modzenie Apiatki :)

modzenie Apiatki :)

Postprzez DiaKum » 2008-06-26, 21:28

hej!

Ostatnio wzielo mnie na modzenie mojego tipka...
kombinuje troche poki nie bede mial porzadnej kolby (commando airthru)
Pomyslalem ze kupie jakies tanie asg i pokroje :)
Prace trwaja!
przejsciowe rezultaty ponizej
co myslicie ?


Obrazek
tutaj z kolei magazynek jeszcze nie jest zamocowany do konca
no i obawiam sie celnosci tej lufki - skrocony stock :)))) ale na budynki moze da rade ;)

Obrazek
do tej opcji dodam zamiast raczki - foregrip, a raczke skladana dam na flata ... no i moze tez magazynek, sie okaze !
.
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Kangoor » 2008-06-27, 13:58

Bardzo ciekawie to wygląda. Wszystko ASG? Jak z jakością plastiku, tudzież zwanego ABSem?
Kangoor
 

Postprzez DiaKum » 2008-06-28, 11:59

magazynek i kolba asg ... zobacze co da sie wymodzic z foregripu.
Jakosc plastiku, hmm kolo absu to chyba nawet nie lezalo, ale czego sie spodziewac za 39.99 (cala replika w pakiecie z laserem i innymi fantami ;)
Fakt ze nie celowalem wysoko, chcialem poeksperymentowac i teraz juz wiem, ze spokojnie da sie takie rzeczy porobic, trzeba tylko czasu i checi...
No i oczywiscie, trzeba miec na uwadze, ze przeriobiona kolba z asg - chocby zrobiona byla z niewiadomo jak dobrego plastiku pozostanie kolba przerobiona, a nie oryginalna dedykowana pod a5.
Mimo wszystko sadze ze warto sie pobawic, tym bardziej ze w tym wypadku do przerobek nie potrzeba tokarek, frezarek i innego ciezkiego sprzetu... srubokret, obcazki, pilniczek do plastiku :)
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Offtime » 2008-06-29, 11:16

Wgląda ciekawie, za 39.99 to całkiem niezły efekt, a samo zdobyte doświadczenie więcej warte niż te cztery dychy....

Ostatnio przeszukałem allegro i inne ogłoszenio-podobne serwis pod kontem tokarzy, obrabiarek cnc i ogólnie obróbki skrawaniem. Wygląda na to że średnio roboczogodzina na cnc kosztuje 40pln
Innym faktem jest to że mechanizm tipmana da sie wsadzić w prostą rurę z kilkoma wcięciami i wypustkami montażowymi.... taką rurę dałoby się wsadzić w niejedną replikę ASG...
Załóżmy że robiliby ją cały dzień... całkowity koszt wraz z oryginalnymi częściami tipmana i lufą ale bez repliki ASG nie powinien przekroczyć kosztu nowego tipka....

Idąc nawet dalej, zamawiając wszystkie części na miarę, można by cały mechanizm trochę zminiaturyzować....

może my się wszyscy Âźle za to zabieramy, może to nie replika ASG powinna być "dawcą" tylko marker.... albo kit z markerem, po prostu części z markera same kupić....

naszła mnie ochota żeby coś w Maxie wymodelować....
Offtime
 

Postprzez DiaKum » 2008-06-30, 09:51

:)

tak rozumujac zachodzimy juz bardzo daleko.
W tym wypadku: dlaczego nie zrobic wogole calego nowego markera bazujac powiedzmy na samej rekojesci - bo to raczej ciezko byloby samemu stworzyc - lub raczej mijaloby sie wogole z sensem.
jesli ktos ma czas i pieniazki to moze w dzisiejszych czasach robic na co tylko ma ochote :)
Avatar użytkownika
DiaKum
 
Posty: 302
Dołączył(a): 2008-05-24, 17:47
Lokalizacja: k/Tychy

Postprzez Offtime » 2008-06-30, 12:33

... i tak zamierzam zrobić ...
Offtime
 


Powrót do Broń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron