z standardową lufą, potem z JJ 22' i ostatnio kupiłem sobie flatline. tu powstal poczatek moich problemow bowiem kuli zaczelu latac jak chcialy.
na ogolnopolskim forum pytalem o rodzaj kulek, dostalem jakies info ale to nic nie dalo.
mam ustawionego gnata na 290.
pomozecie?
pozbyc sie flata czy jakos da sie z niego cos wyciagnac?
tsa
 

Postprzez Rafi » 2008-09-26, 07:42

Cześć mam flata w x7
Więc tak na dzień dobry 260-270 musisz go ustawić.
Następnie kulki muszą być twarde i małe. Małe dlatego, że tylko mają sie stykać z górna powierzchnią lufy nabierając w ten sposób odpowiedniej rotacji. Twarde dlatego, że się ocierają o szorstka powierzchnie i miękkie kulki nie wytrzymują czasami.
Ja używam tomahowk classic jak większość ludzi których znam mających flaty.
Musisz też zwrócic uwagę na trzymanie broni w niektórych flatach to istotne. Broń musi byc trzymana w pionie przechylenie w którąś stronę powoduje że kulka styka się z powierzchnia lufy po nie właściwej trajektori i wypadająć z lufy może latać w różnych kierunkach bo została podkręcona w inny sposób niż byśmy chcieli.
I na koniec dobra rada w terenie lesny wiatr ma duże znaczenie nawet nie wielki może zmienić tor lotu kulki. Podkręcona kulka jest podatna na boczne podmuchy. Ale w budynkach i w bezwietrzy dzień spisuje się bomba.
Pozdrawiam i życzę powodzenia z lufa bo naprawdę jest super.
Rafi
 

Postprzez tsa » 2008-09-26, 09:34

ok, dzięki za info ;)
muszę zatem zejsc na te 260-270 i potestować sprzęt na spokojnie ;)
doła zaliczyłem na czerwonym sierpie bo potrafiłem kogoś trafic tylko na max 20m,
dalej już kulki robiły co chciały.
tsa
 


Powrót do Broń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości