Jak polepszyć osiągi Tippmann'a 98

Jak polepszyć osiągi Tippmann'a 98

Postprzez dzichad » 2008-04-03, 16:02

Witam...

Jak polepszyć osiągi tipka w sensie celności ?? (pomijając zmianę lufy)...
Co można zrobić w tym przypadku aby był lepszy ??

Zestaw wygląda tak.:
marker-bebechy oryginalne
zasilanie - HP
Kulki rozmiar - 0.690(severe storm,Inspire Fireballs,RPS Stinger,DIABLO NIGHTMARE)
lufa- 21"Tiller

Pozdro
dzichad
 

Postprzez MrHyde » 2008-04-03, 21:06

Nigdy marker nie bedzie miał 100% celności jak prawdziwa broń palna więc jak masz małe skupienie (Około 5-10cm) to moim zdaniem nic więcej nie zrobisz, kulka żelowa to nie twardy pocisk więc troche bedzie ja znosic. Jak 80% wystrzelonych kulek leci tam gdzie jest kropka kolimatora z odległości około 25m to jest wypas.
Ale to tylko moje spostrzeżenia.
MrHyde
 

Postprzez Rozan » 2008-04-03, 21:23

Da się trochę poprawić osiągi:
  • po pierwsze lufa, ta która posiadasz definitywnie odpada, jak chcesz dodawać up'y do markera trzeba mieć odpowiednią lufę.. polecam FREAK 14'
  • wymiana power tube na alu + bolt, dzięki temu polepszysz osiągi markera poprzez zmniejszenie zużycia gazu i ustabilizowaniu prędkości wylotowej.
  • instalacja [RVR] Rear Velocity Adjuster, łatwiej bolta regulować, spada zużycie gazu (podobno, ja tego nie odczułem) i zwiększa się wydajność
  • "wymiana sprężyn"

Powiem tak, wszystkich up'ów się nie opłaca wkładać, chodzi o cenę.. Najlepiej wymienić power tube na alu i sprężyny, no i konserwacja markera..
Lub sprzedanie i zakup lepszego markera
Rozan
 

Postprzez dzichad » 2008-04-04, 09:11

MrHyde napisał(a):Nigdy marker nie bedzie miał 100% celności jak prawdziwa broń palna więc jak masz małe skupienie (Około 5-10cm) to moim zdaniem nic więcej nie zrobisz, kulka żelowa to nie twardy pocisk więc troche bedzie ja znosic. Jak 80% wystrzelonych kulek leci tam gdzie jest kropka kolimatora z odległości około 25m to jest wypas.
Ale to tylko moje spostrzeżenia.


Jeśli oto chodzi to na oryginalnej lufie 12" w puszkę 5L z odległości ok30m trafiało 3/10kul a po zastosowaniu 21" skuteczność strzału jest niemalże 95%owa...czyli na10kul trafia8-9 w cel.
dzichad
 

Postprzez dzichad » 2008-04-04, 09:17

Rozan napisał(a):Da się trochę poprawić osiągi:
  • po pierwsze lufa, ta która posiadasz definitywnie odpada, jak chcesz dodawać up'y do markera trzeba mieć odpowiednią lufę.. polecam FREAK 14'
  • wymiana power tube na alu + bolt, dzięki temu polepszysz osiągi markera poprzez zmniejszenie zużycia gazu i ustabilizowaniu prędkości wylotowej.
  • instalacja [RVR] Rear Velocity Adjuster, łatwiej bolta regulować, spada zużycie gazu (podobno, ja tego nie odczułem) i zwiększa się wydajność
  • "wymiana sprężyn"
Powiem tak, wszystkich up'ów się nie opłaca wkładać, chodzi o cenę.. Najlepiej wymienić power tube na alu i sprężyny, no i konserwacja markera..
Lub sprzedanie i zakup lepszego markera


Słyszałem o tych lufach ponoć jedna z lepszych (freak)
Na pewno będę się skłaniał ku "wymiana power tube na alu + bolt" chociaż nie mogę powiedzieć że jest gazo żerny,ale są kłopoty z regulacją prędkości wylotu kul...a przeważnie na Co2, na HP jest łatwiej i stabilniej wyregulować ...
A co do wymiany sprężyn to są jakieś rodzaje ich ??czy polega to na metodzie prób i błędów ??
dzichad
 

Postprzez Rozan » 2008-04-04, 14:11

Co do sprężyn są różne, ale najlepiej wmontować do markera sprężyny maddmana http://www.maddmanproducts.com/Home_Pag ... _Kits.html

jak masz czerwoną sprężynę (drive spring) to ciężko zejść poniżej 275fps
Różnica jest odczuwalna. Sprężyny w spuście trochę go "złagodziły".

tam jest podany cały zestaw sprężyn za 11 dolców
Rozan
 

Postprzez Gość » 2008-04-04, 17:50

Najtaniej zrobić polerkę w środku. Marker jakby lżej chodzi.

Polecam: http://model98.org/ cała masa modów 98C. Znajdziesz tam wszystko co potrzebujesz.
Gość
 

Postprzez Gość » 2008-04-04, 18:59

polecam też forum http://www.98og.net/ dużo informacji i galeria zmodowanych T98 - I like it !
http://www.98og.net/98og/forumdisplay.php?f=19
Gość
 

Postprzez BURZA » 2008-04-04, 18:59

Jak zrobisz polerke w środku to już nigdy go nie wyregulujesz
BURZA
 

Postprzez Przemo » 2008-04-04, 19:18

dobre !!

-98Custom w/A.C.T highly polished internals
-Opsgear 18" Interceptor Barrel (Old School model)
-Opsgear SOPMOD Suppressor (Drilled out to sit flush with barrel)
-Metadyne 9" knurled Handguard (Modded)
-Custom mounted handguard rail system
-Harris H-type Bi-Pod with adapter.
-Knight Arms Foregrip
-Tacamo Top Rail System
-Tasco 3-15x40 scope on 2" riser mounts
-98 Cyclone System (Stock)
-30 round Taccap loader
-Opsgear .50 cal Mag kit
-BT Combat Stock

Obrazek
Obrazek
Saltus III,IV,V,VII; Unit 03,04,07; Igła: I; Blackops II,IV; Ramsar I,III; Bravo Two Zero; Wilczy Szlak; KASKADA; RedFall 2013; SALAMANDRA; GreenCoat II; AEGIS 2015
Avatar użytkownika
Przemo
moderator
 
Posty: 2257
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Roger » 2008-04-04, 19:54

Da sie taccapa do 98 założyć ?
GG: 1329961
This is my marker. There are many like it, but this one is mine....
Avatar użytkownika
Roger
 
Posty: 504
Dołączył(a): 2008-03-14, 21:59
Lokalizacja: świetochłowice

Postprzez [SC] Shark » 2008-04-04, 21:22

Da się ale najpierw trzeba kupić Cyklona do 98
[SC] Shark
 

Postprzez Rozan » 2008-04-04, 21:24

no tak, ale patrząc na to logicznie kupowanie cyklona do tipka98 jest nieopłacalne, tak samo jak zakup komory rozprężeń.. No chyba, że ktoś utwierdza się w przekonaniu, iż tylko tippek98 się dla niego liczy i nic więcej :-P
Rozan
 

Postprzez WOLVERINE » 2008-04-04, 22:02

kup sobie uzywane EGO, problem celności sie rozwiąże....
WOLVERINE
 

Postprzez MrHyde » 2008-04-04, 23:39

Wolverine teraz to mnie z deka otrzepało EGO ?? A co to jest ?? Takie markery nie bardzo pasują do munduru który masz na zdjęciu ale jak to sie pisze kwestia gustu dyc to wolny kraj ;-].
Ale ciekawi mnie jak by wyglądał speedowiec z jakimś tipkiem lub innym militarnym markerem chyba troszkę śmiesznie ;-].

Ale napiszę jeszcze raz żeby nie siać zgorszenia kwestia gustu i zasad obowiązujących w danym teamie lub środowisku paintballowym.

Ps. Pomyśl jak bys wyglądał z jakimś zmodowanym tipeczkiem i tym mundurkiem poprostu klasa chociaż są z tymi markerosami nie powiem czasem problemy ale ja nie mam żadnych od jakiegoś czasu trzeba tylko troszke poczytać oraz pouczyc sie na wlasnych błędach hehe ;-].
MrHyde
 

Następna strona

Powrót do Broń

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron