Replika do CQB

Replika do CQB

Postprzez Ezechiel » 2014-07-22, 14:43

Witam,
Proszę o doradzenie, ponieważ zastanawiam się nad kupnem repliki H&K MP5-K PDW
Chodzi o wariant skróconu z uchwytem i składaną kolbą.
Mianowicie mam dylemat pomiędzy:
-tańszą repliką Galaxy za 340 zł
http://gunfire.pl/product-pol-115218954 ... LAXY-.html
oraz
-lepszą, w większości z metalu Umarex za 600zł
http://gunfire.pl/product-pol-115220510 ... tline.html

Czy warto wydać 300 zł więcej za Umarexa? Czy Galaxy w ogólę brać pod uwagę? Którą opcję Wy byście wybrali?

pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc
Ostatnio edytowano 2014-07-22, 16:59 przez Ezechiel, łącznie edytowano 1 raz
Saltus XVII; MA2015; Black Ops IV
Ezechiel
 
Posty: 523
Dołączył(a): 2013-04-14, 21:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Replika do CQB

Postprzez kufel_wro » 2014-07-22, 15:00

Jeśli MP5 to tylko z teleskopową kolbą:
http://gunfire.pl/product-pol-115220509 ... tline.html

Generalnie posiadając M16/M4 olałbym na Twoim miejscu MP5. Dlaczego?
Aby jej uzywać musisz kupić:
- magazynki,
- ładownice,
- nośnik magazynków (pc, chest, kamizelka).

Najprostszym i najlepszym wg. mnie rozwiazaniem jest zakup repliki kompatybilnej ze sprzetem ktory już masz.
http://www.blacksword.pl/product-pol-68 ... olive.html
http://www.blacksword.pl/product-pol-51 ... f-Tan.html
http://gunfire.pl/product-pol-115219288 ... -8002.html
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika do CQB

Postprzez Feldgrau » 2014-07-22, 15:01

nie brał bym umarexa , płacisz za markę , wziąłbym tę tańszą , dlaczego - bo masz już replikę asg , ile razy w roku będziesz brał udział w cqb ? . Tak zaraz zasypią mnie tutaj mądrościami że dobra replika musi kosztować , że lepiej raz wydać i mieć spokój itp . I oczywiście jest to racja . Ja przedstawiam ci mój punkt widzenia . Mam replikę mp5 za 200 zł kupiłem ją na jedną imprezę BO ( oczywiście byłem zakrzyczany zaraz ) mam ją nadal - była tylko raz w serwisie jak przeszła przez ręce dzieci z domu dziecka - mam ją na szkoleniach z konwoi , na naszych czwartkowych tteningach , mialem ją na cqb u Ediego - spełnia dobrze swoją role mimo że to tania używka .
Moja filozofia jest prosta - dzięki temu że tanie to moge mieć więcej niż tę jedną , super fajną, dobrą itp. tu pewnie też kwestia szczęścia - kupiłem berette używaną i do tej pory śmiga bez problemu , kilku z was kupiło i już mieliście z tym problemy - to samo mam z waltherem - mój po jednej wizycie u Spidiego działa do teraz , wasze już nie tak bardzo .
Pozbieraj więc opinie innych - ja jednak kupiłbym tę tańszą MP-5
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Replika do CQB

Postprzez Gebel » 2014-07-22, 16:16

Prorok, bez względu na to co kupisz, bardzo bym Cię prosił o nieużywanie słowa broń, szczególnie w temacie ogólnodostępnego posta. To o czym piszesz to najczęściej plastikowa replika strzelająca kompozytowymi kuleczkami 6 mm. O broni np. do CQB znajdziesz informacje na innym forum. ;-)
Saltus XIV,XV,XVI,XVII; Unit 06,07; Blackops I,II,III; RedFall 2013; NWN 2014, 2015; SALAMANDRA; GreenCoat II; GF POint 2015
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Re: Replika do CQB

Postprzez Feldgrau » 2014-07-22, 16:32

:-D
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Replika do CQB

Postprzez Fizyk » 2014-07-22, 17:01

Ja bym pogodził 2 wypowiedzi Felda i Kufla. Skoro masz już coś z rodziny emek to wydawanie dodatkowej kasy na magi czy ładownice jest bez sensu, lepiej ta kasę przeznaczyć np na lepszą latarkę do cqb :)
Polecam kupić kolejną emkę bądź HK, nawet używane za niską cenę, bynajmniej ja tak zrobiłem:) i tylko przepinam graty z jednej do drugiej :)
Avatar użytkownika
Fizyk
 
Posty: 100
Dołączył(a): 2011-10-27, 14:22
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Replika do CQB

Postprzez Ezechiel » 2014-07-22, 17:25

Gebel,
Wystarczy powiedzieć, zmieniłem.

Dziękuję pozostałem za porady.

Kufel,
Dlaczego lepsza kolba teleskopowa? MP5-K PDW ma dodatkowo roczkę z przodu i po złożeniu kolby jest znacznie mniejszy, przez co wydaje mi się lepszym rozwiązaniem. Po za tym ta wresja po prostu bardziej mi się podoba.

Co do proponowanych alternatyw, masz rację jeśli chodzi o kompatybilność, ale cenowo wyjdzie taniej jeśli nie tak samo (MP5 Umarex + 4 magazynki daje razem ok 700zł), a systemy nośne oraz ładownicę już mam. Nawiasem mówiąc, ładownica do MP5 idealnie pasuję do magazynków Tiberius'a T9.1

Feldgrau,
Dobrze mieć więcej tanich replik, ale ostatnie szkolenie w Katowicach pokazało, że lepiej mieć wytrzymalszą replikę do CQB, a za niedługo szklenie linowe. Przy wchodzeniu trapem przez okno mój Specna Arms dość mocno się poobijał. Jako że jest w 90% z metalu tylko szyny ris się troszeczkę porysowały.

Edit
Fizyk,
Załapałem o co chodzi z latarką, spokojnie, już jest zamontowana na ris'ie. :-)
Saltus XVII; MA2015; Black Ops IV
Ezechiel
 
Posty: 523
Dołączył(a): 2013-04-14, 21:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Replika do CQB

Postprzez Feldgrau » 2014-07-22, 19:15

więc sam już sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie :-P właściwie podświadomie wiedziałeś że chcesz umarexa tylko szukałeś jeszcze jakiegoś potwiedzenia .
Tak lepiej mieć kilka replik ( nie koniecznie tanich ) . Dobrze jest mieć sprawdzoną markę jeśli posiada się odpowiednie środki finansowe to nie ma co oszczędzać .
ja wole zapłacić mniej gdy mam mieć replike do jednego tylko zadania - ale jeśli nie ograniczają cię zbytnio finanse to oczywiście kup dobrej klasy sprawdzony sprzęt .

dlaczego lepsza kolba teleskopowa ? - bo jej długość regulujesz tak jak chcesz a tą z umarexa tylko rozkładasz na bok . mam dwie repliki mp 5 do jednej mam kolbę pełną i skladaną ( tę w wersji RAM ) używam tylko składanej . Druga replika ( asg ) ma kolbę składaną , replika asg jest lżejsza , to nie jest broń realna - nie posiada odrzutu , bzyka na bateri jak otwierany rozporek ( jak to asg ) dobrze się celuje i strzela i to bez kolimatora , czy lasera ( widziałeś na treningu czwartkowym że kolimator czasem przeszkadza ) . Do cqb nadaje się idealnie ( i gabaryty i fps ) magazynki są dość tanie mam i te długie i te krótkie na 16 kulek . Generalnie podoba mi się ten typ "broni" dlatego planuje kupić MP 5 w wersji wiatrówkowej ( kolejna na moją ścianę )

A nie wolisz takiej repliki zasilanej co2 lub green gaz - w zimie kłopot ( ale z bateriami też ) ale ile frajdy przy strzelaniu jak to fajnie brzmi a nie pierdzi :-P
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Replika do CQB

Postprzez Ezechiel » 2014-07-22, 19:52

Feldgrau,
"Gdzie nie ma narady, nie udają się zamysły; lecz gdzie jest wielu doradców, tam jest powodzenie."
Zawsze lepiej jest się poradzić, poza tym pomiędzy jednym, a drugim postem nie wiedziałęm jescze, że będą fundusze na Umarex'a. :-D

Gazowego MP5 Umarex też brałęm pod uwagę, ma szynę ris, jest gazowy i kosztuję 340zł, ale strzela tylko pojedynczo, nie ma kolby (której nie da się lub będzie bardzo trudno zamontować), po rozmowie telefonicznej dowiedziałęm się że nie ma także rączki oraz strzela 450 fps czyli trochę za dużo.
Saltus XVII; MA2015; Black Ops IV
Ezechiel
 
Posty: 523
Dołączył(a): 2013-04-14, 21:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Replika do CQB

Postprzez Feldgrau » 2014-07-23, 06:27

mówisz o tym ?? http://gunfire.pl/product-pol-115219950 ... -CO2-.html
z tyłu ma zaślepkę i ma prowadnice na kolbę więc bez problemu da się ją zamontować , plusem jest to że jest na co2 i ma blow back ( dla niektórych to jest minys :-P ) no ale jeśli strzela tylko pojedyńczo ( mnie to nie przeszkadza ) to faktycznie może być problem a fps są dopuszczalne choć ich ilość jak na cqb faktycznie jest trochę spora . Ale weź pod uwagę że większość ludzi z którymi wejdziesz do budynku będzie miała tyle fps lub więcej bo albo posiadają jedną tylko replikę albo jest brak możliwości regulacji fps . To oczywiście żaden argument że jak inni przesadzają to ty też możesz .
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Replika do CQB

Postprzez Gebel » 2014-07-23, 06:54

Feldgrau nie wierze. Proponujesz chłopakowi replikę o mocy 450 fps na budynek.

Bardzo mądrze. A kilka dni temu toczyła się dyskusja u nas na ten temat.
Saltus XIV,XV,XVI,XVII; Unit 06,07; Blackops I,II,III; RedFall 2013; NWN 2014, 2015; SALAMANDRA; GreenCoat II; GF POint 2015
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Re: Replika do CQB

Postprzez Feldgrau » 2014-07-23, 07:10

Przeczytaj Gebel dokładnie mój post zwłaszcza ostatnie zdanie . Ile fps miały repliki na szkoleniu w Gliwicach ? Czy ty Gebelku miałeś tam jakąś inną czy swoją ?
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Replika do CQB

Postprzez kufel_wro » 2014-07-23, 07:25

Feldgrau napisał(a):Ile fps miały repliki na szkoleniu w Gliwicach ?

Mogły mieć nawet 666fps, bo zgodnie z zapowiedzianymi wcześniej zasadami szkolenia,
strzelało się tam tylko do kartek na ścianach.

Feldgrau napisał(a):Ale weź pod uwagę że większość ludzi z którymi wejdziesz do budynku będzie miała tyle fps lub więcej bo albo posiadają jedną tylko replikę albo jest brak możliwości regulacji fps.

Chyba z LOK MILSIM ;-) W TF ZEUS zgodnie z wewnętrznymi zasadami mamy obowiązek posiadać po dwie repliki.
Jedną do 350fps i drugą w okolicach 450fps. Nie masz szprzętu do CQB? Nie bawisz się.
Saltus VIII,XI; Unit 01,03,04,06; Milsim48h 2012; Blackops I,II,III; Igła I,II; KASKADA; ZAPAD; GreenCoat II; AEGIS 2015,2017,SpecOps; MA2017

Obrazek
Avatar użytkownika
kufel_wro
Administrator
 
Posty: 2901
Dołączył(a): 2009-06-28, 22:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: Replika do CQB

Postprzez Feldgrau » 2014-07-23, 07:30

kufel_wro napisał(a):
Feldgrau napisał(a):Ile fps miały repliki na szkoleniu w Gliwicach ?

Mogły mieć nawet 666fps, bo zgodnie z zapowiedzianymi wcześniej zasadami szkolenia,
strzelało się tam tylko do kartek na ścianach.

haha no świetnie - oczywiście nikt przy okazji szkolenia nie machał nikomu lufą przed nosem - no ok więc jak mogły repliki mieć 666 fps to ta gazowa do takiego szkolenia też się nadaje :-D
przy okazji znalazłem i kolbe http://allegro.pl/jg-kolba-do-replik-ty ... 54636.html
porozglądałem się po tamtym portalu i znalazłem kilka ciekawych replik pistoletów które mi się podobają i znowu mam chcice na kar98 - ja jednak nie mogę szlajać się po takich stronach :-/
" Zabij ich wszystkich a Bóg weźmie do siebie niewinnych "
Avatar użytkownika
Feldgrau
moderator
 
Posty: 6610
Dołączył(a): 2009-10-29, 20:23
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Replika do CQB

Postprzez Gebel » 2014-07-23, 08:34

Błędy się każdemu mogą zdarzyć, szczególnie tym osobom które mniej miały albo w ogóle z czarną. Błędy są po to żeby je poprawiać ćwicząc jeszcze więcej, zdarzają się nawet najlepszym. Myślę że i Tobie by się sporo zdarzyło ;-) Po drugie na wszystkich ćwiczeniach gdzie nie było strzelania do kartek czyli przez 90% czasu treningu repliki były rozładowane a baterie odpięte. Po 3 mówimy o fpsach przy kontakcie z żywym przeciwnikiem i nie powinieneś propagować nieodpowiednich wzorców, szczególnie jako jeden z leaderów grupy :-P Ludzie myślą później że wszędzie można oszukiwać bo tak na pewno jest a jak często bywa, masz nie do końca sprawdzone informacje.
Saltus XIV,XV,XVI,XVII; Unit 06,07; Blackops I,II,III; RedFall 2013; NWN 2014, 2015; SALAMANDRA; GreenCoat II; GF POint 2015
Avatar użytkownika
Gebel
 
Posty: 2014
Dołączył(a): 2011-10-12, 22:31

Następna strona

Powrót do ASG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron